Razvod .... sta posle ? kako dobiti starateljsvo ?

postovani .... zbog visegodisnjih nesuglasica , svadja , itd . doslo je do razvoda ... posto nismo uspeli sporazumno idemo suckim putem , imamo troje maloletne dece , svaki savet bi mi dobro dosao . najvise me zanima kako bih mogao dobiti starateljstvo nad decom ,

Koliko deca imaju godina? Ukoliko su više od 14-15, pitaće ih socijalni radnik sa kim žele da žive, a ukoliko su mlađa, oni će odrediti sa kojim roditeljem je bolje za decu da žive.
 
postovani .... zbog visegodisnjih nesuglasica , svadja , itd . doslo je do razvoda ... posto nismo uspeli sporazumno idemo suckim putem , imamo troje maloletne dece , svaki savet bi mi dobro dosao . najvise me zanima kako bih mogao dobiti starateljstvo nad decom ,

Mi nemamo šanse da dobijemo decu. Samo u slučaju da ih majka ne želi, da je psihički bolesna, alkoholičarka, narkoman.
Ona narodna glasi otac - kolac...a većina se nažalost i tako ponaša. I onda kad se nadje neko ko zaista želi da zadrži svoju decu, odma ga gledaju sa čuđenjem i pitaju se da nije pedofil. :roll: Nažalost.

Sve u svemu imaš neko udruženje samohranih očeva "Tata", gde možeš dobiti najbolje informacije o zakonu i mogućnostima. Ne znam adresu,niti neki kotakt, vidi negde na netu.

Pozdrav
 
Mi nemamo šanse da dobijemo decu. Samo u slučaju da ih majka ne želi, da je psihički bolesna, alkoholičarka, narkoman.
Ona narodna glasi otac - kolac...a većina se nažalost i tako ponaša. I onda kad se nadje neko ko zaista želi da zadrži svoju decu, odma ga gledaju sa čuđenjem i pitaju se da nije pedofil. :roll: Nažalost.

Sve u svemu imaš neko udruženje samohranih očeva "Tata", gde možeš dobiti najbolje informacije o zakonu i mogućnostima. Ne znam adresu,niti neki kotakt, vidi negde na netu.

Pozdrav

Истина. Зато сам ја пре за велике компромисе и останак у браку, ако деца већ нису пунолетна.
 
Истина. Зато сам ја пре за велике компромисе и останак у браку, ако деца већ нису пунолетна.
je sam i ja za to ali kada nesto ne ide onda sta ... u svakom slucaju za decu je bolje da budu sa jednim normalnim nego z dva nenormalna roditelja ....svakodnevne svadje im nisu od pomoci ...
 
Ne može, verovatno jer većina njih nije naučila da razlikuje odnose muž-žena, i deca-majka. Misli da bi bila loša majka, ako se nije slagala sa njim...

razloga za pregrst , nemislim da ako se majka samnom neslaze da je losa .... naprotiv podrzavam da deca treba da ostanu sa majkom , ali da bude majka a ne samo majka na papiru ... kakva je majka kojoj je radno vreme do 14 a kuci dodje u 17 , ako negleda turske , spanske serije onda sedi za kompom , fejs , skajp ... nepitajuci decu dali su gladna , zedna . kakva je to majka koja nezna da decu treba okupati , namestiti im krevet pre spavanja ... kakva je majka koja umesto da se zabavi njima , izvede ih u setnju ... na njih urla , vredja ih .... kakva je majka koja nije u stanju da deci spremi ujutru stvari za skolu vrtic .... pritom sam ja zaposlen takodje i nemogu uvek da stignem da to sve odradim ... svakodnevno gomila prljavih sudova vesa , od drugarice do drugarice na kafu ... i td. jeli to majka ...
 
razloga za pregrst , nemislim da ako se majka samnom neslaze da je losa .... naprotiv podrzavam da deca treba da ostanu sa majkom , ali da bude majka a ne samo majka na papiru ... kakva je majka kojoj je radno vreme do 14 a kuci dodje u 17 , ako negleda turske , spanske serije onda sedi za kompom , fejs , skajp ... nepitajuci decu dali su gladna , zedna . kakva je to majka koja nezna da decu treba okupati , namestiti im krevet pre spavanja ... kakva je majka koja umesto da se zabavi njima , izvede ih u setnju ... na njih urla , vredja ih .... kakva je majka koja nije u stanju da deci spremi ujutru stvari za skolu vrtic .... pritom sam ja zaposlen takodje i nemogu uvek da stignem da to sve odradim ... svakodnevno gomila prljavih sudova vesa , od drugarice do drugarice na kafu ... i td. jeli to majka ...


i sa takvom si pravio troje dece????

ja bih rekla samo da je progutalo materinstvo i obaveze..da se nije najbolje snasla, a ni da verovatno nije imala neku tvoju pomoc..
ako ti je stalo do dece i onoga sto je dobro za njih, najbolje je da sa majkom tvoje dece uspostavis nov, kvalitetniji odnos bez inacenja..
vas dvoje ste se izgubili kao bracni partneri, ali nema razloga da budete izgubljeni i kao roditelji svoje dece..
 
razloga za pregrst , nemislim da ako se majka samnom neslaze da je losa .... naprotiv podrzavam da deca treba da ostanu sa majkom , ali da bude majka a ne samo majka na papiru ... kakva je majka kojoj je radno vreme do 14 a kuci dodje u 17 , ako negleda turske , spanske serije onda sedi za kompom , fejs , skajp ... nepitajuci decu dali su gladna , zedna . kakva je to majka koja nezna da decu treba okupati , namestiti im krevet pre spavanja ... kakva je majka koja umesto da se zabavi njima , izvede ih u setnju ... na njih urla , vredja ih .... kakva je majka koja nije u stanju da deci spremi ujutru stvari za skolu vrtic .... pritom sam ja zaposlen takodje i nemogu uvek da stignem da to sve odradim ... svakodnevno gomila prljavih sudova vesa , od drugarice do drugarice na kafu ... i td. jeli to majka ...

I tri deteta su ti trebala da ukapiraš kakva je?!
 
Ne može, verovatno jer većina njih nije naučila da razlikuje odnose muž-žena, i deca-majka. Misli da bi bila loša majka, ako se nije slagala sa njim...

i sa takvom si pravio troje dece????

ja bih rekla samo da je progutalo materinstvo i obaveze..da se nije najbolje snasla, a ni da verovatno nije imala neku tvoju pomoc..
ako ti je stalo do dece i onoga sto je dobro za njih, najbolje je da sa majkom tvoje dece uspostavis nov, kvalitetniji odnos bez inacenja..
vas dvoje ste se izgubili kao bracni partneri, ali nema razloga da budete izgubljeni i kao roditelji svoje dece..

pa znas kako , pokusavam da dignem na noge brak 4 5 godina ali bezuspesno .... sto se pomoci tice , nikada nisam delio poslove na muske i zenske ... nije mi problem prati i siriti ves , oprati sudove ... pomoci oko zimnice kao i oko mnogih poslova ... njen problem je sto ona nezna za izraz ... NASE .... samo moje ... plata , ovo ono ... jos pritom bolesno je ljubomorna iako nikada joj nisam dao povod za to , neznam ako me na mob zovne koleginica sposla da bi se dogovorili oko nekih stvari vezanih za posao , znacili to da smo u semi ... mislim ... ili mi neka poznanica od detinstva , skolska ... mahne ... bio sam u krevetu sa njom ... pritom deci prica kako sam ja los covek jer se kurvam , da sam djubre ... mene vredja psovkama tipa ... j ... mamu koja te rodila i ostavila , znajuci da sam usvojen ... imali to neog smisla ...
 
pa znas kako , pokusavam da dignem na noge brak 4 5 godina ali bezuspesno .... sto se pomoci tice , nikada nisam delio poslove na muske i zenske ... nije mi problem prati i siriti ves , oprati sudove ... pomoci oko zimnice kao i oko mnogih poslova ... njen problem je sto ona nezna za izraz ... NASE .... samo moje ... plata , ovo ono ... jos pritom bolesno je ljubomorna iako nikada joj nisam dao povod za to , neznam ako me na mob zovne koleginica sposla da bi se dogovorili oko nekih stvari vezanih za posao , znacili to da smo u semi ... mislim ... ili mi neka poznanica od detinstva , skolska ... mahne ... bio sam u krevetu sa njom ... pritom deci prica kako sam ja los covek jer se kurvam , da sam djubre ... mene vredja psovkama tipa ... j ... mamu koja te rodila i ostavila , znajuci da sam usvojen ... imali to neog smisla ...


ok..izgubili ste vas dvoje..
probaj da napravis nov odnos zbog dece..samo na nivou roditeljstva..
 
Nije baš nemoguće da otac dobije starateljstvo...
Ono u čemu partneri najviše greše prilikom razvoda je što se njihovi argumenti za to da dete treba da ostane da živi sa njima uglavnom svode na ocrnjivanje drugog partnera..
u svojoj ogorčenosti zbog loših partnerskih odnosa oboje često zaborave na decu.
Pokušaj da svoja razmišljanja usmeriš u tom pravcu-stavi na papir šta je za decu bolje, znači ne u čemu je ona loša, nego:" za decu je bolje da žive sa tim i tim roditeljem, zato što...na pr. imaju redovne obroke, ume da ih sasluša, trudi se da su njihove potrebe budu zadovoljene na vreme i primereno uzrastu (jelo, san, igra, druženje...), uči ih da svoje obaveze izvršavaju na vreme i kako treba (škola, trening, kućne obaveze, higijena,,,), ne govori loše o drugom roditelju i drugim srodnicima (baka, deka, tetka, ujka...), smatra da dete ima pravo da održava kontakte sa roditeljem sa kojim ne živi i drugim za njega važnim osobama..."
to su otprilike kriterijumi kojima se centar za socijalni rad rukovodi, ili bi bar trebalo da se time rukovodi...
 
trazi starateljstvo i bori se, prilozi papire, izjave svedoka u vezi njenog ponasanja i neka ti prioritet ne bude kako ces da delis imovinu nego deca. ne mozes da se koncentrises na sve i neces sve da dobijes, prihvati situaciju i odaberi jedan cilj.
meni je bilo najbitnije da dobijem dete i to sam i izgurala a njemu je bilo bitno da dobije razvod i zivot bez obaveza - najlakse ces da prodjes ako znas sta je njoj najbitnija stvar, sta hoce - koja joj je slaba tacka u neku ruku pa sa tog mesta krenes da pregovaras. to sto hoce joj i daj ali joj lepo kazi da je tebi bitno da se posvetis deci i ne zelis da se odvajas od njih. na tvom mestu ne bih nikako otisla iz kuce bez njih, ok je to sto hoces da se razvodis ali ako ih ostavis tu i izadjes jer ti je tako lakse, treba i da budes svestan da sud nece posle da ih uzima majci da bi ih dao tebi.
ne bi trebalo da ti bude problem ako je ona stvarno takva kakvom si je opisao, ako ne brine o njima - mada, ako je stvarno tako uzasan lom u kuci oboje ste odgovorni za njega :confused:
 
pa uglavnom .... snosimo odgovornost oboje ... ne da ne ... ali ako ja nekome pomognem u necemu neznaci da u buduce je to moja obaveza ... mic po mic i sve se uglavnom svelo da ja neradim nista a ona sirota napacena ... uglavnom je ona ta koja je zrtva ... tako se ponasa ... za sve sto se lose desi uvek je neko drugi kriv ona boze sacuvaj ... po njenoj prici ona je idealna zena ... a ko jenezna skupo je placa ...
 

Back
Top