Kutak za trudnice

od suncokretica:
Super Neizreciva, sad mozes da se opustis. Ja sam usla u 28. nedelju. Jesi li ti krenula u skolicu ili neces ni ici zbog mirovanja? Ja krecem tek pocetkom februara a termin mi je pocetkom aprila. Nekako mi se cini da ta skolica jako kasno pocinje. Zna li neko koliko dugo traje, koliko casova ima, kojom dinamikom. Nekad me uhvati panika da necu stici da je zavrsim i da se necu snaci sa bebom

Ma ne mogu ja ni da mrdnem, ni da sedim duze....najvise dnevno van kreveta provedem do sat vremena.....jasnu vezu imam sa aktivnostima ili opstipacijom i kontrakcijama....nista od skole ali meni je ovo drugo dete, bolnica je ista a poslacu muza da mi uzme spisak za porodoliste....
 
e pa kad su vec moderatori napokon pokazali interesovanje za ove teme, mislim da bi bilo lepo da se odlepi tema "saveti o bebama" jer je slabo posecena, a zalepe teme o bebama 0-12 (prvo da se promeni naslov :lol:), i deca 1-3, posto tu uglavnom svi pisu i najaktivnije su teme na DIP-u. hvala na paznji :p
 
e pa kad su vec moderatori napokon pokazali interesovanje za ove teme, mislim da bi bilo lepo da se odlepi tema "saveti o bebama" jer je slabo posecena, a zalepe teme o bebama 0-12 (prvo da se promeni naslov :lol:), i deca 1-3, posto tu uglavnom svi pisu i najaktivnije su teme na DIP-u. hvala na paznji :p

Reko' da citiram i aminujem, i da se zapljunem na temu ... :super: ... mada nisam trudna, ali eto, mnogo mi je lepo bilo na temi, pa ponekad svratim :cao:
 
ja sam sad u 19. nedelji i jos uvek nisam osetila pokrete bebe, mozda je nesto i bilo malo ali mislim da su to ipak moja creva. jos nisam ni svesna da sam trudna, osim sto imam sve pratece simptome, valjda kad krenu ti pokreti onda cu stvatiti. jedno vece mm je drzao ruku na mom stomaku i osetio je pod rukom kao malo gurkanje mada ja nista nisam osetila u stomaku. tako da jos uvek nemam pojma
 
Bas tako Neizreciva,malo nas je na zalost ...z:(.
Ja samo da vam javim da idem na kontrolu veceras oko 8 da vidimo da li se hematom na materici povlaci ili ga vise nema ....i kako je beba : )))))

Kuckamo se posle z:poz:
 
meni se danas pre podne stvrdnjvao stomak ali deo oko grlica ne osetim.....da li to beba gura ili je kontrakcija, pojma vise nemam.....popodne je prestalo....ma ko ce to znati, cekam i ja kontrolu u ponedeljak......
 
ja sam sad u 19. nedelji i jos uvek nisam osetila pokrete bebe, mozda je nesto i bilo malo ali mislim da su to ipak moja creva. jos nisam ni svesna da sam trudna, osim sto imam sve pratece simptome, valjda kad krenu ti pokreti onda cu stvatiti. jedno vece mm je drzao ruku na mom stomaku i osetio je pod rukom kao malo gurkanje mada ja nista nisam osetila u stomaku. tako da jos uvek nemam pojma

z:) ulazis u najlepsi deo trudnoce....jos malo pa pocinje igranje sa bebom ali jos nema tegoba kasne trudnoce.....ja se vec gegam, teska ko olovo, bole me kukovi i ribica, trbusnjaci, kicma od lezanja, prsti na rukama kad ih savijam....za staro gvozdje sam z:D
 
e pa kad su vec moderatori napokon pokazali interesovanje za ove teme, mislim da bi bilo lepo da se odlepi tema "saveti o bebama" jer je slabo posecena, a zalepe teme o bebama 0-12 (prvo da se promeni naslov :lol:), i deca 1-3, posto tu uglavnom svi pisu i najaktivnije su teme na DIP-u. hvala na paznji :p

Pa, što ne kažeš, dušo, ništa lakše. Davno sam ja čuvala decu, oprosti...:lol:
 
z:) ulazis u najlepsi deo trudnoce....jos malo pa pocinje igranje sa bebom ali jos nema tegoba kasne trudnoce.....ja se vec gegam, teska ko olovo, bole me kukovi i ribica, trbusnjaci, kicma od lezanja, prsti na rukama kad ih savijam....za staro gvozdje sam z:D

da to je tacno, mada svi kazu da mi fali sto djavola, samo zato sto ja odma kukam cim me nesto malko zaboli :P za sad imam smo problem sa kukom koji me boli kad sam u odredjenom polozaju
za sad sam zadovoljna :) znaci kasnije zna da bude tako naposrno, a ja jos mislim kako cu da sijem i kad budem u 8 mesecu hihi, nadam se da cu moci
 
da to je tacno, mada svi kazu da mi fali sto djavola, samo zato sto ja odma kukam cim me nesto malko zaboli :P za sad imam smo problem sa kukom koji me boli kad sam u odredjenom polozaju
za sad sam zadovoljna :) znaci kasnije zna da bude tako naposrno, a ja jos mislim kako cu da sijem i kad budem u 8 mesecu hihi, nadam se da cu moci

pa znas, ja i jesam staro gvozdje z:lol: nisam bas tipican primer......neke zene ni ne osecaju da su trudne....svaka trudnoca je posebna prica, mada meni snagu daje to sto ga osetim kako mi se mrda, lupa, gura.....nekad zna i da zaboli ali samo nek on raste i jaca...
 
nije bas prijatno u nekim trenucima, podivljaju hormoni, padne i svadja "tek onako" sa svima redom..
mada sam se trudila da budem razumna
ali eto, jedva cekam to ponovo :)
ne svadje i divljanje hormona
nego bebicu nakon tih 9 meseci iscekivanja
dobro, malo vise, moj bebac je cekao jos nekih nedelju dana nakon termina da bi krenuo :lol:
 
ma nije meni strasna trudnoca, to cu da izguram kao i svi mi, nego se najvise plasim porodjaja, a jedva cekam da vidim svoju bebicu i jako me zanima kako ce da izgleda :)
a tek sam na pola puta, jedva cekam da sve to prodje
 
z:) na porodjaj moras da gledas drukcije.....nije to bolest p da si zbog toga u bolnici, to je upoznavanje sa bebom....mora da boli i treba da boli ali to je samo jedan dan i da se izdrzati kad je fokus na nagradi koja sledi....fokusirati se da se odradi sve sto treba da beba sto lakse podnese porodjaj a bol staviti po strani....ja jesam imala tezak porodjaj i beba je jedva dobila 8 od iscrpljenosti ali to me ni malo nije poplasilo....sve se zavrsilo ok i to je bitno....
 
dobro je informisati se o samom porođaju pre istog, ali mislim da se to zaboravi sve kad dođe trenutak :mrgreen:
meni sve nekako kao kroz maglu, a najbitnije je ovo što je neizreciva navela
i da, strogo odmaranje pred termin!
ja sam zamalo napravila problem zbog toga, idem tamo, idem 'vamo, pa zub počeo da me ubija na polovini devetog meseca trudnoće itd., fora je da pred porođaj ja dve večeri nisam mogla da spavam zbog zuba
i nisam mogla ni da jedem bog zna koliko
tako da nisam imala snage da guram kad je trebalo, morali su rukama da vrše pritisak na stomak :(
no, sve je to prošlo, sećam se da sam plakala kao kiša, zovem da javim, tresem se, plačem, pitaju me je li sve u redu, boli li nešto, a ja plakala od sreće što je sve na kraju bilo u redu, još kad sam videla bebicu.. neprocenjivo :)
 
Mamice,eto mene danas.z:)
Sinoc sam bila na UZ oko 21h i sve je ok,hvala bogu.:zbanana::zbanana::zbanana:
Hematom na materici je nestao,samo se vidi trag gde je bio.
Bebica je skrooooz aktivna.Dr se sve vreme smejala kad me je gledala ,a gledala je nekih pola sata...
Kaze mlati rucicama,mase,igra se,nozicama vergla i tako...:zblesav:
Na zalost nisam mogla da vidim sta radi bebica ali je bila moja mama sa mnom pa je ona sve videla ...
Uglavnom su se baka i dr smejale,a ja lezala i slusala vidi,vidi,naslonila je ruku na celo,jao,a gledaj sad kako je mlatnula rucicom pupcanik itd...hihih...skroz slatko
Dr je zadovoljna kako sve izgleda i sve je ok.Kaze da vise ne moram da budem zakovana za krevet i da cak smem maaalko i da prosetam .:zbanana::zbanana:
Moram da zakazem expertski za 4 nedelje i pre toga krvnu sliku i taaakooo...
U kojoj nedelji se radi expertski?Ja ga sa Sofijom nisam ni radila : )))
20,21 nedelja?
To je koliko sam razumela obican UZ samo sto se vidi sve do najsitnijih detalja?!?

Eto toliko od mene,odoh sada da se igram sa cerkicom ...danas je ostala kod kuce ,nismo je odveli u vrtic : ))))
 
expertni ili expertski, ostalo je misterija :)
nisam radila

sa drugim detetom, ako sve bude ok, idem samo na običan UZ u prvom tromesečju, utvrđivanje trudnoće, drugo tromesečje da virnem ide li sve kako treba, pred kraj sprema li se bebac i to je to
 
Mamice,eto mene danas.z:)
Sinoc sam bila na UZ oko 21h i sve je ok,hvala bogu.:zbanana::zbanana::zbanana:
Hematom na materici je nestao,samo se vidi trag gde je bio.
Bebica je skrooooz aktivna.Dr se sve vreme smejala kad me je gledala ,a gledala je nekih pola sata...
Kaze mlati rucicama,mase,igra se,nozicama vergla i tako...:zblesav:
Na zalost nisam mogla da vidim sta radi bebica ali je bila moja mama sa mnom pa je ona sve videla ...
Uglavnom su se baka i dr smejale,a ja lezala i slusala vidi,vidi,naslonila je ruku na celo,jao,a gledaj sad kako je mlatnula rucicom pupcanik itd...hihih...skroz slatko
Dr je zadovoljna kako sve izgleda i sve je ok.Kaze da vise ne moram da budem zakovana za krevet i da cak smem maaalko i da prosetam .:zbanana::zbanana:
Moram da zakazem expertski za 4 nedelje i pre toga krvnu sliku i taaakooo...
U kojoj nedelji se radi expertski?Ja ga sa Sofijom nisam ni radila : )))
20,21 nedelja?
To je koliko sam razumela obican UZ samo sto se vidi sve do najsitnijih detalja?!?

Eto toliko od mene,odoh sada da se igram sa cerkicom ...danas je ostala kod kuce ,nismo je odveli u vrtic : ))))

lepe vesti, drago mi je z:)....neverovatno koliko se detalja vidi na ekspertskom....uz double test to ti je vazan deo provera zdravlja bebe u tom delu trudnoce......
 

Back
Top