Problem sa krajnicima

Evo samo da se javim ja sam ih izvadio sad 12.02. trenutno sam drogiran brufenom i panadolom u tkzvnoj sendvic terapiji...ako nekoga interesuje kakav je osecaj kroz operaciju i posle evo:

Radili su me pod totalnom anestezijom, 2 krajnika, treci mi se povukao sam ranije, imam 17 god. Nisam nista osetio mada su meni dali malo jacu dozu jer sam nabio pritisak od straha [nikad nista nisam operisao u zivotu, a frka mi je od tih stvari uzas]... Probudio sam se 10tak minuta pre izlaska ih operacione ali samo svest, telo mi je jos uvek bilo u snu, osetio sam injekciju protiv streptokoke [imao sam 150 normalno je do 200, ali doktor kaze da je svedemo na nulu] i cevi u nosu koje su mi stavili da izvade sline, i zatim transport iz operacione do kreveta u drugoj sobi...

Onda sam se osvestio i prvo sam bacio peglu [jedite i pijte sto manje da se ne biste mucili]. Zatim sam se budio na par sekundi pa kunjao minut dva i sve u duzim razmacima sam se budio dok se nisam totalno probudio, odlezao par minuta i otisao u svoja kola lepo cale me je dovezao i onda je pocela kucna terapija. Napominjem da sam radio na privatnoj klinici, jer vas u bolnici zadrze jos 10tak dana i drugaciji je proces zarastanja rane, cak moze da se desi i da vam rade sa lokalnom [sumnjam da bih to preziveo]...

Dosao sam kuci i onda mi je receno da pijem brufen 4x1 [400mg] protiv bolova i da pijem neki drugi izmedju brufena da se ne predoziram...

Prvi dan sam pio brufene na 8 sati i panadol na 8 sati. Pojeo sam jedan frikomov zaledjeni slag [jako prija] i popio par casa vode. To je od 5 sati do 9 jos uvek sam bio pod uticajem anestezije nisam bas bio najsvesniji..

Drugi dan sam popio prvo brufen u 6 pa u 3 panadol pa u 9 brufen, po potrebi, nisam hteo da se kljukam jer sam mogoa da izdrzim. Pojeo sam junecu corbu belu [na bazi pavlake] par cinija [mozda srazmerno tanjiru ipo, dva] i jeo sam pasiranu govedinu mixanu sa pavlakom [mozda jedan tanjir] tokom celog dana, i pojeo sam oko 1kg raznog sladoleda, popio sam caj i oko 2l vode... Najveci problem mi je bila slajma koju ne mozes da izbacis da ne bi povredio rane...

Evo treci dan: Probudio sam se pod strasnim bolovima u 6 jutros, stukao dva panadola i vratio se da spavam. Probudili su me da popijem lekove u 11, bol je bio neizdrzljiv, popio sam jedan brufen odmah, evo jos uvek nista nisam jeo cekam da me uhvati brufen totalno pa da pocnem da zivim, sad vise nema zezanja picu redovno lekove jer bolovi su uzasni...

Osecaj u ustima je takodje odvratan ali ne smete nista da uradite povodom toga, ne smete da povredite krastu oko rane...

Napominjem da mi je receno da pijem brufen 4x1 i ako ne bude mogao da me drzi da ubacujem izmedju po jos neki drugi da se ne predoziram...

Panadol se pije na 4h po 2kom, ne vise od 8 dnevno, drzi znaci 4h.

pozdrav!
 
Gluposti ime ti je Srbija!
Ne smes da pijes panadol i brufen zajedno!!!
Znaci ovakve stvari me lansiraju iz cipela, da se covek ne predozira pa onda roka zajedno 2 leka koja ne smeju da se piju zajedno.... ubicu se majke mi!
 
Ne znam meni je doktor rekao da smem da pijem panadol i brufen zajedno... A i ne pijem ih zajedno nego na 6 sati rotiram. Provericu to...

A sta ti preporucujes da zamenim i sa cime?

Edit: Ako mozes da mi kazes zbog cega ne mogu konkretno da se kombinuju ova dva leka? Ne pijem ih zajedno nego ako zagusti picu ih na 3h jedan od drugog...

Inace ja sam 1015. pacijent kojeg je ovaj doktor operisao u privatnoj klinici, rekao mi je sve kako ce biti i za sada nista nije odstupilo od price njegove ni malo, tako da imam potpuno poverenje u njega. Sto je najbitnije ispricao mi je najgoru pricu mogucu tako da mi je sad sve ocekivano, cak je i dosta lakse nego sto je rekao da ce biti, sto ja jako cenim...
 
Poslednja izmena:
Pijes ili jedan ili drugi, ne mozes da ih pijes zajedno.
Mogao bi zamenis jedan drugim tek kada prodje puno delovanje prvog leka.
Ja uopste nisam dovela u pitanje strucnost tvog lekara samo garantujem ti da ga nisi dobro razumeo.
Ili jedan ili drugi.
 
Evo samo da se javim ja sam ih izvadio sad 12.02. trenutno sam drogiran brufenom i panadolom u tkzvnoj sendvic terapiji...ako nekoga interesuje kakav je osecaj kroz operaciju i posle evo:

Radili su me pod totalnom anestezijom, 2 krajnika, treci mi se povukao sam ranije, imam 17 god. Nisam nista osetio mada su meni dali malo jacu dozu jer sam nabio pritisak od straha [nikad nista nisam operisao u zivotu, a frka mi je od tih stvari uzas]... Probudio sam se 10tak minuta pre izlaska ih operacione ali samo svest, telo mi je jos uvek bilo u snu, osetio sam injekciju protiv streptokoke [imao sam 150 normalno je do 200, ali doktor kaze da je svedemo na nulu] i cevi u nosu koje su mi stavili da izvade sline, i zatim transport iz operacione do kreveta u drugoj sobi...

Onda sam se osvestio i prvo sam bacio peglu [jedite i pijte sto manje da se ne biste mucili]. Zatim sam se budio na par sekundi pa kunjao minut dva i sve u duzim razmacima sam se budio dok se nisam totalno probudio, odlezao par minuta i otisao u svoja kola lepo cale me je dovezao i onda je pocela kucna terapija. Napominjem da sam radio na privatnoj klinici, jer vas u bolnici zadrze jos 10tak dana i drugaciji je proces zarastanja rane, cak moze da se desi i da vam rade sa lokalnom [sumnjam da bih to preziveo]...

Dosao sam kuci i onda mi je receno da pijem brufen 4x1 [400mg] protiv bolova i da pijem neki drugi izmedju brufena da se ne predoziram...

Prvi dan sam pio brufene na 8 sati i panadol na 8 sati. Pojeo sam jedan frikomov zaledjeni slag [jako prija] i popio par casa vode. To je od 5 sati do 9 jos uvek sam bio pod uticajem anestezije nisam bas bio najsvesniji..

Drugi dan sam popio prvo brufen u 6 pa u 3 panadol pa u 9 brufen, po potrebi, nisam hteo da se kljukam jer sam mogoa da izdrzim. Pojeo sam junecu corbu belu [na bazi pavlake] par cinija [mozda srazmerno tanjiru ipo, dva] i jeo sam pasiranu govedinu mixanu sa pavlakom [mozda jedan tanjir] tokom celog dana, i pojeo sam oko 1kg raznog sladoleda, popio sam caj i oko 2l vode... Najveci problem mi je bila slajma koju ne mozes da izbacis da ne bi povredio rane...

Evo treci dan: Probudio sam se pod strasnim bolovima u 6 jutros, stukao dva panadola i vratio se da spavam. Probudili su me da popijem lekove u 11, bol je bio neizdrzljiv, popio sam jedan brufen odmah, evo jos uvek nista nisam jeo cekam da me uhvati brufen totalno pa da pocnem da zivim, sad vise nema zezanja picu redovno lekove jer bolovi su uzasni...

Osecaj u ustima je takodje odvratan ali ne smete nista da uradite povodom toga, ne smete da povredite krastu oko rane...

Napominjem da mi je receno da pijem brufen 4x1 i ako ne bude mogao da me drzi da ubacujem izmedju po jos neki drugi da se ne predoziram...

Panadol se pije na 4h po 2kom, ne vise od 8 dnevno, drzi znaci 4h.

pozdrav!


Meni je totalno neobicno da su te pustili kuci isti dan:eek: Razumem da je privatna klinika ali kad se ja setim kako sam se osecala posle operacije, jos sam primila i 3-4 infuzije, nekoliko inekcija protiv bolova dnevno... Ma nisam znala za sebe 3 dana. A i tamo su nas svaki drugi dan pregledali da li rana zarasta lepo. I prva tri dana nismo smeli nista sem caja... A i retko ko je i posle toga mogao i usta da otvori a kamoli da jede nesto konkretnije.
 
Meni je totalno neobicno da su te pustili kuci isti dan:eek: Razumem da je privatna klinika ali kad se ja setim kako sam se osecala posle operacije, jos sam primila i 3-4 infuzije, nekoliko inekcija protiv bolova dnevno... Ma nisam znala za sebe 3 dana. A i tamo su nas svaki drugi dan pregledali da li rana zarasta lepo. I prva tri dana nismo smeli nista sem caja... A i retko ko je i posle toga mogao i usta da otvori a kamoli da jede nesto konkretnije.

Ja sam zbog toga platio operaciju na privatnoj klinici, evo me treci dan upravo sam jeo pasiranu sarmu.

Nisam ni ja siguran sta je to ali u pitanju je neki vid laserske operacije, rana zarasta brze i na drugi nacin... pravo da ti kazem nije me mnogo interesovalo, meni je bilo da se resi problem sto bezbolnije... Inace kostalo me je 300eura + dva pregleda od po 2000 + neki nalazi i ja mislim da je to to... nije jeftino ali vredi para da se ne mucim sa ovima po drzavnoj...

Primio sam jednu infuziju od 0.5l, kroz koju su mi dali anesteziju i jos jednu u ruku, i ja mislim jos jednu u grlo kad sam vec zaspao... I drogirali su me takodje da se opustim posto sam bio nabio pritisak nenormalan...
 
dr:
Pijes ili jedan ili drugi, ne mozes da ih pijes zajedno.
Mogao bi zamenis jedan drugim tek kada prodje puno delovanje prvog leka.
Ja uopste nisam dovela u pitanje strucnost tvog lekara samo garantujem ti da ga nisi dobro razumeo.
Ili jedan ili drugi.

Uz duzno postovanje, nakon tvog posta o kombinaciji ova dva leka kontaktirao sam par strucnjaka, mog kuma koji je zavrsio specijalizaciju za plucne bolesti, hirurga koji me je operisao ali i lokalne farmaceute i dobio sam jedinstven odgovor:

ova dva leka se mogu kombinovati u sendvic terapiji odnosno, rotiras ih na recimo tri sata, pijes u 6 brufen, pa u 9 panadol, pa u 12 brufen, pa u 15 panadol itd... Samo kombinovanje nije stetno, jedino je stetno sto unosis lekove u organizam. Ja do malo pre nisam imao potrebu za kombinovanim pijenjem ali pre 3h sam popio brufen i bolovi su jos uvek veoma prisutni pa sam morao da popijem jos dva panadola...

Nemoj da se ljutis na mene, verovatno si pomesala neki od lekova sa drugim, a ja sam pod bolovima pa mi je jako bitan svaki nacin ublazavnja istih...

pozdrav :ok:
 
Hirurzi i otorinci izvanredno se razumeju u digestivni trakt....sramota. Ako su ti vec nesto tako glupo savetovali mogli su ti savetovati bar da uz te lekove u toj takozvanoj "sendvic teraopiji" (za koju van Srbije, zemlje srednjeg veka)niko jos cuo nije od kad je prvi put shvaceno da lekovi ovog tipa izazivaju krvareci ulkus u nekriticnim dozama) dodas i neki lek koji cuva zeludac (kao sto je inhibitor protonske pumpe na primer) kako ne bi uz bolove u krajnicima dobio i nesnosne bolove u zelucu posle par dana ovako ingeniozne terapije! Boze, kakve cu jos gluposti cuti - da detetu od 17 godina neko kaze da je u redu da krka na svaka tri sata iboprufen od 400 pa dva panadola, i tako danima, i to bez zastite zeluca, i to na prakticno potpuno prazan zeludac.....bez komentara sam.
 
Slusajte ljudi meni je najvaznije kako se ja osecam. Nemam nameru da se dokazujem ili svadjam, gledam sta je za mene najbolje.

Ova terapija ce trajati dok budu trajali bolovi a to je otprilike ~5 dana, napominjem da sam hiljadu i neki pacijent koji se leci istom terapijom i da mi je za sada "predvideo" sve i unapred me upozorio...

Drugi lekar kojeg sam konsultovao [tj moji roditelji] mi je kum, cisto sumnjam da bi kum tek tako rekao da kombinacija nije opasna da jeste. Ipak mi je kum, znaci nije neki levi doktor koga boli pedu...

Ne pijem brufen na 3h nego na 6h razmaka i izmedju po potrebi ubacujem panadol, bol ne mogu bas da trpim... I zeludac mi nije prazan jedem par puta dnevno pasiranu hranu, verovatno u kolicini od 50% mog normalnog unosa hrane...

Vi kao lekari ili sta ste vec recite mi koga da konslutujem povodom ovoga posto poznajem licno veliki broj specijalista [tj moji roditelji] pa mi recite kom strucnjaku da se obratim ako mislite da toliko ne znaju ili da ih ne interesuje?
 
Jedem, pasiranu govedinu mixanu sa pavlakom, jedem oko 1kg sladoleda dnevno, popijem oko 0.5l mleka, jedno 0.5l corbe... To mi je otprilike dnevni unos hrane. I popijem oko 1.5l vode. Pijem painkillere samo kada osecam potrebu, znaci npr juce sam pio na 9h razmaka po jedan brufen pa dva panadola... Ma ok sam manje vise za sada...
 
Da nije malo mnogo 1kg sladoleda svaki dan?:think: Aj sto ces se ugojiti al sto sigurno nije dobro za secer, holesterol... Bolje jedi griz, kacamak, pire, puding...

Brate to mi je osnova ishrane. A i to je samo 5 dana, teoretski bih mogao da se ugojim 5kg od toga, a prakticno cu smrsati... Jedem sladoled jer mi hladi rane pa mi je lakse tokom dana :D

Mislim gledano na duze staze od par meseci verovanto ne bih izdrzao, ali mi nece nista biti od 5-7 dana ovakvog zivota...bar ja mislim... :ok: Inace sladoled je uglavnom voda najvise oko 60-65%... Ne mogu bas sve da jedem neke stvari mi smetaju, npr sve sto je zrncasto pa zapada itd...;)
 
Slusaj dete, jer to i jesi dete, nemam nameru da se sa tobom naganjam.
Da ovo procitaju hirurzi sa urgentnog centra ili gastroenterolozi prevrnuli bi se sa stolice.
Ne mozes da " ubacujes panadol".
Uz toliku kolicinu brufena mora i treba da ide protektivna terapija za zeludac.
A bolovi nisu toliki da moras da uzimas lekove na 3 sata ,jer prakticno unosis 2 leka vrlo slicnog delovanja na svaka 3 sata.

U krajnjoj liniji , radi brate mili sta god hoces samo nemoj da mi se tu pravis pametan.
Uz duzno postovanje prem tvojim lekarima, farmakologija im nije jaca strana.
 
Bio ja dete ili ne bio mene ne interesuje ko je u pravu mene interesuje sta je za mene najbolje... Sta si ti konkretno po struci? I reci mi kome da se obratim za savet od ljudi od poverenja?

paracetamol i ibuprofen znaci unosim na 3h naizmenicno [kad bas bude lose]...

Ne pravim se ja pametan ja se igram ovde pokvarenih telefona izmedju jednih lekara i vas [verovatno lekara, ne?] nista od ovoga nisam ja smislio nego mi je tako receno...
 
Kao sto rekosmo, nema ni jednog medicinskog opracvdanja da naizmenicno pijes ta dva leka koji su po svom delovanju prakticno isti (ili ako cemo pravo - veoma slicni). To bi bilo isto kao da ustanovis da imas neku bakterijsku infekciju gde je bakterija osetljiva na na primer Ampicilin i Amoksicilin, pa umesto da se lecis jednim od ta dva leka na svakih 6 sati, ti pijes naizmenicno te lekove na svakih 6 sati! Je l razumes sta ti govorim? Iboprufen i panadol su prakticno isti lekovi koji prakticno isto deluju u tvom slucaju - imaju minimalan efekat na smirenje bola. Posledice koje mogui da daju zbog nekriticnog upotrebljavanja na svaka 3 sata i da se ne piju u kombinaciji, a posebno u kombinaciji, jesu na zelucu, u vidu ostecenja sluznice zeluca, kiseliune, mucnine, povracanja, bola i najzad stvaranja akutnog ulkusa zeluca te njegovog krvarenja. Ti pijes lekove koji izuzetno ostecuju zeludac (drugim recima, ne stede zeludac pri svom delovanju) pa kad uzmes 8 tableta dnevno, to je stravican atak na tvoj zeludac, tj sluznicu zeluca. Radi se o slabim analgeticima (lekovi koji ublazavaju bol) ali mocnim unistiteljima zeludacne sluzokoze. Na kasastu hranu koja se prakticno ni ne zadrzava u zelucu vec samo projuri kroz njega, podizuci kolicinu zeludacne kiseline pri tome, kada jos ubacis 8 iboprufena i panadola, mozes samo sebi da napravis vise zla nego dobra.
Rekli smo ti sta mislimo - da je 8 tableta MNOGO i previse, da je kombinacija istih GLUPOST, a ti sad kako god hoces. Jedan deo bola moras da podneses, to sto pijes lekove na svaka 3 sata ne uklanja bolove i ne pomaze u stvari, sem na nivou tvoje fantazije mozda. Ako zelis konkretan odgovor sta bih ja - ja bi prestasla na tvom mestu potpuno da uzimam bilo jedan bilo drugi lek i ................... na svakih 6-8 sati jednu tabletu. TO bi ti znacajno redukovalo bol, 'drzi' duze, svakako je mnogo manje stetno po zeludac nego lekovi koje ti pijes. A nesto kao sto rekoh mora si da pretrpis, nisi bas tolko mali da ne mozes, iako si mlad.

I da, jesmo doktori. I to jako dobri. Ako hoces da poslusas, poslusaj, a ako neces radi kako hoces, i usoatlom - pitam se gde su ti roditelji i da li imaju oci da vide da uzimas po saku ibopruifena i panadola dnevno?!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kao sto rekosmo, nema ni jednog medicinskog opracvdanja da naizmenicno pijes ta dva leka koji su po svom delovanju prakticno isti (ili ako cemo pravo - veoma slicni). To bi bilo isto kao da ustanovis da imas neku bakterijsku infekciju gde je bakterija osetljiva na na primer Ampicilin i Amoksicilin, pa umesto da se lecis jednim od ta dva leka na svakih 6 sati, ti pijes naizmenicno te lekove na svakih 6 sati! Je l razumes sta ti govorim? Iboprufen i panadol su prakticno isti lekovi koji prakticno isto deluju u tvom slucaju - imaju minimalan efekat na smirenje bola. Posledice koje mogui da daju zbog nekriticnog upotrebljavanja na svaka 3 sata i da se ne piju u kombinaciji, a posebno u kombinaciji, jesu na zelucu, u vidu ostecenja sluznice zeluca, kiseliune, mucnine, povracanja, bola i najzad stvaranja akutnog ulkusa zeluca te njegovog krvarenja. Ti pijes lekove koji izuzetno ostecuju zeludac (drugim recima, ne stede zeludac pri svom delovanju) pa kad uzmes 8 tableta dnevno, to je stravican atak na tvoj zeludac, tj sluznicu zeluca. Radi se o slabim analgeticima (lekovi koji ublazavaju bol) ali mocnim unistiteljima zeludacne sluzokoze. Na kasastu hranu koja se prakticno ni ne zadrzava u zelucu vec samo projuri kroz njega, podizuci kolicinu zeludacne kiseline pri tome, kada jos ubacis 8 iboprufena i panadola, mozes samo sebi da napravis vise zla nego dobra.
Rekli smo ti sta mislimo - da je 8 tableta MNOGO i previse, da je kombinacija istih GLUPOST, a ti sad kako god hoces. Jedan deo bola moras da podneses, to sto pijes lekove na svaka 3 sata ne uklanja bolove i ne pomaze u stvari, sem na nivou tvoje fantazije mozda. Ako zelis konkretan odgovor sta bih ja - ja bi prestasla na tvom mestu potpuno da uzimam bilo jedan bilo drugi lek i uzela bi .......... na svakih 6-8 sati jednu tabletu. TO bi ti znacajno redukovalo bol, 'drzi' duze, svakako je mnogo manje stetno po zeludac nego lekovi koje ti pijes. A nesto kao sto rekoh mora si da pretrpis, nisi bas tolko mali da ne mozes, iako si mlad.

I da, jesmo doktori. I to jako dobri. Ako hoces da poslusas, poslusaj, a ako neces radi kako hoces, i usoatlom - pitam se gde su ti roditelji i da li imaju oci da vide da uzimas po saku ibopruifena i panadola dnevno?!

Ustsanovio sam da mi brufen ne pomaze u toj meri, pa cu ostati na panadolu. Svestan sam i sam da su stetni ali mislim da nisu u toj meri stetni da ne bih smeo uopste da kombinujem... Ostacu na panadolu za sada. Brufen cu uzimati ako bas ne budem mogao da izdrzim ili cu ga zameniti necim u dogovoru sa lekarom...

Sto se tice roditelja nisam ja nista na svoju ruku radio, oni mi i kupuju lekove jer imaju poverenja u lekare koji su im tako rekli. Ja da vama ovde ne verujem ne bih se maltretirao ni da se raspitujem nego bih vas kulirao, sto se toga tice. Ovako, posto se raspitujem znaci da ipak verujem i vama, napravicu kombinaciju, necu piti lekove bez potrebe naravno. Pozdrav :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ustsanovio sam da mi brufen ne pomaze u toj meri, pa cu ostati na panadolu. Svestan sam i sam da su stetni ali mislim da nisu u toj meri stetni da ne bih smeo uopste da kombinujem... Ostacu na panadolu za sada. Brufen cu uzimati ako bas ne budem mogao da izdrzim ili cu ga zameniti necim u dogovoru sa lekarom...

Sto se tice roditelja nisam ja nista na svoju ruku radio, oni mi i kupuju lekove jer imaju poverenja u lekare koji su im tako rekli. Ja da vama ovde ne verujem ne bih se maltretirao ni da se raspitujem nego bih vas kulirao, sto se toga tice. Ovako, posto se raspitujem znaci da ipak verujem i vama, napravicu kombinaciju, necu piti lekove bez potrebe naravno. Pozdrav :bye:

O Bože, ima li Te negde? U sedamnaestoj godini operišeš krajnike na privatnoj klinici, isti dan ideš kući:dash: i onda te još savetuju da se kljukaš analgeticima dok ti ne pukne želudac:dash: Ti ili se zajebavaš, ili nisi normalan:dontunderstand:
 
O Bože, ima li Te negde? U sedamnaestoj godini operišeš krajnike na privatnoj klinici, isti dan ideš kući:dash: i onda te još savetuju da se kljukaš analgeticima dok ti ne pukne želudac:dash: Ti ili se zajebavaš, ili nisi normalan:dontunderstand:

Srbija brate moj nije normalna... Jedan od vodecih lekara u Sapcu koji mi je trebao ukazati na probleme sa krajnicima je ceo zivot vikao alergija, alergija, alergija... pre mesec dana je rekao alergija... Onda mi je drugi doktor rekao krajnici, pa su mi jos mnogi rekli krajnici... I sad ja treba da legnem nekome od njih u ruke u drzavnoj bolnici da me usivaju koncima pod lokalnom anestezijom? Ne hvala.

Sta je problem sa privatnom klinikom? Covek rade preko 50 takvih operacija godisnje, samo se time bavi, ja se ne razumem ali koristi najnoviju tehniku. Od 1015 operacija imao je 17 sekundarnih krvarenja, od toga troje dece, 14 odraslih, od tih 14 10 je cackalo mecku prerano prelazili na crvrstu hranu i izlazili iz kuce.

Rekao mi je u sat tacno sve kroz sta cu proci, od kad legnem na sto do kraja terapije i do sada sve ide kako treba.

Moram da napomenem da su me prosle godine u prolece 5 nedelja vucarali po razno raznim bolnicama po Srbiji jer sam imao sitnu temperaturu, a nisu mogli da utvrde sta je u pitanju. Dolazim na prvi pregled kod ovog doktora on me pogleda i kaze: "au, ako imas streptokoku onda moramo ovo ono" na moje pitanje sta to konkretno znaci za mene u negativnom smislu on govori "moze da ti utice na zglobove, srce, pluca bla bla, moze cak da se desi da po mesec dva dana imas sitnu temperaturu bez ikakvog razloga"...

I sad ti meni kazes da ja nisam normalan sto verujem tom coveku? :think:
 
Pa dobro, super si uradio, samo da se ne "vucaraš" po raznoraznim bolnicama... Želim ti da se što pre oporaviš. A taj doktor što te operisao ima super statistiku, isto kao i oni što ubiše devojčicu na operaciji oka... Samo jednu... :dash:
 
I sad ti meni kazes da ja nisam normalan sto verujem tom coveku? :think:


...ne radi se o tome da li mu verujes ili ne...operisala sam krajnike u bolnici kad sam imala 5 godina ... uopste nije bilo prijatno... anestezija, bolovi, nisam mogla da pricam ali se ne secam da sam gutala neke tablete...ok tebe su poslali kuci odmah posle operacije i rekli ti da pijes to sto pijes...niko ovde nije zlonameran kad ti kaze da toliko brufena i paracetamola u kombinaciji moze da ti skodi... nisu ti neophodni a mogu da ti uniste zeludac...ok mlad si ali moja drugarica je u bolnici primala terapiju sa 18 godina koja joj je upropastila zeludac i sad pije lekove jer ima problema sa zeludcem... ona je morala a ti ne moras
 

Back
Top