Najpopularniji žanr

1.Politika/vechernje novosto/ostale novine koe poklanjaju knjige koje svi kupuju a niko ne chita zhanr
2.Den Braun/Trejsi Shevalije/Koeljo/Mir-jam/razne kupoholicharke i napacene domacice iu tangama & stuff



Uglavnom.. Bestseleri, pa nije bitno koji je zhanr, samo da je IN! :roll:
 
Ma kakav zanr, kakva popularnost, cita se ono sto se reklamira. Bio je Tolkin, sad je Den Brown, sutra ce biti Gvozdeni rov i Memoari Slobodana Milosevica(ako ih napise). Sve je to stvar reklame.
Ja u principu citam sve osim bestselera.
 
Zlocinacki Vidojkovicev i Bjelicin zanr koji je uspeo toliko daleko da se udalji od samog termina knjizevnost da je kultura SCG postala podrucje beznadja i nedodjije.
A mi koji pokusavamo da podignemo knjizevnost na jedan visi nivo,da je vratimo korak unazad i ubacimo vise klasicizma i vise iskrene umetnosti mi ispadamo budale i idioti u ocima prosecnih citaoca koji bi samo da se zabave dok Vidojkovic i cela kompanija novih politickih proizvoda slobodno pije krv istinskoj umetnosti,pa zbog toga nas istinske pisce postuju neki drugi narodi,a nikako svoj sopstveni.
Sta vise,osecam da mi je zivot ugrozen ovde zato se usudjujem da ne pominjem socijalni status drzave,politiku,zadnjih petnaest godina.
Ne znam,,,ja samo znam da prosecni pisci i umetnici uopste samo kukaju i traze da im drzava omoguci da rade jer su nesposobni da se sami snalaze,a po prirodi posla trebali bi.
Ali ne,nemaju oni herca za to.
Zato su lokalni pisci na glasu dok ce za sto godina biti opravdano zaboravljeni.
 
Dont_Break_The_Oath:
Zlocinacki Vidojkovicev i Bjelicin zanr koji je uspeo toliko daleko da se udalji od samog termina knjizevnost da je kultura SCG postala podrucje beznadja i nedodjije.
A mi koji pokusavamo da podignemo knjizevnost na jedan visi nivo,da je vratimo korak unazad i ubacimo vise klasicizma i vise iskrene umetnosti mi ispadamo budale i idioti u ocima prosecnih citaoca koji bi samo da se zabave dok Vidojkovic i cela kompanija novih politickih proizvoda slobodno pije krv istinskoj umetnosti,pa zbog toga nas istinske pisce postuju neki drugi narodi,a nikako svoj sopstveni.
Sta vise,osecam da mi je zivot ugrozen ovde zato se usudjujem da ne pominjem socijalni status drzave,politiku,zadnjih petnaest godina.
Ne znam,,,ja samo znam da prosecni pisci i umetnici uopste samo kukaju i traze da im drzava omoguci da rade jer su nesposobni da se sami snalaze,a po prirodi posla trebali bi.
Ali ne,nemaju oni herca za to.
Zato su lokalni pisci na glasu dok ce za sto godina biti opravdano zaboravljeni.

Класицизам је уметнички правац из 18. века... :roll:
 
Teta Hellen,prestani da se hvatas brutalnih podela onako kako su nas sve ucili u skolama i na fakultetima.
I Bjørnson je klasicar a nesto ga nisam primetio u 18 veku.
Prezirem te akademske podele.Ja pisem klasicizam,a ti uz to dodaj i da je to savremeni klasicizam,ili ne znam ni ja sta,ali svakako nije stil koji je okrenut protiv umetnosti kao sto pomenuti zlotvori pisu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Teta Hellen,prestani da se hvatas brutalnih podela onako kako su nas sve ucili u skolama i na fakultetima.
I Bjørnson je klasicar a nesto ga nisam primetio u 18 veku.
Prezirem te akademske podele.Ja pisem klasicizam,a ti uz to dodaj i da je to savremeni klasicizam,ili ne znam ni ja sta,ali svakako nije stil koji je okrenut protiv umetnosti kao sto pomenuti zlotvori pisu.

Ok, хајде нам онда објасни мало поближе шта подразумеваш под тим ''твојим'' класицизмом и по чему је то ''класицизам''.
Оно о чему причам нису ''бруталне поделе'' него историја књижевности призната свуда у свету. Класицизам је уметнички правац са јасно дефинисаним одликама, временом трајања, представницима...
Да ли своја дела пишеш у класицистичком маниру Молијера, Расина, Лафонтена, или си створио неки свој стил који ТИ из неког разлога називаш класицизмом? :roll:
Чиме се одликује твој класицизам и зашто си га назвао баш класицизмом?
 
Hellen:
Dont_Break_The_Oath:
Teta Hellen,prestani da se hvatas brutalnih podela onako kako su nas sve ucili u skolama i na fakultetima.
I Bjørnson je klasicar a nesto ga nisam primetio u 18 veku.
Prezirem te akademske podele.Ja pisem klasicizam,a ti uz to dodaj i da je to savremeni klasicizam,ili ne znam ni ja sta,ali svakako nije stil koji je okrenut protiv umetnosti kao sto pomenuti zlotvori pisu.

Ok, хајде нам онда објасни мало поближе шта подразумеваш под тим ''твојим'' класицизмом и по чему је то ''класицизам''.
Оно о чему причам нису ''бруталне поделе'' него историја књижевности призната свуда у свету. Класицизам је уметнички правац са јасно дефинисаним одликама, временом трајања, представницима...
Да ли своја дела пишеш у класицистичком маниру Молијера, Расина, Лафонтена, или си створио неки свој стил који ТИ из неког разлога називаш класицизмом? :roll:
Чиме се одликује твој класицизам и зашто си га назвао баш класицизмом?

Eh teta Hellen.Pa zar mislis da sam ja pisac zbog toga sto znam istorijsku podelu knjizevnosti koja je priznata u svetu?
Mene briga za to.Ja ne pokusavam da se igde ukalupim,pa ni u taj razradjeni svetski priznati sistem.
Samo dobijem nagon za ubijanjem kada me neko pita koji zanr pisem,,ne znam,zbunim se u momentu,onda se setim kako pisem,na koji nacin i to najradje stavljam pod svoj klasicizam jer je moj stil zaista najblizi tome.
Uostalom teta Hellen,prosudi sama posto ionako mnogo stvari znas (a ja pisem samo ono sto je u meni nezavisno od ostatka sveta),eno ti na mom sajtu i procitaj.Reci mi ti sta je onda to.Ja iako sam pisac ipak sam laik za knjizevnost.
 
HELLGIRL:
Majesty Of The Nightsky:
...verovatno romeni o savremenom zivotu....blah...
Ne znam, najbolje se prodaju Bridzit Dzons sr****

Ja najvise volim fikciju, horor, epsku fantastiku i filozofiju....
Jel imas neku dobru HOROR knjigu da mi preporucis? :twisted: Ali bas dobru.
Znam da pitanje nije meni bilo upućeno, ali evo ipak par klasika horor/sf ili tu negde :
Ja sam legenda James Blish
Kabal Clive Barker
Izmaglica Stephen King
Zamka za snove Stephen King
Američki psiho Bret Easton Ellis

Uh, ispade nešto malo, a i nisu baš horor već više tu negde. :)
 
Dont_Break_The_Oath:
Zlocinacki Vidojkovicev i Bjelicin zanr koji je uspeo toliko daleko da se udalji od samog termina knjizevnost da je kultura SCG postala podrucje beznadja i nedodjije.
A mi koji pokusavamo da podignemo knjizevnost na jedan visi nivo,da je vratimo korak unazad i ubacimo vise klasicizma i vise iskrene umetnosti mi ispadamo budale i idioti u ocima prosecnih citaoca koji bi samo da se zabave dok Vidojkovic i cela kompanija novih politickih proizvoda slobodno pije krv istinskoj umetnosti,pa zbog toga nas istinske pisce postuju neki drugi narodi,a nikako svoj sopstveni.
Sta vise,osecam da mi je zivot ugrozen ovde zato se usudjujem da ne pominjem socijalni status drzave,politiku,zadnjih petnaest godina.
Ne znam,,,ja samo znam da prosecni pisci i umetnici uopste samo kukaju i traze da im drzava omoguci da rade jer su nesposobni da se sami snalaze,a po prirodi posla trebali bi.
Ali ne,nemaju oni herca za to.
Zato su lokalni pisci na glasu dok ce za sto godina biti opravdano zaboravljeni.

Svestan sam znacenja 'klasicizma' u tvom tekstu i podrzavam tvoje razmisljanje. O M. Vidojkovicu ne bi vredelo cak ni trositi reci. Toliko vec vidjenog i jeftinog na jednom mestu, kod jednog 'pisca'... Mozda takvu pojavu srpska knjizevnost i ne pamti. Ali, decko je vrlo 'pametan' - teme odavno ispricane, ali mediokritetima na njegov nacin prijemcive, jezik je sasvim adekvatan vrednosti koju njegova 'knjizevnost' ostavlja u srpskoj kulturi... Q...
Bjelica... Svakako mnogo bolji govornik negoli pisac... Too much Ado about small thing...
Srdacan pozdrav...
 
mixy:
Dont_Break_The_Oath:
Zlocinacki Vidojkovicev i Bjelicin zanr koji je uspeo toliko daleko da se udalji od samog termina knjizevnost da je kultura SCG postala podrucje beznadja i nedodjije.
A mi koji pokusavamo da podignemo knjizevnost na jedan visi nivo,da je vratimo korak unazad i ubacimo vise klasicizma i vise iskrene umetnosti mi ispadamo budale i idioti u ocima prosecnih citaoca koji bi samo da se zabave dok Vidojkovic i cela kompanija novih politickih proizvoda slobodno pije krv istinskoj umetnosti,pa zbog toga nas istinske pisce postuju neki drugi narodi,a nikako svoj sopstveni.
Sta vise,osecam da mi je zivot ugrozen ovde zato se usudjujem da ne pominjem socijalni status drzave,politiku,zadnjih petnaest godina.
Ne znam,,,ja samo znam da prosecni pisci i umetnici uopste samo kukaju i traze da im drzava omoguci da rade jer su nesposobni da se sami snalaze,a po prirodi posla trebali bi.
Ali ne,nemaju oni herca za to.
Zato su lokalni pisci na glasu dok ce za sto godina biti opravdano zaboravljeni.

Svestan sam znacenja 'klasicizma' u tvom tekstu i podrzavam tvoje razmisljanje. O M. Vidojkovicu ne bi vredelo cak ni trositi reci. Toliko vec vidjenog i jeftinog na jednom mestu, kod jednog 'pisca'... Mozda takvu pojavu srpska knjizevnost i ne pamti. Ali, decko je vrlo 'pametan' - teme odavno ispricane, ali mediokritetima na njegov nacin prijemcive, jezik je sasvim adekvatan vrednosti koju njegova 'knjizevnost' ostavlja u srpskoj kulturi... Q...
Bjelica... Svakako mnogo bolji govornik negoli pisac... Too much Ado about small thing...
Srdacan pozdrav...
Jezik je adekvatan nasoj trenutnoj kulturi a ja,licno smatram da ce se vrednost tek videti.Ustvari,ubedjena sam u to.U njegovoj knjizevnosti na prvom mestu preovladjuje REALNOST,REALNOST I samo REALNOST.Bar se neko setio da REALNO prikaze nesrecu i tragediju rodjenih u Bg-u 70-tih,80-tih i naravno 90-tih.Ko god poznaje 'ulice' Beograda,zna da sam u pravu.
Pozdrav!
 
Dont_Break_The_Oath:
Zlocinacki Vidojkovicev i Bjelicin zanr koji je uspeo toliko daleko da se udalji od samog termina knjizevnost da je kultura SCG postala podrucje beznadja i nedodjije.
A mi koji pokusavamo da podignemo knjizevnost na jedan visi nivo,da je vratimo korak unazad i ubacimo vise klasicizma i vise iskrene umetnosti mi ispadamo budale i idioti u ocima prosecnih citaoca koji bi samo da se zabave dok Vidojkovic i cela kompanija novih politickih proizvoda slobodno pije krv istinskoj umetnosti,pa zbog toga nas istinske pisce postuju neki drugi narodi,a nikako svoj sopstveni.
Sta vise,osecam da mi je zivot ugrozen ovde zato se usudjujem da ne pominjem socijalni status drzave,politiku,zadnjih petnaest godina.
Ne znam,,,ja samo znam da prosecni pisci i umetnici uopste samo kukaju i traze da im drzava omoguci da rade jer su nesposobni da se sami snalaze,a po prirodi posla trebali bi.
Ali ne,nemaju oni herca za to.
Zato su lokalni pisci na glasu dok ce za sto godina biti opravdano zaboravljeni.
Ne dirajte ISIDORU BJELICU!!! Zena je FANTASTICNA :idea:
 

Back
Top