CICA pogresio peron pa izasao u Novi Sad

pa sta? a da svira dzez nikom ne bi smetao, iako je new orleans i geografski i kulturno mnogo dalji od nekog tamo trebinja-cetinja-nevesinja...

bolje da svira gusle nego da prosi... slazem se, gusle nisu u novosadskom duhu, ali ni indijski restorani i fakiri ne odrazavaju londonski duh, niti arapski ducani odrazavaju pariski, ali ni jedno ni drugo ne umanjuju znacaj londona i pariza. naprotiv!
 
nsbee:
underwater:
pa sta? a da svira dzez nikom ne bi smetao
:!: :!: :!:

hocu da kazem da ni dzez nema veze (jednako kao i gusle) sa novosadskom kulturom i tradicijom...
hajde, jos bolji primer... nisam cuo da nekome smetaju oni indijanci sa anda sto duvaju u one frulice na pocetku zmaj jovine, ali je zato skaradno sto na drugom kraju zmaj jovine neki deda ("indijanac" sa neke druge planine) zavija uz gusle... ne nalazim razliku...
 
Aleksej_BASO:
Koji blam... :oops:

Ona je verovatno mislila чича, a ja mislio na ono crnogorsko pleme цуце... :oops:
SašaBase, kada se izblamiraš, onda to bolje IZBRIŠI, nego da još i detaljno opisuješ kako, zašto i koliko si LUPIO !!!
Ta opcija brisanja postoji, pitaj sutra Oblačka da ti detaljnije objasni, i malom Umu je objašnjavala i objašnjavala i objašnjavala, dok konačno nije shvatio, pa je sada 60 % manje GLUPOSTI na forumu !!!
P.S. Nenose, obrati pažnju, ovaj savet može i tebi zatrebati, za koju godinu, sad još ni ne znaš šta radiš ...
 
Da li je Novi Sad IKADA bio grad tolerancije :?
Underwater, respect :!:
Da, kad sam već ovo napisala - nikom, ne smeta ni engleski jezik u svakodnevnom izražavanju? A ijekavski smeta, sve para uši... Ne smeta ni mađarski kad se čuje u autobusu, na ulici ili školi? Ali bosanski ili crnogorski naglasak su za anatemisanje :?: :roll:
 
Meni sve smeta. Zato što sam
mrgud.1107903159.jpg
 
E ovo stvarno nema veze sa vezom....Prvo gusle nisu samo "brđanski" instrument, drugo to spada u srpsku i crnogorsku tradiciju i zašto se toga stideti ili ocrnjivati... nikad nisam čuo ni jednog stranca koji osuđuje svoju tradiciju kao mi svoju. A to oko dođoša je smešno...svi smo mi ovde dođoši i nemamo pravo da jedne druge osuđujemo i prozivamo po toj osnovi. Svi pričamo kako je Novi Sad evropski grad, a ovamo pljujemo po svemu što nije novosadski.... to samo govori koliko smo plitki i puni kompleksa. Ako ne poštujemo sebe neće nas niko poštovati, a to se upravo i dogodilo tokom ovih 15tak godina pa je tzv novosadska kultura pregažena. Samo da smo prihvatili na pravi način sve te stvari mislim da bi bilo mnogo drugačije.... Mislim ja sam crnogorac po poreklu i šta sad treba svi ovde da me ispljuju!!! Bez veze... ja se gusala ne stidim, čak suprotno, a isto tako ih i ne slušam.... A umesto da je ovde tema kako da se pomogne tim ljudima koji tako "zarađuju" za hleb, ovde se to osuđuje....baš novosadski, evropski. Sramota bre!
 
Meni je to O.K.
Ko ne želi da sluša guslara...ne zastaje, ide dalje.

Pre neko veče su u Zmaj Jovinoj svirali neki tip i devojka violine. Extra je izgledalo.
Pa onda oni likovi odeveni u ona ćilime...nisam siguran čija je to muzika ali neka "etno" ( :? )...

Me ni je O.K. sve to...pravi grad mora da ima i da poštuje razlike i da to smatra svojom vrednošću.
Gusle su sastvani deo tradicije, kao i tamburice.
 
U pravu si, a to je generalno naš problem i jedan od glavnih uzroka naše nemaštine.
Ko ovde od nas nosi majicu ili bilo koji drugi odevni predmet sa našom zastavom???? Niko!!! A garant svako ovde ima neku stvar koja ima recimo američku zastavu!!! I šta kad neko u gradu nosi na majici američku zastavu to je OK, a kad neko nosi majicu sa srpskom zastavom onda je on fašista!!! Uopšte ne razumem. Zato nas ceo svet i yebe...
 
Nije cica pogresno sisao na novosadskoj stanici , nego je izabrao pogresnu lokaciju za sviranje !
Vise bi zaradio da je zaguslao ispred Naftagasove zgrade ( Karingtonke ) ili DDOR-a :lol: :lol:

Ali izgleda voli prirodu... :D
Neka njega , nesmeta mi , samo je problem sto se guslaju tragicni spevovi , pa to moze da izazove depresiju ... :) , ali posto retko ko slusa sta se peva nece biti problema
 
mackica ns:
Da li je Novi Sad IKADA bio grad tolerancije :?
Underwater, respect :!:
Da, kad sam već ovo napisala - nikom, ne smeta ni engleski jezik u svakodnevnom izražavanju? A ijekavski smeta, sve para uši... Ne smeta ni mađarski kad se čuje u autobusu, na ulici ili školi? Ali bosanski ili crnogorski naglasak su za anatemisanje :?: :roll:

Slazem se, a onda mi tu prodaju kao neku toleranciju!

To je zato... Ne smem ipak da kazem.
 

Back
Top