cd -RW-problem

mala Princeza

Zainteresovan član
Poruka
175
Da li moze neko sto pre da mi objasni u cemu je problem,stvarno se ne razumem.
Znaci kupila sam cd na kome pise da je RW,narezala neke fajlove,prosledila jednoj osobi,ona je kopirala to ,vratila cd..ja sam obrisala te fajlove i narezala nove..i sada zelim ponovo da obrisem te fajlove i narezem neke druge..ali ne mogu..
Jednostavno ne mogu da obrisem ove prethodne..kao da nije RW cd..i ovo je vec drugi cd s kojim mi se desava isti problem..jednom kad ih narezem ... vise nikada ne mogu da ih obrisem..i sada imam neki osecaj da mogu da ga bacim..nije mi jasno da li ja nesto ne radim kako treba ili je problem do cd-a..zbunjena sam...
 
mala Princeza:
Da li moze neko sto pre da mi objasni u cemu je problem,stvarno se ne razumem.
Znaci kupila sam cd na kome pise da je RW,narezala neke fajlove,prosledila jednoj osobi,ona je kopirala to ,vratila cd..ja sam obrisala te fajlove i narezala nove..i sada zelim ponovo da obrisem te fajlove i narezem neke druge..ali ne mogu..
Jednostavno ne mogu da obrisem ove prethodne..kao da nije RW cd..i ovo je vec drugi cd s kojim mi se desava isti problem..jednom kad ih narezem ... vise nikada ne mogu da ih obrisem..i sada imam neki osecaj da mogu da ga bacim..nije mi jasno da li ja nesto ne radim kako treba ili je problem do cd-a..zbunjena sam...

Verovatno koristis Nero, on ima taj bug. Instaliraj Alcohol 120%, CD Burner XP pro ili bilo koji drugi burner i obrisi RW iz njega. Kasnije ces moci da ga narezes ponovo i iz Nera ako ti je tako lakse.
 
I moj drug imas isti problem otkako je kupio racunar, garanciju mu nisu uvazili jer je kod njih sve to radilo.
Inace problem jeste u NErou koji ima taj bug sa ReWritable CDovima.
CD mozes izbrisati cak i iz Windowsa, a i iz gore navedenih programa.
 
@kuliraza

alkohol ne moze da se meri sa nerom, nero je pravi program za snimanje , alkohol naravni snima ali kolicina opcija je smesna u odnosu na nera,znaci svako svoje...... treba znaTi sta hoces ,a to je pomalo tesko objasniti "gornjem" pitanju, preterujem,izvinite .....
 
kolik:
usput,


nisam ama bas nikada imao problema sa nerom ,prvo 55.16 pa 6 verzija, u vezi tih problema ,znaci gospodjo vi gresite negde debelo !!!!

Ne mora da znači da ona greši, jednostavno možda je samo disk problematičan.
Ja sam imao problema sa brisanjem/formatizacijom RW diskova sa Nerom (do sada ukupno 5 komada, od kojih sam sa Alkoholom uspeo da obrišem 4, a jedan je bačen).
Ako disk nije fizički oštećen (izgreban i slično) postoji verovatnoća da bi neki drugi program mogao da ga očisti za ponovnu upotrebu.
 
Mislim da je Nero definitivno, verzija koju ja imam je OK, ali neke koje koriste moji prijatelji kod kojih sam snimao diskove ponekad umeju za "zeznu" CD.
Verujem da nije svaka verzija sa tim propustom. :roll:
 
kolik:
@kuliraza

alkohol ne moze da se meri sa nerom, nero je pravi program za snimanje , alkohol naravni snima ali kolicina opcija je smesna u odnosu na nera,znaci svako svoje...... treba znaTi sta hoces ,a to je pomalo tesko objasniti "gornjem" pitanju, preterujem,izvinite .....
Nisam ja to ni rekao.
Nero jeste jedan od najboljih (ako ne i najbolji) program za rezanje.
I ja koristim njega i ponekad CD & DVD Creator.

Ali za gore navedeni problem Nero zaista jeste kriv i ako se utrefi ta problematicna verzija nema RW koji ce on uspeti da obrise.
Jednostavno citav postupak ide kao da se CD brise i isto vreme protekne kao i kad brise CD, ali CD izlece pun i nema sanse da se obrise.
 
Ljudi nije problem ni do diska ni do NERO-a vec do opcije u NERO-u!

Tamo pri rezanju diska pise:

Finalize CD (No further writing possible) sto znaci da ako je opcija stiklirana onda disk vise nece moci da se obrise!
 
nidzesi:
Ja ne znam da li mislite da sam glup ili pametan, ali ja znam sta pricam! 5 godina koristim NERO i na takav problem nisam naisao! FINALIZE DISK JE NJEN/NJEGOV PROBLEM!

Chitam, i ne kapiram kako mozesh i dalje da tvrdish to shto tvrdish !? Pa ja skoro uvek imam shtikliranu opciju finalize cd after burning i nisam imao nikakvih problema sa brisanjem !! Shta god ti shtiklirao, to ostaje rw disk, i moze da se brishe
 
Ја имам другу муку да RW дисковима. Сваки пут кад режем нешто преко, значи други, наредни пут, не види ми се оно што сам пре резала, капирате?
 
mmm.com.mk:
Ја имам другу муку да RW дисковима. Сваки пут кад режем нешто преко, значи други, наредни пут, не види ми се оно што сам пре резала, капирате?

i meni je se to desavalo ali samo u nero-u
 
loop:
mmm.com.mk:
Ја имам другу муку да RW дисковима. Сваки пут кад режем нешто преко, значи други, наредни пут, не види ми се оно што сам пре резала, капирате?

i meni je se to desavalo ali samo u nero-u

E da tako je to sa Nerom.

Sta da vam kazem predjite na druge burnere. Onaj vec pomenuti XP pro ce odmah analizirati disk i kulturno pitati da li hoces da nastavis disk pri cemu ce ostati dostupni prethodni session-i ili ne (u tom slucaju neces moci da vidis prethodno narezane session-e).

Zasto Nero to nikada nije mogao da uradi ostaje pitanje. Mada je u ranijim i moram reci boljim verzijama Nera recimo cetvorkica ili tu negde postojao wizard kojem si na pocetku mogao da kazes da hoces da nastavi multi session disk. Sa pojavom Nero smart starta ovaj wizard se nazalost izgubio, a sa njim i ova mogucnost.
 

Back
Top