Vratiti svoj zivot/napraviti novi

Vratiti svoj zivot ? Napraviti novi?

Interesantna igrica. Moze slatko da se zivi i sve emocija do emocije, zadovoljavanje potreba izgubljenih u besmislu.

'El neko zna sta trazi? Citam ove postove i cudim se njihovoj ozbiljnosti tako da stvarno ima smisla komentar @BGHighlander-a. Sve ovo lici na decije igrice, nasao/la novu igricu i trudim se, ako ne ide odustajem.

Vrlo je tacna tvrdnja da svaka zena trazi svog pravog kome je jedina najbolja i najlepsa. Neko to naziva put, a onda neko drugi dodaje da je samo put vazan i, naravno, to je glupost. Pripisuju se razne duhovne, misticne osobine zenama sto verovatno ima smisla, ali tek na kraju puta. Pojma vi nemate sta trazite i to iz prostog razloga sto ne cujete ni sebe ni one koji vam dobro misle. Na putu je najvaznija istrazivacka delatnost, zadovoljavanje samo najnizih poriva.

Znamo da zene biraju svog pravog i jedinog, kako ga biraju, cime ga biraju verovatno se tu krije problem trazenja, ali kako to da shvati neko ko ne zna sta trazi? Kako objasniti to nekome ko nije imao prilike da oseti ili bar vidi da skokovi emocija nisu nista u poredjenju sa ispunjenim emotivnim zivotom? Tesko kada oko sebe vidi samo lazi, prevare, dvolicnosti i potrebu da se od svakoga brani.

U ovom smislu, postavlja se pitanje zasto se ulazi u vezu i kada se ulazi u vezu. U vezu se ulazi sa preduslovom da si ociscen od prethodnih veza jer svakako imas dovoljno emotivnog sadrzaja, kakav god on bio, koji ne dozvoljava cistocu emocija neophodnu za uspeh. Ako se ovaj prvi uslov ne zadovolji, dzaba trud, vrtis se u svom krugu misleci da nesto dajes, a u stvari trosis tudje emocije umesto da ih dopunjavas svojim.
 
To što njoj nije svejedno ne znači da je spremna da se vrati na staro.
Nikada nije svejedno posle raskida ljubavne veze, čak i ako se raskida zbog odumiranja ljubavi, pa je raskid sasvim očekivana, logična završnica.
Nije svejedno zbog:
navike (naviknemo se i na loše odnose, i na loše partnere)
sećanja na lepe zajedničke trenutke
osećanja gubitka (osobe, vremena ... pa i sebe)

Ali, mi ovde dajemo savete na osnovu sopstvenih stavova/karaktera.
Ja nikada nisam pokušavala da krpim, amputirala sam čim sam počinjala da se osećam loše i imala utisak da se, ni posle uloženog truda, stvari neće popraviti.
Nije čovek hrčak pa da se vrti na točku samsare misleći da će, vrteći se u krug, pronaći izlaz.

Da, svi smo skloni da dajemo savete iz svoje vizure :lol:

Mi ovde ne znamo da li je kod nje stvarno gotovo, da li je osećanje beznađa u svetu bez njega samo stara navika, da li su njena osećanja prešla iz ljubavi u nešto drugo. Mi vidimo samo ogorčenost zbog vremena potrošenog na "pogrešnog muškarca", ali da li je stvarno pogrešan to još ne zna ni ona sama.

I ja volim ponekad da dajem savete tipa ..seci, reži ,kraj, ali se u životu ipak ne ponašam tako u odnosima sa ljudima. Brižno ih negujem, umem da se naljutim, ali retko kategorički sečem, a onog koga volim uglavnom volim zauvek, na ovaj ili onaj način. Nikada nisam prekinula vezu da sa tim nekim više ne pričam.Znam mnoge koji drugačije rade i jako su usamljeni u životu.

Ali , to je suviše lično..svi smo različiti, a jedino zbog čega sam joj savetovala da razmisli, da da sebi neko vreme i proceni da li ta veza ima šanse je zato da se ne bi sutra kajala. Samo zato :)
 
Oterone,

Ja sam u tu vezu usla ociscenja od predhodnih emocija. Jeste, u pravu si da je to vazan preduslov.

Pgresila sam jer sam bila u vezi ipak sa malim decakom a ne muskarcem.

Pa ili si pogresno procenila od pocetka ili si procenila dobro ali si se nadala da ces ga promeniti, ako je ovo drugo onda ga nisi volela nego si volela viziju o tome kako bi on trebao da izgleda, a ako je prvo greske se desavaju i iz njih neki nesto nauce a neki ih ponove, bitno da je zabavno :hahaha:
 
Nakon prekida veze.

Da je poslednji na svetu ne bih ostala u vezi sa njim. Potpuno me je izmucila i izludela veza, a on mi je zivce iseckao na komade.

Nervira me sto sam se trudila toliko i sto nisam na prve crvene signale otisla. Ali to je sve zato sto sam ga volela i sto je uvek bilo u glavi "ma hajde da se potrudim vise, da dam vise, da uradim ovo da uradim ono"

Sve literature da citam na te teme ne pomaze, jedino vreme mora da prodje. Bol u grudima stoji.

Kad je veza pogresna, sto se vise trudimo da je sacuvaamo, to vise upadamo u zavisnost od partnera. Tezi je raskid i teze pada kad se vec jednom odluci na to.
Citaj beletristiku. Citaj o vecim nesrecama od tvoje. Vreme je presudni faktor i o da, rad. Utoni u rad, pomazi ljudima sa vecim problemima od tebe. Onda ces shvatiti koliko je jedan covek nistavan da bi rasipala toliku energiju na njega.
 
ne znam danima sta da napisem na svojoj temi..
Možeš nešto da nacrtaš, dok ne smisliš reči. I to je jednako lepo.

A u međuvremenu, pusti vreme neka teče, i živi svoj život.
Život je sve vreme tu - niti se vraća, niti se pravi novi, samo se menjaju sadržaji.
Jedino je važno da ne čekaš pasivno da neki nov sadržaj padne sa neba - budi konstruktivna i napravi ga sama, šta god to bilo.
 
zasad sam samo promenila neki raspored u stanu....a kad sukpim snagu upisacu neki trening, nesto lepo

u planu mi je da predjem da zivim sama u stanu koji se izdaje, samo sto moram da ojacam za to da ne napravim neku glupost

inace, tesko mi je samo tako,non stop vrtim filmove u glavi.
 
Poslednja izmena:
zasad sam samo promenila neki raspored u stanu....a kad sukpim snagu upisacu neki trening, nesto lepo

u planu mi je da predjem da zivim sama u stanu koji se izdaje, samo sto moram da ojacam za to da ne napravim neku glupost

inace, tesko mi je samo tako,non stop vrtim filmove u glavi.
bolje pusti neki film da skrenes misli..neka duga setnja..jeste da ces razmisljati ali se umoris i bolje spavas..fitnes i teretana obavezno..ako mozes i bazen extra..videces kako brzo skace samopouzdanje
 
Ja mojoj veci i ovih godina ponekad kažem (A vama nauk-ko nije baš pangla:mrgreen:):"Nismo jednojajčani blizanci-sasvim smo se slučajno sreli..."
Ovu rečenicu valja primeniti kod svakog raskida...
Ova rečenica treba da "visi" kao pretnja pasivnosti u svakoj vezi jer (da ponovim već koji put):Ljubav i prijateljstvo su kao cvetne bašte koje treba
zalivati,hraniti,maziti,puštati lepu muziku,ako hočete da miriše ,da vam bude lepa i čak da vas hrani u svakom pogledu...
(Čitajte Kamasutru-to nije seks!)
 
Možda je loše što ljudi od ljubavi očekuju toliko. Otud i sva razočaranja.
Realno, verovatnoća da se dve različite jedinke toliko sinhronizuju da im suživot u jednom trenutku ne postane mučan je vrlo mala.
No, da su očekivanja manja, ljubav bi izgubila značaj, i eto nas na istom.
Ako ne razočaranje, nađe nas praznina. I, šta smo postigli?
Zato je rizik možda i bolja varijanta, s tim što pristajanjem na rizik prihvatamo i posledice.
Iako su osećanja nekad jača od svega, čovek mora biti svestan da svašta ide uz njih.
I da bude spreman na to "ostalo".
 
Možda je loše što ljudi od ljubavi očekuju toliko. Otud i sva razočaranja.
Realno, verovatnoća da se dve različite jedinke toliko sinhronizuju da im suživot u jednom trenutku ne postane mučan je vrlo mala.
No, da su očekivanja manja, ljubav bi izgubila značaj, i eto nas na istom.
Ako ne razočaranje, nađe nas praznina. I, šta smo postigli?
Zato je rizik možda i bolja varijanta, s tim što pristajanjem na rizik prihvatamo i posledice.
Iako su osećanja nekad jača od svega, čovek mora biti svestan da svašta ide uz njih.
I da bude spreman na to "ostalo".

Stvar je u balansu. Nekada dodje period da bas da praznina dobro dodje. Isto kao i naizmenicke melanholicke i sangvinicne reakcije.
Nekad je zdravo i korisno imati jedne, nekada druge.

Tako i izmedju velikih ocekivanja i ravnodusnosti. U svemu treba imati meru i granicu.
Neke granice se odrede unapred, a neke se pomeraju i uskladjuju u skladu sa mogucnostima i zovotnim okolnostima.
 

Back
Top