Kutak za trudnice

Ni meni nije htela da krene....:D

ahahahhahahahhahaahah jedino ako je bezgrešno začeće moguće :)

- - - - - - - - - -

ima da se kupe neke trakice, ko test za trudnocu, samo su za ovulaciju
pa moze da isplanira kad kako i gde :lol:
ne znam jel ima to kod nas da se kupi

ima ima, zovu se ovu gnost tračice, ili tračice za LH :)
samo je smor, moraš svaki dan dva puta da piškiriških na njih...bolje da se svaki dan dva puta khm khm
 
ahahahhahahahhahaahah jedino ako je bezgrešno začeće moguće :)

- - - - - - - - - -



ima ima, zovu se ovu gnost tračice, ili tračice za LH :)
samo je smor, moraš svaki dan dva puta da piškiriških na njih...bolje da se svaki dan dva puta khm khm
pa mozes ti i to i ovo po dva puta :per:

- - - - - - - - - -

Tsuy, hoce da kasni meca od ovog etiroxa?

Znaci, ne da su mi se uhebali hormoni, nego ne biste verovale...
moze
ne brini, sve ce se regulisati, samo bih ja na tvom mestu vadila tsh na 2 nedelje prva 3 puta
cisto da vidis da nije mozda veca doza od potrbne
 
Trudnicice,nema dva dana nikoga na forumu....
Doslo nam je lepo vreme pa smo slabo kod kuce :D :zcepanje:
Ja sam danas ceeooo dan napolju sa cerkicom...igrale smo se u dvoristu,uuuziiiivale ceeo dan :D

A sada odoh lagano u krpe :cmok2:
 
odabrala sam privatnu polikliniku za vodjenje trudnoce,
u koju nemam poverenja, ali u dr zaista imam
nije ona gde imam popust, pa me teraju da idem u tu,
ja se branim da mi ne znaci nista nasmesena dr koja mi nece biti na porodjaju, dok ovde ima nade ako ne ode na odmor
a privatno idem samo da bi ga namolila da me pripazi malo na porodjaju, da ne fasujem infekciju kao vecina mojih drugarica


na kraju cu ostati kuci za porodjaj majke mi, dosta mi je i lekara i svijuh
 
lako je kada ides na operaciju pa te uspavaju i nemas predstavu sta ti rade.
a kada ides na porodjaj a nemas poverenja u ljude koje prvi put vidis, niti u instituciju, naslusao si se prica i prica, alternativu nemas posto po privatnim salama umiru na operaciji cukljeva ... mozes imati srece, imati lak porodjaj, proci bez infekcije ali to je ciiista sreca
pa opet, radije bi da me sikaniraju u frontu, nego da me od drugde salju u isti zbog komplikacija ...

da se pohvalim, otkrila sam suve kajsije i mnogo mi se svidjaju u pahuljicama :D
 
ja nikako da zapamtim da opet pripadam ovom kutku :lol:

sad me uvatilo razmisljanje o pocetku srcane radnje :roll:
strepim sta ce i dal ce...ko neka budala
prvi put nisam pojma imala nista....sto manje znas to bolje...definitivno
 
Tsuy, hoce da kasni meca od ovog etiroxa?

Znaci, ne da su mi se uhebali hormoni, nego ne biste verovale...

Da, da od etiroxa hmhm bice da je to od sexa :cmok:

- - - - - - - - - -

ima ima, zovu se ovu gnost tračice, ili tračice za LH :)
samo je smor, moraš svaki dan dva puta da piškiriških na njih...bolje da se svaki dan dva puta khm khm

Kod mene su ladno pokazivali svaki dan ovulaciju. Ceo ciklus. Ili nisam znala piskiti na njih :think: ?
:cepanje:
 
e pomagajte
rame me boli, ubija
i misic isto
tako na svakih nedelju dve krene
ko neka reuma ili neki djavo, mamicu mu...ruka mi postane prakticno neupotrebljiva
jel smem da namazem neki gel ili nesto, tipa diklofen gel? ili fastum gel?
pise da se ne preporucuje al odkud znam, svasta nesto ne sme pa zene uzimaju u trudnoci
 
Mislim da ne smes nista od tih masti, ali posavetuj se sa doktorom. Ja sam u startu ove druge trudnoce imala uzasnu upalu ledja, nekako sam nezgodno istegla misic, ne mozes ni da zamislis koje sam bolove imala, nisam mogla da spavam danima. Dvoumila sma se da li da popijem ibuprofen i odustanem, i bolje sto jesam, dr mi je rekao da nista od toga ne sme u trudnoci, prepisao mi je jedan paracetamol koji sa pila cini mi se na 8h i to mi je vrlo brzo pomoglo, ali je insistirao da pijem sve dok bol potpuno ne iscezne. Da mi taj lek nije pomogao dali bi mi injekciju kortikosteroida, ali to je ostavljeno kao krajnja solucija. Da, nije bio odusevljen ni kada sam mu rekla da sam mazala tigrovu mast, kaze nije siguran sta uopste ima u tim kineskim kremama i da je bezbednije ne koristiti ih u trudnoci.

Pokusaj sa nekim eferalganom ili nekim drugim jacim paracetamolom, nadam se da ce ti pomoci. Pozdrav i da sto pre ozdravis!
 
:cmok2: draga November.

Evo me u prolazu :D Obicno uvece kada uspavam detence i ja zaspim sa njim, tako da slabo svrljam po netu. Inace sam super, evo me pred sam kraj 24. nedelje, jos dva dana i ulazim u 6. mesec :super:

Ovu trudnocu guram mnoooogo opustenije, sve mi je vec poznato i nemam vise onaj strah da ce beba da mi ispadne ako idem u wc ili dok se penjem uz stepenice :hahaha:

Inace, Lazar ce dobiti batu :heart::heart:

Kako su tvoji medeni klinci??? Planirate li jos jedno? :D
 
hvala
evo sad je mnogo bolje, al jos boli malo
ne znam sta se to desava...mislim da je od nosenja Irine jer se potrefi da pocne da me boli ako nju naglo digneem
juce sam pametna zaboravila da sam trudna i podigla je sa sve triciklom uz 3 stepenika neka, mada me vec pre toga boluckalo rame...al tad je bas krenulo
 
e pomagajte
rame me boli, ubija
i misic isto
tako na svakih nedelju dve krene
ko neka reuma ili neki djavo, mamicu mu...ruka mi postane prakticno neupotrebljiva
jel smem da namazem neki gel ili nesto, tipa diklofen gel? ili fastum gel?
pise da se ne preporucuje al odkud znam, svasta nesto ne sme pa zene uzimaju u trudnoci


Da isto se meni desava.. skoro svake druge, trece nedelje :confused:.. ruka ukocena bolna, rameni deo isto, misici kao od kamena, bolni i ta strana gleve me ubija :evil:
To je ukljestenje zivca.. misicu su napeti u ramenom delu od stresa, nespavanje i onda lako dodje do ustinuca.
Ako imas ko da te uljem izmasira u tom delu, ako ne mozes i sama koliko dohvatis i to barem dva puta dnevno ( ja imam i neki rucni masazer.. postavicu sliku samo da se logujem sa laptopa, vidjala sam ga na buvljaku, vasaru- odklican!!)
Posle masaze namazes konjsku masat i to crvenu.. ona je za opustanje misica, antireumatsa (ja sam davala kevi da mi maze ili hiruskim rukavicama, jer je ljta i greje, zbog bebe.. inace moze se mazati i prstima )

konjskibalzamjak.jpg

A nocu spavam sa Medicinskim antireumatskim flasterom (ruski flaster- ima skuplja i jeftinije varjanta.. ovo je jeftiniji)



Meni svaki put prodje posle 2, 3 dana.. vazno je da se to mesto masira i ugreje dobro.. da pusti ukljesten zivac.
Naravno preventiva je najbolja, vezbe za rameni deo i kicmu.. al da vezbam ne bih morala ovo da radim :roll:
.. plivanje je blagotvorno i ako imas mogucnosti cim popusti na bazen.
Isto suncanje tog dela.. u sobi koja je okrenuta ka suncu.. skines lepo gornji deo i svaki dan po 15 min
Nadam se da sam pomogla :)
 
:cmok2: draga November.

Evo me u prolazu :D Obicno uvece kada uspavam detence i ja zaspim sa njim, tako da slabo svrljam po netu. Inace sam super, evo me pred sam kraj 24. nedelje, jos dva dana i ulazim u 6. mesec :super:

Ovu trudnocu guram mnoooogo opustenije, sve mi je vec poznato i nemam vise onaj strah da ce beba da mi ispadne ako idem u wc ili dok se penjem uz stepenice :hahaha:

Inace, Lazar ce dobiti batu :heart::heart:

Kako su tvoji medeni klinci??? Planirate li jos jedno? :D

:zag: Pa ja tek sada saznah da si ti ponovo trudna :rumenka:

Bas mi je drago. I tako ponovo se skuplja staro drustvo za Kutku :heart:

Valjda Zsuki, Birica i ja uskocimo u sledecu turu. Kaze meni Kuma:
"Znas nekako te trudnoce idu u talasima. Saznas da je neko od drugarica trudna, pa jos neko i tako odjednom ti se cini kao da su svi trudni. Pa neko vreme pauza, pa opet neki talas novih trudnica.Ti se samo potrudi da uhvatis neki od tih talasa." Eto, valjda cemo mi uhvatiti taj sledeci "talas" :per:
 
hvala, bea :)
doduse nemam tu konjsku mast al kupicu
idem kod gin. u ponedeljak sad pa cu je pitati jel sme i sta da radim
a sto se nosenja tice, trudim se da je uopste ni ne nosim al nekad ne mogu da izbegnem...
od jutros me nesto bolucka stomak dole, valjda nije nista
ja se odmah prepadnem
 

Back
Top