Kutak za trudnice

Mamice,eto mene danas.z:)
Sinoc sam bila na UZ oko 21h i sve je ok,hvala bogu.:zbanana::zbanana::zbanana:
Hematom na materici je nestao,samo se vidi trag gde je bio.
Bebica je skrooooz aktivna.Dr se sve vreme smejala kad me je gledala ,a gledala je nekih pola sata...
Kaze mlati rucicama,mase,igra se,nozicama vergla i tako...:zblesav:
Na zalost nisam mogla da vidim sta radi bebica ali je bila moja mama sa mnom pa je ona sve videla ...
Uglavnom su se baka i dr smejale,a ja lezala i slusala vidi,vidi,naslonila je ruku na celo,jao,a gledaj sad kako je mlatnula rucicom pupcanik itd...hihih...skroz slatko
Dr je zadovoljna kako sve izgleda i sve je ok.Kaze da vise ne moram da budem zakovana za krevet i da cak smem maaalko i da prosetam .:zbanana::zbanana:
Moram da zakazem expertski za 4 nedelje i pre toga krvnu sliku i taaakooo...
U kojoj nedelji se radi expertski?Ja ga sa Sofijom nisam ni radila : )))
20,21 nedelja?
To je koliko sam razumela obican UZ samo sto se vidi sve do najsitnijih detalja?!?

Eto toliko od mene,odoh sada da se igram sa cerkicom ...danas je ostala kod kuce ,nismo je odveli u vrtic : ))))
Bravo za bebicu,bas mi zao sto je nisi videla,meni dr okrene monitor pa sve gledam,nije mi jasno sto nije tebi
 
pa nije proslo bas 12 h ja mislim, ne znam...slosi mi se ako sam gladna pa onda jedem nesto samo da mi ne bi bilo muka
da znam, vidim da je visoka malo, iako je granica 6.1
ranije mi je uvek bila do 4.5 a sad 5 nesto...a ranije sam jela tipa, 8 sati pre vadjenja krvi
slatkise sam izbacila jer su poceli da mi smetaju....najedem se slatkog i posle nekog vremena mi bude lose....tako da sam batalila skroz...testo isto izbegavam...jedem samo malo hleba nekad ako napravim sendvic
ima sveki onaj aparat za merenje glukoze,uzecu od nje to, to je ostalo od svekra, pa cu meriti...samo mi jos secer fali
proteine ukupne sui mi radili, ok su, na zlatnoj sredini
a dal si pila nesto za tih 12 sati?
ja sam tako jednom zaboravila da sam se nalila sokom :mrgreen:
i da sam olizala sladoled :mrgreen:
i tak'.... zaboravi se covek :))))
 
e za probavu
psenicne mekinje, npr. potopite ih u probiotski jogurtic i popijete/pojedete....
ako nemate problem s oticanjem casa vode s magnezijumom i mas ulje
ja sam svako jutro cim oci otrvorim pila supenu kasiku mas. ulja na prazan stomak i posle sipam sebi casu donat vode i to popijem
letis u wc ubrzo....
 
a dal si pila nesto za tih 12 sati?
ja sam tako jednom zaboravila da sam se nalila sokom :mrgreen:
i da sam olizala sladoled :mrgreen:
i tak'.... zaboravi se covek :))))

vrlo moguce, al se ne secam
:lol:
vrlo je moguce da mi se povisio secer(mislim u odnosu na ranije) jer mi je tata umro u decembru..verovatno reakcija neka na stres
valjda ce proci...
a ja cu da pazim i jbg
ionako mi se ne jede slatko..taman da se ne usvinjim :D
 
e za probavu
psenicne mekinje, npr. potopite ih u probiotski jogurtic i popijete/pojedete....
ako nemate problem s oticanjem casa vode s magnezijumom i mas ulje
ja sam svako jutro cim oci otrvorim pila supenu kasiku mas. ulja na prazan stomak i posle sipam sebi casu donat vode i to popijem
letis u wc ubrzo....

pred kraj meni ni mekinje nisu pomagala a ni donat, osim ako ga popijem litru a to je stvarno previse....kivi me je spasio....
 
ja sam celu trudnocu isla redovno u wc, sem poslednjih jedno nedelju dana
al nije do metabolizma bilo i probave , bego mi se vladeta tolko bio spustio za porodjaj da je fizicki bio verovatno pogurao creva, taj deo kod izlaza
al bukvalno, ne izmisljam :D
 
e za probavu
psenicne mekinje, npr. potopite ih u probiotski jogurtic i popijete/pojedete....
ako nemate problem s oticanjem casa vode s magnezijumom i mas ulje
ja sam svako jutro cim oci otrvorim pila supenu kasiku mas. ulja na prazan stomak i posle sipam sebi casu donat vode i to popijem
letis u wc ubrzo....

E daa.. skroz zaboravila.. al da prodje 1h posle maslinovog ulja.. pa onda Donat mg. Stolica ce se regulisati, a prijace i kod mucnina.
Bravooo :klap:
 
E hvala na savetima Bea i Boki.
Svasta sam probala, nisam Donat, a trebalo bi, i zbog Mg. Imam godinama povremeno grceve u listovima, mozda i tu pomogne. Nije meni probava alarmantna, ali znam da bi moglo bolje. Npr, kad imam menst., tad je sve ok, pa vidim koliko mi zapravo otice stomak kad nije ok :) Sto se tice jogurta, pijem Viva sa probiotikom svakog jutra. Bice da koristim neke namirnice koje mi ne prijaju. Nes kafa npr., koju obozavam...'ladnu, u basti...

- - - - - - - - - -

A interesantno, u trudnoci nikad nisam imala problema.
 
Jel smem da jedem pesto sos?
u njemu ima i majoran isto koji kao ne sme
al u kojoj to kolicini ne sme?
jel opasno da pojedem tanjir spageta sa tim sosom?
moram ja da citam po netu bem ti i biljke i net i sve a tako mi se jede....nista mi se ne jede i bas to sto mi se jede, procitam da kao ne sme
 
ja sam danas bila na slavi kod mojih i nisam mogla da jedem
a mama i snajka naspremale svakojakih djakonija
jos mama savije sarmu u maju, ej zato sto ja volim
prokleta sarma
svaku trudnocu otplacem za sarmom, samo jednu sam uspela da pojedem a evo i ona mi stoji negde na pola puta do stomaka
sunce ti poljubim
 
ja sam danas bila na slavi kod mojih i nisam mogla da jedem
a mama i snajka naspremale svakojakih djakonija
jos mama savije sarmu u maju, ej zato sto ja volim
prokleta sarma
svaku trudnocu otplacem za sarmom, samo jednu sam uspela da pojedem a evo i ona mi stoji negde na pola puta do stomaka
sunce ti poljubim

:cmok:

Secam se one prethodne sarme :sad2:
 
ma kontam da mozes jedan caj, ako mogu neki da puse ko turci, moz i ti jedan caj.... :)
setih vas se jutros:)
ja sam prvu mecu dobila sad polovinom aprila i od tad se samo tripujem hehe....
najvise bih volela da za jedno pola godine pocnemo da radimo na drugoj bebici....
 
znaci nemam reci stvarno
zovem gradsku da zakazem dable test
kaze ona meni pa????
ja reko pa jel mogu da zakazem?
kaze ne, ne moze preko telefona,dodjite licno ujutru od blabla do bla, sa uputom pa zakazite

i sad sa sve Irinom treba da se vucem prevozom zato sto su oni idioti
nije mi dosta sto cu dusu da ispovracam,samo cekam trenutak

jel ima negde da ne mora da se licno zakazuje?
 
znaci nemam reci stvarno
zovem gradsku da zakazem dable test
kaze ona meni pa????
ja reko pa jel mogu da zakazem?
kaze ne, ne moze preko telefona,dodjite licno ujutru od blabla do bla, sa uputom pa zakazite

i sad sa sve Irinom treba da se vucem prevozom zato sto su oni idioti
nije mi dosta sto cu dusu da ispovracam,samo cekam trenutak

jel ima negde da ne mora da se licno zakazuje?
Ja mislim da nema goreg sistema nego kod nas,strasno!!!:evil: mislim da bi tu kravu mogla da zadavim,ja sam zato to odradila privatno,jutros sam bila da radim triple test isto privatno ustala popila kafu otisla odmah izvadila krv i vratisla se,juce sam bila na uz bebica super porasla pa se mrda,zeva,guta plazi jezik sve nam okretala guzu da ne mozemo da vidimo koji je pol,xexexe bas je smesno,cudo malo :rotf:
dragi misicu ne nerviraj se ,zao mi je samo sto moras dete da vuces po prevozu,jos ako pada kisa kao sto pada kod mene on da bas jeb.....
 
Aj sto su uveli licno zakazivanje, nego moras i odredjenog dana u mesecu da zakazujes odredjene stvari
ja htela da odem do Visegradske, al videcu jos
prosli put sam radila privatno, a sad dr misli da zakazem u bolnici pa da se raspitam za nekog dr koji se malo vise uz ginekologiju bavi i endokrinologijom
to je njegov predlog

trebalo bi u petak da idem na Bezanijsku Kosu kod one vestice dr endo na kontrolu, al mislim se nesto da ne idem...
 
ima u visegradskog dr Tatjana Dosev, ona je gin i endo...al ne znam jel bas endo i za stitnu ili samo za reproduktivnu....kazu da je ovako divna....ja malo kopkala po netu a i drugarica od nase kris je bila kod nje
ja se sad spremam da idem u klinicki kod endokrinologa


za taj dabl ne znam sta cu
jel moze muz da ode sa knjizicom i uputom?
 

Back
Top