Problem sa Internet explorerom/Windows-om

Dakis

Obećava
Poruka
55
He! :lol: Znam da su Firefox i Opera zakon i sl. tako da nema potrebe da mi ponavljate. :wink:

Elem. IE ne čuva History ič (stara, sočna reč za "uopšte")! Ne postoji mogućnost gledanja sajtova offline. Ništa, ni synchronize, niti bilo koja druga caka ne pomaže. Nego, problem je što i Windows brlja jer je vezan sa ovim (ie) ko pupčanom vrpcom.

Konkretno, Help and Support Center npr. Ne možeš da otvoriš svaki link. Kaže: Cannot display the page
The page you are trying to view cannot be displayed. This may be because:
If you are trying to view this content over the network, there may be network congestion or a problem with your connection.
There might be an error in the page's address.
The page might not be available.
Please check your network connection or try another page.

.
Windows logo u Help and.. takođe ne postoji, nego piše: Microsoft Windows graphic
Uopšte, help, glossary i još što-šta kad probaš da otvoriš, izlaze ovakvi "script errori":

ms-its:C:\WINDOWS\Help\glossary.chm::/glossary_pro.htm

mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\iexplore.chm::/iegetsrt.htm

mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\iexplore.chm::/goldbar_overview.htm

mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\iexplore.chm::/brws_off.htm

mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\iexplore.chm::/add_off.htm

mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\iexplore.chm::/svpageas.htm


Pretražih sve moguće forume koji se bave ie problemima i ništa nalik... :(

Ima li neko ideju?

Naravno, nije sigurno nikakav virus. (Kaspersky, Spybot, Ad-Aware, Zone Alarm) :)
 
Шта је било, нико ни овде не зна ништа о овоме?
Добро, јел зна неко онда да ли је некако могуће поправити "хелп енд с`порт сентр" уколико је можда случајно дошло до брисања неког од фајлова?
 
Каспер:
Jesi li probao da reinstaliraš IE?
Bih ja, nego kako?
Ponegde sam nalazio da treba to uraditi u add/remove programs, ali tamo ga nema. Btw, imam sp2. Tako sam dobio komp, sa instaliranim sp2.
Probao sam i u add/remove Windows components, kao i u redzistriju da preimenujem value u 0, ali...
Ustvari, u medjuvremenu se pojavio novi problem. Skinem ti ja IE 6 sa Microsoftovog sajta, i probam da ga instaliram preko mog postojeceg, kad ono, kaze mi da ja imam noviju verziju(!?) Moja je (kao i celog Windowsa) 6.0.2900..., a, ova sto je kao najnovija na njihovom sajtu 6.0.2800...
:? :roll:
 
Каспер:
Control Panel->Add or Remove Programs->Add/Remove Windows components
dečekiraš IE pa Next ...
Шефе... "Probao sam i u add/remove Windows components, kao i u redzistriju da preimenujem value u 0, ali... "
Не врееди. Ништа не добијам. Осим што уклањам IE, који понекад затреба тамо где нису предвидели Мозилу или Оперу. Мој проблем је што ми брљају неке друге ствари у Windows-u, а пријављују IE Script Error. Кад га уклоним, онако како сам већ сам знао, а и ти си ме подсетио не читајући пажљиво шта сам ти претходно писао, не могу да инсталирам најновију верзију коју нуди Мајкрософт на свом сајту, јер је на мом компу "новија верзија". Дакле, оним методом не можеш да га ишчупаш из Windows-a. Можеш само да му уклониш све шорткатове, тако да немаш како да га отвориш, мада је он ту и врло га је тешко или чак немогуће разликовати од Windows Explorera...
 
Pročitao sam ja to da ne možeš da instaliraš verziju sa sajta MS jer je starija od tvoje.
Ono gore sam ti napisao skraćeno, jer sam mislio da se ponešto podrazumeva.
Pre deinstalacije i ponovne instalacije isključi System restore (ako ga koristiš, pa kad sve završiš onda ga uključi ponovo)
Kad deinstaliraš IE upotrebiš neki od programa za čišćenje registra , pa ga ponovo instaliraš (iz add/remove, verovatno će ti trebati instalacioni cd za windows, ili probaj tu verziju sa sajta)
Ne videh da si napisao koja je verzija windowsa. Ako je XP SP2 deinstaliraj SP2, pa ga instaliraj ponovo.
Jesi li SIGURAN da nisi negde pokupio neko sr@nje od virusa?
Da ne koristiš možda Notron AV (on ponekad, iz meni nepoznatog razloga, ume da 'sredi' windows)?
 
Dakis:
Шта је било, нико ни овде не зна ништа о овоме?

Nesto tako se i meni desilo prije jedno,pa...2god zaboravio sam sta sam uradio,ali gledaj ovako daj mi prvo reci ako se sjecas kad ti se to sjebalo odnosno da li znas sta si i dali si ista ceprkao??

Kao drugo instaliraj Maxthon www.maxthon.com zasnovan je na istoj jezgri kao i IE ali mnogo sigurniji,brzi...
Moguce da ce ti to rijesiti problem...Poz...
 
Каспер:
Ne videh da si napisao koja je verzija windowsa. Ako je XP SP2 deinstaliraj SP2, pa ga instaliraj ponovo.
Jesi li SIGURAN da nisi negde pokupio neko sr@nje od virusa?
Da ne koristiš možda Notron AV (on ponekad, iz meni nepoznatog razloga, ume da 'sredi' windows)?

Windows 5.1.2600 (XP proffesional, naravski)
Kaspersky 5.0.156

Nije virus sigurica.

Nisam probao sa deinstalacijom sp2 jer me je upozorio da mi nece raditi svi programi, a imam neke koje je tesko naci, i to je jedini razlog sto ne bih da reinstaliram Windows, a sto je uvek resenje.
Probao sam da overwrite-ujem sp2 preko vec postojeceg, tripujuci se da ce mozda da pokrpi ako sta fali ili je osteceno. Nije se bunio, ali je situacija ista, osim sto su mi se pojavili neki dosadni procesi kao npr. cidaemon.exe, cisvc.exe, aupdate.exe i sl.
Jel postoji neka opcija repair windows i gde?
 
Каспер:
Jel postoji neka opcija repair windows i gde?
Ovo nisam ja pitao ... (pazi kako seckaš) :roll:

vmarko:
Kad ubacis Windows xp zavrsi one gluposti,pa te za tim pita hoces li instalirati novi Win. ili ces popraviti stari tebi treba druga opcija,poslje samo prati...to je to

To bi sačuvalo instalirane programe, samo šta će biti sa SP2 ako reinstalira windows sa CD na kome je samo SP1 ili osnovni XP? :roll:
 

Back
Top