Problem sa krajnicima

N

nervozan

Gost
Cao scima posto imam lose krajnike uzasno lose majku im doltori su mi rekli da moram da ih operisem a mene je strah nisam spreman na nesto tako jos uvek je bi da Vas pitam ako je neko od Vas imao slican problem neka mi javi i ako je neko operisao krvnike nak mi kaze kako t ide boli li koliko posle toga ne smes da pijes pusis jedes i sl i sl.

unapred hvala
 
Ja sam ih operisala u 26-oj god.Sva sreca pa se to obavilo u opstoj anesteziji jer ih tako operisu na vma.Elem najgore je kad izadjes iz sale i prvu casu mlakog caja koji ti donese sestra treba da popijes naiskap odjednom,a osecaj je kao da te neko kolje i i mislis da ce ti mozak izaci na usi.Dakle vrlo je bolno,a ja i dan danas sam ljuta na moje roditelje sto mi nisu operisali krajnike kao detetu,tad to brze zaraste.3 dana si u bolnici,pijes litre i litre caja,i sto vise pijes to ti je lakse da gutas.U ustima ti je sve crno i ne izgleda mnogo prijatno.Otprilike 20 dana zivis na cajevima,supama i kasastim stvarima,meni su moji kupovali hranu za bebe i to nisam mogla da jedem.U tom periodu sam skinula 5 kilograma,stvarno je gadno kad si gladan a nema sanse da jedes nesto konkretno.Treba ti oko mesec dana da se lepo oporavis.Sto se tice cigara ne znam ,nisam pusac ali cisto sumnjam da ces da pusis jer ti tad nije do zivota.
Nakon same operacije oko 5,6 dana moze se desiti da malo prokrvaris jer spadaju polako skvame.Moze ti se desiti i da dobijes temperaturu kao reakciju na anesteziju ali i to brzo prodje,kao i da se ispovracas nakon same operacije jer se krv slivala u zeludac.Sve u svemu gadno je ali ja vec godinu dana nisam popila antibiotik za grlo a pre toga sam malo,malo pa antibiotici.Vredi muke.i jos nesto smes da jedes SAMO TECNE STVARI!
Nadam se da te nisam prestravila,mislim da je bolje da znas sta te ceka.Veliki pozdrav!E da ne zaboravim,ne mozes da peres zube,mozes onako malo da predjes cetkicom ali pasta ne sme da dospe na ranu.
 
dr:
Ja sam ih operisala u 26-oj god.Sva sreca pa se to obavilo u opstoj anesteziji jer ih tako operisu na vma.Elem najgore je kad izadjes iz sale i prvu casu mlakog caja koji ti donese sestra treba da popijes naiskap odjednom,a osecaj je kao da te neko kolje i i mislis da ce ti mozak izaci na usi.Dakle vrlo je bolno,a ja i dan danas sam ljuta na moje roditelje sto mi nisu operisali krajnike kao detetu,tad to brze zaraste.3 dana si u bolnici,pijes litre i litre caja,i sto vise pijes to ti je lakse da gutas.U ustima ti je sve crno i ne izgleda mnogo prijatno.Otprilike 20 dana zivis na cajevima,supama i kasastim stvarima,meni su moji kupovali hranu za bebe i to nisam mogla da jedem.U tom periodu sam skinula 5 kilograma,stvarno je gadno kad si gladan a nema sanse da jedes nesto konkretno.Treba ti oko mesec dana da se lepo oporavis.Sto se tice cigara ne znam ,nisam pusac ali cisto sumnjam da ces da pusis jer ti tad nije do zivota.
Nakon same operacije oko 5,6 dana moze se desiti da malo prokrvaris jer spadaju polako skvame.Moze ti se desiti i da dobijes temperaturu kao reakciju na anesteziju ali i to brzo prodje,kao i da se ispovracas nakon same operacije jer se krv slivala u zeludac.Sve u svemu gadno je ali ja vec godinu dana nisam popila antibiotik za grlo a pre toga sam malo,malo pa antibiotici.Vredi muke.i jos nesto smes da jedes SAMO TECNE STVARI!
Nadam se da te nisam prestravila,mislim da je bolje da znas sta te ceka.Veliki pozdrav!E da ne zaboravim,ne mozes da peres zube,mozes onako malo da predjes cetkicom ali pasta ne sme da dospe na ranu.

ma bolje je onda da cutim prosli su me svi bolovi kako sam ovo procitao nista me vise ne boli ne ne nebi ja to izdrzao izblejao bi i ovako sam mrsav nikakav jos da mi uskrate hranu Argetu moju koju obozavam i nutelu onda mi je bolje konopac na grlo i sve traje nekih 5 sekundi posle toga nista ne osecas
 
Ja srecom sad nemam ni jedan jedini krajnik... Prvo mi ih skidali kad sam imao 2 godine, pa to nije dobro uspelo, pa ponovili u 5, i opet nije uspelo... stavise, nabili mi tesku alergiju...

Tad me odveli na institut za majku i dete, i za tri dana odose i krajnici i alergija...

Ne znam kako je to kad porastes, ali je definitivno teze...
 
E vi muski...i posle nek mi neko kaze da ste hrabri.Salim se,znam da boli ali kad se nesto mora,mora se.Tebi ce da vade samo 2 krajnika,jedino ako nemas i treci u nosu(za incognita-taj treci hoce da se vrati kod dece).Prema tome stisni zube i na operaciju,sta treba ne dak boze da dobijes neki endokarditis ili da ti stradaju bubrezi,,,hoces da nabrajam dalje sta sve mogu da naprave bolesni krajnici?!
 
Ma ja se ne plasim takvih stvari... jedina stvar koja me je do skora uzasavala je, verovali ili ne, zubar... Imao sam dentofobiju godinama, a zubi su mi genetski slabi (genetski nemam dvojke, tj. imam ali mlecne) a usput nisam vodio previse racuna o zubima u mojim 'ludim godinama' (tacnije, nisam vodio... pravio se na frajera tako sto sam zubima otvarao flase piva... ma kad sad pogledam sta sam radio... ccc...), pa sam evo do sad potrosio vise od 1000eur za saniranje stete... a sigurno mi treba jos toliko to ih sredim... i bar jos pola godine... ma uzas...

U svakom slucaju, treba 'stisnuti zube' i otici da sredis ono sto moze da ti napravi opasne komplikacije (a da ne govorim o ceni lecenja) kasnije... Premuci se tih nedelju i kusur (moze to da bude i krace, sve zavisi), pa nastavi da zivis normalno ne misleci na to...

P.S. dr, u pravu si... treci krajnik je taj sto je pravio opasne probleme... to + nesposobni doktor... i eto...
 
Samo da dodam jednu stvar,krajnici vrse funkciju do 5 god zivota i posle nemaju nikakvu ulogu,ako su zdravi super a ako nisu eto kompilkacija.
To sto neko ima upalu pluca posle vadjenja krajnika nema veze sa krajnicima,toliko ljudi operise krajnike pa nema upalu pluca,to ti je stara skola koja vise nema blage veze sa istinom i praksom.
 
u covece pa zbog toga mene i bole bubrezi gotovo je definitivno samo da vidim koliko mogu da izdrzim bez cigara posto valjda ne sme posle operacije da se furdi izdrzim li 7 dana ma idem na operaciju je*acu im majku je nece oni mene vise zezat sigurno pa makar bolelo ne znam koliko
 
Incognito:
Ma ja se ne plasim takvih stvari... jedina stvar koja me je do skora uzasavala je, verovali ili ne, zubar... Imao sam dentofobiju godinama, a zubi su mi genetski slabi (genetski nemam dvojke, tj. imam ali mlecne) a usput nisam vodio previse racuna o zubima u mojim 'ludim godinama' (tacnije, nisam vodio... pravio se na frajera tako sto sam zubima otvarao flase piva... ma kad sad pogledam sta sam radio... ccc...), pa sam evo do sad potrosio vise od 1000eur za saniranje stete... a sigurno mi treba jos toliko to ih sredim... i bar jos pola godine... ma uzas...

U svakom slucaju, treba 'stisnuti zube' i otici da sredis ono sto moze da ti napravi opasne komplikacije (a da ne govorim o ceni lecenja) kasnije... Premuci se tih nedelju i kusur (moze to da bude i krace, sve zavisi), pa nastavi da zivis normalno ne misleci na to...

P.S. dr, u pravu si... treci krajnik je taj sto je pravio opasne probleme... to + nesposobni doktor... i eto...

a zasto se plasis od mene mi smo samo tu da Vam pomognemo ja sam zubni tehnicar i radim sve vrste totalnih, parcijalnih i fiksnih proteza mozda upisem fakultet iduce godine ali nisam siguran ni ovako se ne zivi lose
 
nervozan:
a zasto se plasis od mene mi smo samo tu da Vam pomognemo ja sam zubni tehnicar i radim sve vrste totalnih, parcijalnih i fiksnih proteza mozda upisem fakultet iduce godine ali nisam siguran ni ovako se ne zivi lose

Ne plasim se ja tebe, tj. zubara... bar ne vise (a trebalo mi je zaista dugo da se oslobodim toga... imao neke traume vezane za zubare iz detinjstva, pa posle me bilo i sramota da se pojavim sa takvim zubima kod zubara... ma standardan sablon...)... ali dentofobija (u razlicitim stepenima) muci 70% ljudske populacije, pa ti vidi...

To bi vec trebao i da znas... Ljude vise plase zubari nego hirurzi... tesko opisati zasto, ali tako je... mozda zato sto se zubobolja klasifikuje kao jedan od najjacih bolova...

Eto, i ti se delimicno plasis operacije krajnika, kad vec pitas o tome... Ja da imam takav problem, direktno bih otrcao kod otorinolaringologa da to izbaci iz mene, bez pitanja ikoga...

Ljudi se razlikuju ;)
 
Prosle godine sam u Gradskoj bolnici (KBC Zvezdara) operisala devijaciju nosa, ali sam u sobi bila sa mnogo, mnogo devojaka i zena koje su operisale krajnike. Mnogo, mnogo iz razloga sto sam ja u bolnici bila 12 dana a ostale su se smenjivale na 3-4 dana. Jeste grozno, totalna anestezija, bol posle operacije, krv i sve ostalo, ali posledice koje mogu da izazovu bolesni krajnici su mnogo gore. A i sto pre to bolje. I obavezno, ali obavezno sto vise tecnosti. Imala sam priliku da budem pored jedne devojke odmah nakon izlaska iz operacione sale. Preporucujem ti da pored tebe bude neko od tvojih, jer sam sigurno neces moci. Budjenje iz anestezije traje i 10 sati. Ona je vise od 5 godina bolovala od nekog oblika reumatskog oboljenja, ne znam tacan naziv, ali su joj ruke bile iskrivljene u laktovima i nije mogla da ih ispravi. Inace je bila sportiskinja i ceo zivot joj se na kraju sveo na obilaske raznih lecilista i sonatorijuma gde je provodila mesece sa nepokretnim osobama. Na kraju su hteli da pokusaju i operacijom krajnika da joj pomognu. Celog dana smo bili sa njom zato sto se jako tesko budila iz anestezije a njeni valjda namuceni tolikim lekarima, samo su joj odmagali kukajuci zajedno sa njom. Tada smo je mi ostali naterali da se okrene na bok (to je najbolje) da slobodno krv izbacuje na maramicu koje smo redovno menjali i dali smo joj caj. Neces verovati ali caj je nesto sto te jedino tog dana posle operacije moze spasiti. Kada je malo dosla k sebi i prvi put otisla do wc-a, pocela je da pokazuje roditeljima kako su joj se ruke malo ispravile. Mi smo mislili da se samo istripovala jer joj muka od svega. Do ponoci smo cak i mi poceli da verujemo da je to zaista istina. Ujutru joj je ponovo bilo kao i pre operacije i bas je pala u bedak. Tog dana su je i pustili iz bolnice na kucno lecenje jer je njeno stanje zahtevalo posebnu negu i terapiju. Najlepse od svega je sto sam negde pred N.god. (skoro 10 meseci posle operacije) u gradu srela njenog oca. Bila je istina da su joj se ruke vremenom ispravile, zato sto je to oboljenje bilo izazvano hronicnom upalom krajnika. Upisala je DIF i pocela normalno da zivi. Terapija je minimalna, cisto iz predostroznosti. Njeni su presrecni. Necu pomenuti doktora koji im je preporucio operaciju, da ne bi bilo da nekoga reklamiram, ali ako vec mozes da biras, najiskrenije bih ti preporucila KBC Zvezdara, imaju zaista jako dobre specijaliste i to je ekipa ljudi koja se ne menja godinama i dobro su uhodani. A sto se cigareta tice, imali smo u sobi jednu zenu okorelog pusaca, koja je odmah uvece, posle caja, otisla na terasu i zapalila pljugu. Ne znam kako, ali je i sutra purnjala od ranog jutra. Sve je to individualno.
Sa srecom!
 
Reakcija na anesteziju je individualna,ja sam se odmah probudila.Zapravo ako si mrsav vrlo brzo ces se osvestiti jer nemas masnog tkiva u kome se deponuje anestetik.Zato je krupnijim i debljim osobama teze da izadju iz anestezije.
 
Ej bre, ja sam operisala krajnike kada sam imala 6 godina. Tada se to radilo na "zivo", sve sam videla, to je odvratno i strasno. A sada daju totalnu, sto je nista. Zamisli da vidis doktora kako ti nabija ona "klesta" u usta i vuce kao blesav, a krv svuda okolo, zar bi stvarno zeleo to da vidis? Daj nemoj da se sikiras i bojis, nije to nista.Srecno ti bilo
 
au ljudi svaka vam cast adrenalin u krvi ste mi digli do fulla tako da mi se dolazi da ove moje zdrave krajnike operisem.

mom bratu su operisali krajnike jer je imao sum srca a doktori su mislili da je zbog toga mada se kasnije ispostavilo da nijesu u pitanju krajnici.

nijesam znao da su krajnici toliko losi bre...
 
Koko:
Ej bre, ja sam operisala krajnike kada sam imala 6 godina. Tada se to radilo na "zivo", sve sam videla, to je odvratno i strasno. A sada daju totalnu, sto je nista. Zamisli da vidis doktora kako ti nabija ona "klesta" u usta i vuce kao blesav, a krv svuda okolo, zar bi stvarno zeleo to da vidis? Daj nemoj da se sikiras i bojis, nije to nista.Srecno ti bilo

Ja se operacija u 2 i u 5 godina ne secam, ali se secam one u sedam, jer sam se probudio za vreme operacije... a u ustima mi gomila gvozdja i sta-vec... Doduse vrlo brzo sam se vratio lalanju ;)
 
Dragi moj nervozni stvore...Do sada si 3x mogao da operises te krajnike.Ako ovako produzis , imaces vise znanja od specijalista za ORL na temu Tonsilopharyngitis chronica.Trazice ti znanja za simpozijume... SALIM SE!Ajde, resavaj to. Pozdravljam te puno. Sve najbolje. :wink: :wink:
 
I ja uskoro idem na operaciju krajnika, i kad sam procitala sve ovo...pa malo je reci da sam se zaledila...Ja sam tu operaciju zamisljala kao "nista strasno"...Doktorka mi je rekla da cu dobiti nesto protiv bolova kad me zaboli...Da li boli bez obzira na inekciju protiv bolova?A i sta je sa sladoledom,cula sam od nekih neproverenih izvora da treba da se jede dosta sladoleda da bi zarasla rana?Dr ako mozete, odgovorite mi sto pre, jer u utorak idem na operaciju...Inace operisem se u gradskoj bolnici... :cry:
 
I ja uskoro idem na operaciju krajnika, i kad sam procitala sve ovo...pa malo je reci da sam se zaledila...Ja sam tu operaciju zamisljala kao "nista strasno"...Doktorka mi je rekla da cu dobiti nesto protiv bolova kad me zaboli...Da li boli bez obzira na inekciju protiv bolova?A i sta je sa sladoledom,cula sam od nekih neproverenih izvora da treba da se jede dosta sladoleda da bi zarasla rana?Dr ako mozete, odgovorite mi sto pre, jer u utorak idem na operaciju...Inace operisem se u gradskoj bolnici... :cry:
 
Jeste da je tema stara, ali ipak nikada ne zastareva pogotovo za one koje muce krajnici.
Koliko vidim, u ovoj temi su uglavnom ucestvovali oni koji u nekim 'zrelijim' godinama razmisljaju o tome da li da se podvrgnu operaciji krajnika ili tzv. Tonsilloadenoidectomii.
Da je jednostavno - nije, pogotovo za ovu stariju grupu, ali ja bih rekla nesto o ovom zahvatu i oporavku od njega a tice se mladjih pacijenata, tj. dece. Ja nisam lekar, ali buduci da sam mama troje dece od kojih je dvoje do sada operisano tri puta a trece ceka na operaciju, pretpostavljam da sam relativno kompetentna da prenesem nasa iskustva.

Sva tri puta deca su operisana u Institututu za majku i dete, gde ih je ORL specijalista vodio i mesecima ranije svaki put kada su imali upale usiju i sl. Najstarijem detetu su najpre odstranili treci krajnik i u usi zbog mnogo od upala nagomilanog sekreta ugradili Separdove cevcice. Nakon otprilike godinu dana, uradjena je revizija treceg krajnika (posto je bio mali i treci je ponovo bio uvecan), operisana su preostala dva krajnika i skinute su cevcice. Od tog zahvata je proslo skoro sest godina i on, koji je do tada non-stopi bio bolestan, do danas je bio bolestan svega 3-4 puta.

Najmladja cerka je takodje imala ceste upale usiju, ali smo uz teske muke izdrzali do trece godine, kada su joj izvadjena sva tri krajnika i takodje ugradjene cevcice.
Oboje su operisani u slicnom uzrastu od 3-4 godine pod totalnom anestezijom. Najpre su, dok su jos bili u sobi dobili kasiku sirupa koji ih je opustio, pa su bez stresa odneti u operacionu salu. Po izlasku iz sale gotovo sva deca su poprilicno dezorijentisana zbog anestezije, i to ne traje dugo, ali sve to olaksava cinjenica da je uz njih uvek jedan od roditelja da im olaksa mukice. Plakanje, pljuvanje krvi i sl. traje najvise 5-6 sati nakon operacije, kada su i oni mnogo svesniji i polako pocinju sa konzumiranjem caja i vode sto im inace jako tesko pada, zbog tih velikih bolova u grlu. No, to je neophodno da bi im bilo bolje. Takodje su i gladni, ali posto nemaju predstavu o tome da ce im hrana povrediti grlo bolje je sakriti sve sto moze da ih asocira na bilo kakav obrok. Sutra ujutro dobiju griz ili sl. za dorucak, i svi su vec toliko izgladneli da to cak i uspeju da pojedu.
Ranije su deca posle operacije sva tri krajnika iz bolnice izlazila nakon tri dana, a nakon operacije treceg krajnika jos istog dana, no danas je to malo drugacije. Naime, ORL odel. u Institututu se renovira i duzi boravak je prakticno nemoguc. Stoga, oni koji su podvrgnuti operaciji sva tri krajnika kuci odlaze vec sutradan sto i nije tako lose uz pravilnu negu.
Da rezimiram - dete se nakon operacije sva tri krajnika u potpunosti oporavi nakon 10 dana, ali nakon 3 dana je vec mnogo, mnogo bolje. Moze da jede supice, razne piree, pudinge, griz i sl. Sokove i voce je pozeljno izbegavati negde do 9-og-10-og dana zbog vocne kiseline, kao i razne grickalice, cokolade i sve ostale namirnice koje grebuckaju grlo, ali o tome roditelji od lekara i osoblja u bolnici pre izlaska dobiju detaljna uputstva.
Mi sada spremamo srednju cerku za operaciju, i suocavamo se sa problemom straha od operacije koji ona pokusava da sakrije od nas, a jaci je od nje...Vec drugi put operacija je otkazana zbog bolesti, i nadam se da ce nam se uskoro posreciti, i da ce njena a i nasa ORL agonija uskoro biti prekinuta.
Nadam se da ce nekome biti od pomoci sve ovo. Jos vam mogu reci da u Institutu primaju male paciijente ponedeljkom i sredom, ali da se pregledi moraju zakazati na tel 3108-241.
Pozdrav svima.
 

Back
Top