Kako da izracunam bodove-nostrifikovana diplima

Z

zizor

Gost
Molim da mi neko pomogne kako da izracunam koliko bodova cu imati iz srednje skole za prijemni na Filoloskom.
Diploma je nostrifikovana od strane Ministarstva Obrazovanja-Srbije kao 60% (ne razumem na sta se to donosi) i slovinma -VRLO DOBAR.
Na fakultetu mi kazu da procenu u bodovima odredjuje Komisija na SAM DAN PREDAVANJA DOKUMENATA?????
Pomozite mi da saznam koji broj bodova nosi ta nostrifikacija da bih mogao da se odlucim na koju katedru da predam dokumenta.
Bas mi se ne gubi godina.
Unapred zahvaljujem na svakom odgovoru
(Danas je vec 4-ti a predaja dokumenata 22/06/05) Pomozite ali brzo! :( :?
 
Gost. Hvala ti. I ovo mi znaci nesto. Znas, uhvatila me opasno panika, pa cu bar mentalno da se pripremim da je neki minimum od kojeg krecem 24 ili 28(nisam ni tako bio u stanju da postavim stvari-cista matematika).
Problem mi je sto me sad 3 nedelje pred predaju dokumenata uhvatio takav strah da se pitam imam li uopste sanse da se upisem na neku grupu (ne bih bas hteo da idem na one totalno tzv. "leve" katedre).
Ako mi se jos neko javi mozda se malo povratim i izadjem iz ove "totalne moralne blokade". Ali ovih dana sam u totalnom haosu, ni sam ne razumem sta mi se to dogadja..do pre neki dan sam bio ok i normalno se pripremao ...Mozda se to i drugima dogadja pred sam prijemni?!
U svakom slucaju hvala jos jednom!
Pozdrav :cry: :shock:
 
Pazi sad, pojma nemam sta ti znace tih 60%, mada mi nije jasno zasto se ne raspita u sluzbi za studentska pitanja.
Drugo, i ja kad sam se upisivala imala sam tako nesto... oko 29 poena, ali sam odlicno uradila prijemni, i nisam uletela na neku "znj" katedru, ali vodi racuna kakve su ti druge dve zelje. Ako slucajno nemas poene za ono sto zelis, automatski te stavljaju na katedru koja je pod 2, i isto tako za 3. Meni je pod 3 bio rumunski, jer ono... daj sta das, samo da se upisem, pa cu posle da se prebacujem.
Elem, savet ti je da se raspitas pre prijemnog sta ti to tacno znaci, pa onda lepo razmisli, sta, gde... Jos bolje, pitaj nekoga ko je vec na filoloskom sta bi bilo dobro da upises.
Srecno na prijemnom :)
 
schatje- hvala na odgovoru i podrsci!
Slusaj, bio sam milion puta vec na fakultetu i uvek isto-cekaj 22/06/05!!!!
Problem je sto ove godine nema (tako su mi bar rekli) 2 i 3-ca alternativa, vec odlucis koji jezik da upises, prijavis se i ako si ISPOD CRTE...nista od studija bar ove godine.
Ni sam ne znam kako da saznam gde imam sanse, a za prijemni se spremam od decembra 04-i to sa 2 profesora srpskog jezika!!!.Ali opet mi svi kazu da ce me "upropastiti" uspeh-neuspeh, odnosno bodovi iz srednje.
Ako si na Filoloskom sta mi ti preporucujes? :cry: :shock:
 
Cuj ovako, kao prvo ne slusaj te price o upropascavanju. I ja da sam to slusala, ne bih bila tu gde sam. Drugo, ne znam sta uopste hoces da upises, koji jezik? Ajde kad to resis, javi pa cu da ti kazem sta mislim :)
U svakom slucaju, fakultet je odlican pod uslovom da izaberes dobru katedru. Nista ti nece znaciti da zavrsis npr. spanski u roku i sa super ocenama, a da posle nemas sta da radis sa tim.
 
Stvarno si drug/drugarica sto imas strpljenja da me saslusas.
Hteo bih prvo arapski, engleski kao drugi (mada ga znam odlicno ali treba to ozvaniciti, zar ne?) i nemacki koji nikad nisam ucio ali mi se jako dopada. Rekli su mi da nemacki mogu da slusam??? Nemam pojma kako posle.
Ali me ubedjuju da je na arapski jako tesko uci i da idem na japanski.
E sad reci sta da radim? A neki mi cak kazu da idem na poljski sto mi je van pameti. A zamisli da se uopste ne upisem..moji ce poludeti!!!!!!!!!!
 
Uffffff ;)
Moj savet ti je da izaberes jezik sa kojim ces posle nesto moci da radis. Ne znam sta bi radio/la sa arapskim? Osim ako nemas neku extra vezu da te ubace na neko extra mesto. Japanski? Jos gore. Jeste da ga uglavnom zavrse u roku, ali opet... sta da radis sa tim? Druga stvar, raspitaj se da li postoji nemacki (kao drugi) pocetni. Koliko shvatam nemacki nisi ucio/la? Neke katedre nemaju drugi jezik iz pocetka. Uostalom, to ces videti kad se upises na fax. Lako ces za drugi, tu mozes da izaberes sta hoces.
Sto se tice konkurencije, secam se da je uvek bila navala na te "egzoticne" jezike, pa ne bi bilo lose da se raspitas kod nekoga ko je prosle/pretprosle godine upisao taj arapski, koliko ih je konkurisalo, koliko primljeno i tako te stvari. Ako ne znas nikoga, idi direktno na fax, sad dok je ispitni rok u toku. Idi slusaj neki ispit sa prve godine. Em ces videti kako to izgleda, em mozes nekoga da pitas sve sto te zanima.
Kao sto rekoh, fax je jako dobar, samo ako je izbor pravi :)
Jos jednom, puno srece na prijemnom.
 
Cao.Nemoj puno da se nerviras sto se tice prijemnog i onog broja bodova.Bodovi iz srednje skole cine tih 40 bodova.Racuna se prosek na kraju svake godine tacnije na kraju sve cetiri god. i onda taj prosek saberes i pomnozis sa 2.Ja recimo ove godine polazem prijemni i broj mojih bodova je 31,ali to naravno nije konacan broj bodova jer postoji i prijemni koji ti donosi 60 bodova.Nije vazno sto imas tako malo bodova iz srednje.Rasturi prijemni i bice sve ok.Puno pozdrava.
 
schatje cao
Sad me i ti zbuni totalno!!! Prvo da objasnim zasto arapski. Otac mi je Libijac i znam libijski dijalekat (svi dijalekti u arapskom svetu se samo GOVORE) a reci sama (shvatio sam da si devojka)van pameti je da ne znam arapski kjnizevni da pisem citam i prevodim!?
Gde god se pojavim svi ce ocekivati da znam arapski. To je razlog sto sam se odlucio za arapski kao prvi (znam sva slova, sve glasove da izgovaram i da napisem i procitam jednostavne stvari ali to je daleko od pravog znanja).
Nemacki me stvarno jako interesuje i dopada mi se. A japanski sam uzeo kao alternativu jer su mi rekli da mozda tu imam vise sanse da prodjem.
Preporuci mi ti neku opciju za koju mislis da je ok. Sta ti studiras i koja si godina?
Gimnazijalac i tebi hvala ali to sto si mi napisao je za vas sto ste zavrsili srednju u Srbiji. Ja sam zavrsio pakistansku skolu u Libiji pa za mene to ne vazi. U svakom slucaju hvala na podrsci.
 
Ako stvarno zelis arapski, onda idi na to. Nista gore nego da upises nesto sto nisi hteo, pa da od faxa na kraju ne bude nista. Ako je to tvoja prava zelja, onda konkurisi na toj katedri, i svi srecni :D Ja sam uvek za to da samo guras ono sto zaista zelis, a kockice ce se vec poklopiti.

Ja sam na velikoj katedri, i naravno da se ne radi kako treba... Ali sa arapskim je valjda drugacije :roll: ... bar se nadam ...
 
Ti si stvarno hrabra i izgleda znas sta hoces i to "guras".
Najverovatnije cu ipak pokusati arapski mada me drma trema da ne mozes ni da zamislis.
Da li si sigurna da arapski moze da bude drugi jezik? Odgovori mi molim te.
Sta mi predlazes kao prvi jezik, ako arapski mogu da uzmem kao drugi? Pretpostavljam da znas kakva je situacija, ako si vec na Filoloskom?! :?
 
Pa pravo pitanje je da li ti uopste zelis da studiras arapski, ili se to od tebe ocekuje?
Ako zelis, idi na to. Ako ne, idi na ono sto hoces, a arapski uzmi kao drugi. Kao drugi mozes da uzmes koji god jezik hoces. To nije problem.
Zasto ne odes bre na neki ispit, i raspitas se iz prve ruke? Mozda ti se ne svidi kako se radi, mozda to nije ono sto mislis da jeste (sto uglavnom i nije), pa se i predomislis do predaje dokumenata.
 
Da, uz arapski ide obavezno turski jezik. Evo programa:

I GODINA
1. Arapski jezik I
2. Uvod u orijentalnu filologiju
3. Tuski jezik I
4. Uvod u filozofiju
5. Uvod u opštu lingvistiku ili Uvod u teoriju knjizevnosti

II GODINA
1. Arapski jezik II
2. Turski jezik II
3. Kulturologija
4. Strani jezik

III GODINA
1. Arapski jezik III
2. Arapska knjizevnost I
3. Kulturna istorija Arapa

IV GODINA
1. Arapska knjizevnost II
2. Arapski jezik IV
 
shining star:
Da, uz arapski ide obavezno turski jezik. Evo programa:

I GODINA
1. Arapski jezik I
2. Uvod u orijentalnu filologiju
3. Tuski jezik I
4. Uvod u filozofiju
5. Uvod u opštu lingvistiku ili Uvod u teoriju knjizevnosti

II GODINA
1. Arapski jezik II
2. Turski jezik II
3. Kulturologija
4. Strani jezik

Ovde bi trebalo da dodje i Socijalna ekologija
III GODINA
1. Arapski jezik III
2. Arapska knjizevnost I
3. Kulturna istorija Arapa

IV GODINA
1. Arapska knjizevnost II
2. Arapski jezik IV



Sve u svemu, malo ima ispita...
 
shining star:
Da, uz arapski ide obavezno turski jezik. Evo programa:

I GODINA
1. Arapski jezik I
2. Uvod u orijentalnu filologiju
3. Tuski jezik I
4. Uvod u filozofiju
5. Uvod u opštu lingvistiku ili Uvod u teoriju knjizevnosti

II GODINA
1. Arapski jezik II
2. Turski jezik II
3. Kulturologija
4. Strani jezik

III GODINA
1. Arapski jezik III
2. Arapska knjizevnost I
3. Kulturna istorija Arapa

IV GODINA
1. Arapska knjizevnost II
2. Arapski jezik IV

to je program od pre nekoliko godina. vise ne moras uciti turski.
 

Back
Top