Problem sa krajnicima

Nije uopste tako strasno. Ja sam sa 18 operisala krajnike u lokalnoj anesteziji. Najgore od cele operacije mi je bilo to kad mi je sestra davala lokalnu anesteziju, posto se to, kao kad se bris grle uzima, sa nekim stapicem namaze u grlo. Mene je to teralo na povracanje. Dalje je sve dobro proslo. Stvaro sam posle dobila sladoled jer, navodno, zbog hladnoce sladoleda brze stane krv iz rane. Sto se tice jela, ja sam za nedelju dana vec jela sunke, hleba i paradajza (doduse male komadice), a jela sam i kajganu i izgnjeceno povrce(kao sto se bebama izgnjeci). To je moje iskustvo.
 
Njihov zadatak je da zadržavaju mikroorganizme i druge štetne čestice na samom ulasku u organizam,kao i pokretanje imunog odgovora u smislu lučenja antitela. Ova funkcija je aktivna samo u prvim godinama života.
Sto se tice komplikacija, kao i svaka druga hiruska intervencija nosi rizik, u principu to je vrlo rutinska operacija.
 
Za tri dana treba da vadim krajnike u lokalu. Od svega najvise me nerviraju komentari okoline koja se ponasa kao da ce njih da operisu i ni malo utesno NE zvuce...
Nisam cak ni sigurna da ce da se odradi pomenuta operacija jer sam se prehladila. U svakom slucaju, sta god da je i kako god da izgleda, volela bih kada bi mi neko u detalje objasnio proceduru kad je u pitanju lokalna anestezija.
Hvala na brzom odgovoru.
 
Upravo mi je javljeno da prehlada nece uticati na (ne) odlaganje operacije jer je krvna slika ok. Laknulo mi je obzirom na to da ni malo nemam zelju da cekam duze.
Mozda cu zvucati dosadno, radoznalo ili kako hocete, ali zanima me da li cu i ja imati neki "posao" tokom samog postupka. Nacula sam da ce se to raditi u sedecem polozaju i da cu morati da pljujem iliti sama izbacujem litre krvi. Koliko to vremenski ustvari traje?...
 
Dobices lokalnu anesteziju, injekciju u predeo krajnika i okolinu, saceka da deluje anestezija, sedis u stolici,nagnuta si malo napred, dobices instrukcije da ne gutas ,imaces malu posudicu ispred sebe,odnosno ispod brade i za nekih 15tak minuta izvadice ti krajnike...
E posle toga sledi oporavak.
 
Znaci, sama intervencija je vise nelagodna nego neprijatna u drugom smislu (mozes misliti kako se oseca covek koji ne guta a puna mu usta pljuvacke, ali dobro - sve to curi u posudicu ispod tvoje brade i nista strasno, ipak obuci nesto sto ako se uprlja nece biti strasno! :) )
Nemoj da se brines oko samog postupka, to je brza, bezbolna i rutinska operacija. POzdrav i srecno, pisi kad se oporavis kako ti je bilo!
 
znaci, covek koji se operise sedi nagnut i gleda kako mu vade krajnike i gleda svu krv koja se izlazi. pa to je odvratno!!! Ja sam to zamisljao da covek lezi i da mu stave neki paravan iznad nosa da ne gleda sve to. ne znam otkud mi to ali tako sam zamisljao
 
Ne gleda on nista veruj mi, nema vremena da gleda, samo pljuje. A kako si ti zamislio da covelk lezi i da mu sva ta pljuvacka i sadrzaj idu u grlo - pa da se udavi ili ugusi, sta ti je draze?! :) Ej, moj ti, fantazije covecje su cudo! Vazno je bre da nista ne boli i da kratko traje, izdrzljivo je sasvim, ozbiljno, nema mesta strahu!
 
Moj muz je u bolnici, na infektivnom odjelu. Vuche duze vrijeme upalu grla, koja ga je dovela do stanja potpune iscrpljenosti. Ne moze napraviti ni 15 koraka, a da se ne iscrpi totalno. Bio je na antibioticima koji uopshte nisu pomogli (amoksiklav). Krvna slika je pokazala normalnu sedimentaciju i uzasno visok broj leukocita, preko duplo od gornje granice. Po prijemu u bolnicu, doktorica je rekla da su problem krajnici koje je trebao davno operisati. Postaju opasni po srce. Rekla je da ce oni izvrshiti sve pripreme za operaciju, na nama je samo da ugovorimo termin kod hirurga. Drugo jutro, od druge doktorice, dobili smo drugachije mishljenje. "To je samo zapushtena upala, koja je napravila probleme kompletnom organizmu". Ukljuchen mu je Linkocin 600. Nakon kompletne terapije stanje je nepromjenjeno. Ostaje u bolnici. Sada se vec ozbiljno brinem. Moze li ovo biti pokazatelj neke teze bolesti ili su ipak u pitanju samo krajnici?
Koliko znam, upalu pluca prati visoka sedimentacija, upale se uspjeshno lijeche linkocinom, prisustvo mononukleoze kroz krvnu sliku nije utvrdjeno, tako da mi ponestaje ideja, a doktori su shturi u davanju odgovora.
 
dr:
Samo da dodam jednu stvar,krajnici vrse funkciju do 5 god zivota i posle nemaju nikakvu ulogu,ako su zdravi super a ako nisu eto kompilkacija.
To sto neko ima upalu pluca posle vadjenja krajnika nema veze sa krajnicima,toliko ljudi operise krajnike pa nema upalu pluca,to ti je stara skola koja vise nema blage veze sa istinom i praksom.
Ne bih rekla. Posle vadjenja krajnika sve ide pravo na pluca.
 
WithdrawnWater:
Pa nisu ti bre krajnici mehanicka prepreka, ko da je to cediljka za caj u grlu pa kao - kad ih nema sve fijukne nize, ka plucima! :shock:
Zamisli to sam znala i sama! :shock:
Nego zašto onda lekari ne preporučuju da se vade. Evo ja skoro svake godine imam gnojnu anginu, prvo se kljukam nekim tabletama na bazi penicilina pa me izbuše nekim injekcijama (čini mi se da je u pitanju longacef), ali ne savetuju da ih vadim.
 
della:
Moj muz je u bolnici, na infektivnom odjelu. Vuche duze vrijeme upalu grla, koja ga je dovela do stanja potpune iscrpljenosti. Ne moze napraviti ni 15 koraka, a da se ne iscrpi totalno. Bio je na antibioticima koji uopshte nisu pomogli (amoksiklav). Krvna slika je pokazala normalnu sedimentaciju i uzasno visok broj leukocita, preko duplo od gornje granice. Po prijemu u bolnicu, doktorica je rekla da su problem krajnici koje je trebao davno operisati. Postaju opasni po srce. Rekla je da ce oni izvrshiti sve pripreme za operaciju, na nama je samo da ugovorimo termin kod hirurga. Drugo jutro, od druge doktorice, dobili smo drugachije mishljenje. "To je samo zapushtena upala, koja je napravila probleme kompletnom organizmu". Ukljuchen mu je Linkocin 600. Nakon kompletne terapije stanje je nepromjenjeno. Ostaje u bolnici. Sada se vec ozbiljno brinem. Moze li ovo biti pokazatelj neke teze bolesti ili su ipak u pitanju samo krajnici?
Koliko znam, upalu pluca prati visoka sedimentacija, upale se uspjeshno lijeche linkocinom, prisustvo mononukleoze kroz krvnu sliku nije utvrdjeno, tako da mi ponestaje ideja, a doktori su shturi u davanju odgovora.
A suprug ima koliko godina?
Sta znaci duze vreme vuce upalu, koliko je to tacno dana, meseci?
da li je i ranije imao problema sa upalama krajnika?
 
Ima 35 godina. Prije je uz upale imao uzasno visoku temperaturu. U zadnjih par godina nishta posebno oko 38.Najmanje 2X godishnje zaglavi. Kada ima probleme sa krajnicima, ima problema sa srcem, otezano dishe, umara se na najmanji napor. Srchani pritisak je konstantno 100. Zadnju upalu vuche od januara. U tom periodu je imao problema sa sluhom i bol u prsima. Grlo je konstantno zazareno. Probleme sa tlakom i sa srcem ima vec godinu dana, ali nalazi su uredni, jedino ima konstantno povishen broj leukocita.
 
Bolesni krajnici mogu izazvati brojne probleme i sa srcem,bubrezima, zglobovima i ako su bolesni treba ih izvaditi.Ocigledno je da terapija ne daje efekte sto me i ne cudi jer kada je krajnik bolestan pa jos je hronican proces u pitanju u njemu je gnoj zaparvo u cauri i antibiotik ne moze da dobre do samog proces.
I u starijim godinama se operisu krajnici tako da njegove godine ne treba da budu prepreka.
 
Sehnsucht:
Zamisli to sam znala i sama! :shock:
Nego zašto onda lekari ne preporučuju da se vade. Evo ja skoro svake godine imam gnojnu anginu, prvo se kljukam nekim tabletama na bazi penicilina pa me izbuše nekim injekcijama (čini mi se da je u pitanju longacef), ali ne savetuju da ih vadim.

Ne preporucuju da se vade jer im je to zivi smor: z a razliku od dece, kod odraslih operacija krajnika uvek teze ide jer dolazi do veceg krvarenja, tezeg zarastanja, vecih eventualnih komplikacija, potrebe za opstom anestezijom koja je uvek rizicnija itd itd itd, pa ih je onda lakse ne dirati nego vaditi (drugim recima - smor im je da se bakcu u najvecem broju slucajeva). Ali to nema nikakve veze sa funkcijom krajnika, koja je u tvopjim godinama (ako imas vise od 5) NEPOSTOJECA.
 

Back
Top