Majcin neoprezni gaf

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Muslimani se ubise da dokazu kako su u srebrenici na tom snimku stradali samo bosnjacki civili a ne vojnici, ali u dnevniku od 03.06.05 na hrvatskom HTV-u majka jednog od poginulih muslimana ponosno je pokazala sliku sina u uniformi tzv. bosnjacke vojske a HTV je istu revnosno pokazao celom svetu.
Isto to je prikazala i TV B92...( sto me cudi, mora da je to i njihov gaf)
Uzgred, decko je morao biti prisilno mobilisan u muslimansku vojsku, jer je navodno, imao nepunih 17 godina!!!


Pa otuda cisto retoricko pitanje:
Jeli to majcin neoprezni gaf ili je i boracka penzija imala neku ulogu u celoj prici?
 
urospo:
Muslimani se ubise da dokazu kako su u srebrenici na tom snimku stradali samo bosnjacki civili a ne vojnici, ali u dnevniku od 03.06.05 na hrvatskom HTV-u majka jednog od poginulih muslimana ponosno je pokazala sliku sina u uniformi tzv. bosnjacke vojske a HTV je istu revnosno pokazao celom svetu.
Isto to je prikazala i TV B92...( sto me cudi, mora da je to i njihov gaf)
Uzgred, decko je morao biti prisilno mobilisan u muslimansku vojsku, jer je navodno, imao nepunih 17 godina!!!


Pa otuda cisto retoricko pitanje:
Jeli to majcin neoprezni gaf ili je i boracka penzija imala neku ulogu u celoj prici?

Ја лепо рекох на почетку ове халабуке да треба
сачекати - али шта вреди када су се НВО
и остала гамад удружили па само ложе ли ложе људе...

Мени је остало нејасно у исповести мајке када каже
да јој се син "дошао од војске да се опрости
и да је рекао да не зна да ли ће га икад видети"...
Од које војске ???
 
zbog pokushaja bekstva? i trebalo je. kladim se da nijednom vishe nisu pokushali da pobegnu :)

nego... pametnjakovicji jedni, a koja je razlika izmedju civila i zarobljenog vojnika, bez uniforme i bez oruzhja? vidim li a to pokushaj blagog umanjenja krivice zato shto su to navodno bili vojnici? chovek je chovek.
 
Keeper:
zbog pokushaja bekstva? i trebalo je. kladim se da nijednom vishe nisu pokushali da pobegnu :)

nego... pametnjakovicji jedni, a koja je razlika izmedju civila i zarobljenog vojnika, bez uniforme i bez oruzhja? vidim li a to pokushaj blagog umanjenja krivice zato shto su to navodno bili vojnici? chovek je chovek.

Ajde presaberi se malo i prestani sa glupostima da provociras, samo zloban ili glup covek moze da napise to sto si ti napisao u kontekstu tih dogadjaja
 
da, vidim ja da samo zloban ili glup mozhe da kazhe da se vojni zarobljenici ne smeju ubijati.
i zabole me za vojna pravila, s obzirom da se rukovodim humanistichkim. a vi mozhete samo pred sobom opravdati sve to vashim idiotskim ratnim "pravilima"...... chu.... "ako pokusha bekstvo pravilo je da se strelja".... i onda ga je OK streljati? jeste vi normalni?
 
Keeper:
da, vidim ja da samo zloban ili glup mozhe da kazhe da se vojni zarobljenici ne smeju ubijati.
i zabole me za vojna pravila, s obzirom da se rukovodim humanistichkim. a vi mozhete samo pred sobom opravdati sve to vashim idiotskim ratnim "pravilima"...... chu.... "ako pokusha bekstvo pravilo je da se strelja".... i onda ga je OK streljati? jeste vi normalni?

Prestani da se blamiras i da sve tumacis kako ti se cefne.
Ti o ratu ocigledno znas samo ono sto si gledao u ratnim filmovima.
Jel si ti svestan da nema vojske tj. vojnika na svetu koji u ratu ne bi streljao zarobljenog vojnika koji pokusa da pobegne?Jel znas da takvo ubistvo cak i ne predstavlja krsenje obicaja rata ili bilo koji zlocin u ratu?
Jel znas za nepisano pravilo u ratu,tipa: Ako neces ti njega-on ce tebe?
Posto se iz tvojih postova vidi da nista od ovoga ne znas i ne razumes, onda bi ti bolje bilo da ne komentarises o tome.
Ta tvoja humanisticka pravila ostavi za bajke i crtane filmove,,,
 
urospo:
Muslimani se ubise da dokazu kako su u srebrenici na tom snimku stradali samo bosnjacki civili a ne vojnici, ali u dnevniku od 03.06.05 na hrvatskom HTV-u majka jednog od poginulih muslimana ponosno je pokazala sliku sina u uniformi tzv. bosnjacke vojske a HTV je istu revnosno pokazao celom svetu.
Isto to je prikazala i TV B92...( sto me cudi, mora da je to i njihov gaf)
Uzgred, decko je morao biti prisilno mobilisan u muslimansku vojsku, jer je navodno, imao nepunih 17 godina!!!


Pa otuda cisto retoricko pitanje:
Jeli to majcin neoprezni gaf ili je i boracka penzija imala neku ulogu u celoj prici?

Хитлер је пред крај у војску слао и 12-годишњаке, па колико су их покосиле "Стаљинове оргуље" каћуше?!?
Да ли су неког руски војници стрељали? Можда. Да ли су послали у Сибир, што је вероватно и горе? Сигурно.

И шта сад???
 
dok se ne kaže prava istina: da je u Srebrenici bilo muslimanskih vojnika koji su, kad je postalo jasno da je grad pao, odbili ponudu da se predaju i u pokušaju proboja iz obruča pobili još srpskih vojnika, a kad su shvatili da neće uspjeti skidali sa sebe uniforme i bacali oružje, pa onda kao sve nedužni civili..
 
intra:
dok se ne kaže prava istina: da je u Srebrenici bilo muslimanskih vojnika koji su, kad je postalo jasno da je grad pao, odbili ponudu da se predaju i u pokušaju proboja iz obruča pobili još srpskih vojnika, a kad su shvatili da neće uspjeti skidali sa sebe uniforme i bacali oružje, pa onda kao sve nedužni civili..
super ako pronadjes levak da to utuvis srbijancima u glavu dobices nobelovu nagradu
 
urospo:
Prestani da se blamiras i da sve tumacis kako ti se cefne.
Ti o ratu ocigledno znas samo ono sto si gledao u ratnim filmovima.
Jel si ti svestan da nema vojske tj. vojnika na svetu koji u ratu ne bi streljao zarobljenog vojnika koji pokusa da pobegne?Jel znas da takvo ubistvo cak i ne predstavlja krsenje obicaja rata ili bilo koji zlocin u ratu?
Jel znas za nepisano pravilo u ratu,tipa: Ako neces ti njega-on ce tebe?
Posto se iz tvojih postova vidi da nista od ovoga ne znas i ne razumes, onda bi ti bolje bilo da ne komentarises o tome.
Ta tvoja humanisticka pravila ostavi za bajke i crtane filmove,,,

yebe mi se za vasha ratna pravila. ako to vama pomazhe da se osecjate bolje, onda OK. sasvim je razumljivo da trazhite opravdanja. a ja ti samo kazhem, crno na belo, onako shta je ljudski. razumem samo ubistvo licem u lice u borbi. a ubijati nekog bez oruzhja, u ledja, bez obzira zbog chega, pre svega nije ljudski. tako se ponashaju pi.chke ;-)
 
pa ako bi pokushali da pobegnu, siguran sam da bi i tada nashli opravdanje. jel tako, urospo? :) ;-) i tada bi elementarnu ljudskost nazvao humanistichkim sra.njem iz poshtovanja prema retardiranim vojnim pravilima.
 
Што се мене тиче, нити бих се икада предавао нити бих очекивао било какву милост од муслимана с тим да ми стварно иде на нерве та прича како су побијени недужни цивили, ако ишта, убијени су метком, дакле стрељани, нико им није секао главу и просипао црева на ритуални начин као у случају српких заробљеника.

Постоји једна паметна изрека коју користе све паметне војске света-TAKE NO PRISONERS!
Ако је непријатељски војник убијен у борби злочина нема а то што се он сетио да баци пушку и подигне руке тек пошто ми је погинуло 10-15 људи у јединици је само његов проблем.
Дакле, мерим по себи, нити бих се предавао нити бих дозволио тај луксуз да ми се ико преда.
 
meni, bogami, zvuci isto...

mozda i jeste najpametnije ne predavati se (ona fora, sacuvas jedan metak za sebe) ali sta cemo sa onima koji se predaju...oni su ratni zarobljenici i kao takvi zasticeni medjunarodnim pravom...bez obzira da li su paravojska ili regularci...
 
Znate sta je problem vas 90% koji se ubiste pametujuci na temu `rat u bosni, srebrenica,...`?
To sto ste sve sto znate na pomenute teme upijali preko kojekakvih medija, a da niste bili u dodiru sa ljudima koji su ucestvovali u tim desavanjima niti ste, sto je ocigledno, osetili na svojoj kozi kakva je rat strahota!
 
Нексусе, веома велика је разлика између паравојних и регуларних формација, с тим да за Србе не важе никакве конвенције ма где се налазили.

Мигуде, нисам учествовао у рату у Босни али сам константно у контакту са учесницима и тог а и рата у тзв. Хрватској.
 

Back
Top