Komentari: Stav nekih Srba nakon snimka ubijanja Bosnjaka

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
953
Komentari



Uhapseni? Pa zar nisu to "oslobodioci" Srebrenice, po Obrazu, Nomokanonu, i nasim "umnim" profesorima sa Pravnog fakulteta u Beogradu, na celu sa "eminentnim strucnjakom" Kostom Cavoskim?
Pa zar premijeru Kostunici Hag nije "zadnja rupa na svirali"? Kamo lepe srece da Kostunica nije vrsio opstrukciju od 5. oktobra na ovamo, sada bi raspravljali o ekonomiji i sl., a ove gnjide bi bile odavno u zatvoru, gde im je i mesto.
(misa rex, 3. jun 2005 09:56)


Sta se pravimo zaprepasceni kada smo za sve to znali i ranije, samo sto nismo videli na snimcima vec iz prica. Meni je licno covek koji je bio u vojsci RS rekao "Dodju oni i pobiju nam selo i mi onda pobijemo sve u njihovom selu".
(Dejan, 3. jun 2005 09:57)


TEK sada ste ih uhapsili?! Deset godina je proslo kao tren...Kako vas nije sramota!
(Julija, 3. jun 2005 09:59)


Takav smo narod postali. I ovde policajci se bahato ponasaju, ne staju na semafore npr. Reketiraju ljude i bivaju oslobodjeni (Maxis taxi slucaj). Ljudi su postali strasno bahati. Ti ljudi kao sto su skorpioni zive medju nama samo sto su na ratistu imali vise slobode. I ovde ce takvi isti naleteti na vas autom na vasem zelenom svetlu i ako mu nesto kazete jos ce da vas bije, bacice flasu kroz prozor iako moze da ubije nekog, pustice psa na vas, pusice gde ne sme i sl. Skorpioni su medju nama samo je pitanje koliko im se da slobode.
(Goran, 3. jun 2005 10:05)


Dobar je ovaj Nikolic: sad, kad i slepcu mora biti jasno da je drzava poslala drzavnu jedinicu da ubija nevine ljude, on se setio da su krivi "pojedinci", ciji se grehovi ne smeju tovariti drzavi... A do juce je tvrdio da nikakvih srpskih zlocina nigde nije ni bilo. Odvratno.
(Trifun, 3. jun 2005 10:06)


Ne slazem se sa tim da je Srbija tek sada potresena cinjenicom da smo organizovani mucili ljude i UBIJALI. Za ovo se znalo godinama i sta cemo i sa onim ljudima koji su toj sada zaprepascenoj Srbiji jos devedesetih godina govorili da se Sarajevo sadisticki bombarduje, da se dogodio genocid u Srebrenici, da postoje konc-logori na Manjaci.... Kosovo ce tek da se otkriva. Umesto da Tadic i Kostunica daju zamrsene i intelektualne odgovore treba da vriste okolo i ponavlaju mantru da su Srbi pocinili genocid. I to pre svega zbog buducnosti nase dece ako toga uopste ima. Ili ce i Srbija utonuti u tisinu kao i Nemacka.
Ja sam bezao od Milosevicevih pozivara i pobegao, ali osecam ipak sramotu.
(Profesor Djuric, 3. jun 2005 10:06)


Skorpioni su radili samo ono sto im je tadasnja vlast narucivala, a posebno Milorad Vucelic preko svoje RTS, koji danas pod Kostunicinom Vladom vedri i oblaci u javnom zivotu Srbije.
(Vladimir -Paris, 3. jun 2005 10:15)


Malo je smesno pricati da drzava i narod nisu pocinili zlocine nego pojedinci. Po tome ispada da ni NATO nije pocinio nikakav zlocin nego samo pojedinci u njemu. Tomislav Nikolic treba da shvati da kada su ti "pojedinci" istovremeno i drzavni sluzbenici (recimo predsednik drzave ili ministar unutrasnjih poslova) onda se itekako moze govoriti o zlocinima drzave i naroda (jer narod ih je izabrao i birao jos 5 godina posle zlocina u Srebrenici).
(bt, 3. jun 2005 10:16)


Ovo mozda i nije u potpunosti prikladan komentar na ovu vest ali s’obzirom da se tice onoga sto se desavalo u Bosni i Srebrenici moram da pomenem sledece; Naime i dan danas - 3.juna 2005 privatna Novosadska televizija Delta u okviru vremenske prognoze prikazuje kartu Srbije i Crne Gore na kojoj je Republika Srpska prikazana kao sastavni deo drzavne zajednice!!!
Trivijano? Mozda, ali uticaj medija na stanovnistvo je izuzetno velik i ako neki mediji poput TV Delta i dalje promovisu velikosrpsku ideju i teritorijalnu pretenziju prema drugoj drzavi onda to svakoga treba da zabrine.
O havlospevima koji se zlocincima i velikosrpskom projektu svakodnevno upucuju sa TV Most i TV Jesenjin da i ne govorim. Svi oni koje ste videli na tribini posvecenoj nepostojanju zlocina u Srebarenici i slicnim "patriotskim" skupovima su redovni gosti na ovim televizijama gde promovisu svoje rasisticke i fasisticke ideje u svesrdnu podrsku voditelja koji su vecinom bivsi ratno-huskaci sa RTS, TVNS, TV Plama i sl.
Naravno za centralnu Srbiju kao i za Beograd ovi mediji po obicaju nisu interesantni ali se onda ne treba cuditi zbog cega u Vojvodini desnicari i klero-fasiti dobijaju toliki broj glasova na izborima kao ni zasto je doticni komandant Skorpiona mirno ziveo u Novom Sadu.
(Marijana, 3. jun 2005 10:18)


Drzava, Slobina drzava, jeste inspirisala, organizovala i cinila zlocine. A radikali su bili vazan deo te drzave, i sami ogrezli u te iste zlocine. Zato bi sad hitno da se operu, a to maskiraju u brigu za drzavu. Trebalo je i oni i SPS i DB da budu ukinuti 6.10. Ali imali su zastitnika - Kostunicu.
(Dragutin, 3. jun 2005 10:20)


Putuj Evropo, nismo te uopste zasluzili. Sramotimo se iz dana u dan. Zar ovi ljudi nisu mogli da budu uhapseni bar jedan dan pre prikazivanja ove kasete, kad ih je tako lako bilo identifikovati i pohapsiti u roku od jednog dana.
(Nikola, 3. jun 2005 10:23)


Slazem se podpuno sa g.Nikolic kada kaze: "Krivica za zlocine nikome ne sme oprostiti, ali i da se ta krivica ne sme tovariti narodu i drzavi". Tek sada mi je jasno zasto g.Kostunica je veoma oprezan. Oprezan je zato sto mozda oko njega ima poneki "patriote". Skorpioni nisu normalni ljudi inace ne bi ubijali vezane ljude a pogotovo da snime akt zlocina. Mene raduje brzina pozitivnog reagovanja srba povodom ovog zlocina. Dok nastradalim neka im laka zemlja.
(Enver Kelmendi, 3. jun 2005 10:24)


Ispostavilo se da je pronalazenje i emitovanje ovog snimka egzekucije nevjerovatna sretna okolnost, koja ne samo da je pravosudju posao pretvorila u djeciju igru, nego i siroj javnosti pokazula, kakvu bestijalnost je taj nesretni gradjanski rat izvukao na povrsinu. Medjutim, bojim se da se ovako dokumentovani zlocini mogu veoma lako i zloupotrijebiti u svrhu manipulisanja javnog mnenja. To znaci da, u zavisnosti od nacina i selekcije prezentiranja dokaza i dokumenata, slika dogadjaja moze da varira od prilicno realne do jako iskrivljene. Dakle, radi onih desetina hiljada civila, nevinih i nenaoruzanih, koji su pobijeni na svim stranama - bez ikakvih snimaka, svjedoka ili dokaza - bilo bi daleko postenije i moralnije, da se simultano ili u kracim vremenskim razmacima prikazuju snimci ili fotografije zlocina i ostalih strana, jer ovako onaj pristrasni, neuki ili lose informisani dio populacije stjece utisak, da su takva monstruozna ubistva izvrsavali samo Srbi....
(Boske, 3. jun 2005 10:25)


Sramno je - sto su izostale reakcije stranaka, clanova vlade, SPC, kulturnih ustanova i uglednih licnosti u Srbiji, povodom onoga se moglo videti na televiziji. Izjava predsednika Tadica je krajnje nemusta i alibisticka. Upravo ove reakcije su najveci moralni pad za jedno drustvo, da naprosto ignorise sve strahote koje su cinjene u njegovo ime. U vase i moje. Sta jos treba da se dogodi da se ovaj svet otrezni i zgrozi vec jednom nad onim sa cim sve vreme zivi kao da je neko normalno i prirodno stanje.
(Vlada Marko, Sl, 3. jun 2005 10:29)


Predlažem da profesori sa Pravnog, oni normalni, ogranizuju tribinu na fakultetu i da pozovu i Nomokanon i Obraz, i Ljušića, Čavoškog i sve te likove i da prvo puste ceo film pa posle da diskutuju. A da se sve snima, i dok ide film da kamera zumira lica. Neka pozovu i Vučića, on je nedavno rekao da mu je muka od Srebrenice. I nekog popa obavezno, što da prođe bez spcovaca, kad su već blagosiljali škorpije, tigrove i bande, da vide kako je njihov blagoslov delovao.
(Prince Buster, 3. jun 2005 10:31)


Velike Srpski Vitez Legija bio placenik za "Babu" Abdica u Velikoj Kladusi... Siguran sam da je on to radio iz serbsko-otacastveno-pravoslavno-patriotskih razloga. Takodje se duboko nadam da ce Nomokanon i ostala legijalisticka bratija da nam objasne kako je streljanje (ovih) sest zarobljenih muskaraca koji ne mogu da se brane u duhu vitestva serbskoga i u skladu sa oslobadjanjem jednog grada. Cavoskom, Mladenovicima i ostalima je mozda jasno; meni nikada nije bilo niti ce biti.
Mitovi, tribine i lupetanja su jedno, a neoborivi dokazi drugo. Sto legijalisti dobro znaju.
(Ivan M, 3. jun 2005 10:37)


Molio bih ljude iz Srebrenice da svaku delegaciju iz Srbije (zajedno sa Tadicem) koja dodje da se 'pokloni' nevinim zrtvama najuri preko Drine. Treba da ih je sramota, takav cinizam i nepostovanje tih jadnih ljudi iz Srebrenice ne mogu da podnesem. Kriju Mladica zajedno sa vojskom, policijom, DBom, KOSom, DOSom..., a kao idu da se poklone nevinim zrtvama.
Sramota me je sto sam Srbin. Stidim se svog predednika, premijera, vlasti, opozicije, sunarodnika...
Pera Srbin.
(pera, 3. jun 2005 10:41)


Dobro jutro Srbijo, dobro jutro gospodo poslanici i politichari, dobro jutro gospodine javni tuzhioche!
Evo vam jedna mala informacija iz Londona:
Sinoc je na dnevniku BBC1 jedna od udarnih vesti bila informacija Srebrenickom masakru sa odabranim sekvencama ovog uzasnog zlocina. Engleski novinar je iskljuchio najkrvavije scene i samo naveo da su civili bili vezani, nenaoruzani, da su ubijani samo zato shto su Muslimani, da su ih ubili Srbi, a da i danas 50% Srba i Srbije ne veruje da se taj zlocin dogodio. Reportazha je bila strahovito objektivna, strahovito potresna u svojoj jednostavnosti. Izbegnuto je da se prikazhu najkrvavije i najuzasnije scene i samo je recheno da polovina Srbije i dan danas ne veruje u to shto se dogodilo! I jutros je u 'Metrou'- Londonskom informativnom listu koji se besplatno distribuira na svaku metro stanicu za putnike- bila reportazha slichne sadrzhine.
Kao shto vidite svet je jako mali, sve se vidi i sve se zna, prestanite da zabijate glavu u pesak, skinite ljagu srama i zlochina sa celog naroda, uradite neshto sem shto prichate i sablaznjavate se nad stvarima koje su vam i te kako dobro poznate. To je vash posao i vasha duzhnost prema Srbima i Srbiji novih pokolenja. Mene je sramota shto sam Srpkinja, a sinoc sam imala besanu noc. Pocnite da radite neshto za taj narod koji je ceo zigosan, sram vas bilo !!!!
(ruzica, 3. jun 2005 10:43)


Prije svega zelim reci: SVAKA CAST B92. Ucinili ste zaista veliki napor da se pokrene snazna akcija suocavanja sa zlocinima vlastitog naroda i za to ce vam buduce generacije biti zahvalne.
Pratio sam pazljivo izjave svih srpskih zvanicnika povodom filma koji je uzasnuo javnost. Svi oni osuđuju taj cin. Ok. To je nesto sto jos nismo vidjeli u Srbiji u poslijednjih 15 godina.
Bilo bi strasno ako se pokaze da te njihove izjave nisu iskrene. Bilo bi uzasno ako je njihova reakcija rezultat cinjenice da su zlocinci krivi samo zato sto su sami naivno snimili film o svom zlocinu, a ne zato sto su taj zlocin izvrsili.
Odakle ovakva sumnja?
Vise od 10 godina traju istrage o ratnim zlocinima u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu. Sud u Hagu posjeduje ogroman dokazni materijal kojim pokusava da dokaze grozne zlocine. Na osnovu tih dokumenata podignut je veliki broj optuznica i Hag insistira da se optuzena lica uhapse. Međutim, Hag nije podigao optuznice za nekoliko hiljada predmeta koje oni tretiraju kao predmete nizeg ranga i koje zele ustupiti lokalnim sudovima.
Dakle, cijeli period od 10 godina srpske institucije nisu pokazale nikakav interes da se ti zlocini procesuiraju, ili je taj interes bio veoma mali, uz nekoliko simbolicnih procesa.
Drugim rijecima, sumnja u njihovu iskrenost ce biti otklonjena onog momenta kada se glavni optuzenici Mladic i Karađic uhapse i isporuce Hagu i kada na stotine, a mozda i hiljade odgovornih bude odgovaralo za svoja nedjela, bez obzira da li oni bili obicni građani Srbije ili ugledni clanovi DB, MUP, VSCG itd.
Jer ne treba zaboraviti da je prikazani film slika zlocina i surovog ubistva "samo" 6 mladica, a u Srebrenici je na slican nacin pobijeno 8.000 neduznih civila. Ne treba zaboraviti, takođe, da je na hiljade ljudi pobijeno u ciscenju i "oslobađanju" Bijeljine, Foce, Zvornika, Prijedora, Omarske, Doboja, Vukovara, itd ili opsade Sarajeva.
($Demo$, 3. jun 2005 10:47)


E moj Tomo ti morash prvi da odgovarash jer si im zajedno sa Vojom bio idejni vodja.
(suzi, 3. jun 2005 10:48)


Ispiranje mozga Srba jos traje. Jos Srbi i Srbija ne znaju sta su njihove jedinice, Vojska, Policija, Paravojne formacije, kriminalci i ludaci pusteni iz zatvora ucinili ljudima svugde pa i kod nas na Kosovu. Tesko je primiti istinu a jos je tesko uneti tu istinu izmedju vas, jer jos traje ispiranje mozga. Pise u BLIC-u da 'cerka jednog kriminalca se uzasnula kada je videla snimak', a ona sigurno je svo vreme mislila 'kako njen cale je najbolji cale na svetu'. A taj 'cale' je unistio 1000 zivota i vise. Srbi sada kazu da Srbija i Srbi nisu krivi za ubijanja. Ja vas pitam ; ko je glasio za Milosevica svih tih godina? Ko je izlazio ulicama Beograda, Pristina, Sarajeva... trazeci oruzje, je'l se secate " 'Ocemo Oruzje, 'Ocemo oruzje"...Samo sacica ljudi se protivilo Milosevicu i to samo strogi centar Beograda. Mnogi Pristevci su bili za ubijanja, stradanja, tortura i nisu se protivili tim Skorpijonima. Secam se (Secate li se) kafic 'Bagrem',ispred je bio kafic Arkana, Skorpijona i Pristevci (SRBI) su se pravili vazni i mi koji smo tuda prolazili dobili smo batine jer prolazimo ispred njih. Sada, ja razumem, ocete u Evropu i kazete da niste pocinili ta ubistva.....
(Viktor (kosovar), 3. jun 2005 10:54)


Ljudi se sada kao iscudjavaju kako je to moguce da su neki Srbi onako zlocinacki, bestijalno, hladnokrvno ubijali. Vezane civile. U ledja. E pa, o tome se sve zna i to od samog pocetka. Ko je hteo da zna. Koliko puta sam sebe stavio u, blago receno, neprijatnu situaciju polemisuci sa "tvrdim patriotama" o takvim stvarima. A to je samo jedan delic, ni promil pocinjenog zlocina.
Posle soka koji je kod, i dalje, samo dela javnosti izazvao ovaj snimak, mene najvise muci saznanje da se stotine i hiljade tih ubica nekaznjeno seta po Beogradu i Srbiji, trose svoj uz ubistva opljackani novac, drze kafice, mrko gledaju i sire svoje "patriotske" bajke nebili tako izbegli odgovornost za zlocine. A neki se bogami javljaju i na B92 pa kazu da ih ne interesuje nikakav snimak, koji je, kako rekose, namontiran. A sto se tice SPC-a, sto se ne oglase sada kad su svi videli (mada se i to znalo) kako su blagosiljali ubice. Argument da nisu znali je apsurdan jer, prvo to nije bio pocetak rata pa se nije znalo za zlocine vec sam kraj. Drugo, crkva bi po definiciji trebalo da bude protiv oruzja, uniformi, rata, tako da je njeno aktivno ucesce u svemu tome neoprostivo bez velikog i javnog pokajanja.
(Daki, 3. jun 2005 10:56)


Da li ovo ima kraja? Do kad cete se zamarati tim ratom i glupostima??? Ko je kriv, zasto, kako? Oni sto su ubijali i krali sigurno ne mogu da spavaju i opuste kao mi ostali i to im je kazna! Prihvatite se postena posla, ekonomije, ne dozvolite da studenti po zavrsetku bjeze van iz zemlje nego im dajte sansu da pokazu sta znaju, oni tu rade svuda po svetu. Pocnite razmisljati pozitivno i sve ce biti bolje. Zaboravite rat, davno je to bilo. Pozdrav svima iz Evrope. Peace (Mir)!!!
(Peace, 3. jun 2005 10:57)


Наши сународници јесу чинили злочине, али и они су убијани и етнички чишћени уз помоћ муџахедина, Ватикана, Немачке, САД-а. Читави простори на којима су вековима живели су потпуно опустошени. Ево овде недалеко од мене људи из Српске Крајине живе 10 година у колективном центру и једино од живота што желе је да умру. То је гора судбина од метка у главу. О томе и о злочинима које су починили Американци се ћути. Никад нећете променити јавно мњење јер људи више верују својим очима него речима оних који се финансирају из иностранства.
(Раде, 3. jun 2005 10:58)


Ovo je strašno! Stidim se što živim u zemlji u kojoj se od zločinaca prave heroji. Moralno bi bilo od Vojislava Koštunice da podnese ostavku i da se raspišu izbori, i to zbog toga što njegova vlada opstaje isključivo glasovima članova SPS, odnosno stranke koja je bila na vlasti i u ime države ove jedinice slala da ubijaju ljude. Oni koji su tada drugačije mislili bili su strani plaćenici i izdajnici. E sada se lepo vidi ko je izdao narod i obraz Srbije. Citat iz filma "Profesionalac" - "mi Srbi smo gola *****" i treba pustiti vodu da ista odu!
(Sladjana, 3. jun 2005 11:00)


Tuzilastvo je blize tome da dokaze Milosevicevu odgovornot za genocid (u Srebrenici) nego pre. To sto izvestaj holanske vlade o Srebrenici nije dovodio Srbiju u vezu sa tim zlocinom, samo pokazuje da Holandjani nisu imalo informacije koje hasko tuzilastvo ima. Da, ono navodno "nesposobno" hasko tuzilastvo... Uzgred, zapazite nastojanje radikala da miniraju inicijativu za usvajanje rezolucije o Srebrenici. Radikali bi da to sasvim razvodne, odnosno da sve bude u smislu "svi su jednako radili zlocini, stavise Srbi su najvise stradali". Znate vec tu mantru, koju ponavljaju tzv. "kulturni nacionalisti" u Srbiji, i koju prihvata vecina obicnih ljudi. A radi se o vrlo lako dokazljivoj lazi. Istinia je to da su najvise nastradali Muslimani i Albanci, a da smo ubedljivo najvise - i najgorih - zlocina ucinili mi. Prosto k'o pasulj. Sto pre priznamo, pre cemo moci da pocnemo da ozdravljujemo.
(Milan, 3. jun 2005 11:01)


Za krivicu pojedinaca u ratu su odgovorni narod i drzava za koju je taj pojedinac likvidirao metkom u potiljak ili kamom.Za Skorpionska zlodela se znalo ali se cutalo od strane onih koji cuvaju i predstavljaju drzavu. Otkud odjednom promena u razmisljanju kod radikalnog doglavnika koji je negirao srebrenicki genocid. Provaljen si Tomo to ne pali .
(Lala Holandija, 3. jun 2005 11:03)


Zaprepašćivanje naših ljudi nad užasnom činjenicom da je neko bio u stanju da ubija bespomoćne ljude mi je prosto odurno kao što mi odvratno da slušam prebacivanja krivice na TV ovu TV onu. Da je i jedan čovek ubijen na način kao u ovom filmu (a izgleda da jeste), to je veliki zločin načinjen u ime Srbije i MORA biti najstrožije kažnjen. ...
Sve u svemu moramo se dostojanstveno i civilizovano distancirati od zločina. Moramo reći - ove ubice - TO NISMO MI.
(Hallo, wie getz, 3. jun 2005 11:04)


Pozdravljam potez nasih vlasti: odlucnu i brzu akciju policije, obracanje javnosti predsednika Tadica. Medjutim, ovaj mali, iako znacajni korak, nece nista znaciti ako se ne nastavi sa hapsenjima ostalih ratnih zlocinaca ali i sa suocavanjem sa istinom o zlocinima koji su cinjeni u nase ime od strane nekih od nas. Dokle god su ti zlocinci vidjeni kao heroji od vecine naseg naroda necemo zaista krenuti napred. I jos nesto: ako se SPC poslednjih godina vec toliko mesa u drzavne poslove, predlazem da drzava zatrazi od SPC da ispita slucaj ovog svestenika koji je blagosiljao 'Skorpione', ali i drugih svestenih lica, ukljucujuci vladiku Amfilohija, koji su poslednjih 15-ak godina davali podrsku zlocincima i zlocinackim poduhvatima. Ukoliko naravno SPC sama ne nacini takav potez (u sta cisto sumnjam).
(Deki, 3. jun 2005 11:14)


"To stanje mora da se prekine i zato svi koji su optuženi za ratni zločin, za njega moraju i da odgovaraju!", rece g. Tadic.
Pa je l' ovde neko lud?
Meni se cini da skoro niko nije optuzen. A i nece biti dok se ne nadju video snimci jer svedoka nikad nece biti ili ako se odvaze da svedoce onda se "nece nanositi glave"!
Ubijen je jedini covek koji je imao hrabrosti da svedoci u procesu protiv atentatora (g. Krijestorac ako se dobro secam), a vlada, sudtsvo i policija konstatuju da je to jedno "obicno" krivicno delo.
Drzava nam je trula da trulija ne moze biti...
(Ignjat, 3. jun 2005 11:20)


Problem srpskog naroda je sto je on skoro 20 godina( od pocetka `81-ve) bio pod strasnom propagandnom masinerijom koju su sinkronizovali vlasti Milosevica, SPC i SANU za cilj stvorenja Velike Srbije i zato vecini jednostavno ispiren mozak i ne prima nikakve druge informacije kao istinite nego sto im bude serviralo od zvanicnih srpskih vlasti.
Proslo je deset godina i procice jos deset il dvadeset godina al kad tad ce se srpski narod morati suociti sa cinjenicom da su gnusni zlocini pocinjeni u njihovo ime i za koje su delimicno i inderektno oni sami krivi jer su godinama glasali i podrzali tu politiku. Mozda isto tolko godina ce proci ( 20) da bi se srpski narod probudio i vidi istinu i cinjenice sta se zaista zbivalo pocetkom devedesetih U Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu.
(Lion, 3. jun 2005 11:21)


Sramota. A zasto nismo uhapsili jos hiljadu puta po toliko ljudi jer je u Srebrenici ubijeno od strana zlikovaca medju nama hiljadu puta vise ljudi? Da se javnost ne uznemiri, jel?
(pele, 3. jun 2005 11:22)


Sramota je kako se igraju sa ljudskim zivotima. Hag, dan-dva pre nego sto Del Pontova ide na "lov" prikazuje snimak, koji je u najmanju ruku posedovao mnogo-mnogo pre toga, i plus sudjenje koristi za svoj marketing. S druge strane, u Srbiji se "vrse hapsenja" ko da niko nista nije znao, Del Pontova najzad pocinje da deli "odlikovanja" Kostunici i "srpskoj eliti" za njihov doprinos hapsenju "srpskih junaka". To je pokusaj skretanja paznje sa glavnih problema i falsifikovanja price o Srebrenici, koji ce tek uslediti nekom manifestacijom usred Srebrenice. Opet ce se muslimanskim udovicama davati cvece, reci da nam je zao, da su uhvatili krivce, da se njima sudi, itd. Ali niko nece preuzeti krivicu ne samo za Srbrenicu, nego za i za ostale genocide, niko nece da se izvini za ono sta su uradili, niko nece da preuzme placanje ratne odstete. I pored svega toga Srebrenica je istina, istina koja se zaboraviti ne moze.
(Ja meni, ti meni, 3. jun 2005 11:22)


Pa Kostunica je uzeo jos jednu pilulu protiv mucnine i prevrtanja stomaka, i odlucio da pohapsi ove spodobe koji su jos do koliko juce za mnoge vazili za srpske heroje. E, pa ako tako heroji izgledaju, onda nam ni ne trebaju. Sinhronizovana akcija prikazivanja snimaka i dolaska Karle de Ponte je saterala predsednika u cosak. Slika sa Karlom pokazuje njegovo odlicno raspolozenje sto je uspesno obavio domaci zadatak. Patriotski blok mu, verovatno ovo nikada nece zaboraviti ali sta ces, takav je zivot!
P.S. Nadam se da mu je Karla donela novu turu pilula protiv mucnine.
(Miroslav I, 3. jun 2005 11:25)


Mislim da Miliševića i one njegove poslušnike treba streljati bez suđenja!!!!!
Ono što sam videla, onaj užas koji su uradili DECI je možda samo delić onoga šta su sve radili u Bosni i Kosovu. Koliko ludaka šeta oko nas???Čemu izvinjenja kada tih ljudi nema i kada niko nije ni pokušao da spreči. Ovo je užasno potresno za normalne ljude. A za "likove" koji šetaju oko nas i neke koji daju izjave na televiziji to nije ništa što govori o istom stanju nacije i danas.
(Gordana iz Valjeva, 3. jun 2005 11:35)


Najstrasnije za Kostunicu je cinjenica, da zbog ovih hapsenja i pritiska medjunarodne zajednice, ujdurme sa sudjenjima ubicama predsednika vlade Z. Djindica i pokusaja atentata na ibarskoj magistrali i Budvi ubistvo Stambolica i Curuvije padaju u vodu. Plan najvece sabotaze sudjenja i istraga definitivno pada u vodu i za naseg "tvrdog nacionalistu" je ovo ISTORIJSKA KATASTROFA! Videcemo kako ce reagovati njegove mecene i nalogodavci, jer ovakvi propusti se ne oprastaju. Ako je Legija pravilno shvatio situaciju, mozemo ocekivati jos mnoge bombasticne vesti i provale ali ovog puta bez izmisljanja i lazi.
(Pera Detlic, 3. jun 2005 11:37)


Ovako nesto videti na TV-u, a do tada svesno cutati i potpirivati mrznju je stvarno gnusno! Pa svi su znali sta se dogodilo u toj regiji. Bilo je takvih divljackih ubistava na obe strane koja nisu vidjena od II sv. rata, a "oni" objavljuju istinu u etapama, dovoljno da nas muce jos vise! Kome treba jos takvih snimaka? Zasto se nisu ti ljudi pohapsili pre? Da li moramo gledati Srbe uvek u ulozi nekog bradatog cetnika kako ili nasminkanog specijalca kako se u "nase" ime bori za nekakvu Srbiju? Pa odavno se borba prenela za stolove... Samo neuki mogu reci da su to dela pojedinaca ali u stvarnosti i nije bas tako. Nasi bi politicari trebalo da sazovu hitnu sednicu i da se o takvim slucajevima ozbiljno pozabave, jer ovo nije dobro ni za moguci put Srbije u Evropu, a ni za dobrosusedske odnose! Prvo Ravna Gora, pa ovo, i ko zna sta jos mozemo videti!
(Dragon, 3. jun 2005 11:43)


Odgovornost drzave postoji. Zasto je napravljena takva jedinica kojoj je zadatak iskljucivo da ubija.
(Pak, 3. jun 2005 11:47)


Kad sam jutros pokušala da razgovaram sa poznanicima o ovome (iako se to već znalo svih ovih 10 god.), polovina je bila totalno nezainteresovana a polovina je ponavljala onu papagajsku nebulozu: "Nisu to radili samo naši, već svi", kao da ih to opravdava. Užas!!!
(milica, 3. jun 2005 11:49)


Pa, sta bi Vucelicu?? Jel' se dogodila ili nije? Pa njega i sve ostale treba smesta izbaciti iz skupstine!!!! Sta cekamo? Da i dalje podrzavaju Kostunicinu vladu, koji, kad malo bolje razmislim, i nije bas nesto bio protiv SPS-a i Milosevica u prethodnih deset godina.
A ne mogu da ne primetim na snimku i svestenika koji valjda, blagosilja ili sta vec, te "ratnike". Hoce li se utvrditi i njegov identitet?!
(Jasna, 3. jun 2005 11:49)


Sad zelite da se distancirate od tih "djavola" koji su mucili, silovali, masakrirali nevine ljude (decu, zene, starce ). Dok ste '90 mahali sa 3 prstima po vasim ulicama sa sloganom "Jaci smo od sudbine" , "Srbija do Tokija", "Kolji turcine","Zapali siptare" etc., sad odjednom niko nije bio deo tih miliona ljudi?
Ja sam svedok u Prishtini sta se desavalo pa mogu vam slobodno reci da od 1000 ljudi samo jedan je mozda bio protiv Milosevica, i to kad bi mi rekao prvo bi zavrnuo glavu da vidi da ga ne cuje neko. A to znaci da od 100% , 90% su bili ti sto su mahali zato stu verovali da su neebeski narod i mogu sve da rade, a 10% oni koji su znali pravu istinu o sebi i o drugima.
(Prishtina, 3. jun 2005 11:51)


Svi u Srbiji su znali da su počinjeni veliki zločini i u Hrvatskoj, i u Bosni i na Kosovu. I svi znaju da je to organizovao Milošević i njegovi saradnici tj. državni organi Republike Srbije. Možemo sada mi Srbi da pričamo šta god hoćemo ali to je istina i može da nas makar malo opere samo ako se iskreno pokajemo i zamolimo za oproštaj. A možemo i dalje da se branimo kako mi nismo krivi, kako su to činili pojedinci itd. ali to neće promeniti istinu i samo ćemo biti još jadniji i bedniji.
(SZ, 3. jun 2005 11:51)


Podsetimo se da 70% ispitanih gradjana veruje u masovne grobnice, a od njih - polovina smatra da je rec o ratnom zlocinu! Sta smatra druga polovina?! Pa posle, svet ima krivu sliku o nama! Svet ima PRAVU sliku, nasa slika je kriva!!
(Paracinka Paracin, 3. jun 2005 11:59)


Na jednom skupu u Vojvodini, tadasnji predsednik SRJ Ilic je rekao :" Sve ovo sto radimo u Bosni i Hrvatskoj radimo za buducnost nase dece". Verovatno tada mislio za "Sadasnjost".
(Dugi, 3. jun 2005 12:03)


Sve i da se nista osim ovoga nije dogodilo, a na zalost dogodilo se na hiljade gorih zlocina, bilo bi primereno da drzava u roku od sat vremene reaguje, a to se naravno nije dogodilo, vec cemo slusati o odgovornosti pojedinaca i o tome kako su drugi nama to isto radili, pa valjda to krivicu cini manjom?! Drugi su naravno to radili, ali me to ne zanima, i to ne umanjuje nasu sramotu niti nas cini vecim zrtvama - koje u tom ratu nismo ni bili.
(Sanja, 3. jun 2005 12:04)


Nije mi jasno kaku su ti stvorovi mogli da spavaju sve ove godine, zar je moguće da makar jedan ne progovori, pa gde je tu vijetnamski sindrom,
ono, kao poludi posle svega sto je pravio u ratu i digne ruku na sebe.
Zapanjen sam, toliko mi je bilo teško, pa mogao je neko od nas da bude na njihovom mestu (do duše, bilo je dosta Srba koji su bili u istoj poziciji i u Bosni i u Hrvatskoj i na Kosovu), ali to nije razlog da neko postane zver.
Da li ste videli osmehe na njihovim licima dok su ubijali?
Neće nas oparti ni Dunav ni Sava....
(Miskec, 3. jun 2005 12:17)


Jedva cekam da pocne javno sudjenje Skorpionima - na televiziji.
Ono sto me interesuje je ko je izdao naredjenje da se pobiju to ljudi, ko im je bio glavni predpostavljeni i zasto im je bilo toliko stalo da snimaju streljanje i da ostavljaju video zapis.
Onome kome je stalo da ubije nekoga zeli da sakrije zlocin, a ne da se hvali i zali sto mu je baterija na kameri crkla.
Mislim da je nasa vlada uradila pravu stvar sto ih je tako brzo uhapsila. A sada treba da se vidi ko je snimio kasetu i kako je on dospela u ruke Natase Kandic - sto se zove u pravu lanac dokaza.
Ima mnogo sto mi ne znamo oko svega ovoga a vreme optuzivanja prolazi a vreme suda i dokaza dolazi.
Pevajte Skorpioni - ko, kada, kako, sve pevajte!
(Jedva cekam, 3. jun 2005 12:19)


Odavno su svi trebali da budu u zatvoru. Zlocini koji su pocinjeni su jezivi. Grozim se na sve izvrsene zlocine. Sramota me sto sam srpkinja.
(Svetlana, 3. jun 2005 12:20)


Maske su sada definitivno pale. Pravi je cinizam i demagogija kriti se iza individualnih pocinioca. Zlocinci jeste da imaju ime i prezime, ali su oni to cinili uz podrsku i blagoslov tadasnjih; Vlada, Ministara, Generala, itd. A mi narod; pa mi nismo ziveli na Marsu, nego su ti zlocinci, generali, politicari bili nasi: Ocevi, ujaci stricevi, sinovi, komsije..., slusali smo vesti za koje smo svi znali da su to lazi ali nam je to godilo. Sada bismo da individualizujemo krivicu! Nazalost, krivica nije samo individualna.
(Boban, 3. jun 2005 12:20)


Kao sto su Arkan, Skorpioni i ostali mahnitali devedetih i maltretirali ljude, tako se danas ponasaju u Novom Sadu. Novi Sad je pun zlocinaca i ratnih profitera. Mediji su u njihovim rukama, TV MOST, JESENJIN, TV DELTA. Za Beograd Vojvodina nije interesantna, ali neka se ne iznenadi ako fasizam upravom krene iz Novog Sada.
(peraNS, 3. jun 2005 12:21)


Svako ko je zlocinac treba da odgovara za svoja djela. Bez sumnje.
Jos prije njih trebaju da odgovaraju nalogodavci tih dijela, jer su bolesne i psihicki poremecene ljude slali na ratiste i davali im zarobljenike na raspolaganje.
Ne zelim da relativizujem stvari, ali moram reci da ogromna vecina stvari o kojoj pisete nije prikladna i ponizavajuca je za nas koji zivimo preko Drine.
Zasto?
Zato sto je rijetko ko od vas ikada bio na ovoj strani Drine, zato sto niko nije prezivio ni djelic onoga sto smo mi ovdje (kao Srbi), zato sto vi ne znate ni sta je Srebrenica, ni gdje je Srebrenica ni sta se zapravo dogodilo tamo. Pa ne znam cak ni ja koji sam iz okoline Srebrenice, koji sam prezivio cio rat i jos uvijek sam tamo.
Ja svako jutro pijem kafu u kaficu gdje me sluzi konobar kome su muslimanske jedinice iz Srebrenica pobile kompletnu porodicu, a njega sa deset godina odvele u zarobljenistvo. Vidjam zenu koja vise nikada nije otisla u Srebrenicu nakon rata, jer ima traume od vremena zarobljavanja. Mojoj poznanici je otac nestao jos prije pocetka rata i to u Srebrenici,a danas niko od muslimana ne odgovara za to. U mom gradu su pobijeni na stotine ljudi i to direktno napadima iz Srebrenica. O regionu da ne pricam.
Ono sto hocu da kazem je:
- osudimo zlocin
- kaznimo zlocin
- sprijecimo zlocin
- okajmo zlocin
Razmislimo o svemu. Necete vjerovati koliko ima materijala za razmisljanje.
(Aleksandar, 3. jun 2005 12:23)


1. Zalosna je reakcija politicara koji su na vlasti. IZNUDJEN POTEZ.
2. Svojim delovanjem oni su inspirisali OVAKVE "JUNAKE" na ovakva DELA!
3. Tragicno za citavu naciju da CRKVA ne demantuje, ili se ne ogradi-osudi njihovog sluzbenika. Zar to nije tragedija kada covek koji treba da siri "radosnu vest-Jevandjelje" blagosilja ubice. Svakakao, ako patrijarh Pavle moze da blagosilja Arkana kada je kretao u ubistva i pljacke, zasto to nebi mogao "neki lokalni svestenik". Znaju da demantuju izjavu Jovanovica, da ga proglase umnobolnim i ostrascenim a danas posle ovoga???
Zar nam svima nije svima jasno ko je bio IDEJNI TVORAC ovih zlodela?
Politicari su samo osedlali konja kojeg im je odhranila Crkva i neki "mudraci" u ovoj zemlji!
Milosevic je samo zeleo da vlada, pa je NASEO na politiku koju su mu servirali u Crkvi i SANU!!!
Prijatelji dragi, mi smo u velikom MRAKU. A u mraku se jako lako manipulise sa ljudima!!!
Malo svetla koje nose nevladine organizacije nije dovoljno-trebamo promene ali iz korena ali ne na nacin radikala.Promene u CRKVI, odatle sve pocinje....!
(SLOBODAN, 3. jun 2005 12:25)


Dakle sada smo svi videli kako izgleda etnicko ciscenje u praksi. Sramota za tzv. "Srpske junake" i SPC. Sramota je za sve nas! Ovo je nacizam i ti ljudi su NACISTI i kao takvi treba da snose svu odgovornost kao i svi pripadnici SPC koji su ucestvovali u ovakvim zverstvima ali i oni koji su cutali! Vreme je da speremo ljagu sa ove zamlje i da se resimo svih nacista medju nama ne zbog EU ili Haskog Tribunala vec zbog nas samih, nase vere i nase savesti. Svi, ali apsolutno svi politicki faktori u ovoj zemlji MORAJU da se izjasne i svi, ali bas svi, krivci za ova zverstva moraju da budu kaznjeni ukljucujuci njihove podstrekivace, planere i sve one koji su znali ali cutali (ukljucujuci onog popa i sve pripadnike SPC koji su blagosiljali zveri koje su pucnjima u ledja dokazivali svoju hrabrost). Ja nemam iluziju da su druge strane bile blaze, ali druge strane su druge strane, a mi radi nas samih, moramo da se obracunamo sa nasim nacistima.
"Gospoda" iz tzv. OBRAZ-a i slicnih klero-fasistickih organizacija moraju biti gonjena zbog podstrekivanja rasne mrznje. To je fasizam na delu u Srbiji i sa njime se mora raskrstiti. Javnost mora izvrsiti pritisak na nase tuzioce da rade svoj posao. Dokazni materijali ocigledno postoje i treba ih redovno objavljivati da bi ljudi shvatili kakva zverstva su cinjena u njihovo ime. Nije dovoljno da se predsednik pokloni zrtvama u Srebrenici, to treba da uradimo svi mi, ali posto unistimo fasizam u Srbiji.
(Antifasista, 3. jun 2005 12:34)


Vec godinama na ovom forumu pisem da istrazimo zlocine u "svom dvoristu". Razni Mladenovici i dusebriznici "srpske stvari" sa poluakademskim floskulama pokusavaju da relativizuju dokazane cinjenice srpskog zlocina po drzavnom naredjenju koje su izvrsili sluzbenici MUP-a Srbije u jedinici "Skorpioni". Te poluakademske floskule se odnose na postavljanje raznih pitanja i pocetak diskusije zasto je g. Karla Del Ponte bas sad odlucila da prikaze snimak "Koja se zavera protiv vaskolikog serbstva tu krije?" i slicne gluposti koje odvlace paznju sa konkretnih cinjenica i zakljucka o prikazanom zlocinu nad vezanim MALOLETNIM civilima od strane jedinice koju je blagosiljala SPC, kako snimak dokazuje. Neki politicki inspiratori takvih zlocina, poput g. Nikolica i dan danas zauzimaju komforne skupstinske fotelje i dalje izvrcu na amaterski nacin cinjenice; SANU jos uvek postoji u istom sastavu, Cavoski i Pravni Fakultet, Nomokanon, Obraz i kriminalni delovi MUP-a su jos uvek na polozajima, "otac" Filaret i njemu slicni duhovni zlikovci i danas blagosiljaju i drpaju u ime SPC.
Koji obraz ce nas predsednik da ima ako se pokloni u Srebrenici 11 jula 2005 u situaciji kad vecina odgovornih koforno i slobodno zive u njegovoj drzavi Srbiji i da krivicni postupci nisu pokrenuti? Mene je blam koji sam kao Srbin rodjen i odrastao vani, treba i njega da bude jos vise i dok ne zavrsi se denacifikacija i defastifikacija kao prvo vladajuceg rezima, SANU, Univerziteta, Vojske, MUP-a, Crkve i pocne masovni "Nirnberski" proces u Beogradu, do tad, predsednik Tadic nema pravo da ode u Srebrenicu!
(Saša Novak @ NL, 3. jun 2005 12:35)


Dobro je sto je uhapseno 10 pocinilaca ovog uzasnog zlocina, mada se to dogodilo prekasno, kao sto je zakasnela i reakcija nase javnosti, otreznjenje i suocavanje sa istinom da su pripadnici ovog NARODA, pod patronatom ove DRZAVE cinili jezive zlocine tokom devedesetih. Mene interesuje sta je sa svestenikom Srpske Pravoslavne Crkve, koji se jasno vidi na snimku kako blagosilja ubice. Da li ce njegov slucaj biti ispitan? Da li ce on biti uhapsen, pod optuzbom za podstrekivanje i prikrivanje zlocina recimo? Da li ce na kraju, bilo ko iz zlocinacke organizacije pod imenom Srpska Pravoslavna Crkva biti pozvan na odgovornost za sve sto su cinili i izazvali? Oni propagirali nacionalnu mrznju, blagosiljali ubice, skrivali ratne zlocince...isto to cine i danas...da ce njihovo kriminalno delovanje u buducnosti da bude spreceno?
Ja jesam vernik i pravoslavac, ali sam pre svega covek - i zbog toga sa organizacijom kao sto je SPC nemam i necu nikada imati nikakve veze.
(Petar, bgd, 3. jun 2005 12:35)


To sto smo sad videli u ovim snimcima je bilo mnogo pre poznato, a ljudima u Srbiji je treba samo vizualizacija toga da se zaista uvere da se takvi zlocini zaista dogodili. Cenim iskrenost obicnih ljudi u Srbiji koji se ljudski distancuju od ovakvih kriminalaca, ali zaista ne mogu da shvatim politicare koji su ove stvari znali a bogme neke i sami videli da cekaju da procuri ovaj monstruozni video snimak pa sad tek kao "to mi nismo znali". A oni koji sledeci put glasaju za radikale, neka sacuvaju neke fotografije ovih zlocina u njihovim glavama.
(Argajl, 3. jun 2005 12:39)


Ove spodobe koje smo videli na snimku, a koje samo fizicki podsecaju na ljude, predstavljaju fizicke, najamne radnike u sluzbi paradrzave.
Mislim da ce sada, konacno, najveci zlikovac u Evropi, mafijas i ratni profiter svetskih razmera, kralj velikih svercera svega i svacega 1992-2000, ljudska spodoba ciji je nadimak "LEDENI" konacno, napokon tamo gde mu je i mesto - u neki dobro cuvani zatvor, u nekoj od evropskih zemalja.
Da li neko sme izgovoriti ime coveka sa stravicnom reputacijom, koji je unistio pravni poredak, oslobodio kriminalce iz zatvora i poslao ih da obezbedjuju linije komunikacije i biznisa, a usput pucaju sa ledja zenama i deci ?
Ja smem.
Jovica Stanisic ... zvani Ledeni !
Napokon.
Napred Carla !
(raspolozen_016, 3. jun 2005 12:48)


Kada cemo vec jednom poceti da razmisljamo da treba pohvatati i osuditi ubice LJUDI, bez obzira koje su nacije, vjere i sl. To su zvijeri koje zive medju nama. Sjutra kada nestane njihovih umisljenih neprijatelja, ko nam garantuje da im to necemo mi postati. Ne treba razmisljati sta o tome misli Britanija, USA ili ko vec. Mi moramo pocupati korov iz naseg dvorista, to niko ne mora da nam sugerise. I to ne radimo da zadovoljimo svijet (citaj Hag) vec da spasimo nas i nasu djecu od krvavih monstruma. Zato ovo sto je drzava ovako reagovala nije ni za kakvu specijalnu pohvalu. Pa to se od nje i ocekuje, drugacije bi bilo nenormalno i nemoralno. Pozdrav iz Crne Gore!
(Karudijan, 3. jun 2005 12:51)


Videli ste samo kako su sestorica njih prosli. Slicno su osam hiljada muslimana prosli samo u Srebrenici tih dana. Slicno se postupilo prema desetine hiljada drugih Muslimana, Albanaca, ...
Licno mislim da je to jedan povoljan trenutak za srbski narod (makar vecinu od njih) da pocnu otvoreno i kriticno da diskutiraju o tome. Samo to ce biti lijek za visegodisnju a i sadasnje moralno stanje vase nacije. Ovaj korak bi otvarao onda i medjususedske diskusije sa Hrvatima, Bosancima, Albancima, itd.
Bice tesko, zna se ali nije neizvodljivo.
(Mitrovcanin, 3. jun 2005 12:58)


Znalo se za zlocine na svim stranama. Nije ni prvi put da su cinjeni(ratovalo se na ovom prokletom Balkanu i pre ). Porazavajuće je koliko je krvi na srpskim rukama. Nije opravdanje (NIKAKO !!!), ali skoro sam gledala i snimak zlocina u Tuzli ( BN TV ), kada su pobijeni nenaoružani vojnici u koloni, dok napuštaju kasarnu! I tamo se zna ko je učestvovao u napadima - AMNEZIJA JE BALKANSKI SINDROM! Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da u 21.veku postoji toliko zverstava, da smo sve manje ljudi. Muka mi je od politicara koji se pliju pred malim ekranima, a kad gledate snimke iz Skupštine, u nekom od hodnika, foajea, vidite ih kako se smeju, piju, puše i dalje tompuse i zavitlavaju ovaj narod aa platu od 90-150.000.din.
(vesna, 3. jun 2005 13:00)


Cini mi se da se jos uvijek mnogo ljudi pita, zasto je potrebno suociti se sa onime sto se desavalo (obzirom da 50% gradjana Srbije jos uvijek glasa za SRS i SPS )? Mozda je jos teze odluciti se na takvo sto, kada postoji nacin "opravdati" se tvrdnjom da su i drugi cinili isto. Medjutim, sa onima koji su spremni takve zlocine pociniti, danas, zive vasa djeca. Susrecu se, druze i "savjetuju",o tome kako gledati na zivot, sta je moral, sta sistem vrijednosti. Mislite li da se vas susjed, ubica, razlikuje od bilo kog ubice, sa "ove" ili "one" strane ??
Suociti se mora zato sto se vlasti u Srbiji nece odreci fotelja, pa makar i milovale ubice, dok narod ne kaze, necemo da zivimo sa takvim ljudima u istoj zgradi, naselju, gradu, ulici. Nece se niko od vlastodrzaca odluciti da vas ovakvih "heroja" oslobodi, budete li opravdavali ovakav nacin dijeljenja pravde. Ono sto citav svijet vidi, nije samo zlocin koji su ti "Skorpioni" pocinili vec (pre)veliki broj ljudi u Srbiji koji, 10 god poslije tog zlocina, nesto takvo zeli slaviti. Sta onda treba da misle Englezi (i ostali) oko 50% Srbije ??? Ljudi, to su milionske cifre onih koji misle da je to normalno !!! Po tom pravilu, koji zagovaraju ti milioni fanatika, i djeca koja su u Kragujevcu (za vrijeme drugog svjetskog rata) pobijena, su s`razlogom lisena zivota. Treba li optuziti Njemacke "heroje" za to ?? Ne osudite li takva "herojstva", zapitajte se, sta smatrate zlocinom, a sta herojstvom ?? I pricom o kakvim "likovima" cete vasu djecu uspavljivati ?? Ne treba to brinuti nikoga u svijetu, vise nego vas same.
(Sandzaklija, 3. jun 2005 13:01)


Sve je to posledica zivljenja i vaspitanja u jednom bezboznickom sistemu koji je iznedrio Milosevica i njegove sledbenike bez trunke casti i slobodoljubivosti, vec ogrezle u lopovluku i zlocinu svake vrste. Zar su prema pripadnicima sopstvene nacije bili bolji. Obicna banda kojoj je cilj bio pomor svih i svakog zarad ostanka na vlasti....
(Milina, 3. jun 2005 13:03)


Pa gospodo politicari, umesto sto se zgrazavate i pravite Englezi (kao da vec 10 godina ne znate sta se stvarno desilo u Srebrenici), mogli biste doneti zakon kojim se zabranjuje osporavanje ovog monstruoznog zlocina. Tek tada ce vas i svet i gradjani SiCG uzeti za ozbiljno.
Sto se nase ljudske i gradjanske savesti tice, muka mi je od kalkulisanja ljudskim zivotima tipa "svi su u ratu cinili zlocine". Nisu zlotvori samo naredbodavci i egzekutori zlocina, zlikovci su i svi oni medju nama koji taj zlocin prihvataju kao neku visu neminovnost ili ga opravdavaju.
(Vanja, Amsterdam, 3. jun 2005 13:03)


Gde su narucioci ovog zlocina? Ako sam dobro razumeo, ta je jedinica imala veze sa RDB. Zar je Stanisic jos na slobodi? P.S. Otac Gavrilo- slika i prilika SPC.
(Deki, 3. jun 2005 13:04)


Posle pazljivog citanja komentara resih da se i ja oglasim. Sve sto sam video na snimku je samo dokaz da je covek najveci krvnik. Zivotinja zivotinji nikad tako nesto ne bi uradila. Drugo, to su uradili pripadnici mog naroda - velika sramota i ocaj za mene kao Srbina. Nema opravdanja za tako nesto. Ali, nismo mi Srbi najgori na svetu. Mi moramo da se stidimo, da priznamo, da trazimo oprostaj, ali nismo mi najgori. Nemam nameru da umanjujem zlocin koji su nacili ljudi iz mog naroda, ali ne dozvoljavam i ne zelm da cujem SRBI su neljudi, najgori, divljaci. Srbi koji su nacinili te zlocine ce odgovarati i moramo ih spominjati kroz istoriju kao nasu sramotu koja nesme da se ponovi.
Slava streljanim Bosnjacima ali i svim ostalim civilima bilo koje nacije ...
Srbin iz Dijaspore
(zorgo, 3. jun 2005 13:05)


Dan Srebrenicke tragedije mora biti i u Srbiji obelezen. Srbija treba da oda postu pobijenim sa najmanje pet minuta cutanja.
(DOgnjanovic, 3. jun 2005 13:07)


Чули сте Тадића...
Ево, човек се информисао да је било некаквих убистава у Сребреници (није хтео ћале да му каже раније, да се дете не потресе) и онда онако тронут оде пред камере. Аматерска монодрама...
Каже да је "спреман да се поклони жртвама". Шта значи то "спреман"? Да ли хоће да каже како он то може да уради и сада чека да му неко каже "хајде"? Или хоће да каже "Ево, ја могу ако..."? Ако шта? Ако Коштуница неће да га после развлачи по новинама? Стварно не разумем дечка; има 50 година а малолетан?! Па још "председник"! Ој-ха!
О другима не желим да причам уопште. Ни у српском нема речи за њих.
(миливоје, 3. jun 2005 13:08)


Svi su sad iznenadjeni i zgrozeni! A sta ste mislili da su po Bosni i drugde radile crvene beretke, skorpioni, Arkanova SDG i slicni?
Posebno mi je odvratan Vucelic. On je veci zlocinac od svih ovih neposrednih ubica. On je, uz svoje Baleticke, Krsta Bijelica, Komrakova i ostale pronalazio i onog poslednjeg ubicu, "lozio" ga i instruisao da mrzi i ubija. On je odgovoran za svakog onog kolebljivca koji se ipak odlucio da ode tamo i kolje i ubija, jer je putem svoje RTS preparirao javno mnjenje i budio u ljudima, za ubijanje predisponiranim, nagon za krvlju.
I sad mi i on prica o zlocinu i kazni, o ljudskim pravima i pravdi! Uzas!
(SaleBG, 3. jun 2005 13:13)


To je jedino, pravo lice srpskog nacionalizma - evo vam vasi cetnici.
(Opijum, 3. jun 2005 13:16)


Mozda su slicne strahote cinili i drugi u tom ratu - ali najveci nas problem je sta su "nasi" cinili u nase ime. Kamo lepe srece da je ovo uvod u hapsenje Mladica i ostalih zlikovaca. Mladic je nas problem i mi smo njegovi taoci. Pobio je 8 hiljada civila, a sad ima 8 miliona talaca. Kakav heroj!
(jovan, 3. jun 2005 13:19)


Samo su naivni mislili da se takve stvari nisu dogadjale. Zlocince treba kazniti, i to ne samo egzekutore, nego i naredbodavce od kojih su mnogi jos uvek u raznim "bezbednosnim strukturama". Medjutim ne sme se dozvoliti da ovo bude povod da se Srbi okrive za navodni genocid. Treba se na kraju krajeva setiti i zasto je u opste poceo rat u Bosni. Srbi u Bosni su jedini kojima nije dozvoljeno sa sami odluce sa kim i kako ce ziveti, a zelja Muslimana da ih prisile da zive u unitarnoj Bosni je i dovela do svega ovoga.
(Vlada, 3. jun 2005 13:22)


U ovom trenutku treba se moliti za Srebrenicane koji su svoju decu, svoje muzeve itd. videli na onom odvratnom snimku! Treba da se molimo da oni to suocavanje sa ubicama svojih najdrazih i poslednjim strasnim momentima njihovog zivota, psihicki ipak izdrze! Ja, iako sam gutala Milosevicev suzavac na demonstracijama, ipak upucujem Bosnjacima koji ovo citaju, izvinjenje u ime brojnog naroda koji je glasao za njega, a to su moje komsije, rodjaci! A najgore je sto sam pre rata upoznala divnog mladica iz Srebrenice za koga se sve vreme pitam je li preziveo!
Neka nam je svima Bog u pomoci!
(Jelena, 3. jun 2005 13:32)


Sta da se kaze! Valjda ce ovo najzad sluziti kao pocetak denazifikacije Srbije.
(Butrint, 3. jun 2005 13:36)


... Prvo "mudzahedini" spale srpsko selo i pobiju sve sto se mice, onda dodju "skorpioni" pa pobiju sve zivo u muslimanskom selu. Zasto "skorpioni" nisu usli dublje u Bosnu, pronasli "mudzahedine" i usli u otvorenu borbu sa njima - pa ko ziv, ko mrtav. Onda bih im priznala da su borci i heroji.
Znam ljude koji su branili narod. O njima se niti prica, niti pise. Mnogi od njih su invalidi i pomenu se samo kada strajkuju ispred vlade Srbije trazeci da im ostvare boracka prava.
Sta sad znaci ova lamentacija i zgrazanje ljudi koji upravljaju drzavom? Zlikovce (a zna se koji su) treba pohapsiti i streljati.

Nemam cega da se stidim, ni zbog cega da se kajem. Nisam imala ni moci, ni pameti, da sprecim ovakve strasne stvari, iako sam se kao nesto trudila, a ni sopstveni zivot mi nije bio bog-zna-kakav. Sada sam samo besna sto nam je drzava ovakva i ocajna sto je u zadnjih 15 godina pobijeno toliko ljudi.

Ministru Ljajicu odajem priznanje, on je jedan od retkih iz sadasnje vlade koga postujem. Zelim mu da prezivi.
(v, 3. jun 2005 13:38)


Samo jedno da kazem od sveg srca veliko hvala urednistvu i novinarima B92. Vi ste onaj mali tracak nade za sve nas u Bosni i Hercegovini kao i raseljenima diljem bjelog dunjajluka. Jos jednom veliko vam hvala!
(SREBRENICANIN, 3. jun 2005 13:42)


Film pogubljenja....uzas! Ovako bezobzirno ubijati...uzas! Sve ih pohvatati i NAJSTROZIJE kazniti!!! Zivim u zemlji gde ljudi nisu bas najsrecniji kada se pomene rec: Srbi. SVI drugi sa prostora bivse YU su zlato! Hteo bih samo da kazem da su se ovakvi zlocini dogadjali na SVE TRI strane. Na lice dana dolazi samo oni sto su Srbi uradili. To je veoma lose za nase pozicije, sto se tice medjunarodnog suda, Kosova,... itd. I to bas sada kada ce se govoriti o buducnosti Kosova. Napominjem, da "oni" imaju vise ovakvih "filmova" koji ce se emitovati uvek kada se nesto odlucuje u korist ili protiv Srba. I druge strane imaju svoje "produkcije". "Oni" to isto imaju, ali u ovom njhovom filmu su Srbi rdjavi momci, koje treba, ljudskim umovima ovde i sire, izjednaciti sa fasizmom.
(Inspektor Radisa, 3. jun 2005 13:52)


Dobro, ajde i da se slozim sa g. Nikolicem da su samo neki zlocinci a drugi nisu. Recimo da ih je bilo hiljadu, koji su se oblacili u Arkanovu gardu, JSO, Bele orlove, Skorpione, Crvene beretke i slicno. Njih hiljadu je pusteno iz zatvora da se bori protiv neprijatelja. I oni imaju bar pet hiljada njih u najuzoj familiji. I jos bar isto toliko devojaka i njihove familije, pa sira familija, tetke, tece, stricevi i ujaci i njihova familija. A gde je tu kafana?
Drustvo, prijatelji, ljubitelji ovakvih i slicnih filmova i prica. Gde su svi silni balkanski spijuni? Ko je sve video ovaj film? Ko se sve smejao i kome je posle uz pivo prepricavao? Koliko li nas ima braco Srbi?
I tokom ovih deset godina ta se brojka sirila i sirila, filmovi se umnozavali i gledali.
Bar sto hiljada ljudi je tacno znalo!!!
I bar pet hiljada policajaca i vojnika!!!
I sta kaze sad gospodin Nikolic???
(Srbobran, 3. jun 2005 13:55)


Beskrajno postidjena i uzasnuta, pitam gde su danas ti "heroji", ubice, na platnom spisku drzave Srbije? O cemu mi vise uopste govorimo? Bolesni umovi koji su zarad ocuvanja vlasti formirali ko zna kakve sve jedinice, jos nisu osudjeni za svoje zlocine, ali smo mi, kao narod, davno osudjeni i ne zna se do kada. Likovi poput Tomislava Nikolica, Vucelica i inih imaju obraza da stanu pred kamere. Oni su sebi dali za pravo da i danas govore. Oni, zarad cijih bolesnih umova je sve ovo i cinjeno, predvodjeni Milosevicem, Seseljom, Mirjanom Markovic... Oni cije su ruke krvave do lakata, bez trunke stida, nasli su se pozvani da osudjuju ono, sto su znali da se desavalo i uz svu drskost jos hoce i dalje da brane ovu drzavu i ovaj narod.
Zabranjujem im da to cine u moje ime, kao sto nikada nisu bili ovlasceni da u moje ime bilo sta urade. Dosta je vise! Dosta! Mnogo je sto su nam uradili, za deset zivota, a ne za ovaj jedan.
A nas premijer i njegova vlada? Da li su se bar oni postideli, kad znaju da su na vlasti zahvaljujuci ponizavajucoj podrsci SPS-a. Ovo je ludilo! Dokle cemo trpeti da nam zivot trose oni koji na to nemaju nikakva prava? Dokle ce nam se iznova desavati ono sto su normalni ljudi mislili da vise ne postoji? Gde su oni "vrli" predstavnici crkve da nam odgovore koga su blagosiljali pripadnici nihovih redova? Sta radi DB (i za koga)? Da li cemo opet sacekati neki snimak iz Haga, da bi policija, jelte, "munjevito" reagovala?
Dokle cemo se praviti ludi i misliti da svet malo ili nista, o nama ne zna?
I opet cemo da pricamo kako nas svi mrze i imaju nesto protiv nas!
(Ana, 3. jun 2005 14:00)


To sto su oni uhapseni nista ne znaci. Treba sa cekati i videti da li ce biti osudjeni i da li ce odlezati kaznu ili ce 'zbog nedostatka dokaza' biti oslobodjeni.
(Vera, 3. jun 2005 14:01)


Cemu kuknjava sad. Po'apsiti ih i baciti u bajbokanu i baciti kljuceve u Dunav. To je resenje. Ali realno i ako smo culi price, nismo ili jesmo verovali, to je ipak uradio neko drugi. Pocistimo nase dvoriste i bice nam lakse. Ima i na ostalim stranama jos zlocinaca koji slobodno hodaju. Ove stvari idu na ruku neprijateljima i oni to pustaju polako da bi nas drzali u saci sledecih ko zna koliko godina. Dakle hapcite i sudite. ODMAH! Jednostavno. Hvala Bogu da se nisam odazvao ni jednom pozivu. Ne bih mogao danas da spavam. Tadicu izadji im na crtu ...
(kajmakcalan, 3. jun 2005 14:01)


Ma da, nisu krivi svi Srbi, samo pojedinci. Ni vlast nije kriva, naredjenje da se deportuje skoro milion ljudi sa Kosova i pobiju jos hiljade, kao i za masakr u Srebrenici, je verovatno izdao neki saobracajac, a ne covek na celu drzave. Posto je drzavni vrh (koji smo sami birali) izdavao takva naredjenja, naravno da smo svi krivi! Krivi smo sto smo dopustili da se takve stvari desavaju, krivi smo sto smo bili neobavesteni, okretali glavu na drugu stranu, sto smo ratne zlocince promovisali u heroje.

Samo su oni koji su se otvoreno protivili slanju ratnih zlocinaca u Hag, a zalagali za eliminaciju Premijera Djindjica, malo vise krivi.
(teta jela, 3. jun 2005 14:02)


Sve ovo ste mogli znati samo da ste hteli da slusate. Niste imali kompjuter sa internetom ili satelitsku antenu? Pa sto niste slusali radio - stanice Slobodna Evropa, Glas Amerike? Niste, jer ste i danas gluvi, nemi i sebicni.Cak i sada kada ste videli uzasavajuci snimak ubijanja dece, vi nivelisete zlocine. Mislite na zrtve, mislite o mucenju kome su ta deca bila izlozena pre nego sto su ubijena, saosecajte sa bolom roditelja te dece.
(Vanja, 3. jun 2005 14:02)


BBC tvrdi da 50% Srba ne veruje u zločine počinjene u BiH i možda je to tako. Procenat onih koji veruju stalno raste, i to je dobro ali dok svi koji su činili zločine ne priznaju da su ih zaista činili,nema pomirenja!! U BiH 99% Bošnjaka neće da prizna da su i sa njihove strane činjeni zločini nego imaju svoju priču. U Srbiji bi sasvim drugačije ljudi razmišljali kada bi npr. Sulejman Tihić izašao pred kamere i kao naš predsednik rekao: "Da, i Sarajevu su činjeni zločini, mnogo je nedužnih stradalo. To su učinili kriminalci Ćelo, Caco..." E, takvo saopštenje mi nečujemo i zato kod Srba postoji odbojnost prema Hagu, Srebrenici... Naravno da tudji zločini ni u kom slučaju ne mogu opravdati naše zločine ali bi nekakvo priznanje promenilo mišljenje mnogih.
(podrinje, 3. jun 2005 14:10)


Da li ce oglasiti Srpska pravoslavna crkva povodom svestenika (Gavrila iz manastira koji pripada Sidu) koji je blagosiljao zlocince. Da li srpski popovi osecaju odgovornost za ucinjeno i zato sto su podrzavali zlocin i precutkivali ucinjeno. Pop na slici, kao i njegovi nadredjeni Atanasije i Amfilohije, su vrlo dobro znali koga blagosiljaju i za koje ciljeve. Ne smeju da odgovaraju samo direktni pocinioci, nego i NAREDBODAVCI, INSPIRATORI, PODRZAVAOCI svih zlocina i oni koji su to do sada skrivali i precutkivali.
(Bauhaus, 3. jun 2005 14:12)


Na zalost hitro hapsenje i izvinjenje ovde nece da prodje. Hiljade ljudi je pobijeno i to samo zato sto su bili muslimani. To je genocid i nista drugo. Ako je ucestvovala zvanicna jedinica Srbije u ovim zlocinima, onda smo mi gospodo u situaciji Nemacke posle drugog svetskog rata. Jedino sto ce biti tesko dokazati da je postojala naredba jedinici da ide na ratiste i ubija civile. To ne verujem. Pre ih je veliki general iz RS uzeo pod svoje.
Ako je iko sumnjao da je sestog oktobra trebala biti ukinuta SRS, SPS i sateliti sada je valjda malo jasnija slika. Takodje je moralo doci do demontaze drzavne bezbednosti i pravnog sistema. Ali eto nama nasih legalista. Valjda je jasno da se tipovi poput Cavoskog moraju HAPSITI a ne sa njima diskutovati.
B92 svaka cast na prikazivanju filma. Treba prikazivati sve dok nam se utroba ne isprevrce. Sramota.
(Kosta, 3. jun 2005 14:13)


Gde ste kolege pravnici koji ste u Nomokanonu i drugim "rodoljubivim" organizacijama? Pa, po cemu ste vi bolji od ustasa? Po tome sto ste Srbi? E, pa, niste! I vi ste, kao i oni, bruka za svoj narod. Tragovi vam smrde necovestvom, ubice dece! Imate li vi decu?
Sreca nasa je da imamo B92 koji je otvoren za ovakve stvari i dok oni postoje, Srbija ce imati bar jednu svetlu tacku.
(Gde ste kolege, 3. jun 2005 14:14)


Pa mi posle jos defilujte u centru grada sa majcama sa likovima tih monstruma, zovite razne Vucelice, Nikolice i Crncevice da vam citaju bukvicu iz morala i razne Cosice i Cavoske da vam drze predavanja iz istorije naroda! I razne Tijanice da vam objasne kako sve to treba objektivno novinarski da se prenosi zaludelom i otupljenom narodu! I ne zaboravite u prolazu da dobijete blagoslov raznih Amfilohija, Filareta i slicnih, uvek spremnih da iskazu svoju bogougodnu prirodu!
(Veciti prezir, 3. jun 2005 14:21)


Zlocin u Srebnici je definitivno najveca sramota koja se desila srpskom narodu u novijoj istoriji i zlocinci moraju biti kaznjeni jer nedopustivo je prihvatiti da su oni ubijali u ime Srba i srpstva kao sto neki zele to predstaviti. Cak ne prihvatam da je to uradjeno u osveti na pobijene Srbe iz okoline Srebrenice, jer osveta je takodje nedopustiva.
Medjutim, ja nikada necu prihvatiti da su samo Srbi cinili zlocini dok su ostali "zalivali travu i brali cvece" tokom svih ovih ratova. To uostalom pokazuju i novo-otkrivene masovne grobnice Srba na Kosovu.
Zato licno smatram da u regionu nece biti mira sve dok svi ne budu kaznili svoje zlocince, i Srbi ali bogami i Hrvati, Bosanci i Albanci!
(Dragisa, 3. jun 2005 14:22)


Ja sam kriv. Rodjen sam ovde. Bio sam tamo... Ne u tom vremenu i ne zbog toga ali sam bio i sigurno da mi nije svejedno zbog svega sto se desavalo. Ali u tom vremenu je tamo bilo (oterano) na hiljade momaka koji su takodje rodjeni (negde). Ucinite jedan, mozda pomalo bizaran cin. Prosetajte do nekog groblja (Niskog novog, npr.), i pokusajte da prebrojte koliko ima skromnih ploca na kojima pise "1970-1993" isl. Ako cemo vec svi da odgovaramo zbog "onih" ajde da svi odgovaramo i zbog "ovih" zrtava. Ipak, ovako ili onako, sve su to na neki nacin nase zrtve.
(joca, 3. jun 2005 14:22)


Ускоро ће да ухапсе и Младића.
После тог хапшења ћу славити 3 дана у шатору!
(издајник!, 3. jun 2005 14:22)


Ne treba se ničemu ovome čuditi. Ti isti koji su ubijali, klali i spaljivali ljude po Bosni i Kosovu su 12.03.2003. ubili najboljeg i najpametnijeg Srbina.
(niks, 3. jun 2005 14:24)


Kada sam pogledao snimke nisam mogao da zaspim. Cuveni i uvijek priznat srpski vojnik u žaru borbe ubija mladice u civilu sa zavezanim rukama na leđima i sa leđa. Da li ti heroji imaju ikoga od rodbine, djecu, roditelje pa se zapitaju da li su i oni neciji miljenici. Ne, to je Sloba demokrata uvezao ljude iz svemira koji neznaju sta je ljudski zivot pa se tako ponasaju.
Casni sude Srbije uzmite ovo u obzir pa ih vratite odagle su i dosli pa neka i dalje slobodno setaju.
(VP, 3. jun 2005 14:28)


Ubice koje su medju nama, a koje smo videli na snimku su dobrih 10 godina, a i dan-danas, mnogi od njih, najpozeljniji frajeri kod brojnih ovdasnjih sponzorusa! Najvaznije je da imaju love, a odakle im, to nije bitno!
Normalni frajeri devedesetih nisu mogli da shvate po cemu su oni gori od pomenutih. A sada smo to i videli!!!
(Muzicarka, 3. jun 2005 14:30)


Ako bi svi slucajevi zlocina pocinjenih od srpskih snaga bili snimljeni ovako onda Srbija bi gledala ne samo jednu Epizodu ove gadne ratne serije nego stotinu njih. Pa bi zatvori bili puni, pa bi se narod "cudio" jos vise kako se sve ovo desavalo, pa bi istina izasla...Steta sto nije bilo vise kamera, steta sto cela istina ne moze izaci na vidiku...
Nadam se da cete poceti da razumete ceo taj bol koji su nanele te "specijalne" jedinice celim selima, porodicama... i to ne samo u Bosni, nego i onih 12,000 na Kosovu... kada bi samo svi imali kamere...!!!
(Petrit, Prishtina, 3. jun 2005 14:31)


"Vučelić je rekao da predložena deklaracija o Srebrenici za SPS nije prihvatljiva, jer je predlaže Žarko Korać" (citirano iz novina). Dakle, jedan od vodećih ratnih huškača, spsovac koji podržava legijalističku vladu, NEĆE da raspravlja o Srebrenici jer je rezoluciju predložio čovek koji se protivio ratu. Još najavljuje da će SPS podneti svoju rezoluciju o Srebrenici.
Biće pohapšeni, nadam se, svi izvršioci svih zločina koji su učinjeni u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, i, nadam se, biće osuđeni odgovarajućim kaznama, ali NE SMEMO da zaboravimo i ove ratne huškače koji su se tuđu decu terali na klanicu, a svoju sklanjali i uz put se obogatili. Osim Vučelića, neću nikada zaboraviti Crnčevića, Čavoškog, Grubača, Baletićku, Ljušića, Krestića, Ćosića, Bećkovića, Kapora, Tijanića, Filareta, Atanasija Jeftića, ...dodajte dalje sami, ne mogu više.
(Prince Buster, 3. jun 2005 14:32)


O, nisu krivci primitivci sto su pokupili mast.
Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.

Ma, šta su znali generali i brkati majori?
Jedino da viču: "Pali!", ali - nisu najgori.
Krivi smo mi! Ni svi ti silni infantilni što su puške sanjali.
Ne, ne derane. Krivi smo mi što smo se sklanjali.
(balasevic, 3. jun 2005 14:34)


Niko nista nije znao, niko ni u sta nije verovao. Prosto ne mogu da verujem. pamtim kada nas je u prolece 1989 direktorka I ekonomske skole sve kolektivno naterala da idemo na miting podrske S. Milosevicu. Secam se devojke na ramenima svojih skolskih drugova koja je urlala: "dajte nam oruzje! idemo na Kosovo!" tada sam opsovao i promrljao nesto u stilu: "neces ti *&%^#* tamo nego ja".
Secam se i avgusta 90 kada je gomila pionira "obrijanih glava"(citaj dzibera, dizelasa, krimosa...) prekinula koncert pantokratora na trgu sa recima: " #&$*%^# vam @&^#%$*#, Srbe kolju u Kninu a vi se ovde za****" i tako dalje , i tako dalje, sve do danasnjeg dana.
Javna tajna o zlocinima koju su cinili ti takvi Srbi ocigledno nije dolazila do usiju onih kojima je Vucelic i njemu slicni ispirao mozak.
Mogu da se pohvalim time da sam jedan od retkih Srba koji pojavu Milosevica nije docekao sa odusevljenjem.
Pa zar vam nije jasno da su 5. oktobra Milosevica oborili oni koji nisu bili zadovoljni porazima koje je neprestano dozivljavao, a ne oni koji su protestvovali 96/97, tj. oni koji su bili protiv njegove politike. Vojnik republike srpske mi je u zimu 93/94 pricao kako je licno smrskao lobanju jednomesecnoj bebi zgazivsi joj glavu vojnickom cizmom, dok su majku silovali. Mnogi su slusali slicna hvalisanja pijanih vojnika ali ih ocigledno nisu uzimali zdravo za gotovo, pretpostavljajuci da su u pitanju "vojnicke price" i hvalisanja.
Pa kakvi perverzni umovi moraju biti da bi se time hvalisali? Kakvi to tek perverzni umovi moraju biti oni koji to smatraju hvalisanjem?!
MI to ne vidimo i ne cujemo.
Posebno me vredjaju majce sa natpisom "svaki srbin je radovan" mene je stid i radovana, i ratka, i marka, i mire, i slobe, i milorada i akademije i spc (kojoj je najstrasnija stvar paljenje manastira, kao da ne shvataju da sto manastira ne vredi kao jedan ljudski zivot, a sve vreme je vise ili manje inspirisala zlocine ... pitam se da li ce neko od tih crnorizaca ikada odgovarati), obraza i slicnih mongoloidnih organizacija, naseg vajnog sudstva i policije, naseg seljaka koji bi povremeno nesto da prikolje, naseg tzv. intelektualca koji samo lelemudi, nasih radnika koji to nikada nisu ni bili (nadji ih pod seljaci), mnogih nasih "novinara" koje bi sve trebalo optuziti za mentalni genocid i drugih ... oduzio sam.
Svih ih se gadim. Narvno ne mislim nista bolje ni o Hrvatima,
 
hanibal77:
i ovde si dosadan.sto ne ides na neki antisrpski sajt?tamo ces naci drugare.

Ne, ne trebam da idem tamo kad sam upravo na tim sajtovima, osim toga, procitaj barem 2-3 komentara od svojih sunarodnjaka i pogledaj da ima normalnih ljudi koji su srpske nacionalnosti, sto mi je veoma drago, a ne kao sto si ti i par ovdje fasista-cetnika.
 
Godinama unazad, na globalnim TV mrežama i na domaćim televizijama gledamo užasne prizore ratova, verskih i nacionalnih sukoba i »intervencija«, širom planete. Pobrojaću samo neke. Višedecenijski sukob između Jevreja i Palestinaca uz konstantne terorističke akte Palestinaca sa desetinama iskasapljenih Jevreja i zatim odmazde Jevrejske vojske i policije nad Palestinskim teroristima i narodom. Zatim povremeni ali veoma krvavi sukobi u Indiji, uglavnom između Hindusa i Muslimana. Česti su sukobi u Pakistanu, opet između Muslimana i ostalih. U najvećoj muslimanskoj državi na svetu,Indoneziji, takođe često dolazi do sukoba Muslimana sa manjinskim Hrišćanima. Videla sam stravične slike kada Čečeni (muslimani) bukvalno odsecaju glave Rusima i drugim hrišćanskim zarobljenicima. Nedavno smo imali prilike da vidimo slične jezive prizore iz Iraka, kada zarobljenicima ne muslimanima odrubljuju glave. Takođe na ovom podforumu (a i pre toga), mogli smo da vidimo Šiptarske teroriste sa odrubljenim Srpskim glavama. Umalo da zaboravim, Turci malo malo pa krenu da desetkuju Kurde... Primera nasilja i zločina u ljudskoj istoriji je bezbroj, ono što je novo to je prisustvo televizije i kamera . Ovde bi se moglo postaviti više pitanja na primer: Da li je svet postao bolji od momenta kad je kamera počela da beleži zločine? Da li se zločini selektivno kažnjavaju? Zašto u većini svetskih sukoba u zadnjih 30 godina gotovo uvek sudeluju Muslimani, bilo da se sukobljavaju sa Jevrejima, Hindusima, Hrišćanima (Amerikancima, Rusima, Srbima, Hrvatima...), ili Muslimani protiv Muslimana (suniti protiv šiita, Turci protiv Kurda, ekstremisti Alžirci protiv Alžiraca)?
 
Abdurrahman:
hanibal77:
i ovde si dosadan.sto ne ides na neki antisrpski sajt?tamo ces naci drugare.

Ne, ne trebam da idem tamo kad sam upravo na tim sajtovima, osim toga, procitaj barem 2-3 komentara od svojih sunarodnjaka i pogledaj da ima normalnih ljudi koji su srpske nacionalnosti, sto mi je veoma drago, a ne kao sto si ti i par ovdje fasista-cetnika.

Мамицу ти ништачку потуричку - за све злочине има
да се одговара па ћеш доћи на ред и Ти
и Твоји муџахедини који су људима
отсецали главе и децу прикивали ексерима на
дрво као Господа Исуса Христа.

Срам Те било, ђубре једно болесно необразовано а
обрезано!!!

Нећете се извући, истина
је једна и све ћемо на видело!
 
Ma naravno, nego je fazon sto se oni i dalje igraju vatrom, svjesni su i oni (balije) da bi popusili da im nije bilo UN-a i ostalih medjunarodnih organizacija.
Bili su ko misevi u Sarajevu, jos se danas hvale kako su ga oni odbranili, cista nebuloza, pa jeli Izetbegovic bio zarobljen, jeli Sarajevo bili opkoljeno, stranci su vam ucinili ogromnu uslugu, al njima nije dosta, pa se opet igraju sudbinom.
 
Sucur:
Ma naravno, nego je fazon sto se oni i dalje igraju vatrom, svjesni su i oni (balije) da bi popusili da im nije bilo UN-a i ostalih medjunarodnih organizacija.
Bili su ko misevi u Sarajevu, jos se danas hvale kako su ga oni odbranili, cista nebuloza, pa jeli Izetbegovic bio zarobljen, jeli Sarajevo bili opkoljeno, stranci su vam ucinili ogromnu uslugu, al njima nije dosta, pa se opet igraju sudbinom.

Bjednice i jadnice, nemas pojma koliko je vojske bilo u Sarajevu i nemas pojma koliko su zeljeli cetnici da okupiraju taj grad, ali sto ga nisu okupirali ? Pa nije bilo toliko UN-a snaga u Sarajevu i u BiH sprva rata i prve godine, pa sto nisu oduzeli ? Tipicna srpska bljuvotina: "Mogli smo mi ali nismo htjeli"... Hoces li prestati pricati viceve ?

Izetbegovic bio uhapsen i sta ? Mislis da ne bi bio ubijen, ? Jasta bi, vec je jedna ili dvije kasarne JNA u Sarajevu bile okruzene i da se opalila i jedna cvoka Predsjedniku R BiH, otislo bi stotine vojnika ´JNA´ u zrak pa su zato i pustili Predsjednika.

Dobro vi znate da ste rat izgubili u Hrvatskoj i BiH ali i Kosovu ( mislim zahvaljujuci NATO-u na Kosovu ), ali porediti HR i BiH sa Kosovom, kako su nas neki branili je doista neozbiljan vic. Svi znamo koliko puta se krenulo u tjeranju cetnicke vojske u okolini Sarajeva,a UN-a samo preprjece put i ne daju dalje jedinicama A RBiH, a kasnije se nisu nikako ni mjesale pa cetnici nisu ni metar naprijed prema Sarajevu mogli ici, vec su samo nazad isli. Sjeti se oni planina prema Trnovu itd. u cije su ruke pale krajem rata.

Ako je ikome pomogla UN-e, SAD i Evropa, to ste vi, jer bi dozivjeli u BiH krah potpuni kao i u HR, samo sto sprijecise A RBiH pred Banja Lukom.... a dosli su samo 6 km do grada.

Sjeti se kad je bila napravljena zamka cetnicima kod Bihaca, pa su pusteni da dodju-´napreduju´do Ripca kod samog Bihaca, a u jednu dolinu medju brdima su trebali da dodju i to bi im bio veci poraz nego onaj na Kosovu od Osmanlija, no, ko je prvi upozorio ih na to i ko je prvi primjetio tj skuzio sta se sprema cetnicima ? Skuzili su Britanci i odma naredili da Srbi stanu i Srbi su stali kod samog Bihaca, te je propao plan... a sad vidim neki se Srbi kao hvale da su bili dosli do Bihaca. Jesu.... ali neka se zahvale Britancima... jer Srbin kao vojnik nije nikad bio hrabar i heroj u ratu prsa u prsa i sl. sa vojnicima drugih naroda, vec je uvijek ´heroj´ kao i ovi na snimcima, ubijati civile i nenaoruzane ljude. To je vasa stvarnost i ´ponosite´ se njome.
 
Dobro je momak, samo mislim da previse mastas.
To za Sarajevo je cista glupost, da ga nismo mogli uzeti, pa levatu jedan bili ste opkoljeni sa svih strana, mogli smo citavo Sarajevo (tj.dio u kome su bili muslimani) sravniti do zemlje, mislis da je to bio problem?
Pa na svim okolnim brdima bilo je izuzetno jako naoruzanje, sa kojim, smo mogli da vas razbijemo za tili cas.
A za hrabrost u rati si jos zanimljiviji, dali se sjecas Otesa, Ilidže, gdje smo vas razbili u ciscenjima?!!!
Zato nemoj da lupetas gluposti i da govoris o vasoj odbrani Sarajeva, kad i sam znas u kakvoj ste poziciji bili.
 
Sucur:
Dobro je momak, samo mislim da previse mastas.
To za Sarajevo je cista glupost, da ga nismo mogli uzeti, pa levatu jedan bili ste opkoljeni sa svih strana, mogli smo citavo Sarajevo (tj.dio u kome su bili muslimani) sravniti do zemlje, mislis da je to bio problem?
Pa na svim okolnim brdima bilo je izuzetno jako naoruzanje, sa kojim, smo mogli da vas razbijemo za tili cas.
A za hrabrost u rati si jos zanimljiviji, dali se sjecas Otesa, Ilidže, gdje smo vas razbili u ciscenjima?!!!
Zato nemoj da lupetas gluposti i da govoris o vasoj odbrani Sarajeva, kad i sam znas u kakvoj ste poziciji bili.


Aman neznalico jedna zar ga i niste bili sravnili ? vidim da ti nemas pojma o pojmo a kamoli o Sarajevu i ratu. Nemas pojma koliko hiljada i hiljada vojnika je bilo u samom gradu u Sarajevu, da ne bi mogao nijedan cetnik izvuci se samo da je posao prema gradu.

I jos pri tome zaboravljas da je okolo tog obruca cetnickog bio obruc A RBiH... i mislis da bi oni posmatrali mirno da je doslo do napretka cetnika ?

Nisi ti nikad vidio Sarajevo u miru a kamoli u ratu i poslije rata. Ne znas ti decko nista,, zato se ne sramoti vise.
 
Abdurrahman:
Sucur:
Dobro je momak, samo mislim da previse mastas.
To za Sarajevo je cista glupost, da ga nismo mogli uzeti, pa levatu jedan bili ste opkoljeni sa svih strana, mogli smo citavo Sarajevo (tj.dio u kome su bili muslimani) sravniti do zemlje, mislis da je to bio problem?
Pa na svim okolnim brdima bilo je izuzetno jako naoruzanje, sa kojim, smo mogli da vas razbijemo za tili cas.
A za hrabrost u rati si jos zanimljiviji, dali se sjecas Otesa, Ilidže, gdje smo vas razbili u ciscenjima?!!!
Zato nemoj da lupetas gluposti i da govoris o vasoj odbrani Sarajeva, kad i sam znas u kakvoj ste poziciji bili.


Aman neznalico jedna zar ga i niste bili sravnili ? vidim da ti nemas pojma o pojmo a kamoli o Sarajevu i ratu. Nemas pojma koliko hiljada i hiljada vojnika je bilo u samom gradu u Sarajevu, da ne bi mogao nijedan cetnik izvuci se samo da je posao prema gradu.

I jos pri tome zaboravljas da je okolo tog obruca cetnickog bio obruc A RBiH... i mislis da bi oni posmatrali mirno da je doslo do napretka cetnika ?

Nisi ti nikad vidio Sarajevo u miru a kamoli u ratu i poslije rata. Ne znas ti decko nista,, zato se ne sramoti vise.


Аха, ево најзад и признања и објашњења да у Сарајеву нису били јадни
мали ненаоружани цивили, смраде лојани!


Молим оне који умеју да копирају фотке да их пренесу
са РТС фирума (отсечене главе)

www.rts.co.yu/forum/default.asp?...
 
Postavio je neko sasvim drugo pitanje.

Snimci jesu strasni, mrzim i nasilje a kamoli svirepost i ubistva. Ali to je rat i to su svi radili svima, pa je uzasno glupo racunati i prozivati ko je kome vise nastetio. Prosto je. Naopasniji je onaj ko je najbolje naoruzan sto smo u proslom ratu (ne mislim na bombardovanje jer ono nije bio rat) bili mi. U drugom svjetskom su to bile ustase ojacane njemackim oruzjem... Jaci tlaci, rece neko.

Ratni zlocinci treba da odgovaraju. Za pocetak zato da bi ovaj nesrecni narod malo odmorio. Kroz BiH ide pomalo smijesna, ali veoma realna kampanja- Il' oni do Haga ili mi do vraga. To je tako.

Ljudi u Bosni mi je izuzetno zao. Svih. Ne znaju kako, gdje zive, ko su, sta su, sta zapravo treba da budu... Zatrovani razumljivom mrznjom preziru i jos vise iskopavaju uspomene, umjesto da pokusaju da srede sto mogu. Nikako ih ne krivim.

Sumanuto je zahtjevati od Srba da zbog onih snimaka zamrze svoj narod. Ponavljam, grozno je i daleko od toga da se ponosim. Ipak, tamo nije bio niko moj, ne mogu da se stidim, mada neki ovdje misle da trebam. Samo mogu da osudjujem taj postupak.

Onakve stvari su svi radili samo je ta grupa bila dovoljno luda da to i snimi... Eto, oni ce odgovarati za to sto su uradili, a ja se uopste nisam iznenadila snimkom. Trebalo je da nas sokira? Kao da niko nije i prije ovoga znao da se to radilo.

A rasipanjem medjusobne mrznje, podsjecanjem, pravimo samo jos jedno dugo krvoprolice i jos mnogo onakvih snimaka. Balkanci to vole.
 
Abdurrahman:
jer Srbin kao vojnik nije nikad bio hrabar i heroj u ratu prsa u prsa i sl. sa vojnicima drugih naroda, vec je uvijek ´heroj´ kao i ovi na snimcima, ubijati civile i nenaoruzane ljude. To je vasa stvarnost i ´ponosite´ se njome.

Pa vasa vera je sama po sebi kukavicka. Ja ne znam koji su rat muslimani dobili posteno. Pa cemu su sluzili vasi drevni Assasini kod Saracena (prve mucke ubice, atentatori) i Mamaluci na kamalima. Gde su to istinski junaci ? Mozda samo u bajkama o Seherezadi i 1001 noci. (pogledaj recimo the Kingdom of Heaven ili knjiga The fear from battle among muslims od Jima Reisberga)

Doduse ti mozes s*ati kolko hoces ali ne mozes poricati da si nase krvi, rasan covek, Sloven iako su te poturcili.
Pogledaj ove Arape, Turke i druge. Recimo kad gledas krstaske ratove, hriscani, razvijene ljudine na konjima herojski jurisaju, a Arapi i Turci, mali proredjene brade :twisted: , kukavice lojave, pustinjski pacovi :shock: koji smrde i peru bulju iz ibrika samo gledaju da napadnu iz zasede. Nit su imali neke ponosite oklope ili slicno :P .... pa vama je najveca sramota vas su i Indusi s vremena na vreme redovno pobedjivali...Induse obozavam :P !

Srbi su svoje junastvo dokazali, a tebe boli sto ne smes da pitas svoju bracu Turke o tome... to su naknadno jos par puta potvrdjivali, postoje brojna svedocanstva...

Aj mi reci koliko je tvoja vera kompatibilna sa naucnim razvojem i koje je muslimanima bilo poslednje naucno otkrice od 8-10-tog veka do danas (ne racunajuci barut koji je Turcima dosao od Kineza)...
Posteno ti kazem, kako god pogledas vi ste bolni stid ljudskog roda u poredjenju sa Evropom. Nema ni sta da se jede, pustinja....jedino ih nafta vadi...

Ali decko, ti si ipak u BiH, tj. Evropa. Ti se svesan da bi bio isti kao i mi ili Hrvati ali te je vera zaj*bala. Procitaj malo vise recimo o Kotromanicima i pogotovo nasem velikom rodjaku, kralju Tvrtku. Obrazuj se malo, pa nije svet poceo sa islamom, uostalom to je i najmladja monoteisticka vera koja sa oslanja ne prethodne dve i naravno najagresivnija, jer tezi da ih negira kako bi de facto pokazala da je bas ona "ultimate" put ka Allahu.

Nece biti mira na zemlji dok je islama na zemlji !

P. S. Pa vidi sta vam Amerikanci rade, cak vas i siluju :roll: po zatvorima (doduse ne tvoje, ali one tvoje rodjake po veri) i zapamti moj nick ! Nadji ga u enciklopediji i videces da je to najveci junak Irana iz preislamskog perioda...
Toliko o junastvu, ne bih ti ovo sve rekao da nisi provocirao....Aj' sad na spavanje

Appele,
Juste appele,
et tous le falcons
donneront la vie pour toi !
 
Zarathustra:
Abdurrahman:
jer Srbin kao vojnik nije nikad bio hrabar i heroj u ratu prsa u prsa i sl. sa vojnicima drugih naroda, vec je uvijek ´heroj´ kao i ovi na snimcima, ubijati civile i nenaoruzane ljude. To je vasa stvarnost i ´ponosite´ se njome.

Pa vasa vera je sama po sebi kukavicka. Ja ne znam koji su rat muslimani dobili posteno. Pa cemu su sluzili vasi drevni Assasini kod Saracena (prve mucke ubice, atentatori) i Mamaluci na kamalima. Gde su to istinski junaci ? Mozda samo u bajkama o Seherezadi i 1001 noci. (pogledaj recimo the Kingdom of Heaven ili knjiga The fear from battle among muslims od Jima Reisberga)

Doduse ti mozes s*ati kolko hoces ali ne mozes poricati da si nase krvi, rasan covek, Sloven iako su te poturcili.
Pogledaj ove Arape, Turke i druge. Recimo kad gledas krstaske ratove, hriscani, razvijene ljudine na konjima herojski jurisaju, a Arapi i Turci, mali proredjene brade :twisted: , kukavice lojave, pustinjski pacovi :shock: koji smrde i peru bulju iz ibrika samo gledaju da napadnu iz zasede. Nit su imali neke ponosite oklope ili slicno :P .... pa vama je najveca sramota vas su i Indusi s vremena na vreme redovno pobedjivali...Induse obozavam :P !

Srbi su svoje junastvo dokazali, a tebe boli sto ne smes da pitas svoju bracu Turke o tome... to su naknadno jos par puta potvrdjivali, postoje brojna svedocanstva...

Aj mi reci koliko je tvoja vera kompatibilna sa naucnim razvojem i koje je muslimanima bilo poslednje naucno otkrice od 8-10-tog veka do danas (ne racunajuci barut koji je Turcima dosao od Kineza)...
Posteno ti kazem, kako god pogledas vi ste bolni stid ljudskog roda u poredjenju sa Evropom. Nema ni sta da se jede, pustinja....jedino ih nafta vadi...

Ali decko, ti si ipak u BiH, tj. Evropa. Ti se svesan da bi bio isti kao i mi ili Hrvati ali te je vera zaj*bala. Procitaj malo vise recimo o Kotromanicima i pogotovo nasem velikom rodjaku, kralju Tvrtku. Obrazuj se malo, pa nije svet poceo sa islamom, uostalom to je i najmladja monoteisticka vera koja sa oslanja ne prethodne dve i naravno najagresivnija, jer tezi da ih negira kako bi de facto pokazala da je bas ona "ultimate" put ka Allahu.

Nece biti mira na zemlji dok je islama na zemlji !

P. S. Pa vidi sta vam Amerikanci rade, cak vas i siluju :roll: po zatvorima (doduse ne tvoje, ali one tvoje rodjake po veri) i zapamti moj nick ! Nadji ga u enciklopediji i videces da je to najveci junak Irana iz preislamskog perioda...
Toliko o junastvu, ne bih ti ovo sve rekao da nisi provocirao....Aj' sad na spavanje

Appele,
Juste appele,
et tous le falcons
donneront la vie pour toi !

U potpunosti se slazem sa tobom.
A za Sarajevo od gore spomenutog Abbra.., nebudi smijesan.
"Ti nisi vidio Sarajevo u miru,a kamoli u ratu"
.
Pa pogledaj lokaciju levatu jedan, tokom rata sam bio na Ilidži, sta mi ti pricas o Sarajevu.
Nesto se sada kurcite, a svi znamo da ste vi veliki miševi!!!
 
Tacno tako...recimo ja nikada nisam video Sarajevo u ratu a ni posle rata (u miru jesam, a bolje i da nisam). I tacno je da ne vredi da se mesam u sam tok rata...ali ja nisam dete i nisam malouman pa da moram da se naprezem i da puno mislim kako bih shvatio da iz rata niko nije izasao cistih ruku...pa stoga znam, iako nisam bio tamo, da su muslimani bili jedna vrlo genocidna i surova formacija. Uostalom, pamtim dobro jos odavno jednu izjavu Lorda Ovena, visokog predstvnika saveta bezbednosti za Bosnu i licnog pregovaraca britanskog dvora, koji je pokojnom Izetbegovicu jasno i striktno stavio do znanja da nije vreme za opsti sukob i gradjanski rat jer " Mladic kontrolise oko 77% Bosne, i pod komandom ima oko 680 tenkova". Naravucenije, za one sa jeftinijim ulaznicama...nije vreme za frku jer ce vas Srbi pocistiti...sacekajte plave slemove pa cemo lagano i kako dolikuje manirima zapadne evrope. Jel da "Bosnjaku"? Za nije tako bilo? Malo biste se zeznuli da su nas "stranci" pustili da sami resavamo zavadu. I bolje sto nisu...bilo bi neopisivo.
 
Zarathustra:
Abdurrahman:
jer Srbin kao vojnik nije nikad bio hrabar i heroj u ratu prsa u prsa i sl. sa vojnicima drugih naroda, vec je uvijek ´heroj´ kao i ovi na snimcima, ubijati civile i nenaoruzane ljude. To je vasa stvarnost i ´ponosite´ se njome.

Pa vasa vera je sama po sebi kukavicka. Ja ne znam koji su rat muslimani dobili posteno. Pa cemu su sluzili vasi drevni Assasini kod Saracena (prve mucke ubice, atentatori) i Mamaluci na kamalima. Gde su to istinski junaci ? Mozda samo u bajkama o Seherezadi i 1001 noci. (pogledaj recimo the Kingdom of Heaven ili knjiga The fear from battle among muslims od Jima Reisberga)

Doduse ti mozes s*ati kolko hoces ali ne mozes poricati da si nase krvi, rasan covek, Sloven iako su te poturcili.
Pogledaj ove Arape, Turke i druge. Recimo kad gledas krstaske ratove, hriscani, razvijene ljudine na konjima herojski jurisaju, a Arapi i Turci, mali proredjene brade :twisted: , kukavice lojave, pustinjski pacovi :shock: koji smrde i peru bulju iz ibrika samo gledaju da napadnu iz zasede. Nit su imali neke ponosite oklope ili slicno :P .... pa vama je najveca sramota vas su i Indusi s vremena na vreme redovno pobedjivali...Induse obozavam :P !

Srbi su svoje junastvo dokazali, a tebe boli sto ne smes da pitas svoju bracu Turke o tome... to su naknadno jos par puta potvrdjivali, postoje brojna svedocanstva...

Aj mi reci koliko je tvoja vera kompatibilna sa naucnim razvojem i koje je muslimanima bilo poslednje naucno otkrice od 8-10-tog veka do danas (ne racunajuci barut koji je Turcima dosao od Kineza)...
Posteno ti kazem, kako god pogledas vi ste bolni stid ljudskog roda u poredjenju sa Evropom. Nema ni sta da se jede, pustinja....jedino ih nafta vadi...

Ali decko, ti si ipak u BiH, tj. Evropa. Ti se svesan da bi bio isti kao i mi ili Hrvati ali te je vera zaj*bala. Procitaj malo vise recimo o Kotromanicima i pogotovo nasem velikom rodjaku, kralju Tvrtku. Obrazuj se malo, pa nije svet poceo sa islamom, uostalom to je i najmladja monoteisticka vera koja sa oslanja ne prethodne dve i naravno najagresivnija, jer tezi da ih negira kako bi de facto pokazala da je bas ona "ultimate" put ka Allahu.

Nece biti mira na zemlji dok je islama na zemlji !

P. S. Pa vidi sta vam Amerikanci rade, cak vas i siluju :roll: po zatvorima (doduse ne tvoje, ali one tvoje rodjake po veri) i zapamti moj nick ! Nadji ga u enciklopediji i videces da je to najveci junak Irana iz preislamskog perioda...
Toliko o junastvu, ne bih ti ovo sve rekao da nisi provocirao....Aj' sad na spavanje

Appele,
Juste appele,
et tous le falcons
donneront la vie pour toi !

Ne citam tvoje nebuloze,jer vidim po prvoj i jednom dijelu druge recenice, da ti uopce historiju svoju ne poznajes a kamoli drugih naroda kao npr. moju bosnjacku/bosansku.

Ne znas ti o historiji nista i o bitkama, jer inace da znas, ne bi nikad izjavio to sto jesi, tj. provalio.

Pogledaj u historiju muslimana, da su uvijek kada bi dobivali rat to na posten i ljudski nacin dobili kao i ovaj zadnji, hvala Bogu, a nije im trebalo da cine genocid, urbicid, nezapamcene zlocine, itd., kao sto je vasa historija preplaveljana time, zato sto ne vidite, zato sto vas lazu a i vi mnogi znate da to sto ste gledali na TV medijama i sl. za vrijeme agresije na BiH, da je to laz, ali ipak ste to gledali i godilo vam je´. Niste istinu htjeli da znate i priznate.

Muslimani cijelog svijeta mogu sto se tice svoje historije, da idu podignute glave, da se nikoga ne boje po pitanju nekoga da su zakacili, pocinili nad nekim zlocin, genocid, itd.

A sta je sa vama Srbima ? Pogledaj samo kako pravite od najvecih zlocinaca ´heroje´. Pa to moze biti samo u Srbiji. No, niste vi toliko krivi koliko i jeste, jer su vam podvalili da u to vjerujete, kako kaze jedna osoba srpske nacionalnosti slijedece:

Hej ljudi! Znate li sta znaci ovo suocavanje sa Srebrenicom? To znaci da srebrenicki zlocin nije izmisljotina neprijatelja srpstva, vec cinjenica koja dovodi u pitanje i sve one druge laze kojima smo sami sebe obmanjivali sve ove godine. Neko je u nase ime zaista isao da ubija i kolje. To znaci da su sankcije i bombardovanje bili opravdani, sa ciljem da nas trgnu iz naseg laznog sna, zbog kojeg su hiljade ljudi stradali. Doslo je vreme da se probudimo, priznamo svoju odgovornost, pohapsimo glavne krivce, i sami se izvinemo porodicama nastradalih sto smo stvorili takvo javno mnenje i takvu psiholosku atmosferu da su svi ti zlicini mogli biti ucinjeni, i sto su njihovi krivci do sada mogli da ostanu nekaznjeni. Upropastili smo zemlju sankcijama, i svoj karakter lazima, jer smo odlucili da sa slepom samouverenoscu branimo zlocince, koje smo sami uzdigli na njihov presto moci u nasem narodu.
(Bio sam lud, 5. jun 2005 10:09)
 
CIKLON B:
ISPRAVKA U NASLOVU TEME

MOZES DA TVRDIS DA SI BOSNJAK, MARSOVAC EGIPCANIN STA TI JE VOLJ...

VI STE OBICNE POTURICE KOJE SU PRODALE VERU ZA VECERU!!! TI SI SAD KAO BOSNJAK I STA TI JA ZNAM...

Jos uvijek vjerujes u srpske - cetnicke nebuloze iako je Vuk Karadzic priznavao Bosnjake ? Koliko ste vi samo kontradiktorni i koliko sami sebe lazete pa vjerujete u tu laz, a nije ni cudo kad ste na lazima zasnovali svoju historiju i u nju vjerujete kao sto vjerujete za zlocine, genocid i agresiju od strane Srbije na Republiku BiH:

Zarathustra:
Abdurrahman:
jer Srbin kao vojnik nije nikad bio hrabar i heroj u ratu prsa u prsa i sl. sa vojnicima drugih naroda, vec je uvijek ´heroj´ kao i ovi na snimcima, ubijati civile i nenaoruzane ljude. To je vasa stvarnost i ´ponosite´ se njome.

Pa vasa vera je sama po sebi kukavicka. Ja ne znam koji su rat muslimani dobili posteno. Pa cemu su sluzili vasi drevni Assasini kod Saracena (prve mucke ubice, atentatori) i Mamaluci na kamalima. Gde su to istinski junaci ? Mozda samo u bajkama o Seherezadi i 1001 noci. (pogledaj recimo the Kingdom of Heaven ili knjiga The fear from battle among muslims od Jima Reisberga)

Doduse ti mozes s*ati kolko hoces ali ne mozes poricati da si nase krvi, rasan covek, Sloven iako su te poturcili.
Pogledaj ove Arape, Turke i druge. Recimo kad gledas krstaske ratove, hriscani, razvijene ljudine na konjima herojski jurisaju, a Arapi i Turci, mali proredjene brade :twisted: , kukavice lojave, pustinjski pacovi :shock: koji smrde i peru bulju iz ibrika samo gledaju da napadnu iz zasede. Nit su imali neke ponosite oklope ili slicno :P .... pa vama je najveca sramota vas su i Indusi s vremena na vreme redovno pobedjivali...Induse obozavam :P !

Srbi su svoje junastvo dokazali, a tebe boli sto ne smes da pitas svoju bracu Turke o tome... to su naknadno jos par puta potvrdjivali, postoje brojna svedocanstva...

Aj mi reci koliko je tvoja vera kompatibilna sa naucnim razvojem i koje je muslimanima bilo poslednje naucno otkrice od 8-10-tog veka do danas (ne racunajuci barut koji je Turcima dosao od Kineza)...
Posteno ti kazem, kako god pogledas vi ste bolni stid ljudskog roda u poredjenju sa Evropom. Nema ni sta da se jede, pustinja....jedino ih nafta vadi...

Ali decko, ti si ipak u BiH, tj. Evropa. Ti se svesan da bi bio isti kao i mi ili Hrvati ali te je vera zaj*bala. Procitaj malo vise recimo o Kotromanicima i pogotovo nasem velikom rodjaku, kralju Tvrtku. Obrazuj se malo, pa nije svet poceo sa islamom, uostalom to je i najmladja monoteisticka vera koja sa oslanja ne prethodne dve i naravno najagresivnija, jer tezi da ih negira kako bi de facto pokazala da je bas ona "ultimate" put ka Allahu.

Nece biti mira na zemlji dok je islama na zemlji !

P. S. Pa vidi sta vam Amerikanci rade, cak vas i siluju :roll: po zatvorima (doduse ne tvoje, ali one tvoje rodjake po veri) i zapamti moj nick ! Nadji ga u enciklopediji i videces da je to najveci junak Irana iz preislamskog perioda...
Toliko o junastvu, ne bih ti ovo sve rekao da nisi provocirao....Aj' sad na spavanje

Appele,
Juste appele,
et tous le falcons
donneront la vie pour toi !

Ne citam tvoje nebuloze,jer vidim po prvoj i jednom dijelu druge recenice, da ti uopce historiju svoju ne poznajes a kamoli drugih naroda kao npr. moju bosnjacku/bosansku.

Ne znas ti o historiji nista i o bitkama, jer inace da znas, ne bi nikad izjavio to sto jesi, tj. provalio.

Pogledaj u historiju muslimana, da su uvijek kada bi dobivali rat to na posten i ljudski nacin dobili kao i ovaj zadnji, hvala Bogu, a nije im trebalo da cine genocid, urbicid, nezapamcene zlocine, itd., kao sto je vasa historija preplaveljana time, zato sto ne vidite, zato sto vas lazu a i vi mnogi znate da to sto ste gledali na TV medijama i sl. za vrijeme agresije na BiH, da je to laz, ali ipak ste to gledali i godilo vam je´. Niste istinu htjeli da znate i priznate.

Muslimani cijelog svijeta mogu sto se tice svoje historije, da idu podignute glave, da se nikoga ne boje po pitanju nekoga da su zakacili, pocinili nad nekim zlocin, genocid, itd.

A sta je sa vama Srbima ? Pogledaj samo kako pravite od najvecih zlocinaca ´heroje´. Pa to moze biti samo u Srbiji. No, niste vi toliko krivi koliko i jeste, jer su vam podvalili da u to vjerujete, kako kaze jedna osoba srpske nacionalnosti slijedece:

Hej ljudi! Znate li sta znaci ovo suocavanje sa Srebrenicom? To znaci da srebrenicki zlocin nije izmisljotina neprijatelja srpstva, vec cinjenica koja dovodi u pitanje i sve one druge laze kojima smo sami sebe obmanjivali sve ove godine. Neko je u nase ime zaista isao da ubija i kolje. To znaci da su sankcije i bombardovanje bili opravdani, sa ciljem da nas trgnu iz naseg laznog sna, zbog kojeg su hiljade ljudi stradali. Doslo je vreme da se probudimo, priznamo svoju odgovornost, pohapsimo glavne krivce, i sami se izvinemo porodicama nastradalih sto smo stvorili takvo javno mnenje i takvu psiholosku atmosferu da su svi ti zlicini mogli biti ucinjeni, i sto su njihovi krivci do sada mogli da ostanu nekaznjeni. Upropastili smo zemlju sankcijama, i svoj karakter lazima, jer smo odlucili da sa slepom samouverenoscu branimo zlocince, koje smo sami uzdigli na njihov presto moci u nasem narodu.
(Bio sam lud, 5. jun 2005 10:09)
 
Belgrader:
Tacno tako...recimo ja nikada nisam video Sarajevo u ratu a ni posle rata (u miru jesam, a bolje i da nisam). I tacno je da ne vredi da se mesam u sam tok rata...ali ja nisam dete i nisam malouman pa da moram da se naprezem i da puno mislim kako bih shvatio da iz rata niko nije izasao cistih ruku...pa stoga znam, iako nisam bio tamo, da su muslimani bili jedna vrlo genocidna i surova formacija. Uostalom, pamtim dobro jos odavno jednu izjavu Lorda Ovena, visokog predstvnika saveta bezbednosti za Bosnu i licnog pregovaraca britanskog dvora, koji je pokojnom Izetbegovicu jasno i striktno stavio do znanja da nije vreme za opsti sukob i gradjanski rat jer " Mladic kontrolise oko 77% Bosne, i pod komandom ima oko 680 tenkova". Naravucenije, za one sa jeftinijim ulaznicama...nije vreme za frku jer ce vas Srbi pocistiti...sacekajte plave slemove pa cemo lagano i kako dolikuje manirima zapadne evrope. Jel da "Bosnjaku"? Za nije tako bilo? Malo biste se zeznuli da su nas "stranci" pustili da sami resavamo zavadu. I bolje sto nisu...bilo bi neopisivo.

Naravno, stranci su im ucinili nevidjenu uslugu, ali je fazon sto oni to nece da priznaju, nego se nesto hvale kako su oni odbranili Sarajevo i te gluposti.
Sta ste vi odbranili i mogli odbraniti ???
Pa samo u jednom danu smo vam napravili havariju u Sarajevu, pa sta ste mogli da uradite po tom pitanju ? Nista!!! E mi da smo htjeli mogli smo vas otrati kad smo htjeli, samo da smo jedno 7 dana drzali isti tempo, vi nebi mogli prstom mrdnut i sad mi reci kako ste se mogli odbraniti ?
Zato nemoj da pricas gluposti nego priznaj da ste bili misevi, koje je izvukao UN i ostale svjecke organizacije.
 
Belgrader:
Tacno tako...recimo ja nikada nisam video Sarajevo u ratu a ni posle rata (u miru jesam, a bolje i da nisam). I tacno je da ne vredi da se mesam u sam tok rata...ali ja nisam dete i nisam malouman pa da moram da se naprezem i da puno mislim kako bih shvatio da iz rata niko nije izasao cistih ruku...pa stoga znam, iako nisam bio tamo, da su muslimani bili jedna vrlo genocidna i surova formacija. Uostalom, pamtim dobro jos odavno jednu izjavu Lorda Ovena, visokog predstvnika saveta bezbednosti za Bosnu i licnog pregovaraca britanskog dvora, koji je pokojnom Izetbegovicu jasno i striktno stavio do znanja da nije vreme za opsti sukob i gradjanski rat jer " Mladic kontrolise oko 77% Bosne, i pod komandom ima oko 680 tenkova". Naravucenije, za one sa jeftinijim ulaznicama...nije vreme za frku jer ce vas Srbi pocistiti...sacekajte plave slemove pa cemo lagano i kako dolikuje manirima zapadne evrope. Jel da "Bosnjaku"? Za nije tako bilo? Malo biste se zeznuli da su nas "stranci" pustili da sami resavamo zavadu. I bolje sto nisu...bilo bi neopisivo.

Necu komentarisati nista od tvog posta osim zadnje recenice, jer ionako se takve stvari koje si napisao i ne komentarisu a zasto ? Razlog je poznat, jer si neupucen u ono u sto si se upustio da pricas.

Naime, stranci su pustili da se kolju tri ipo godine Bosnjaci po BiH, i niko to nije sprijecio, a bosnjacki narod je goloruk zaustavio cetnicku bandu i Srbiju od agresije.

Ne pricajte vise gluposti kako nam je neko sa Zapada pomogao, kad vi dobro znate ( ne Srbi iz Srbije, jer vi imate i imali ste potpunu pogrjesnu sliku prikazatu vec Srbi iz BiH ) da nama nije Zapad pomogao haman nista, vec naprotiv, odmogao.

Je li to nam pomogao sto nam je dao embargo na uvoz oruzja da se ne mozemo braniti ? A primili nas u UN-e kao nezavisnu i suverenu drzavu i kao clanicu UN-a ?! Je li to sto su gledali kako se kolje jedan narod tri godine - je li to njihova pomoc ? Je li to sto su oduzeli oruzje i prevarili narod Srebrenice pa izdali cetnicima da pokolju nevine ljude, civile, itd ? Je li to njihova pomoc ? Da vise ne nabrajam jer bih stvarno oduzio a i tebi bi sigurno bilo dosadno ovo citati.

Nego, kad je postala obrnuta situacija, Zapad tj. svijet je zaustavio rat u BiH i vi sad govorite kako su nama stranci pomogli ? Gdje su nam pomogli ? Pomogli nam da nas zaustave kad smo bili kod Banja Luke. ´Pomogli´ nam time sto su nam zaprijetili da ce nas NATO bombardovati ako ne stanemo a bili smo od Banja Luke oko 6 km samo, tj. do grada, pa pred samim Prijedorom takodjer, u Doboj samo sto A RBiH nije usla i bilo je pitanje sahata da udje, pa pred Bihacom priredio se bio ´docek´ za srpsku agresorsku vojsku kod Ripca, no, Britanci su vam pomogli i skuzili sta vam se sprema pa su vam rekli da odma stanete sa napredovanjem jer se radilo o zamci, itd.

Da vise, takodjer, ne nabrajam jer bih oduljio, i sta bi ? Ko je kome pomogao ? Pomogla je vama Amerika da vam se ne desi u BiH kao sto vam se desilo Hrvatskoj, da budete potpuno ocisceni, ali ne genocidom, zlocinima, kao sto ste vi cinili nad Bosnjacima.

Pogledaj primjer generala Atifa Dudakovica, general petog Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, kad ulazi u Sanski Most A RBiH, te nalazi srpske civile koji su se sakrili po podrumima, itd. Vodi jedan vojnik starog djeda i nenu ( deda i baku ) - bosanski Srbi su, na most kod generala Dudakovica, pa ih Dudakovic pita koliko ih ima.... da ce dobiti hranu, da niko im ne smije nista uciniti, da je Sanski Most pred Banja Lukom oslobodjen, da se ne brinu, da ce moci mirno zivjeti i pri tome zagrli staru majku. Da, General Dudakvic grli staru majku - Srpkinju, dok general Mladic govori da tuku u ZIVO Meso u Sarajevu rijecima: "Udri u zivo meso, tamo nema mnogo srpskog zivlja"... kao sto vas general i ´heroj´ ubija civile i naredjuje likvidiranje hiljadama civila. A bjezi Mladic ko gusar nakon sto opljacka nesto, bjezi sa Teocaka kada je bio ranjen gore, bjezi takodje i onaj cetnik Arkan iz Srebrenice kad mu je 12 njegovih vojnika ubijeno a on ranjen i pobjegao kroz neku kanalizaciju. Da, to su vasi ´heroji´ ali HEROJI samo nad civilima i nenaoruzanim, ali kad vide ispred sebe vojsku koja je makar priblizno obucena i spremna kao sto je tadasnja JNA bila, bjeze cetnici ostavljaju svoje porodice, jer znaju da im nece faliti ni dlaka sa glave.

Takodje, general rahmetli Mehmed Alagic, kada ulazi u Donji Vakuf, stize srpske kolone izbjeglica u sumama i na putu, gdje su jurnili tenkovi JNA da bjeze 1995. pa u putu pregazili neke kamione i traktore svojih sunarodnjaka koji su takodje bjezali iz Donjeg Vakufa - dakle Srbi, civili.

Kaze jedna baba ´nemojte nas pobiti´... a niko ih ne dira, vec su ih vratili njihovim kucama u grad - D. Vakuf, dok su nase babe mnoge silovane bile, poklane, obecascene na najgori i najponizavajuci nacin.

Vi imate po ko zna koji put krvavu historiju, vi ste genocidni narod ma koliko se sapirali da niste, jer to doista jeste pa makar vi i ne priznali i ne vidjeli to, ali vidi cijeli svijet, zato ne brigajte i samo je pitanje vremena kad ce te to u pravoj slici da vidite i da priznate kao sto sve vise i vise Srba i vasi politicara priznaje ono sto je istina.

Kalesija - odakle sam ja, napao je citav Novo-Sadski korpus JNA i porusio grad te ga drzao samo 11 dana nakon cega je oslobodjen od golorukok naroda. I vi kazete da Srbija nije izvrsila agresiju i genocid ? Pa odakle onda njihovi korpusi u BiH ? Odakle njihove jedinice ?

I procitaj slijedeci komentar od jednog Srbina:

Срамота ме од изјава неких политичара. "Појединачни случај ван територије земље...".
Само око Сребренице било је тих "појединачних случајева" више од 8.000, а извршиоци су већином имали српска документа и држављанство.
Зар то није довољан разлог за покретање скупштинске расправе?
Бедно и јадно (ко зна по који пут) оправдање "вишим интересима".
Прави српски интерес у овом тренутку је само ИСТИНА, а да ли ће такву истину код себе наћи и бивша "браћа" - то не би требало да нас интересује.
(Лале, Беч, 5. jun 2005 11:32)


Kao i ovaj komentar:

Nažalost, stravično. Najgore je što se normalni ljudi sada moraju stidjeti do groba u ime zločina koji su činili ljudi bez imalo stida. Samo se sjetite tih brđana, koji su se spustili s planina i navukli mrak na oči poštenog svijeta - klalo se i palilo. Orgijalo se, pljačkalo. Sve u ime naroda i nacije. Vrijeme ja da izvučemo glave iz gu... i obračunamo se s njima, izvinemo komšijama i vidimo šta ćemo i kako dalje.
Nažalost, s ovim strašnim grijesima ćemo svi morati živjeti dalje.
(Boki, 5. jun 2005 13:47)
 

Back
Top