Kutak za trudnice

Zemlja nam je raspad,kukaju o padu nataliteta,a trudnice tretirane nikad gore,nego meni javili sa zavoda da primaju lekare za okolna (ne bas blizu ) sela dalo ministarstvo neka sredstva,ljudi moji otrcala sam odmah da predam SV,molim Boga da me prime da bar neki dinar primim bice za bebu,drzite mi fige ,znace se za 15 dana :worth:
 
po bus plusu, zena prvih 12 nedelja nije trudna :roll:
prvo mi rekose mora da se potvrdi preko uz....kad smo potvrdili,. sad mora da prodje 12 nedelja
pa misim koga oni zaebavaju ovde?
samo nek mi traze kartu


U Novom Sadu nema besplatne voznje za trudnice :roll: Ima par vozaca koji ne naplacuju kartu trudnicama, ali kako su mi rekli oni to rade na svoju ruku. Npr u busu br 7 sam uvek platila kartu, a u busu br 8 nekada da, nekada ne. Mislim organizacija na nivou :roll:
 
Zene, jedva vam pretekoh danas
slosilo mi se na poslu
nije mi bilo muka, nije mi se vrtelo u glavi
samo mi se pojavile neke zvezde, neke iskre pred ocima
i totalno mi sve bilo iskrivljeno, nisam mogla da sklopim recenicu,
ljudi oko mene mi svi bili kao da ih gledam u vodi koja se talasa
i kao da sam u snu, i sva lebdim, ludilo, nisam mogla da kontrolisem pokrete, nisam mogla da ubodem da okrenem broj telefona
dosao mm, odveo me u DZ
oni odmah skocili, bila sam kod Ivanovic
pa pritisak pa secer, pa me posalje kod neurologa,
pa opet kod Voje u popodnevnu smenu
uradila laboratoriju, ludilo, secer 6, gvozdje 5...
sutra zakazan UZ kaze dr da vidimo kakva je situacija pa da mi da uput da idem koji dan u bolnicu da me ispitaju sve redom
i odmah mi otvorio bolovanje
sad sam ok, samo me glava boli, rastura
uopste nemam pojma sta se desilo, al sam se uplasila kao nikad
uopste ne mogu da vam opisem kako sam se osecala, kao da se sve desava nekom drugom a ne meni....
 
Zene, jedva vam pretekoh danas
slosilo mi se na poslu
nije mi bilo muka, nije mi se vrtelo u glavi
samo mi se pojavile neke zvezde, neke iskre pred ocima
i totalno mi sve bilo iskrivljeno, nisam mogla da sklopim recenicu,
ljudi oko mene mi svi bili kao da ih gledam u vodi koja se talasa
i kao da sam u snu, i sva lebdim, ludilo, nisam mogla da kontrolisem pokrete, nisam mogla da ubodem da okrenem broj telefona
dosao mm, odveo me u DZ
oni odmah skocili, bila sam kod Ivanovic
pa pritisak pa secer, pa me posalje kod neurologa,
pa opet kod Voje u popodnevnu smenu
uradila laboratoriju, ludilo, secer 6, gvozdje 5...
sutra zakazan UZ kaze dr da vidimo kakva je situacija pa da mi da uput da idem koji dan u bolnicu da me ispitaju sve redom
i odmah mi otvorio bolovanje
sad sam ok, samo me glava boli, rastura
uopste nemam pojma sta se desilo, al sam se uplasila kao nikad
uopste ne mogu da vam opisem kako sam se osecala, kao da se sve desava nekom drugom a ne meni....
to si ti bila jbte ja stajala iza vas....cujem kaze tvoj muz trudnica osma nedelja, ti kazes vrti mi se...onda sam otisla jer sam zurila...uoppste vas nisam prepoznala
drzi se
i uzmi bre neke vitamine ili gvozdje
 
ma ko ti to rekao?
ja sam odma pri prvom odlasku kod ginekologa trazila da mi da potvrdu da sam trudna
i to je to
tada bilo...
i jos mi je vazila evo godinu dana od dana vadjenja
znam sestro,znam
moja kuma isto izvadila odmah i vazilo joj godinu dana
sada jok
vadis i vazi ti do termina porodjaja
stisla se goveda

a samo nek mi traze kartu....uputicu ih na DZ ako je DZ to na svoju ruku uradio
jer kao zene izvade tu kartu pa abortiraju i voze se za dz. pa su ovi pljuvali doce pa se ovi stisli
ili su im ovi rekli da ne daju pre 12te nedelje

u svakom slucaju....u beogradu trudnjaca se vozi dzabe...ja sam trudna i mogu da mi pljunu pod prozor
 
Zene, jedva vam pretekoh danas
slosilo mi se na poslu
nije mi bilo muka, nije mi se vrtelo u glavi
samo mi se pojavile neke zvezde, neke iskre pred ocima
i totalno mi sve bilo iskrivljeno, nisam mogla da sklopim recenicu,
ljudi oko mene mi svi bili kao da ih gledam u vodi koja se talasa
i kao da sam u snu, i sva lebdim, ludilo, nisam mogla da kontrolisem pokrete, nisam mogla da ubodem da okrenem broj telefona

dosao mm, odveo me u DZ
oni odmah skocili, bila sam kod Ivanovic
pa pritisak pa secer, pa me posalje kod neurologa,
pa opet kod Voje u popodnevnu smenu
uradila laboratoriju, ludilo, secer 6, gvozdje 5...
sutra zakazan UZ kaze dr da vidimo kakva je situacija pa da mi da uput da idem koji dan u bolnicu da me ispitaju sve redom
i odmah mi otvorio bolovanje
sad sam ok, samo me glava boli, rastura
uopste nemam pojma sta se desilo, al sam se uplasila kao nikad
uopste ne mogu da vam opisem kako sam se osecala, kao da se sve desava nekom drugom a ne meni....
Meni to liči na jak mingrenski napad. Kad odspavaš ovu noć, već će biti bolje, malo ćeš biti umorna narednih dana. Barem su tako meni izgledali. Da li sad osim glavobolje imaš nekih problema ? Da li si imala periferno treptanje, kao bela svetlost sa strane oka da ti treperi ?
 
Meni to liči na jak mingrenski napad. Kad odspavaš ovu noć, već će biti bolje, malo ćeš biti umorna narednih dana. Barem su tako meni izgledali. Da li sad osim glavobolje imaš nekih problema ? Da li si imala periferno treptanje, kao bela svetlost sa strane oka da ti treperi ?

Bilo mi kao da mi munja preko vidnog polja treperi
nekako kao one kaleidoskopske sare
tako mi sve nesto svetlucalo

sad sam ok
bolela me malopre glava jako, pa sam popila panadol
sad je ok
nego ne znam sta mi je sa biohemijom
bilo mi gvozdje pre mesec dana 27
a sad 5
jel moguce da to tako brzo padne?
 
Jexy, drzimo palceve da se ne ponovi. I meni lici na migrenu u kombinaciji sa padom i naglim porastom pritiska. Uz to te je uhvatio i strah, pa nalet adrenalina. Ja sam skoro upala u napad panike zbog neceg slicnog. Kao da se drugom desava, kao da ti posmatras sa strane. Brrr, uzas...a bio je pad pritiska u pitanju...Sto se gvozdja tice vec ce se javiti Novka i ostali znalci...
 
da prijavim da mi je bebac pravi snagator :heart:
toliko je ojacala u ovoj nedelji da imam utisak da ce pocepati stomak i zaci vani .

elem problematika sa steznjem stomaka: stegne se i tako drzi 2.3-4 sata. kapiram da su to neke lude kontrakcije.
inace gotovo nikakve nisam imala tokom trudnoce.
mada stavljam sebe u poziciju ludaje,, jer se pitam da li su kontrakcije ili se samo beba strasno naguzi i ostane u polozaju jako dugo



Bitno pitanje:
Pozeljan polozaj za radjanje je: bebina ledja na mamin stomak, stomak na stomak ili kao vec?
 
..ledja na stomak, tj gleda ka nazad..
..moguce je da se tako okrene i tri minuta pred porodjaj, ali shto je cheshce tako okrenuta inache, to je veca verovatnoca da ce se tako okrenuti pri izlasku..
..nemoj da lezish zavaljena na jastucima, sedi tako da ti je stomak nagnut unapred, osloni se laktovima na kolena..
..hodaj, hodaj, hodaj..
..prebrishi parkete klecheci, makar ti trebalo dva dana za to, to je idealan polozaj za bebu..

..a oko kontrakcija, verovatno se guzi.. :lol: ..tesno joj vec pa se proteze i bilduje mishice..
..kontrakcije su mnogo krace, nekoliko minuta max dok su pripremne, a one prave do minut..
..kad se stegne stomak lepo vidish kako je postao za broj manji, smanji se u obimu za par cm..
..i tvrd je kao kosharkashka lopta, ceo..nema mekog mesta..
..kad se bebac upre negde nogicama ili nezgodno natrci, deo je mekan a deo tvrd..

..koliko josh..? :)
 
e pa superiska, ona je meni u tom polozaju vec ohoho.
od 4-5 og meseca je glavicom na dole a vec mesec unazad ledja su joj na mom stomaku.
jos samo da tako ostane.

nije mi ceo stomak tvrd, imam i mekanih delova, doduse, mozda je 30 % mekano a ostatak se skameni.
prepoznacu valjda i ja te kontrakcije. :mrgreen:

inace mene je sada strah da radim kegelove vezbe (koza :roll:)

zvanicno 34/35 ned :)

Moram da dodam- pusila sam.
htela sam da crknem dok nisam zapalila, a posle sam se osecala kao go...ce, ali, ruku na srce, bas mi je trebalo i bilo mi ufff
 
Poslednja izmena:
strah.. valjda od prevremenog, da jelte ne " ispadne" ko da je kliker pa ce ocas posla.
a sex :think: treba nagovoriti "partnera dusebriznika" :mrgreen:
ali svakako sam planirala po ulasku u 9-ti inteziviranje i jednog i drugog
 
hvalaaa,
ne bi valjalo da se zuri jer nista nismo pripremili za njen dolazak, cak ni ime.
rekla sam kada se upoznamo, ne mogu ovako na nevidjeno.
e htela sam jos i ovo da dodam oko prepoznavanja pocetka porodjaja,
od sigurnih znakova spustanje stomaka, kod mene ce biti apsolutno nemoguce jer je nisko od samog starta.
no nije bitno, uzdam se u instikt :)

Jos i ovo i odoh.
Jos jedan strah -a to je da ne pokleknem i uzmem epidural, jer kazu da u front nude kao na pijaci :eek:
 
Poslednja izmena:
..prepoznacesh spushtanje, ne brini se, koliko god da je nisko bila do sada,
ako nishta drugo pishkicesh na pet minuta, kao na samom pochetku.. :lol:
..ali i to nije pochetak, kod prve bebe to moze biti i nedelju dana ranije.. :)

..samo oslushkuj sebe.. :)
 
veruj mi , moj je bas bas bio nisko veci deo trudnoce :-D tolko nisko da mu glavu nisu mogli premeriti....
al opet eto,znala sam da krece jer sam od prethodnog dana bukvalno kako sidjem s wc solje i dodjem do kreveta meni se opet piski, al bukvalno:) :-D
u viziti kad reloh da mi se stomak stvrdne, bili su ono ok, al kad rekoh da od juce ceo dan piskim odma me poslali na pregled :-D
 
Jexy drzi se i ne plasi se mislim da nije nista ozbiljno,nagli pad pritiska i naglo si postala anemicna ,treba da se iskontrolises tako je pravilo ,ali drudnoca se ne zove bezveze drugo stanje ceo organizam je ubrzan i na maksimumu,to cesto dovodi do takvih kolapsa
 
Bila sam na UZ
8+3 kaze, 17mm, bije :heart:
tako da je to sve ok

sto se krvne slike tice, kaze dr da je to sve ok :eek:
pa rekoh a ovo gvozdje sto mi sletelo sa 26 na 5, i on i sestra rekose da to mora da je do laboratorija nesto ...kao
pa cu u cetvrtak ponovao da vadim krv, pa da vidimo sta je
i onda u petak cu nadam se da uzmem upute i da vidim sta cu sa bolovanjem
i Tsuy ne pitah ga za onu potvrdu, al pitacu u petak kad budem po upute isla
dok ja dobijem te upute, proci ce mi 12ta nedelja za dabl
 
..kad spomenuste knjigu, nikad necu zaboraviti cimerku iz fronta 2000. godine,
prapocheci baby-friendly programa kod nas :roll:
beba joj spava po 5-6 sati, a ona chita knjigu ili spava,
kad kmekne stavi je pola minuta na siku i kaze da je boli i da je dosta i nazad u kolevku.. :neutral:
..sestre koje donose dohranu, ako spavaju i ona i beba, samo izadju napolje (ja sam bila ludaja koja ne da da joj dohranjuju bebu :roll: )..
..beba ne pishki, ona uredno prijavljuje da je presvukla (ujutru dodushe, ali nisu je ni pitale kada).. :(
..ja pokushavala da pricham, ali nema ko da chuje.. :roll:
..treceg dana izbio kurshlus na viziti, odneli bebu, ona malo plakala pa onda nastavila da chita.. :neutral:

..porodilishta danas i tada - nebo i zemlja, sreca.. :) ..mislim na komunikaciju i obilazenje sestara, naravno..

joj, sad se setih devojke koja je lezala sa mnom u sobi, porodil se kada i ja
ona je ladno ponela cepice za usi, znaci stavi ih i ne cuje sopstvenu bebu koja lezi pored nje i vristi od placa
strasno, ali strasno, kao treba joj da se naspava
jbt ja nesto surivje nisam videla , bebac bre dva dana ima, misic mali, urlice, ona zenska cepice u usi, dok je nisu provalile sestre i ostali iz sobe
 
U Novom Sadu nema besplatne voznje za trudnice :roll: Ima par vozaca koji ne naplacuju kartu trudnicama, ali kako su mi rekli oni to rade na svoju ruku. Npr u busu br 7 sam uvek platila kartu, a u busu br 8 nekada da, nekada ne. Mislim organizacija na nivou :roll:

Bila je ona vest, secam se gde je neka majmuncina od kontrolera izbacila trudnicu iz busa i to prigradskog, jer nije imala kartu, da bude jos crnje, ona je htela da uzme kartu a vozac rekao da ne mora :eek: a posle se pravio blesav..ja da ne poverujem

U Bg-u kontrola male mace za Novi Sad..u Ns im je sve dozovljeno, ne bi me cudilo da tuku decu koja nemaju karte..secam se kad sam bila klinka pa kad me uhvate, to je strah i trepet...
Hocu da kazem u Bg-u je bilo kazes mu evo sad silazim na sledecoj i on ode..i to neke devojcice kontrolisu..u Ns dodje grmalj sa 2 razreda osnovne skole..ma uzas

Ja nisam vadila nikakav bus plus inace, cim mi se nazirao stomak, kontrola me samo pogleda i preskoci..niko ziv mi nije trazio kartu kao trudnjaci..i besplatni su oni E mini busevi takodje..nish ti ne treba, samo stomak :))
 

Back
Top