Kutak za trudnice

žene hvala vam najlepše...čestito sam se isplakala danas...ne kažem da je prošlo,ooooooooooooo neeeeeee,ali nekako mi je plakanje pomoglo da me srce ne steže,i da preguram,pa onda krećemo dalje...u petak idem na UZ da doktorka vidi da li se organizam sam čisti normalno,ili moram na kiretažu :(...ali...ne predajem se...rekla doktorka da ćemo pričati o pauzi i novoj trudnoći u petak...i da ću onda od početka na utrogestan da bude trudnoća od samog početka bez rizika...bila je ČOVEK prvenstveno posle pregleda a ne lekar,i baš mi je leglo ono što je rekla,i verujem da ću tek da budem svesna za par dana,kako mi je puno pomogla..
trudnice moje,zaista od srca vam želim sve naj naj naj u trudnoći a i šire!!!!!!!!!!!!
 
:neutral: mici, bas mi je zao, i ja sam tako prosla pre Alekse....imala missed ab u 12. nedelji nigde bebe i morala na kiretazu....nije to nista strasno, vise je psihicki tesko ali trudi se da ostanes pozitivna....za dva do tri meseca opet u akciju i velike su sanse da brzo ostanes trudna....ja sam imala pobacaj u januaru a Aleksu smo zaceli vec u junu.....drzim sipke da preguras sto lakse.....
 
samo da prijavim da smo sinoc imali show program.

plakala sam od muke i zapomagala, hocu da se porodiiim :sad2:

mok.infekcija+kandida. ***** ti sunce :roll: znaci doslovno sam imala zivuljku dole koje je gamizala citavu noc.


jutros odem kod dr, dao mi kanesten i nakon uradjen urina kaze "Nije ovo za ab, samo puuuno caja"

sad cutim i pijem, bolje je dosta. veceras ce kanesten odraditi i svoje.


samo znajuci i jednu i drugu, zajebevace me do poroda

otvorena sam 1 prst, termin nam prebacio sa 7 na 17ti januar
 
Znam vrlo dobro koliko to iznervira, ali to je bas uobicajen problem kod trudnica i ne mora da znaci da neces resiti brzo, to se nikad ne zna.
Ja samo cekam da i mene zadese obe stvari, kako nijednu trudnicku tegobu za sad nisam zaobisla. Cekam samo to i oticanje nogu da stikliran sve sa spiska.
 
ja jutros ustajem, mokrim i sijece me bukvalno. i imam sta i vidjeti, par kapi krvi na papiru, u urinu.

dr kaze nije za ab. popila sam 8 solji caja, i evo, da kucnem, nemam tegoba, sad cu tako do poroda da koliko toliko drzim pod kontrolom.

koliko popih pancicevog caja za trudnice u ovoj godini, mogu mi slobodno poklon paket za ng poslati kao vjernom kupcu:mrgreen:
 
Drage moje, pogledajte ovaj proizvod, odličan je! meni je jako pomogao kod urinarnih infekcija, ima D-manozu, ekstrakt brusnice i još razna prirodna čuda. mogu i trudnice da ga koriste.
Moja ćera je sa 5 meseci zaradila ešerihiju i jedino ju je D-manoza izlečila...
potražite na sajtu calicvite URX tablete...

http://calivita.rs/products
 
Drage moje, pogledajte ovaj proizvod, odličan je! meni je jako pomogao kod urinarnih infekcija, ima D-manozu, ekstrakt brusnice i još razna prirodna čuda. mogu i trudnice da ga koriste.
Moja ćera je sa 5 meseci zaradila ešerihiju i jedino ju je D-manoza izlečila...
potražite na sajtu calicvite URX tablete...

http://calivita.rs/products

Mozda sam vec pitala ali moram opet...
Kako ste skontali da ima eserihiju?
Koji su simptomi?

Nama niko nikad nije trazio ni ks ni urin... a evo sad ce godinu da napuni
 
mini, dobro nam dosla ;)


prije 10tak dana sam pisala sa sam se cula sa mackicom, a ona sa milicom. tada su bile ok, oppravljale se sve tri. jedna beba je bila na ab ali nista strasno.

poslije toga nista.


vjerujem da je sve ok, da su kuci u takvoj frci da ne stize pisati :)


nego, nema ni insomnije ni na maloj temi ni ovdje. ocito je i njena cura pravi mali nemirko:)
 
Poslednja izmena:
mici kako si nam ti? jel prošlo sve po ps-u ili si ipak morala na kiretažu? i dalje ne mogu da verujem i jako mi je žao...

Čičak, ja sam videla da ima neki sekret na mikici, bilo je crvenkasto i da je urin imao nekako drugačiji šmek...e sad da li je to bilo od toga ko će ga znati....i onda je dr tražio urin i urinokulturu...obična analiza je pokazala da ima malo bakterija a urinokultura da ima ešerihiju...tako da je to meni sve bilo sumnjivo. uglavnom urinarne infekcije idu pod ruku sa visokom T. a ona nije imala uopšte. Naravno tad je dobila turu AB. nakon toga negativan rezultat, ali na kontroli za neke dve nedelje opet pozitivan. i onda smo otišli kod našeg dr, privatno i rekao da odnesemo urin u higijenski, kad ono negativno. tako da kontam da je malo i laboratorija tad lagala,...nekako ne mogu da verujem da bi neko lažirao rezultate za bebu, samo da bi dobilo 350 din za antibiogram, ali sasvim moguće.
mi smo posle AB krenuli da joj dajemo tu D-manozu. meni i mojoj mami je pomoglo kod urinarnih infekcija.
 
mini, dobro nam dosla ;)


prije 10tak dana sam pisala sa sam se cula sa mackicom, a ona sa milicom. tada su bile ok, oppravljale se sve tri. jedna beba je bila na ab ali nista strasno.

poslije toga nista.


vjerujem da je sve ok, da su kuci u takvoj frci da ne stize pisati :)


nego, nema ni insomnije ni na maloj temi ni ovdje. ocito je i njena cura pravi mali nemirko:)

Insomnia i Nika su dobro :)
Nika je dobra i mila, a mama joj je u gužvi.
 
zsuki danas sam bila na UZ,nema više ni traga od gestacionog meška. :( Kao da i nije bilo trudnoće. :( Još uvek jako krvarim,a i bolucka (prva 3 dana sam htela da umrem od bolova),ali materica izgleda uredno,ne trebam ići na kiretažu,izbacivanje prirodno teče dobro. Prvo je htela da ispiše Metilergobrevin za skupljanje materice,ali je još jednom pogledala UZ i na kraju odustala,kaže bolje da se sama skupi bez kapi. U januaru idem na kontrolu da vidi u kakvom mi je stanju materica i jajnici. Hvala ti što pitaš!:cmok2: U nedelju se vidimo popodne,pa ćemo valjda sad uspeti da se ispričamo.
 
mini me, cestitam! :) Nisam bas u toku ko je Drnda, znaci li to da cekas drugo dete? :)

Micimacko, ti si bese juce trebala da ides kod ginekologa? Kako je bilo, kako se drzis?

- - - - - - - - - -

mini me, cestitam! :) Nisam bas u toku ko je Drnda, znaci li to da cekas drugo dete? :)

Micimacko, ti si bese juce trebala da ides kod ginekologa? Kako je bilo, kako se drzis?

ediot: promace mi tvoj post, nisam rifresovala stranu pre kuckanja. :)
 
mini-me, dobrodosla..

Micimacko, bolje sto nisi morala na kiretazu..nadam se da ces se brzo oporaviti pa nam se uskoro ponovo pridurziti..

Ja usla konacno u 17-tu nedelju, jako mi sporo nesto ide sve, a kazu da druga trudnoca proleti..juce sam jos imala i kontrakcije. Nisu bolne, nego samo se stegne stomak. Legla sam pa su prosle.
Prerano mi za Brakston-Hiks, ne kapiram. Sa Sarom nisam imala uopste kontrakcije, ali uopste do devetog meseca. Pa ni tad skoro, ili nisam osetila.
 
mini-me, dobrodosla..

Micimacko, bolje sto nisi morala na kiretazu..nadam se da ces se brzo oporaviti pa nam se uskoro ponovo pridurziti..

Ja usla konacno u 17-tu nedelju, jako mi sporo nesto ide sve, a kazu da druga trudnoca proleti..juce sam jos imala i kontrakcije. Nisu bolne, nego samo se stegne stomak. Legla sam pa su prosle.
Prerano mi za Brakston-Hiks, ne kapiram. Sa Sarom nisam imala uopste kontrakcije, ali uopste do devetog meseca. Pa ni tad skoro, ili nisam osetila.

I meni su se u drugoj kontrakcije dosta rano javile. Tu negde oko 18-te nedelje. Resenje je bilo mirovanje (koliko god je to moguce sa malim detetom) imagnezijum
 
Poslednja izmena:
....pogresna tema.... :)

- - - - - - - - - -

A kada sam vec tu, i ja sam te HB kontrakcije pocela rano da osecam. Znam da sam citala da se osecaju negde od petog meseca, ali kod mene je to doslo nesto ranije. Valjda se javljaju gotovo od samog pocetka, ali tek kasnije je uobicajeno da se osecaju.
Kasnije su na UZ vidjene kontrakcije zadnjeng zida materice, i ostalo mi je nejasno sta sam ja to sve vreme osecala i koje su koje kontrakcije.
A sada ih prilicno osecam, nekad bude i malo neprijatno, narocito kada hodam...

Da, teba reci da sam sve vreme bila pokrivena Utrogestanom, pa nekako mi nije bila tolika frka.
 
Poslednja izmena:

Back
Top