Kutak za trudnice

Jexy: Bolje je i njemu i tebi da ide u vrtic, nego a nisam znala da li ga cuvaju B&D ili ide u vrtic. :cmok: jos malo izdrzi, pa II trimestar.

Baba i deda ga vode u i uzimaju iz vrtica
ja radim od 8h a treba mi oko sat vremena da stignem na posao pa mi zao da ga budim rano kad ne moram
e zato sad kad sam kuci moram da se sakrijem da ga vode oni, cim vidi mene, nece, maaaamaaaaaaa, maaaaamaaaaa
a oni mu kazu 'mama otisla na posao' i on kul
uzimaju ga oko 15h, pa setaju, pa mu baba spremi klopu, ja stizem sa posla oko 17,30h, treba mi sat i jace u povratku, ukoliko me neko ne poveze do Mostara :D
i onda malo prosetamo i izgnjavimo se pred spavanje i tako svaki dan :(

e sad smo malo vise zajedno, ja ga uzimam iz vrtica, pa setamo celo popodne, jaoj srece
'doooosslaaaaa maaamaaa, dosla mama, Gogice (vaspitacica Goga) dosla mama Enena :D
 
Joj Novka, blago tebi :) Da l' zbog te ogromne kolicine progesterona (moj + bebin :)), meni je sex bio nisko na listi prioriteta :) (a inace nije :rumenko:) Bas sam mnogo razmisljala zasto se to desava, kao da neko iskljuci libido. Posle porodjaja sam kao nimfomanka, bezi covek od mene :), ali u trudnoci sam 'ladna kao pivce.

Sto bi rekli NimfomaJka :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Mene taj period jos uvek drzi :rumenka:
 
Baba i deda ga vode u i uzimaju iz vrtica
ja radim od 8h a treba mi oko sat vremena da stignem na posao pa mi zao da ga budim rano kad ne moram
e zato sad kad sam kuci moram da se sakrijem da ga vode oni, cim vidi mene, nece, maaaamaaaaaaa, maaaaamaaaaa
a oni mu kazu 'mama otisla na posao' i on kul
uzimaju ga oko 15h, pa setaju, pa mu baba spremi klopu, ja stizem sa posla oko 17,30h, treba mi sat i jace u povratku, ukoliko me neko ne poveze do Mostara :D
i onda malo prosetamo i izgnjavimo se pred spavanje i tako svaki dan :(

e sad smo malo vise zajedno, ja ga uzimam iz vrtica, pa setamo celo popodne, jaoj srece
'doooosslaaaaa maaamaaa, dosla mama, Gogice (vaspitacica Goga) dosla mama Enena :D

Super, dobro ste se organizovali :super:

Taman se i ti prepodne malo odmoris, a popodne si samo njegova. Divno. Do kada si na bolovanju? Kada ides na kontrolu?
 
Super, dobro ste se organizovali :super:

Taman se i ti prepodne malo odmoris, a popodne si samo njegova. Divno. Do kada si na bolovanju? Kada ides na kontrolu?

Nemam pojma
nisam planirala ovako rano da idem na to veeeeliko bolovanje
u petak idem na jos jednu kontrolu, pa cu videti
u sustini, meni je ok, pa bih ja da radim jos koji mesec, ako ne budu neke bas ludacke vrucine
 
E, isto i ja ovako..mislim da uopste necu imati tu zelju izrazenu kao sto sam nju zelela..ne mogu da zamislim neku novu bebu da volim isto kao nju..zvuci grozno, al tako mi deluje sad..

Sali, sve moje drugarice (i ja :)) su isto mislile. Ja sam se jedva odlucila na drugu trudnocu, a prvo sto sam uradila je da sam pozvala kumu koja ima dvoje dece i pitala da li cu voleti drugo dete. Rekla mi je da cu voleti nezamislivo :heart: Pa kad sam pocela da tripujem da li cu je voleti ako bude istog pola , kao vec sam dala svu ljubav, kako cu sad to :roll: Budalastine...tako sam se zaljubila u mladju..ma istog trenutka...
 
jel neka od vas probala da smiri mucnine sa djumbirom?
ja cu dumrem svega mi
sinoc sam povratila i sprzila sa kiselinom tom celo zdrelo jos uvek me boli i kad gutam
i opet mi je muka
mleko ne pomaze, voda ne pomaze....nista ne pomaze
ne smem opet da povratim,izjesce me celu cini mi se
tacno sam znala da je ono bilo zatisje pred buru
sa Irinom sam mislila da je od mamavita bilo,al evo sad isto, a ne pijem nista

sad sam popila B6 da vidim hoce li pomoci,kazu da to pomogne
 
krenula mi jos gora kiselina i mucnina od B6
al sam popila mleko pa je proslo
definitivno moram da izbegavam jogurt i hleb :(

Ja sam pila Mivelu, jela presnu sargarepu i presne bademe. Kada bas zagusti uzmem Rupurut. Kupila sam na samom pocetku trudnoce jedno pakovanje i zarekla se da cu samo to pakovanje popiti, pa kada nije frka ja ga ne popijem. Ostalo je mislim dve tablete do kraja trudnoce.
 
Ja sam sampion u povracanju u trudnoci. Sto je cudno s obzirom na to da nikad ne povracam inace (sto bi rekli privatno :)) I jos nisam nasla sta bi mi pomoglo :roll: U prvoj sam jednom povratila 6 puta tokom jedne noci, fljak
 
idem sad po Irinu u vrtic, nikako da se nateram da krenem, sva sam malaksala
a svaki put se plasim da me ne uvati u busu
ne znam sta bih stvarno
i sad kad samo pomislim na tu guzvu ..
ne bi mi bio problem ni da povratim(bude lakse posle) nego sto mi ta kiselina sprzi sve pa me boli
ceo dan pijem mleko ko kreten i "gasim" :lol:
jedva cekam 13tu nedelju
 
Ja sam pila Mivelu, jela presnu sargarepu i presne bademe. Kada bas zagusti uzmem Rupurut. Kupila sam na samom pocetku trudnoce jedno pakovanje i zarekla se da cu samo to pakovanje popiti, pa kada nije frka ja ga ne popijem. Ostalo je mislim dve tablete do kraja trudnoce.
Моја жена је јела наведене јел, бадеме у количинама од којих ми је шлајпик имао фрасеве...срећом само у првој трудноћи.
 
Ne razumem ovaj deo :think:

Nisam mislila da jede kilo dnevno vec pola sake dnevno.
Није јела кило дневно, наравно, али би рецимо појела колико за једну ужину, нпр око 150 грама, па сам се ја потом примио на исте, тј бадеме, доцније деца...
Срећа је што имам велики орах пред кућом, два мања у трећем дворишту и неколико ораха код ћалета на салашу, па су нам ораси замена, мада поштено говорећи малу предност би увек дао бадемима.
 
Bila sam kod dr, dobri su mi rezultati laboratorije
gvozdje 15,6 ne znam sta su oni meni vadili u ponedeljak
uzela upute
i Tsuy
Voja daje potvrdu za Busplus bez A da kaze

:super:

Mozda su se nesto zeznuli, vazno je samo da je sve ok :cmok:

Није јела кило дневно, наравно, али би рецимо појела колико за једну ужину, нпр око 150 грама, па сам се ја потом примио на исте, тј бадеме, доцније деца...
Срећа је што имам велики орах пред кућом, два мања у трећем дворишту и неколико ораха код ћалета на салашу, па су нам ораси замена, мада поштено говорећи малу предност би увек дао бадемима.

Sve je to ok, ali ne razumem sta znaci "од којих ми је шлајпик имао фрасеве" tj ne razumem sta je slajpik :rumenka:

Objasnili mi. Hvala ;)
 
Poslednja izmena:
jel neka od vas probala da smiri mucnine sa djumbirom?
ja cu dumrem svega mi
sinoc sam povratila i sprzila sa kiselinom tom celo zdrelo jos uvek me boli i kad gutam
i opet mi je muka
mleko ne pomaze, voda ne pomaze....nista ne pomaze
ne smem opet da povratim,izjesce me celu cini mi se
tacno sam znala da je ono bilo zatisje pred buru
sa Irinom sam mislila da je od mamavita bilo,al evo sad isto, a ne pijem nista

sad sam popila B6 da vidim hoce li pomoci,kazu da to pomogne

Jaaaooo razumem te skroz ...i ja sam imala mucnine i to do kraja cetvrtog meseca :dash:
A nista mi nije pomoglo od tih grickalica ,zezalica.....osim jela na 2-3 sata i to ne neka preterano velika kolicina i Pepsan gel u kesicama....
To smeju trudnice i pomoglo mi je ....cim osetim mucninu uzmem pola kesice Pepsana i prodje ...ili kesicu celu ako se prezderem recimo pre spavanja :hahaha:
I sinoc mi se beba podigla gore,a ja kasno klopala pa kad me je uhvatilo luuudilooo....ali pepsan resava sve :D

Eto probaj pa ces videti da li ti pomaze ....nadam se da hoce :per:
:) :bye:
 
:super:

Mozda su se nesto zeznuli, vazno je samo da je sve ok :cmok:



Sve je to ok, ali ne razumem sta znaci "од којих ми је шлајпик имао фрасеве" tj ne razumem sta je slajpik :rumenka:

Objasnili mi. Hvala ;)
:eek:
Војвођански локализам за новчаник, чини ми се швапског порекла, као нпр фруштук(доручак), фришко(свеже) итд.
Мсм ти си из НовА Сада или тако нешто, невероватно ми је да то не знаш.
 
:eek:
Војвођански локализам за новчаник, чини ми се швапског порекла, као нпр фруштук(доручак), фришко(свеже) итд.
Мсм ти си из НовА Сада или тако нешто, невероватно ми је да то не знаш.

Eto i ja sam se zacudila da ne znam taj izraz, bila sam ubedjena da ga koriste u Juznoj Srbiji pa da ga zato ne znam :cepanje:

Da dodam dihtung, kuplung, gepek .....

Frisko je iz madjarskog kao i sargarepa i astal ;)
 

Back
Top