Kutak za trudnice

Misliš da može tako i da se sidje niz stepenice? Uzbrdo mogu da zamislim, ali nizbrdo mi nesto rizično? Činjenica da nisam mnogo imala kontakta sa bebi opremom ranije, čini mi se lakše bih izabrala auto kad bi ga menjali.

moze samo je pipavo. sto su veci tockovi cini mi se da je lakse. sada kad mi je mala vec spustam kolica gde treba na sva cetiri, prvo prednj pa zadnji tockovi stepenik po stepenik. ona je odusevljena time ali beba mora biti starija za tu egzibiciju.
ovo sa kolima je super ideja ko ima dovoljno velik gepek.

P.S. imam pitanje za mame koje imaju decu sa manjom razlikom koliko je tesko tako nesto?
 
Uh, ja sam i po tom pitanju "ograničena". Suprug radi u Bg-u, jedini način da stigne na vreme na posao i kući je kolima, garažu nemamo. Čak i da ostavim kolica u prizemlju vezana za gelender, mislite da je moguće spustiti dve bebe odjednom niz stepenice? Nositi sam dve bebe odjednom, uopšte uzeti ih u ruke obe odjednom? Mogu to da zamislim kad su veci, iako su tad teži, ali bar drže glavu i sede. Verovatno neiskustvo govori iz mene :). Za sve treba praksa :).
 
Uh, ja sam i po tom pitanju "ograničena". Suprug radi u Bg-u, jedini način da stigne na vreme na posao i kući je kolima, garažu nemamo. Čak i da ostavim kolica u prizemlju vezana za gelender, mislite da je moguće spustiti dve bebe odjednom niz stepenice? Nositi sam dve bebe odjednom, uopšte uzeti ih u ruke obe odjednom? Mogu to da zamislim kad su veci, iako su tad teži, ali bar drže glavu i sede. Verovatno neiskustvo govori iz mene :). Za sve treba praksa :).

Dok su bas mali koliko sam skontala bice zima i ne verujem da cete nesto provoditi puno vremena napolju. Posle kad malo poodrastu jedno moze u nosiljku ili maramu drugo dete u ruke. Ne znam da li postoji neko resenje za nosenje blizanaca u nosiljci.

P.S. Sad izguglah ima i ovo https://www.google.com/search?q=twin+carrier&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HLhOUpPZIY3xhQfHroDIBw&sqi=2&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=670&dpr=1
 
Dok su bas mali koliko sam skontala bice zima i ne verujem da cete nesto provoditi puno vremena napolju. Posle kad malo poodrastu jedno moze u nosiljku ili maramu drugo dete u ruke. Ne znam da li postoji neko resenje za nosenje blizanaca u nosiljci.

P.S. Sad izguglah ima i ovo https://www.google.com/search?q=twin+carrier&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HLhOUpPZIY3xhQfHroDIBw&sqi=2&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=670&dpr=1


Uuu, ovo mi se svidja, nosiljka za dvojke. Ekstra rešenje. A i slatko izgledaju tako u paketu. Odlično za silazak niz stepenice. Vraćam se na Meklaren duo :). Jesu skupa kao dvoje pojedinačnih i to boljih, ali imaju nulti polozaj i najlakša su od svih za dvojke, i jos kišobran, spas za gepek.
 
Ovde se deca izvode napolje dokle god mogu da se kolica guraju.
Sto se tice nosiljki gledaj ako je ikako moguce da je vezivanje slicno kao za maramu tj da ima deo da ide oko struka, jer ako je samo na ramenima ima da se useca u ramena, a isto ima da ubija i ledja.
Al sam ga objasnila nadam se da je imalo razimno :D
 
Ovde se deca izvode napolje dokle god mogu da se kolica guraju.
Sto se tice nosiljki gledaj ako je ikako moguce da je vezivanje slicno kao za maramu tj da ima deo da ide oko struka, jer ako je samo na ramenima ima da se useca u ramena, a isto ima da ubija i ledja.
Al sam ga objasnila nadam se da je imalo razimno :D

Kontam te skroz. Malo sam i ja google-ala, izgleda da ovi kenguri za blizance ne mogu da se nadju na našem tržištu. Moram se još raspitati.
 
Uh, ja sam i po tom pitanju "ograničena". Suprug radi u Bg-u, jedini način da stigne na vreme na posao i kući je kolima, garažu nemamo. Čak i da ostavim kolica u prizemlju vezana za gelender, mislite da je moguće spustiti dve bebe odjednom niz stepenice? Nositi sam dve bebe odjednom, uopšte uzeti ih u ruke obe odjednom? Mogu to da zamislim kad su veci, iako su tad teži, ali bar drže glavu i sede. Verovatno neiskustvo govori iz mene :). Za sve treba praksa :).

Mislis da su oni osetljiviji nego sto jesu.
I ja sam tako razmisljala
Ali bebe su borci, nisu oni casa da se slome, oni su kao pena...
Kao od gume...
Videces kako ces za kratko vreme da baratas sa njima kao oni bacaci lopti...

Mnogo su oni zilaviji nego sto mi mislimo. ;)

Kad se setim, kako sam ja mislila kako se to mora ovako
pa mora onako
pa mora ovo
pa mora glavica
...
A ustvari nista ne mora...
 
Ovde se deca izvode napolje dokle god mogu da se kolica guraju.
Sto se tice nosiljki gledaj ako je ikako moguce da je vezivanje slicno kao za maramu tj da ima deo da ide oko struka, jer ako je samo na ramenima ima da se useca u ramena, a isto ima da ubija i ledja.
Al sam ga objasnila nadam se da je imalo razimno :D

ma i mi smo vodili Irinu po zimulji, ali imala je 4-5-6 meseci tada
ne znam bas dal je pametno voditi novorodjence na minus 20 :lol:
misim najavljuju haos od zime
na minus 20 ni ja necu da izlazim :lol:
 
ma i mi smo vodili Irinu po zimulji, ali imala je 4-5-6 meseci tada
ne znam bas dal je pametno voditi novorodjence na minus 20 :lol:
misim najavljuju haos od zime
na minus 20 ni ja necu da izlazim :lol:

bas cu da obratim paznnju ove zime. prosle bilo bzvz jer prvo pao sneg pa tek onda upekao minus, sve se zaledilo, tako da skoro mesec dana kada je bilo bas gadno nije moglo da se izadje a da ne izgines.
ali zato trzni centri bili puni smezuranih beba (cenim 2 nedelje pa navise) :D

- - - - - - - - - -

..kazu - onoliki minus koliko beba ima meseci.. :)
..za ovo nashe podneblje, makar.. :)

ovde tesko, jer onda pa sigurno dva meseca deca do godine ne bi izasla napolje. ostatk zime je "topao" ide samo do -10 :D
 
..kazu - onoliki minus koliko beba ima meseci.. :)
..za ovo nashe podneblje, makar.. :)

pa da :)
Irinu smo tacno vodili na minus 5 :)...tad je tako bilo...do minus 7
skafander, kabanica na kolica, kapa, rukavice,sal preko usta i teraj
bio je sneg al kolica imaju ok tockove pa smo je vozili bez problema
ovu bebu necemo prvih mesec dana verovatno ni voditi...mozda malo na terasu samo...mada je termin 22 decembar...ako izadje malo ranije,mozda i uspemo malo da odvozamo koji krug pre ledenog kraja januara i februara :lol:
videcemo kakva ce temperatura biti :)
 
Sile, ti si mi najiskusnija, a mozda znaju i druge,
kako boli bruh?
Na skali od 1-10?

Mene boli ludacki kad iskoci.
Suze mi krenu, mislim da cu se onesvestiti.
Prezivela sam mnoge bolove...
ali valjda luda glava to odmah delete
pa se sad mislim jel umisljam da je toliki bol?
Jesam li toliko osetljiva?
Ili je stvarno toliko nepodnosljiv?

A citala sam da ti mali prave veci problem, nego veliki
 
pa mene preponska ne boli...bolela me dva puta samo
ali iznad pupka imam jedno mesto u koje beba kad gura(desava se ako imam nadimanje valjda nema mesta beba pa mi sve bude napeto i zategnuto),osetim onako kao da je koza tu tanka ko papir i boli me ocu da umrem....ne mogu ni da hodam ni da stojim,nista...uzas
znam da su mi misici ostali razmaknuti posle trudnoce al ovo kad se desava, imam osecaj bukvalno kao da pi se to tu cepa....tako da te razumem skroz
prosli put nisam imala ovakvih problema
ja ne znam sta je ovo
od juce imam upalu misica na celom stomaku pa mi sad to pravi problem...jos me ona bije i kopa,kao da ce da izadje kroz kozu i odlepicu :lol:
jedva cekam decembar
 
Pitanje
da li imate ili da li ste imale ili osecale bebine pokrete kao drhtanje?
Ceo stomak mi se zatrese ponekad,kao da se beba unutra stresla

sa Ivanom nisam osecala tako nesto, pa me nesto strah
od kordocinteze sam se pretvorila u paranoika, samo osluskujem kako se ponasa
cini mi se da se ne smiruje ni minut
al ovo drhtanje mi nekako nesto, pa ne znam...neuobicajeno
 
Vasilije, sto ne pogledas mozda ima negde uputstvo kako da se u maramu vezu dve bebe :)
Isto ako kod nas ne mogu da se nadju nosiljke za blizance, sto ne pokusas da kupis preko neta odnekud? Ako ne salju u Srbiju, probas da im pises (verujem da parlas engleski ili imas nekog bliskog ko ga parla), pa im objasnis situaciju i fino ih zamolis da posalju. Ponekad se nadje neko ko hoce da izadje u sustret :)
 
Jel se vi prevrcete mnogo nocu?

Jel moze bebi da smeta sto se ja po sto puta nocu okrenem levo desno, sa boka na bok?

Sa Pedjom sam nekako spavala mirnije, legnem na levi i tako se probudim
a sad... ma samo se prevrcem... pa se bojim da je ne buckam previse? :)

A nekad se probudim i na stomaku?
 
Jel se vi prevrcete mnogo nocu?

Jel moze bebi da smeta sto se ja po sto puta nocu okrenem levo desno, sa boka na bok?

Sa Pedjom sam nekako spavala mirnije, legnem na levi i tako se probudim
a sad... ma samo se prevrcem... pa se bojim da je ne buckam previse? :)

A nekad se probudim i na stomaku?

Ja se prevrcem non stop, a njih dvoje u stomaku, decak levo, devojcica desno. :zcepanje::hahaha: Ususkani su oni, ne brini, samo ti spavaj lepo. Jedino za spavanje na stomaku ne znam.

- - - - - - - - - -

Propolki moze sigurno!

Hvala, kvikveg, puno!
 

Back
Top