Kutak za trudnice

po stoti put pisem vec :lol:
oprostice mi one sto su citale

ja sam imala lazne kontrakcije koje sam osecala skoro celu trudnocu...pogotovo od sestog meseca pa nadalje
u devetom svaki dan po vise puta...tipa drmaju me pola sata pa neko vreme nista i tako svaki dan
i onda smo mm i ja bili bezobrazni :rumenko:
i pocnu mi kontrakcije ....kao lazne....nepravilni razmaci, ne bole...
jedino sto sam osetila, sto mi je bilo cudno je osecaj kao da mi se unutra otvara grlic...bukvalno
ja sam otisla da spavam....pa sam sledeci dan uvece oko 7 otisla u bolnicu na kontrolu,jer sam mislila da nesto nije ok posto sam ceo dan imala laznjake kao...sa sve tim otvaranjem kao
i onda mi rekose otvorena 3 i po
posle otvorena 7, na stolu, i dalje ne boli...samo se stegne...i mozda bolucka kao kad treba da dobijem....(onda su ukljucili prokletu indukciju bez potrebe)
znaci jedino to sto sam osetila kao otvaranje, shirenje unutra...jako cudan osecaj
 
па ти си се лако породила, ако за порођај можемо рећи да је лак

pa dosla sam u sedam uvece tamo, u pola 10 me stavili na sto, a beba izasla u 10 do 1 nocu
u jakim bolovima sam bila sat ipo, zbog indukcije...kapiram da mi nisu dali, trajalo bi malo duze al bi manje bolelo garant

jedino su me pustili da se skroz pocepam i sa tim sam imala muku...inace porodjaj sam po sebi, nije bio tezak...sto kazes ako moze tako da se kaze :lol:
ne znam koliko sam se napinjala puta...mozda pola sata, pojma nemam

- - - - - - - - - -

moram da legnem , boli me bas nesto....sta sad oce?
 
U skolici su nas ucili da je prvi znak pocetka porodjaja ispadanje krvavo sluzavog cepa
taj 'cep' stoji na grlicu materice i kad isti pocne da se otvara, cep ispadne :)

drugi znak je pucanje vodenjaka, koje moze biti delimicno ili potpuno
potpuno ces lako da provalis
a delimicno, imas osecaj da nesto curka non stop i onda radis test sa uloscima
menjas uloske na 5 minuta, ako je prilikom svake promene 50% uloska mokro, vodenjak je i ides u bolnicu

treci i najsigurniji znak su kontrakcije...e sad zaboravih na koliko...oprostite mi

i ja sve ovo znam u teoriji, u praksi nista
samo mi je cep ispao dan pre carskog
kontrakcije nemam pojma kako izgledaju...
 
pa dosla sam u sedam uvece tamo, u pola 10 me stavili na sto, a beba izasla u 10 do 1 nocu
u jakim bolovima sam bila sat ipo, zbog indukcije...kapiram da mi nisu dali, trajalo bi malo duze al bi manje bolelo garant



moram da legnem , boli me bas nesto....sta sad oce?
не верујем да би мање болело

а јел време за порођај?
 
U skolici su nas ucili da je prvi znak pocetka porodjaja ispadanje krvavo sluzavog cepa
taj 'cep' stoji na grlicu materice i kad isti pocne da se otvara, cep ispadne :)

drugi znak je pucanje vodenjaka, koje moze biti delimicno ili potpuno
potpuno ces lako da provalis
a delimicno, imas osecaj da nesto curka non stop i onda radis test sa uloscima
menjas uloske na 5 minuta, ako je prilikom svake promene 50% uloska mokro, vodenjak je i ides u bolnicu

treci i najsigurniji znak su kontrakcije...e sad zaboravih na koliko...oprostite mi

i ja sve ovo znam u teoriji, u praksi nista
samo mi je cep ispao dan pre carskog
kontrakcije nemam pojma kako izgledaju...

Da sve je to ok u teoriji.

Ja sam otisla na kontrolu i kaze dr ostajes otvorena si 3.5 cm :eek: Nista osetila nisam. Priprema, otisla gre oko 10h stavili me na indukciju :spam: , prekinuli mi vodenjak kada sam bila 9.5cm otvorena i porodila sam se u 16:11. Ni cep nije ispao, niti je vodenjak pukao samovoljno.
 
Poslednja izmena:
ni ja nisam imala bolne kontrakcije uopste,nista nisam osecala samo poptuno bezbolne kontrakcije koje su bile sve ucestalije, a bila otvrena 4 prsta...
znaci nema pravila, ali nekako skontas da je to to : )
 
ne da mi da sedim :(

gde je keka?

Lila...razumem te skroz i ja sam u neobranom grozdju....
Isto kao i ti cekam ,termini su nam isti :D
Mada ja navijam da beban sto duze ostane u tibi :zcepanje: meni je leeeepo hihihhi
Lepo se osecam,samo sam malo tromija u smislu saginjanja itd....malo teze ustajem ali nista strasno :D
Nekad kad se namesta me boli stomak ali prodje :D
A sto ti ne da da sedis?Namesta se bebac i guzi hehehe?

A sto se porodjaja tice meni taj cep nije ispao ,valjda je na porodjaju...
Vodenjak mi je pukao u 3 ujutro, u bolnicu sam otisla oko 7,na stolu bila u 9 (dali mi indukciju) i u 11 se porodila ...
Kontrakcije sam imala i to prilicno jake od nekih pola 5 i to one ``krsne`` -bole te krsta kao da ih neko cepa pa se bol spusti u stomak.
Sve sam kontrakcije propratila disanjem koliko sam mogla kod kuce,setala itd...
Moj ti je savet da ostanes sto vise mozes kod kuce pa tek kad vidis da su ti kontrakcije bas redovne na recimo po 6,7 minuta ali redovno onda se spremis i pokret...
Kod kuce mozes da setas,namestas se ,ides u wc 100 puta,a kad dodjes u bolnicu ide priprema ,stave te na ctg i onda cekas ....nema mrdanja...
Kad odes u salu samo lezis u kontrakcijama i ceeekas.
Moj porodjaj je bol ``lak`` ,nadam se da ce i ovaj biti makar slican : )))
Da boli ,boli ali prooodje :D
I veruj mi meni je druga beba a osecam se kao da je prva,malo malo pa me neka panika uhvati kad pomislim na poorodjaj ...:hahaha:,onda sama sebi kazem ajde,ajde...bice sve ok itd ....;)
Samo me malo panika hvata kad se setim da je Sofija bila 4.4kg a sad je bata pa da ne bude batica jos veci hehehe :hahaha:
Ma samo da je ziv i zdrav izguracemo vec nekako nas svoje hhhh :)

Ljubim ja tebe puno i nemoj da brines nista...znaces kad je pocelo ...i saaamo slusaj babice i lekara kad se budes poradjala i sve ce biti ok :D :cmok:

Cmokic i ostalim trudnjacama,odoh da pijem kafu ..
MM skuvao kafu pa me je sad probudio ...miilina ;)

:cmok:
 
Meni ni jednom nije pukao vodenjak, niti sam videla taj čep. :zeek: Meni su oba porođaja bila kao da je prvi, jer ni prvi, ni drugi put nisam imala veze sa životom. Kao da se sve događalo nekom drugom, a ne meni.

Sa prvim detetom sam u pola 6 ujutru osetila bolove, kao da ću da dobijem, samo intenzivnije. Oko 7h smo bili u porodilištu, u 9h sam bila na stolu, tamo mi probušili vodenjak, i u 10:50h se rodio Dušan.

Drugi put sam funcionisala normalno ceo dan, Dušana stavila da spava, skoro do ponoći igrala domine sa svekrvom, i pojela pola tepsije koha. :rumenka: Istuširala se, i oko 2h noću me probudio kao neki bol. Stigla oko 3h u porodilište, klistir, brijanje i tako to, odveli me u salu, opet mi nije pukao vodenjak, i u 6:20h se rodio Sava. Prvi je rođen 7 dana posle termina, drugi 7 dana pre termina.

Garant ni treći put ne bih prepoznala kada počne. Mnogo sam smotana, brate mili...:aha:

P.S. Jedino što mi je iskustvo pomoglo je kada sam prilikom drugog porođaja vikala dr da dođe jer ću se poroditi. A ona samo što je otišla od mene, i viče mi odande: "Nećeš, ne sekiraj se!" A ja vičem:"Hoću bre, valjda znam kada ću da se porodim!!!" :rotf: Došla babica, i viče je:"Dođite, stvarno će da se porodi!" Eto, taj trenutak kada su krenuli naponi sam umela da prepoznam.
 
Poslednja izmena:
Trudnice,eto mene....
Nama je ostalo jos dve nedelje do porodjaja po terminu :D
Prekosutra idem kod dr u DZ da mi uradi briseve,urin ,krv itd...da se spremamo polako...Pa onda oko podne idem na ctg u bolnicu i taaakoooo...
Moram i krvnu grupu i Rh faktor ovih dana da zavrsim iako znam koja sam krvna grupa ali mi je devojacko prezime na njoj ...jbg...
Sta su vama trazili od papira ?
Znam da sam sa Sofijom isla i u 29.Nov za nesto za zuticu,sad mi nije dala da radim to ...mozda ce u sredu...videcemo...?!?

Kakvi su vam stomacici....?!?!
Ja izgledam kao da sam progutala loptu :zcepanje:,evo i slicice hahahaha...
Ubacite i vi vase pa da vidimo kakvi su nam stomacici :p

P6100132.jpg


Ljubim vas sve ,odoh malo da se pruzim :D
Kuckamo se kasnije :cmok:
 
mi smo jos mali, al za 13tu nedelju vala se vidi...sa Irinom mi je u nekoj 20oj bio ovakav stomak...nego su slike na starom kompu pa ne mogu da ih kopiram, al imam slike od svakog meseca :)
tako cu i sad...slikacu se svakih mesec dana :)
ova je od malo pre
IMG_20130610_153227-1.jpg


- - - - - - - - - -

bila u klinickom
svi rezultati su mi ok :)
tsh mi je 1.7 :D
sve kul
 
a ljudi u busu...no coment
jos jedna devojka kaze kao pa sto niko ne ustane da sedne trudnica a oni mrtvi ladni me gledaju i cute i sede
i jedna pametna kaze ja bih ustala,al vama je tesko da se provucete do prozora...i nastavi da sedi :lol:
A nisam rekla
ne mogu da se raspravljam...da sam progovorila sve bi ih popljuvala
lepo sam sacekala da neki srednjoskolci ustanu pa sam sela...i cao
njih ako nije blam da ne ustanu,nek sede
mene dok nista ne boli,ja necu da molim da mi neko ustane...toliko bi trebali sami da znaju...al ako nije imao ko da ih vaspita,njihova nesreca
 
mi smo jos mali, al za 13tu nedelju vala se vidi...sa Irinom mi je u nekoj 20oj bio ovakav stomak...nego su slike na starom kompu pa ne mogu da ih kopiram, al imam slike od svakog meseca :)
tako cu i sad...slikacu se svakih mesec dana :)
ova je od malo pre
Pogledajte prilog 290000

- - - - - - - - - -

bila u klinickom
svi rezultati su mi ok :)
tsh mi je 1.7 :D
sve kul


joj, a ja mislila moj stomak iskocio
pa ja stomak nemam, jos :D

krofnice moja :zag:
 
Evo...

dsc08081ge.jpg
[/URL]

Ja sam zapravo ovo sad 'okacila' da pokazem svoju liniju ... :cistinaocare:

:zblesav:

ovo je bilo sa Ivanom negde oko 15.- 16. nedelje

181889_1809293708065_2878949_n.jpg


nisam se nadala da ce ova druga ispasti ovolika, mislim slika

bre isti mi stomak...
 
Poslednja izmena:
Evo mene,ljudi ja izginuh sa glavoboljama , povracanjem, a usla sam u 20 nedelju,ovo je strasno,stvarno sada lose podnosim trudnocu,najgore je kada muz radi a ja ustanem i nije mi dobro povracam i pritisak padne na 80/50,bukvalno puzim do kupatila,jutros sam ispovracala dnevni boravak,hodnik i kupatilo,nisam stigla na vreme,a sama,nemam snage ni do prodavnice po hleb,pa naterala sebe da pojedm neki bajat i malo pastete i mleka,da podignem pritisak,samo se plasim da ne kolabiram i da ne padnem nezgodno ,ko bi me nasao muz radi 12 sati,nemam predstavu do kada ce ovo da traje

- - - - - - - - - -

sto se tice slika sa stomacima,lepe ste niste se mnogo ugojile
 
mi smo jos mali, al za 13tu nedelju vala se vidi...sa Irinom mi je u nekoj 20oj bio ovakav stomak...nego su slike na starom kompu pa ne mogu da ih kopiram, al imam slike od svakog meseca :)
tako cu i sad...slikacu se svakih mesec dana :)
ova je od malo pre
Pogledajte prilog 290000

- - - - - - - - - -

bila u klinickom
svi rezultati su mi ok :)
tsh mi je 1.7 :D
sve kul

Heheheh,kako sladak stomacic...pa ti izgledas kao da si se malo vise najela hehehe :cmok2:
Ja sam u petom mesecu bila takva kao ti -kao da sam se prejela :zper:,stomak je poceo da mi ``bubri`` u sestom mesecu ; )))
Hehe i ja sa Sofijom isto imam slike kao i sad sto se slikam....slikam se jednom mesecno do dva puta da imam za uspomenu hehehe

:cmok:
 
Evo...

dsc08081ge.jpg
[/URL]

Ja sam zapravo ovo sad 'okacila' da pokazem svoju liniju ... :cistinaocare:

:zblesav:

ovo je bilo sa Ivanom negde oko 15.- 16. nedelje

181889_1809293708065_2878949_n.jpg


nisam se nadala da ce ova druga ispasti ovolika, mislim slika

bre isti mi stomak...

Jaaaao Jexy pa ti uopste nemas stomacic....ko bi rekao da si trudna :D
A koliki ti je stomak bio kasnije,kad pocinje da raste heheh?!?

:cmok2:

- - - - - - - - - -

Ved hvala u ime sve tri :zper: :rumenko:

:cmok2:
 
A evo mog s tomacica sa Sofijom :D

PA140078.jpg
PA140077.jpg

Ovo je peti,sesti mesec ;)
P1140003.JPG
P1120005.jpg

Ovo je nesto pred porodjaj u devetom mesecu -sedam dana pred porodjaj ;)
Sa Sofijom sam imala tu braon liniju po sred stomaka,sad je uopste nemam ....a oblik je slican koliko vidim....nekako kockast ali nakrivljen hehehe :zcepanje:
A ugojila sam se sa njom 12,13kg....

E sto me nervira ovaj moj nos,samo kijam i zapusen mi je ....poluuudecu...
A nocu pocne da me boli glava koliko mi je zapusen nos ....pa se budim non stop...katastrofa...

Kako ste mi vi danas?Lepo je vreme,ja sam se razvrednela,perem sve sto mi padne pod ruke pa sirim ves po celom dvoristu hehehehe dok je toplo..
Juce sam oprala sve zavese,prekrivace itd...ludilo...uhvatila me je manija pranja i sredjivanja :zper:

Ljubim vas,odoh da pijucam kaficu :cmok:
 

Back
Top