Problem sa krajnicima

Pa dobro, super si uradio, samo da se ne "vucaraš" po raznoraznim bolnicama... Želim ti da se što pre oporaviš. A taj doktor što te operisao ima super statistiku, isto kao i oni što ubiše devojčicu na operaciji oka... Samo jednu... :dash:

A sto nije super statistika?:think: Ta krvarenja se svedu na par ispljuvaka krvi i odes kod njega on ti nalepi neku vestacku krastu i vratis se kuci i nastavis da zivis... Uostalom to je meni super i mnogo vise poverenja imam u takve doktore nego u ove kojima nista ne zavisi od toga kako izvedu operaciju, ni reputacija, ni plata, nista... a jos su ogorceni na sistem itd... mislim nisu svi ali mnogo je takvih :roll:

moj komsija kad je skidao bradavicu zezao se nedeljama u bolnici i nista nije odradio...otisao jedan dan privatno oni uzeli tecni azod, sprzili kao ljudi [zadrzali duze nego inace] iskocio plih i spala mu za par dana...

to je moja filozofija, svako ima pravo na svoje misljenje... sreca da moji mogu da plate privatno inace :neutral:
 
Ok, jeli mozemo da temu ostavimo da se bavi krajnicima?
Tvoj zivot, tvoja stvar.
Imam(o) mnogo vise godina zivota, iskustva i znanja od tebe te nam nije ideja da se naganjamo oko toga ko je u pravu.
Rekli smo ti sta smo imali.
Kraj.
 
Danas mi je doktor ORL rekao da izvadim krajnike, posle mnogo meseci upale grla, antibiotika, zapusenog nosa... a ovi komentari me ne ohrabruju :( jer izgleda mi da cu se muciti jedno mesec dana.
Sto je najgore ovo je prvi doktor koji mi je na to ukazao. Svih ovih meseci sam isao kod lekara opste prakse, on samo pogleda grlo i kaze cliacil, ili sinacilin... a u studentskoj poliklinici mi je doktrorka davala Rinasek i govorila valjda da je alergija. Sad treba biti pametan u mojoj situaciji.
Verovatno cu da potrazim misljenje jos jednog lekara, mada mi najlogicnije zvuce krajnici, jer imam odvratan zadah, a i zaista ne mogu da se borim vise sa grlom i prehladama (ili bar simtpomima prehlada).
Da li neko ima iole pozitivna iskustva sa operacijom? :)
 
vidi...shto vishe gnojnih upala imash i ako ih je vish e od 4 godishnje ..idi obavezno na operaciju......kazem ti to jer sam ja godishnje imao oko 6,7,8 upala,dodje i prodje ali na operaciji sam shvatio da sam dugo cekao - shto duze cekash vishe ce da te nakon operacije boli...
lezao sam na VMA mislim oko 7 dana a u tom periodu sam primio oko 15ak boca ( diklofena )i josh 8 kada sam bio kuci....problem je shto se ishrane tice,ali kad prestanje dejstvo boce,do jela ti i nije...
pio sam po 4 l caja dnevno jer to ti je jedino od cega skoro da nemash boliva a i gutanje je kako su mi rekli dobro za zarastanje rane...
sladoled nam dali nisu - izgleda da zavisi od ustanove do ustanove,hleb sam je o tek nakon 10og dana...a do tada supice,caj i neke mutogene mase (ovo poslednje zanemari,ali stavrno je cudno izgledalo)...
bitno je samo da sledish njihova uputsvta - ma koliko cudna bila (da ne izritirash ranu )
Iskreno da ti kazem,nije bash prijatno ali bolje ne odlagati jer zbog krajnika mozesh da dobijesh neke druge probleme...idi vadi, budi jak par dana i to je to.....
otidji uradi to ali nemoj se previshe oslanjati na nashe primere jer niko nije isti...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
moj sin ima 3,5 godine,i ima treci krajnik,i zbog toga slabije cuje
doktor mi je rekao da bi se zbog sluha moralo operisati,
sto bi znacilo da bi mu pri odstranjivanju krajnika
morali vaditi i tu tecnost ili kako se vec zove ,koja mu zapusava usi
ali drugih problema sa disanjem i slicno nema.
Interesuje me da li postoji neka druga mogucnost
da se usi otpuse,osim operacije,
ako je moguce da se treci krajnik sam povlaci,
da li to znaci da bi se tako i ovaj problem sa sluhom sam resio?
Ako bi se pak moralo operisati,
kad bi za to bilo najbolje vreme,leti ,zimi,............
i da li bi eventualno more pomoglo,
i da li je preporucljivo ici na more posle operacije?
hvala unapred
 
Treci krajnik se nece povuci sam od sebe, a sto vise cekate to vise trosite dragoceno vreme.
potpuno je svejedno kada ce dete ici na operaciju,i naravno da oporavak posle opercaije na moru je preporucljiv.
I da ne operise krajnik dete treba da ide na more, zar ne?
 
Cao scima posto imam lose krajnike uzasno lose majku im doltori su mi rekli da moram da ih operisem a mene je strah nisam spreman na nesto tako jos uvek je bi da Vas pitam ako je neko od Vas imao slican problem neka mi javi i ako je neko operisao krvnike nak mi kaze kako t ide boli li koliko posle toga ne smes da pijes pusis jedes i sl i sl.

unapred hvala

moj otac je izbegao operaciju tako sto mu je njegovam ajk davala da pije limun iscedjen i bez vode i secera.....
Ja sada imam gljivice i neke bele ceopve na krajnicima tako da moram dap ijem dzinovske tablete,da mi stalno ubacuju neku gorku tecnost na krajnike i da ispiram sa jodom......jod mi je najlepsi...XD
 
Dan pre operacije bez vecere i tog dana kad treba da bude operacija nista da se ne jede i ne pije !
Lekove protiv bolova daju kad ti kazes da te boli, moj je savet da to kazes odmah po zavrsetku operacije iako te ne boli, jer ako cekas da te zaboli, injekcija ce slabije delovati.
I tako npr da kukas 3-4 puta dnevno kako bi citav dan bio pokriven analgeticima.
 
Знам, ја сам у 23. години (као матор коњ) оперисао крајнике у локалној анестезији и нисам хтео да ми дају тих седам дана колико сам провео у болници (КБЦ Звездара) ништа од аналгетика. Умирао сам од болова када сам очајнички покушавао да испљунем све оно што ми се нагомилавало у ждрелу. Јуначки, нема шта...:D
 
pretpostavih da se nista ne jede i ne pije..smor..jel se dolazi vece pre operacije u bolnicu ili na sam dan? posto sam cula razlicite price..
a vi junaci samo napred, ja bih ipak da me drogiraju :D a ako toliko boli sto jednostavno ne drze ljudi uspavane par dana dok ne prodje :sad2::D
zanima me jos jedna stvar: jel se ljudi ispovracaju od anestezije bas svaki put? hoce li neko biti pored mene ili cu samu sebe ispovracati?:sad2:
 
Знам, ја сам у 23. години (као матор коњ) оперисао крајнике у локалној анестезији и нисам хтео да ми дају тих седам дана колико сам провео у болници (КБЦ Звездара) ништа од аналгетика. Умирао сам од болова када сам очајнички покушавао да испљунем све оно што ми се нагомилавало у ждрелу. Јуначки, нема шта...:D
Пази кад смо у исто време оперисали крајнике.:eek:
На Звездари...Др Цветковић....да нисмо собу делили?:lol:
 

Back
Top