Zašto su muslimani u epicentru svetskih sukoba?

Strela

Elita
Poruka
17.244
Kako komentarišete i Zadnjih 30-ak godina od prevrata u Iranu, kada je svrgnut Reza Pahlavi, a na vlast došao Ajatolah Homeini, muslimanski svet, diljem sveta je postao uzročnik i izazivač mnogobrojnih sukoba.
Sukobljavaju se sa Jevrejima, sa Hindusima, sa Hrišćanima - katolicima, pravoslavcima i protestantima, zatim međusobno (Irak, Iran, Alžir, Turci, Kurdi...).
šta mislite o ovoj činjenici?
 
Strela:
Kako komentarišete i Zadnjih 30-ak godina od prevrata u Iranu, kada je svrgnut Reza Pahlavi, a na vlast došao Ajatolah Homeini, muslimanski svet, diljem sveta je postao uzročnik i izazivač mnogobrojnih sukoba.
Sukobljavaju se sa Jevrejima, sa Hindusima, sa Hrišćanima - katolicima, pravoslavcima i protestantima, zatim međusobno (Irak, Iran, Alžir, Turci, Kurdi...).
šta mislite o ovoj činjenici?

pa sad... delimichno tachno

sukob na bliskom istoku nije nastao zbog homeinija vec zbog Velike Katastrofe.

a osim terorizma u hrishcanskim zemljama, koji je samo odgovor na razne Milosrdne Andjele, i koji podrzavam, ne vidim da imaju neki sukob. a sa Hinduima traje duuugo...

mada... jeste da je jednom delu udarila religija na pogreshan nachin u glavu :(

mada vishe krivim Izrael i njihovu SAD za pricu o muslimanima
 
Prost i psihički zaostao narod. Priglupi, dozvolili su da im religija uradi ono što pokušava svuda: da nametne svoju volju i razmišljanje, da VERUJU da je bolje ratovati i živeti za rat nego otići s porodicom na more ili na izlet, da je bolje obaviti verski obred nego nedeljni ručak s porodicom. Srećom, religija nije baš toliko uticajna u celom svetu.
Pa kako i mogu razviti mozak i svoje mišljenje i stav kad više od pola nacije ne gleda TV (oni koji imaju TV), a ona polovina što gleda, ima jedan ili dva drževna programa koji rade svoj posao.
LJUDI, POGLEDAJTE NAS DO '90.god, IMALI SMO SAMO PRVI I DRUGI PROGRAM I CRNO-BELE TELEVIZORE! VEĆINA! ONAJ VEŠTI ZAGORAC ŠTA GOD DA JE REKAO, NAŠI URADILI! NISU NI ZNALI DA POSTOJI NEŠTO DRUGO, DRUGI IZBOR. ALI NISU NAŠI RODITELJI KRIVI, KAO ŠTO REKOH! kAO DA OČEKUJETE DA DETE U ŠKOLI ODGOVARA O NEČEMU ŠTO JOŠ NIJE UČILO...
To se dešava mudžosima i dešavaće se još dugo. Setite se priče o životu Avganistanaca (uglavnom žena - ne smeju ovo ne smeju ono)...
 
i u hrishcjanstvu kao i u islamu postoje netrpeljivosti prema drugim religijama. sa jednom razlikom - u hrishcjanstvu se automatski iskljuchuje bilo koji bog osim onog njihovog koji, gle chuda, "jeste", i samim tim iskljuchuje i negira bilo koja druga religija, dok se u islamu se bez pardona poziva na rat protiv nevernika, shto im je i najvecja chast. i josh ako poginu.... e onda u onaj njihov raj sa nekoliko desetina devica 8) :D
negooo... gospodine strelo, verski ratovi se vode vekovima unazad pa do danas.
 
Strela:
Kada sam postavila ovu temu, mislila sam da li u samoj islamskoj religiji postoje neki koreni netrpeljivosti prema drugim religijama? Da li su religijski sukobi nešto što nam tek predstoji? Da li se civilizacija vraća korak unazad?

sve religije su netrpeljive prema ostalima

najextremnija je judeizam

ko god nije jevrejin on je goj, nize bice...

a islam nije nishta netrpeljiviji od bilo koje hriscanske crkve
 
Strela:
Kada sam postavila ovu temu, mislila sam da li u samoj islamskoj religiji postoje neki koreni netrpeljivosti prema drugim religijama? Da li su religijski sukobi nešto što nam tek predstoji? Da li se civilizacija vraća korak unazad?

Prljave muslidze su od pocetka svog postojanja pocele da vode dzihad protiv svih i svakog. Njima je onaj pustinjski pacov Muhamed rekao da je najsigurniji nacin za odlazak u raj da uzmes kombi, napunis eksplozivom i zakucas se u objekat koji koriste nemuslimani.
I tako svaka drzava koja ima muslimane medju "svim njenim gradjanima" imace 100% probleme sa bezbednoscu. Kao sto imamo mi, francuska, rusija, indija...

A sto se tice izraela i njegovog problema sa muslidzama... Ziveo Hamas i njihovi mucenicki odredi!
 
Strela:
Kada sam postavila ovu temu, mislila sam da li u samoj islamskoj religiji postoje neki koreni netrpeljivosti prema drugim religijama? Da li su religijski sukobi nešto što nam tek predstoji? Da li se civilizacija vraća korak unazad?
Zato sto smatraju da je islam jedina vera i da je muhamed Boziji prorok. Prorok im je obecao ceo svet i oni cekaju nekakav momenat kada ce konacnom borbom pobediti i zavladati planetom. Postoje 2 stepena borbe: Mnozenje i oruzana borba. Militantnost predstavlja i muskost i mucenistvo. Tolerancija je jako relativna i svodi se na mir ako im je brojno stanje daleko ispod brojnog stanja jedne vojne jedinice. Religijski sukobi po meni tek predstoje.
 
Ne znam necu se sloziti s vama.Nijedna religija nije izvorno losa i ja svaciju postujem.Izvorne monoteisticke religije propovedaju ljubav i sve kazu ne ubij.Pravi problem lezi u cinjenici da se verom u Boga manipulise,pa se samim tim i cini zlocin i protiv Boga i protiv ljudi.Ja opet kazem:svako ko ubije ili ucini zlo protiv drugog ljudskog bica ne radi to u ime Hrista,Alaha,Bude...On to radi u ime SATANE :!:
Ljudi koji u ime Boga cine zlocin su djavolji vojnici
 
Mislim da tvorci novog svetskog poretka svesno potsticu ratove i terorizam svuda gde mogu a to im u zemljama "treceg sveta" a posebno onim gde zive muslimani i ne predstavlja neki problem...i tako dok se oni medjusobno ubijaju pobednik je unapred poznat - oni koji imaju novac i moc na kraju ce ih kupiti za male pare. Uglavnom se trude da ne "prljaju ruke" ali ako je bas neophodno t.j ako ne mogu "urazumiti nerazumne" bacice nekoliko hiljada tona bombi sa osiromasenim uranijumom da bi pokazali i njima i celom svetu ko je gazda... pa sad kome se isplati neka ratuje
...ova planeta je dovoljno velika za sve nas ali je mala za gramzivost samo jednog coveka
 
Andreavk:
Mislim da tvorci novog svetskog poretka svesno potsticu ratove i terorizam svuda gde mogu a to im u zemljama "treceg sveta" a posebno onim gde zive muslimani i ne predstavlja neki problem...i tako dok se oni medjusobno ubijaju pobednik je unapred poznat - oni koji imaju novac i moc na kraju ce ih kupiti za male pare. Uglavnom se trude da ne "prljaju ruke" ali ako je bas neophodno t.j ako ne mogu "urazumiti nerazumne" bacice nekoliko hiljada tona bombi sa osiromasenim uranijumom da bi pokazali i njima i celom svetu ko je gazda... pa sad kome se isplati neka ratuje
...ova planeta je dovoljno velika za sve nas ali je mala za gramzivost samo jednog coveka
Tako je Andrea.U potpunosti se slazem s tobom.
Samo...Nece to jos dugo tako biti.Mnogo je besnih ljudi na ovoj planeti.Uostalom videcete
 
Keeper:
CIKLON B:
Prljave muslidze su od pocetka svog postojanja pocele da vode dzihad protiv svih i svakog. Njima je onaj pustinjski pacov Muhamed rekao da je najsigurniji nacin za odlazak u raj da uzmes kombi, napunis eksplozivom i zakucas se u objekat koji koriste nemuslimani.

izgleda da sam preskochio negde u Kuranu onaj detalj sa kombijem i eksplozivom :)

Дефинитивно си прескочио део о хашишарима-асасинима а тај термин је једини муслимански допринос светској културној баштини.
Па добро, за почетак је довољна и једна реч.
 
Ма да, теби је све ужа струка, поготову, како и сам кажеш, живот у селендри Врбасу.
Биће да не смеш да изађеш на улицу од црногораца па си се због тога посветио свему и свачему што ти је ужа струка.
П.С. Регионализам је намерно написан малим словом.
 
Keeper:
jesi siguran?
ajd navedi mi najvecji doprinos srba svetskoj kulturnoj bashtini.
a onda mi navedi i najvecji muslimanski doprinos ;-)

Еј, "културњак" да ли Ти желиш да поредиш Србе и Босанске потурице или Православце
и Муслимане - Твоје питање све говори о Твојој
култури, хе, хе, хеееееееееееееееееее...
 
Keeper:
jesi siguran?
ajd navedi mi najvecji doprinos srba svetskoj kulturnoj bashtini.
a onda mi navedi i najvecji muslimanski doprinos ;-)

Cuo za Teslu, Pupina, Andrica?
Naravno da nisi cim spominjes, po tebi, nepostojeci srpski doprinos sv. kulturnoj bastini.
Ili ti kulturu shvatas usko koliko je i ta tvoja struka- ne pljuvati na javnim mestima, zvakati zatvorenih usta...
Svasta cu procitat` na ovom forumu!
 
migud:
Cuo za Teslu, Pupina, Andrica?
Naravno da nisi cim spominjes, po tebi, nepostojeci srpski doprinos sv. kulturnoj bastini.

a gde sam ja to spomenuo "nepostojecji srpski doprinos sv. kulturnoj bashtini" :?:

:lol: e shta sve necju prochitati na ovom forumu :lol:
uz to, Andricj mi malo smrdi da je srbin. naravno, da nije tako bitan odma' biste ga odbacili. prisvajate svakog ko je neshto. a kad sam video Meshu Selimovicja u "antologiji SRPSKE knjizhevnosti"......... :lol:
 
eremita:
Еј, "културњак" да ли Ти желиш да поредиш Србе и Босанске потурице или Православце
и Муслимане - Твоје питање све говори о Твојој
култури, хе, хе, хеееееееееееееееееее...

molim?... ajd nek bude Pravoslavce i Muslimane, kako ti reche. uzgred, to se pishe malim slovom, dakle pravoslavce i muslimane. ne zasluzhujete josh vi velika slova ;-)
i necju ja da poredim, ja znam odgovor, hocju da mi ti uporedish.
 
Keeper:
eremita:
Еј, "културњак" да ли Ти желиш да поредиш Србе и Босанске потурице или Православце
и Муслимане - Твоје питање све говори о Твојој
култури, хе, хе, хеееееееееееееееееее...

molim?... ajd nek bude Pravoslavce i Muslimane, kako ti reche. uzgred, to se pishe malim slovom, dakle pravoslavce i muslimane. ne zasluzhujete josh vi velika slova ;-)
i necju ja da poredim, ja znam odgovor, hocju da mi ti uporedish.

Ти ћеш да ми причаш о употреби великог слова у
српском књижевном језику, Ти, бедниче
који у сваком свом посту вређаш 10,000 000 Срба
тако што име мога народа пишеш малим
словом, тако што додајеш непостојећа слова и у азбуку и у абецеду српског језика .
:roll:
Покри се ушима и ћути о култури!
 

Back
Top