Kutak za trudnice

ata to je neka dr rekla a ostali dr i sestre kazu samo meko
videcemo kod hirurga kad budemo isli
ona jede lepo na tu specijalnu cuclu,za utehu ima dudu jer moj prst nije dobro resenje ko sto ona misli
probala sam da je stavljam da sisa da se teshi i taman da stimulise malo al ne vredi samo se iznervira i zaplace pa smo uzeli tu lazu.
a problem sa bljuckanjem kroz nos sam resila sa pumpicom...izvucem joj to malo da moze da dise i super a i redje bljucka sad

kako ste vi stomacici?
 
rfrizerova zena se porodi pre neki mesec i promasili su joj pol deteta,
ljudi bili sokirani :D

nista nije sigurno dok dete ne izadje, to su sve pomocne metode dijagnostike ne mora nuzno biti do lekara

super ste se snasli Tsy, vidis da nije tako strasno :pivce:
a za govor isto ne mora da znaci, mozda bude imala malo srece pa se nekako sredi to kako treba...
a i ako ne bude, masa ljudi bez ostecenja imaju problema sa govorom ;)
 
jao
evo i mene, nas...

stigli smo kucici, Ivan je prvo bio odusevljen, dok se seka nije probudila i dok je mama nije uzela u ruke da siki
"to je moja mamaaaaaaa, vrati seku u krevetac, mooooojaaaa maaamaaaa!!!!"
ludilo
ako place ona, on se solidarise place sa njom
onda se malo smiri pa joj peva da ne place, pa smo menjali pelene...a joj
bice ovo luda voznja burazeru

Milja je super, samo spava i siki...ja i dalje posmatram kao kobac dal to sikenje ide kako valja
al obzirom da su joj pelene vazda mokre i zlatno ukakane trebalo bi da je ok
dolazila je jedna divna patronazna, gledala mi grudi, pomogla i objasnila kako da masiram da otpusim kanale, jer je bilo tih nekih grudvica
kaze da ce to sve da bude ok

e jedino, mene rana uzasno boli, tacnije boli me predeo iznad rane
dal sam se preforsirala juce dok sam cekala otpust u bolnici pa posle kuci
uglavnom imam sa desne strane iznad rane oteklinu kao da mi je jaje ispod koze
ne boli me na dodir al nekako mi smeta u svakom polozaju
jel imao neko iskustva sa necim slicnim?
zvala sam dr koja me operisala i otresla me kao slinu "dodjite u subotu da skinemo konce"
nije ni htela da saslusa sta imam da joj kazem

hvala Bogu sto postoji dr Slavica pa sam zvala nju i ona mi rece da nije nista, ako ne menja boju i ne raste, to da pratim
i samo malo hladne obloge

i odoh sad da jedem posto mi deca spavaju, da iskoristim

ljubim vas sve

e da, prva fotka iz porodilista, ko nije video :)

1488085_10202401603617370_1895065241_n.jpg
 
Poslednja izmena:
jao
evo i mene, nas...

stigli smo kucici, Ivan je prvo bio odusevljen, dok se seka nije probudila i dok je mama nije uzela u ruke da siki
"to je moja mamaaaaaaa, vrati seku u krevetac, mooooojaaaa maaamaaaa!!!!"
ludilo
ako place ona, on se solidarise place sa njom
onda se malo smiri pa joj peva da ne place, pa smo menjali pelene...a joj
bice ovo luda voznja burazeru

Milja je super, samo spava i siki...ja i dalje posmatram kao kobac dal to sikenje ide kako valja
al obzirom da su joj pelene vazda mokre i zlatno ukakane trebalo bi da je ok
dolazila je jedna divna patronazna, gledala mi grudi, pomogla i objasnila kako da masiram da otpusim kanale, jer je bilo tih nekih grudvica
kaze da ce to sve da bude ok

e jedino, mene rana uzasno boli, tacnije boli me predeo iznad rane
dal sam se preforsirala juce dok sam cekala otpust u bolnici pa posle kuci
uglavnom imam sa desne strane iznad rane oteklinu kao da mi je jaje ispod koze
ne boli me na dodir al nekako mi smeta u svakom polozaju
jel imao neko iskustva sa necim slicnim?
zvala sam dr koja me operisala i otresla me kao slinu "dodjite u subotu da skinemo konce"
nije ni htela da saslusa sta imam da joj kazem

hvala Bogu sto postoji dr Slavica pa sam zvala nju i ona mi rece da nije nista, ako ne menja boju i ne raste, to da pratim
i samo malo hladne obloge

i odoh sad da jedem posto mi deca spavaju, da iskoristim

ljubim vas sve

e da, prva fotka iz porodilista, ko nije video :)

1488085_10202401603617370_1895065241_n.jpg
Коментарисала сам и на фејсу, али морам да поновим - преслатка је :)
А што се тиче батине реакције... Требаће времена да се навикне... Моја Ана је била одушевљена, кад су дошли по мене у породилиште - свима је показивала своју бебу. А онда је уследио шок - шта да ради са ТИМ?!? Она је очекивала другарицу, а добила нешто кмекаво са чим не зна шта да ради... Али, брзо је прошло... Само стрпљиво... Кад беба спава - посвети се бати, па ће схватити да и њега волиш...
А што се тиче ране - хвала Богу, па имаш ту докторку која је ок... Слушај шта ти каже, ако нешто треба, слободно је зови, твоје здравље је сад нарочито важно због два анђела која зависе од тебе!
Љубимо те моје принцезе и ја :*
 
jexy ja sam imala kao sitne grudvice ispod rane, dr mi rekao da to ok i da kad se tkivo smiri, nestaju i kvrgice. i bolelo me kad se preforsiram. ne mislim na usisavanje :mrgreen: nego čisto na često ustajanje, naprezanje mišića.
To jeMOJA mama :zcepanje: odlično!
ljubim vas! držim fige za sike!
 
da se javimo, pregled prosao ok, malo je u novom sadu to bzvz, tesno ej sa terminima, id efinitivno cu morati i privatno da vodim trudnocu....
beba je ok, vidi se srcana radnja,:heart: po uz malo kaska 3 dana, ali je to ok, u granicama normalnog :)
sad mi je sledeci zadak laboratorija u toku mesec dana i da zakazem negde privatno EUZ, tamo za kraj januara....
ako neko ima preporuku za dobrok dr u novom sadu, privatno, nek mi posalje pp :)
e da, dobila sam utrogestan da stavljam zbog onog mrljavljenja.... ovih dana je sve ok, nije se pojavljivalo, ali za svaki slucaj....
 
Boki, ja idem u perinatal. Dr.Kozarev. Fantasticna je! :)
To ti je u centru Novog Sada.
I divno!!! :)

Ajmo sad sukija da vucemo za nos, ne volim kad kaska puno zamnom...
Sule sledeca si. :zag:

- - - - - - - - - -

Mene zabolelo levo rame i siri se na ruku bol.
Hocu da umrem.
Popila sam panadol ali jos nista.
A gosti stizu za sat vremena
 
hvala ;)

boki super :D

mene mala nocas urnisala
a grudi mi haos....pijem lek za prekid laktacije jer ne vredi,naglo nadoslo a pumpa ne moze,ne moze ni rucno,samo se napravio jos veci haos pa sam zvala docu i reko mi da pijem to
jbg bas mi zao al sta cu....bolje to nego mastitis..

uzivajte stomacici, evo ja se selim jelence na onu temu
 
hvala ;)

boki super :D

mene mala nocas urnisala
a grudi mi haos....pijem lek za prekid laktacije jer ne vredi,naglo nadoslo a pumpa ne moze,ne moze ni rucno,samo se napravio jos veci haos pa sam zvala docu i reko mi da pijem to
jbg bas mi zao al sta cu....bolje to nego mastitis..

uzivajte stomacici, evo ja se selim jelence na onu temu

Kad pumpas drugom rukom pritisnes deo dojke koji je tvrd od mleka i onda curi u pumpu. Pre pumpanja izmasiras dojku pa izlupkas,'isamaras' ukrug,tad se otvore kanalici. Tako kaze moja patronazna, i radi...Ni meni bez te procedure ne curi u pumpu bog zna sta,jos je gore kad se prepune ako sam kod beba pa preskocim izmuzanje. Tad samo kombinacija pumpe i masaze istisne mleko. Steta za mleko,ne mogu da verujem da dr nije imao pametnije resenje.

Pozdrav.
 
sta ste se uvatile doktora pobogu
sama sam kupila lek i popila dva komada pa ga onda zvaka to jutro i pitala i objasnila mu sve i reko je da mogu da pijem
vaso znam da mora da se masira ali kada ti u roku od nekoliko sati toliko nadodje mleko da ti sise budu ko dve glave i tvrde ko kamen,vrele i peku bole i pulsiraju i samo nastavljaju da rastu
pisala sam cicku pp
od rane ne mogu ni da sedim ni da stojim jer sam sama nocu sa njom,ona nocu lose spava,nosaj hrani radi svasta nesto, preforsiram se i boli me...nisam tu noc bila uopste u stanju da bilo sta uradim od sisa,sta cu brate takvo mi telo,kad se porodim,ko kravetina sam kako dodje taj famozni treci dan ja buknem...samo prosli put sam imala dete koje mi je popilo to mleko i otpusilo kanale,pa sam sa pumpom mogla nesto i da radim ako treba
juce3 sam oi prokrvarila malo jace pa sam se uplasila al evo smirilo se kad sam odmirovala danas...odmah i rana manje boli

danas grudi mekse,sad razmisljam da probam da izvlacim pa da batalim lek postepeno, da nekako probam da zeznem grudi i da uskladim sve al mi opet to sa sedenjem i stajanjem pravi problem
podelicu dozu leka na pola, da ne bi buknule pa cu tako po malo par dana probati da izvlacim taman da ta rana prestane da me proganja,pa mozda uspem....da batalim lek i da posle toga pocnem njoj da dajem kad l;ek izadje iz organizma
:think:

ali bih vas sve molila da mi ne drzite nikakva predavanja je mi je dovoljno tesko i ovako
ako uspem uspela sam ako ne nisam i to je to
 
sta puca? gde?
nova pumpica?
zasto se izmlazavas ako pijes taj lek, pusti tsy... ne znam dal ti je pametno da zbunjujes organizam, ti lekovi su jaki, na jednu stranu a na drugu sad radis potpuno suprotno od onoga zbog cega sui ih i popila...
pisem ti kao prijatelj, batali sad mleko
 
pa mislila sam da popijem pola veceras i ujutru pa da polako batalim
ja i pored leka osetim na nadolazi ponekad
a puls mi je usporen i slab a u grudima neka tezina
pa sam se i uplasila
zato bih da pokusam
pa ako ne onda cu prirodnim putem da zaustavljam
sinoc mi je bilo to sa pulsem al sam mislila da je od umora ili nesto al sad kapiram da je lek...
ne znam vise jbte sludela sam se nacisto
pukla totalno

- - - - - - - - - -

a pumpica je moja stara koju je lepila komsinica
aventovu vratili jer je skupa a unistila mi bradavice u prvom pokusaju odmah
ova moja mi je bolja mnogo
al sad nigde nema da se kupi
neka mebby
uzela je ja za 1000 dindzi u aksi
nista posebno,sranje ko i vecina(misim u odnosu na bebu kad sisa) al u odnosu na avent je vrh
 
ne znam, nazvala bih da sam ti doktora pa se konsultovala, ne bih na svoju ruku prekidala s tim lekom, a da je tezak, jeste, znam nekoliko njih i tesko su podnele, i znaj da mleko nece stati tek tako za par dana, zato ti i kazem da ne cackas tu nista

- - - - - - - - - -

i da, podmezivale su grudi dok su pile lek
 

Back
Top