Problem sa krajnicima

Izvadila sam pod lokalnom anestezijom krajnike u februaru...
Saradjivala sam sa doktorom. U rukama sam imala onu posudicu u koju sam izbacivala krv... Pre pocetka dali su mi sprej kao i anesteziju. Prvo u jedan krajnik...koji je doktor sekao redovnim ( medicinskim ?! ) makazama dok sam ja s vremena na vreme pridrzavala usnama pincetu kojom je "vukao" krajnik blize, pa onda i drugi isto tako... Kasnije je "palio" rane nekom spravicom... Prvi krajnik sam savrseno pretrpela... drugi takodje.. ali se kasnije ponovo vracao na prvi pa je mnogo bolelo jer je dejstvo anestezije prestalo da deluje...
Kasnije, nakon samog tog cina... dali su mi novalgetol koji je savrseno delovao tako da boravak u bolnici nije bio strasan... Kuci kad sam stigla ( sledeceg dana )...takodje nije bilo strasno ali 5-og dana oporavljanja je bilo najgore.... Kazu da tako mora... Pocela sam da pricam nakon 7-8 dana... Da jedem relativno normalnu hranu posle 2-2.5 nedelje... Naravno, sve je to individualno...Ukupno mi je trebalo da dodjem sebi mesec dana. Starije osobe se teze i sporije oporavljaju...
Bitno da je to iza mene. Savet, ako mozete, uvek izaberite opstu anesteziju.
Ovo sam napisala jer sam i ja trazila od drugih da mi prepricaju svoje iskustvo u zelji da mi bude lakse... a da li je bilo.....
 
Ja sam problem resila sa srebrnom vodom! Toliko sam cesto imala gnojne upale da sam pila na tone antibiotika... recimo pre dve godine sam po 2 puta mesecno bila bolesna. popijem turu anribiotika, prodje nedelju dana i ponovo...Ako ne pocnem odmah lekove, onda sam zavrsavala na inekcijama...mama mi je vec iz ocajanja nasla srebrnu vodu, ali sam bila nepoverljiva...Ono sto je sada cinjenicno stanje je da ja DVE godine nisam popila ni jedan antibiotik i nisam imala ni gripu, a radim u skoli!Pre neki dan sam pokupila virus, glava nos grlo... i posle dva dana kao nova, malo pojacala vodu i popila 2 sumeca aspirina i to skoro na nogama...
 
Tinkerbell:
Izvadila sam pod lokalnom anestezijom krajnike u februaru...
Saradjivala sam sa doktorom. U rukama sam imala onu posudicu u koju sam izbacivala krv... Pre pocetka dali su mi sprej kao i anesteziju. Prvo u jedan krajnik...koji je doktor sekao redovnim ( medicinskim ?! ) makazama dok sam ja s vremena na vreme pridrzavala usnama pincetu kojom je "vukao" krajnik blize, pa onda i drugi isto tako... Kasnije je "palio" rane nekom spravicom... Prvi krajnik sam savrseno pretrpela... drugi takodje.. ali se kasnije ponovo vracao na prvi pa je mnogo bolelo jer je dejstvo anestezije prestalo da deluje...
Kasnije, nakon samog tog cina... dali su mi novalgetol koji je savrseno delovao tako da boravak u bolnici nije bio strasan... Kuci kad sam stigla ( sledeceg dana )...takodje nije bilo strasno ali 5-og dana oporavljanja je bilo najgore.... Kazu da tako mora... Pocela sam da pricam nakon 7-8 dana... Da jedem relativno normalnu hranu posle 2-2.5 nedelje... Naravno, sve je to individualno...Ukupno mi je trebalo da dodjem sebi mesec dana. Starije osobe se teze i sporije oporavljaju...
Bitno da je to iza mene. Savet, ako mozete, uvek izaberite opstu anesteziju.
Ovo sam napisala jer sam i ja trazila od drugih da mi prepricaju svoje iskustvo u zelji da mi bude lakse... a da li je bilo.....


a kako ti je sad, par meseci posle operacije? boli li te grlo?
 
Ja sam u avgustu 2005. operisala krajnike, u 17-oj godini. Operacija je bila u Gradskoj bolnici i u opstoj anesteziji, niko mi nije ni pominjao lokalnu. Bila sam 7 dana u bolnici, necu da te plasim ali svih 7 dana me uzasno bolelo, doktorka me stalno terala da sto vise pijem vode i caja i sto vise pricam da bi rana sto pre zarasla. Trudila sam se. Posle 2-3 dana sam presla na puding, pire, supe, sladoled...Takodje, ceo taj dan kad sam operisana sam prespavala, tad najmanje boli i jedino sto taj dan treba da uradis je da popijes solju caja. Doduse ja sam popila i posle pola sata povratila, rekose mi da je to od anestezije. Inace, doktorka mi je ispricala da sam kad su me probudili posle operacije rekla :"ja bih opet, bas je super":) A secam se da sam se tako i osecala, pre svega naspavano, ko da sam spavala 3 dana:))) I da, i meni je trebalo oko mesec dana da se vratim u normalu, da potpuno prestane da me boli, da pocnem normalno da jedem itd.
 
Pa ne operisu se krajnici zbog bolova, bre, nego zbog stalnih upala i angina koje mogu da prouzrokuju mnogo opasnja zdravstvena stanja od upale krajnika. Naravno da je 'to' zbog cega je operisala krajnike 'prestalo' jer nema vise upala pa nece vise biti ni potencijalnih opasnosti i komplikacija, a sto se postoperativnog toka tice, da - boli ko djavo, lepo je to neko gore opisao. Tu nema sta da se kaze!
 
Agonija sa mojim muzem se i dalje nastavlja. Bio je 14 dana u bolnici. Prva dijagnoza je gnjojna angina. Dobio je 20 ampula Linkocina 600. Nishta, chak i gore. Prethodno nije imao temperaturu, nakon toga ju je dobio, ne preko 38. Druga pretpostavka je bila streptokok. Ukljuchili su mu drugu terapiju, ali opet bez rezultata. Odnosno, neki simptomi su otklonjeni, ali ni blizu kompletnom oporavku. Grlo mu je i dalje zazareno. Slikao je pluca i otkrivena mu je upala krajeva bronhija, tako neshto. Nakon te informacije doktorica mu je savjetovala obavezan prestanak pushenja i napisala je uputnicu za pulmologa. Ono shto me je prestravilo je pitanje da li je neko u porodici bolovao od raka pluca. Mozete li mi reci da li je to rutinsko pitanje ili mozda sumnjaju u neshto pa nece da nam kazu dok ne utvrde? Juche sam mu kupila srebrenu vodu. Vec sinoc je primjetio da mu se grlo smiruje.
 
E ovako :

Ja sam operisao krajnike sa 17 god. Prvo sto je potrebno da odete svom doktoru porodicne medicine ili doktoru za uho,grlo,nos i pitate sta sve trebate izvaditi od nalaza da bi operisali , u mom slucaju je bilo urin , krv , bakterije , secer u krvi i rendgen pluca ( nije obavezno).

Operisao sam krajnike zato sto sam bio stvarno proklet sa njima. svaki put kad se napijem hladne vode razbolim se. non stop temperature , slab imunitet stalno smrcanje , prehlade , malaksalost. Operacija je bila neizbjezna.

Operacija je prosla dobro.primljen ujutro na bolnicu , bio sam prvi na listi tako da sam za pola sata vec bio na redu.Anestezija ono opsta legao sam na operacioni stol , stavili su mi masku i zaspao sam za 5 sekundi.

Eh , problemi su nakon operacije. djeci je MNOGO lakse nego starijima kod operacije krajnika.kad sam se probudio jos me je ona anestezija drzala , vidio sam sve u duplo ,Mucnina , vatra u grlo grozno :D Ali to brzo prodje.
vjerujte mi , nakon operacije najtezi je prvi dan kad stalno morate izbacivat pljuvacku iz usta sa malo krvi.

tu sam noc odlezao u bolnici i drugi dan sam pusten. Prvi i drugi dan nisam bio sposoban da govorim , znaci mozete govoriti al boli kao sam vrag.treci dan vec sam pricao , skoro pa pjevao :D.

sto se tice ishrane : nakon operacije prvi dan jedva da malo popijete hladnog caja.drugi i treci dan hladan caj , hladno mlijeko , hladan sok ( NE GUSTI). treci i cetvrti dan supa , kasa , cokolino izdrobljen.peti , sesti , sedmi i osmi dan pasirano povrce , pira ali znaci sve kasasto nista sto grebe grlo.
deseti dan vec sam fino jeo i to je bilo to.
 
Да ли су све те анализе крви обавезне

Зашто се контролише шећер ?

Ja немам трећи крајник који ми је уклоњен са 2 године, да ли се ваде оба преостала у случају да се "активира"само један ?
 
Poslednja izmena:
Ajmo polako.
Jeli ti imas problem sa krajnicima koji zahteva vadjenje istih ili si sada prvi put u zivotu dobio upalu grla?
Ne vade se krajnici zato sto se neko prehladi, svi imamo pravo na to da budemo bolesni, popiju se antibiuotici ako za to postoji potreba, ako je nesto virusno cajevi, septolete i prodje.
Kao sto sam ti vec rekla, javi se svom lekaru pre nego sto u razmisljanjima stignes do operacije.
 
dr:
Jeli ti imas problem sa krajnicima koji zahteva vadjenje istih ili si sada prvi put u zivotu dobio upalu grla?
Ne vade se krajnici zato sto se neko prehladi, svi imamo pravo na to da budemo bolesni, popiju se antibiuotici ako za to postoji potreba, ako je nesto virusno cajevi, septolete i prodje.

Нисам промукао, не гребе ме у грлу, имам осећај као да "имам" нешто с леве стране у горњем делу врата, као притисак

Имам лучење неког секрета , јер свако мало гутам

Знам да морам код доктора
 
Poslednja izmena:
Pozzzz,ja evo resila da procitam sve sto ovde na forumu ima pa se najvise zadrzala kod zubara i ovih problema sa krajnicima.Licno ne znam nista o operaciji jer ih nisam smelaoperisati a kad zaljuljaju imam temperaturu i do 40 s'tim sto se ovde ni sa takvom temperaturom ne obracam doktoru...ne znam koliko vam je poznato ali ovde u nl su dr toliko nemarni da ja to nisam niti cula niti videla.Imam dva sina blizanca i cerkicu i sve troje su operisali krajnike sa 2,5 godine decaci su sad 9 godina a curica 3 a ona je operisala samo treci krajnik... Ovde odes hirurgu na pregled a onda te on salje anesteziologu gde prolazis preko nekih masu pitanja i prema tvojim odgovorima odredi jacinu anestezije...da bi zatim nakon par dana pre operacije odvela decu gde ce oni prikazivati fil sta ih sve ceka u fazi pripreme...Na dan operacije dobije cepic koji ga psihicki smiri a onda svi ispred operacione sale pa ima ih preko 20-toro dece prozivaju jedno po jedno tako da jedan od roditelja ulazi unutra jer dok mu stavljaju onu masku na usta dete je u rukama svog roditelja,,,dete zaspe roditelja izbace vani i nakon najduze 5 min poonovo ulazi jer dete vec pocinje da se trezni operacija zavrsena(dete u fazi i spavanja i budjenja vidi samo svog roditelja)odatle ih odvode u po sobama gde imaju pravo biti oba roditelja bude u bolnici 2 sata i kuci.Bez ikakve kontrole bez icega vise niti se vise obracas dr za ista drugo dobijemo napismeno sta sme a sta ne da jede pa se snalazi za dalje.Ovde bar strogo vode racuna da operacija bude za vreme zime tj.negde do marta i samo nakon operacije water ijs - vodeni sladoledi i to sto vise to bolje ili sto hladniji napitci kako za odrasle tako i za decu>Cesto cujem preporucuju bananu zato sto je meka ali ovde posle operacije najmanje 9 dana ne sme da se jede jer kako kazu da se lepi za grlo i za ranu....sta znam eto ovo i nije neko olaksanje ali eto neko poredjenje sto se tice operacije kod nas i kod vas jeste.:bye::bye:
 
Eto moja curica je operisala treci krajnik nije imala nekih velikih problema samo sto bi se desilo nocu da hrce e sad ja da se posavetujem sa kucnim doktorom on mi da predlog za kod KNO za uho grlo i nos i on posle pregleda kaze da je taj krajnik malo uvecan i da se mora ukloniti...E sad nakon operacije i dalje hrce i sta sam jos primetila da joj je desni krajnik isto tako uvecan i nikad se ne povlaci uvek se tako vidi kad otvori usta bila prehladjena ili ne,posle kontrole kucni doktor kaze da to nije nista strasno jer on kao takav ne mora da znaci da je oboleo i da to stoji tako.Ne znam sta da radim a kod specijaliste nemogu dobiti uput jer kucni smatra da nema potrebe a dok on tako tvrdi ja mogu da se slikam i da brinem i dalje dali je to neki problem ili ne.Dobije ona ponekad temperaturu ali ono kad zavladaju epidemije gripa>moje pitanje prisutnim dali to bas i nije problem ili??? Cerkica ima 3,5 godine jer u septembru pocinje u skolu pa bih ako je problem prisutan da to resim pre skole.Hvala
 
dr:
Nikakve, to je klasican pregled sa uzimanjem anamnestickih podataka da bi anesteziolog znao sta moze da ocekuje u toku operacije.

Mozda se ja nisam dobro izrazila da se odredjuje jacina bolje receno vrsta ili kako vec jer se ovde osobama koji imaju hooikoorts-alergija na polen ,travu,prasinu,kucnu prasinu itd ne daju isti anesteziju kao i drugim pacijentima bez te alergije,kako i zbog cega ne znam
to je vec veca skola za mene ;) ja nisam doktor niti me je to ikad zanimalo e sad kako smo ovde i kako su deca pocela da rastu a desava se uvek nesto novo ovde uvek sve je normalno kod doktora onda sednem i ovako ponesto pronadjem na internet sto mi nekad pomogne da se smirim ili nadjem i neko resenje.
 
Eto moja curica je operisala treci krajnik nije imala nekih velikih problema samo sto bi se desilo nocu da hrce e sad ja da se posavetujem sa kucnim doktorom on mi da predlog za kod KNO za uho grlo i nos i on posle pregleda kaze da je taj krajnik malo uvecan i da se mora ukloniti...E sad nakon operacije i dalje hrce i sta sam jos primetila da joj je desni krajnik isto tako uvecan i nikad se ne povlaci uvek se tako vidi kad otvori usta bila prehladjena ili ne,posle kontrole kucni doktor kaze da to nije nista strasno jer on kao takav ne mora da znaci da je oboleo i da to stoji tako.Ne znam sta da radim a kod specijaliste nemogu dobiti uput jer kucni smatra da nema potrebe a dok on tako tvrdi ja mogu da se slikam i da brinem i dalje dali je to neki problem ili ne.Dobije ona ponekad temperaturu ali ono kad zavladaju epidemije gripa>moje pitanje prisutnim dali to bas i nije problem ili??? Cerkica ima 3,5 godine jer u septembru pocinje u skolu pa bih ako je problem prisutan da to resim pre skole.Hvala

Nisam strucno lice pa ne mogu da dajem nikakve savete,ali imam kao tvoja cerka uvecan desni krajnik...toliko je uvecan da skoro prelazi na levu stranu.I uvek je tako bilo,ne stvara mi nikakve probleme..kao dete sam imala normalne decije prehlade,upale i ostale "normalne"stvari koje deca imaju prilikom stvaranja svog imuniteta! Eto samo da ti dam moj primer.
 
Nisam strucno lice pa ne mogu da dajem nikakve savete,ali imam kao tvoja cerka uvecan desni krajnik...toliko je uvecan da skoro prelazi na levu stranu.I uvek je tako bilo,ne stvara mi nikakve probleme..kao dete sam imala normalne decije prehlade,upale i ostale "normalne"stvari koje deca imaju prilikom stvaranja svog imuniteta! Eto samo da ti dam moj primer.

U svakom slucaju hvala,procitala sam sve ovde sto su pisali u vezi krajnika ali nisam naisla na nista slicno ovome.Pozzzz
 

Back
Top