Razvod .... sta posle ? kako dobiti starateljsvo ?

i sa takvom si pravio troje dece????

ja bih rekla samo da je progutalo materinstvo i obaveze..da se nije najbolje snasla, a ni da verovatno nije imala neku tvoju pomoc..
ako ti je stalo do dece i onoga sto je dobro za njih, najbolje je da sa majkom tvoje dece uspostavis nov, kvalitetniji odnos bez inacenja..
vas dvoje ste se izgubili kao bracni partneri, ali nema razloga da budete izgubljeni i kao roditelji svoje dece..

odličan savet
 
ljudi se razvode zbog sebe i isključivo zbog sebe a ne da bi detetu stvorili zdravu sredinu. jer da misle isključivo na decu ne bi ni dozvolili da dođe do nezdrave sredine. i ne branim održavanje braka po svaku cenu ali mi smeta kad neko kaže da se razveo da bi deci omogućio zdravu sredinu...
Upravo. I, nije zgoreg naglasiti, sebičnost je dominantna osobina svih ljudi, pa i te dece. Naravno da smo sebični, i treba da budemo sebični i da pre svega mislimo na sebe. Deca mogu da budu samo najpribližnija sledeća briga, pa se roditelji često zbune i pomisle da njima čine više nego sebi. Još potreba da se tako nešto naglašava naročito vodi u krajnju sebičnost.
 
Konacan odgovor kome trebaju pripasti deca dace Centar za socijalni rad koji svoje misljenje dostavlja Sudu kada je Razvod u procesu. Centar za socijani rad zanima samo jedna stvar - da su deca zbrinuta, u svakom smislu. Obavice razgovor i sa tobom i sa majkom, nasamo, a onda ce vas suociti. Ako je potrebno razgovarace i sa decom, nasamo. Znaci, Zakonom je predvidjeno da majka bude staratelj, jer su deca mala i majka im je potrebnija. Majka moze izgubiti pravo na starateljstvo ako je neodgovorna, nemoralna, zavisnik o drogama....
Mozes traziti zajednicko starateljstvo.
Pritom, mozes se ti i nakon presude zaliti, kao sto mozes i kasnije pokrenuti ponovo proces utvrdjivanja ko je podobniji za starateljstvo ako mozes to i dokazati.
 
Reći ću ti samo jedno:radi ono što je najbolje za decu i u interesu dece.Ona najviše pate,a nisu ništa kriva.Pružite im ljubav i razumevanje,uverite ih da ste i dalje njihovi roditelji iako niste zajedno.I nikada,ali NIKADA ne koristite decu kao oružje za međusobna prepucavanja. Sve je to jako bolno,bilo bi najbolje da se svrši što s tim što pre i za vas i za decu. Sve najbolje vam želim...
 
Postovani u braku sam godinu dana i 3 meseca,vec od samog pocetka ja i suprug se nisamo slagali,posle nedelju dana poceo je da vice na mene bez razloga,nekoliko puta me gurnuo na krevet,uhvatio za vrat,presla sam preko toga ali nije bilo bolje,zapravo gore je kako vreme prolazi..trudna sam 4 meseca on to ne shvata,molila sam da se promeni ali nema tu promene...obzirom da je ziveo u porodici u kojoj je bilo fizickog nasilja i on je sam bio izlozen tome...da li to ima nekog udela u njegovom ponasanju? Bilo sta da mi uradi on misli da je to normalno,bez obzira sto sam trudna na samom pocetku trudnoce me je tako gurnuo da sam pala na pod...molim vas pomozite mi,dajte mi neki savet..odgovor,sta mislite o ovome? Ne znam sta cu,mislim da ga vise i ne volim..
 
Postovani u braku sam godinu dana i 3 meseca,vec od samog pocetka ja i suprug se nisamo slagali,posle nedelju dana poceo je da vice na mene bez razloga,nekoliko puta me gurnuo na krevet,uhvatio za vrat,presla sam preko toga ali nije bilo bolje,zapravo gore je kako vreme prolazi..trudna sam 4 meseca on to ne shvata,molila sam da se promeni ali nema tu promene...obzirom da je ziveo u porodici u kojoj je bilo fizickog nasilja i on je sam bio izlozen tome...da li to ima nekog udela u njegovom ponasanju? Bilo sta da mi uradi on misli da je to normalno,bez obzira sto sam trudna na samom pocetku trudnoce me je tako gurnuo da sam pala na pod...molim vas pomozite mi,dajte mi neki savet..odgovor,sta mislite o ovome? Ne znam sta cu,mislim da ga vise i ne volim..

promeniti se sigurno nece
to sto trpis je ono zbog cega zene posle izvesnog broja godina zavrsavaju u sigurnim kucama
imas li ikog od porodice kome mozes da se obratis i na ciju pomoc i zastitu mozes da racunas?
 
postovani .... zbog visegodisnjih nesuglasica , svadja , itd . doslo je do razvoda ... posto nismo uspeli sporazumno idemo suckim putem , imamo troje maloletne dece , svaki savet bi mi dobro dosao . najvise me zanima kako bih mogao dobiti starateljstvo nad decom ,


Daću ti dva saveta za početak :

1. prouči http://www.paragraf.rs/propisi/porodicni_zakon.html

2. ne čitaj ženske komentare, one te razumeju i nasamo bi izgrdile tu tvoju ženu,
ali javno je brane, jer misle da mi muškarci kroz jednu ženu gledamo sve njih !
 
Poslednja izmena:

Back
Top