Sav taj ADSL

Sezam-Home paket 256/64= 2199 dinara mesecno.
Preporuke--Ako ti treba net non stop izneznamnikakograzloga+mozes sebi da priushtish--priushti...
Koliko je brza najsporija veza--od providera do providera, cini mi se...Svaki ISP sada nudi adsl, providere znas, samim tim i adrese njihovih siteova, pa zato pravac tamo...
 
Agent Orange:
Sezam-Home paket 256/64= 2199 dinara mesecno.
Preporuke--Ako ti treba net non stop izneznamnikakograzloga+mozes sebi da priushtish--priushti...
Koliko je brza najsporija veza--od providera do providera, cini mi se...Svaki ISP sada nudi adsl, providere znas, samim tim i adrese njihovih siteova, pa zato pravac tamo...

pre ce biti da je 1199 din
meni je onda brzina 64 kbs?
i koliko mi je ogranicenje za download
 
Ogranicenje opet zavisi od Providera do providera.
Ja koliko sam video Verat je nekako najpovoljniji jer ni u jednom paketu nema ogranicenja (flat).
A evo sta oni kazu:

ADSL Lite

Bez ograničenja protoka


Pristupna brzina 256/64 Kbit/s
Flat rate
Javna dinamička IP adresa
E-mail
POP3, SMTP, web mail
Prostor za ličnu prezentaciju – 5 MB
Inbox – 10 MB
Mogućnost uplate online - preko Fast Internet kartice
Antivirus, zaštita od spama
Besplatno prosleđivanje elektronske pošte
Autoreply (Vacation message)
Neograničen mail saobraćaj
Neograničen P2P (nema filtriranja portova)


Cena ADSL Lite paketa iznosi 1 700 dinara. U cenu je uračunat PDV.
 
Od prvih dana adsl-a kod nas pa do dan danas ( kada je vec, po tvrdnji sezama vishe od hiljadu ljudi uzelo adsl ) niti jedan jedini problem sto se tice protoka/veze nisam imao ( ako ne racunam da sam jednom imao problem sa passom ali to nije bilo ni do mene ni do sezama vec do telekoma ) Desi se povremeno da net jednostavno zamrze. Doduse retko, a resenje problema je ili sacekati par minuta pa ce se '`opraviti samo od sebe ili resetovanje modema.
U bilo koje doba dana ili noci-kvalitet protoka je isti. Doduse, mozda i varira ali ja to nisam primetio ( verovatno varira ali nista dramaticno)
Sto se tice downloada on zavisi od dosta faktora. Za moj paket neki prosek je oko 25kbps + - neki kb. U nekim slucajevima ( torrent ) dostizao sam i 30kbps.Brzina zavisi od odziva servera sa koga nesto skidas, guzve na netu/serveru. doba dana ili noci itd. U toku dana je primetan pad brzine downloada ali nista dramaticno tj ume da padne na oko 20-21 kbps.
Kad se sve sabere i oduzme ako mozete da priustite tih 1-2-5 `iljada dinara mesecno obavezno uvedite adsl. Reshicete se zaista jako mnogo muka, a cak je bolje i od sexa...
 
Agent Orange:
Od prvih dana adsl-a kod nas pa do dan danas ( kada je vec, po tvrdnji sezama vishe od hiljadu ljudi uzelo adsl ) niti jedan jedini problem sto se tice protoka/veze nisam imao ( ako ne racunam da sam jednom imao problem sa passom ali to nije bilo ni do mene ni do sezama vec do telekoma ) Desi se povremeno da net jednostavno zamrze. Doduse retko, a resenje problema je ili sacekati par minuta pa ce se '`opraviti samo od sebe ili resetovanje modema.
U bilo koje doba dana ili noci-kvalitet protoka je isti. Doduse, mozda i varira ali ja to nisam primetio ( verovatno varira ali nista dramaticno)
Sto se tice downloada on zavisi od dosta faktora. Za moj paket neki prosek je oko 25kbps + - neki kb. U nekim slucajevima ( torrent ) dostizao sam i 30kbps.Brzina zavisi od odziva servera sa koga nesto skidas, guzve na netu/serveru. doba dana ili noci itd. U toku dana je primetan pad brzine downloada ali nista dramaticno tj ume da padne na oko 20-21 kbps.
Kad se sve sabere i oduzme ako mozete da priustite tih 1-2-5 `iljada dinara mesecno obavezno uvedite adsl. Reshicete se zaista jako mnogo muka, a cak je bolje i od sexa...

a jel' moze da se uzme adsl recimo samo na mesec dana?
 
Pa mozes da uvedesh pa onda nakon mesec dana da kazes ISP-u da neces vishe da koristish njegove usluge, ali mislim da tom slucaju ti telekom zavrce slavinu na signal i da bi imao problema opet da ga puste..Ne znam tacno, nesto sam o tome citao, ali nije jasno definisano
 
Postovani,

Nas servis ADSL mozete uvesti na mesec dana samo pod uslovom da 15 dana
pre
isteka mesecne pretplate posaljete zvanicno obavestenje na mail da
zelite da
obustavite ADSL. Ukoliko to ne uradite u zadatom roku morate nam
platiti i
sledeci mesec. ADSL pretplata se ne moze prekidati, kad je prekinete
vasu ADSL
pretplatu pa na istom broju zelite da uvedete ponovo, duzni ste da
platite
uvodjenje koje je trenutno besplatno kada uvodite prvi put.


zvanicno od SEZAMPRO-a
 

Back
Top