Koliko ste zapravo frustrirani

VedarDan

Zainteresovan član
Poruka
300
Evo da i ja postavim jednu temu. Mislim da je idealna za forum. Podršku mi je dala jedna koleginica sa Foruma.

Molim forumaše da razgovor drže CLEAN ako je to ikako moguće. Ne mora baš svaka tema da bude "zagađena".


Hvala


N..hvala na podršci :) :)
 
Pa nema tu mnogo filozofije ... moras raditi onako kako osecas. Nekad osecas da srce prevlada, pa ga pozoves pravis malo budalu od sebe i ne prihvatas stvari, ali tako je. Nekad ti je razum jacha strana, jedes se u sebi, ali ostajes dostojanstvena u celoj situaciji .... jer tako osecas da treba.

Nema leka .... sve je u tebi ....
 
lav607:
Pa nema tu mnogo filozofije ... moras raditi onako kako osecas. Nekad osecas da srce prevlada, pa ga pozoves pravis malo budalu od sebe i ne prihvatas stvari, ali tako je. Nekad ti je razum jacha strana, jedes se u sebi, ali ostajes dostojanstvena u celoj situaciji .... jer tako osecas da treba.

Nema leka .... sve je u tebi ....

HEJ DECKO ZASTO SI ISKOPIRAO MOJU PORUKU :evil:
 
Svako je manje ili vise frustriran... To je prirodno stanje svesti jer mogucnosti i zelje se nikada, ali nikada, ne mogu skroz poklopiti... Sto vise imas, to vise zelis... Sto manje imas, to vise zavidis onima koji imaju... U oba slucaja - frustracija je neminovna...

Zato ja o tome uopste i ne razmisljam... Imam tako velike zelje i ambicije da sam apsolutno svestan da se 90% toga nece ostvariti, i sasvim sam svestan frustracije koja bi nastala iz toga kada bih ja onako ozbiljno zeleo nedokucive stvari...

Tako da je moj recepat: Big wishes, small expectations & keeping it low profile...

Primer (direktno vezan za temu) koji potvrdjuje korisnost ovakvog pristupa:
1) Hocu da poyebem neku devojcicu koja bezi od mene, prezire me, or whatever (mislim moze da bude bilo koji razlog koji bi je okarakterisao kao nedokucivu)
2) Znam da cu lakse dobiti na lotou koji ne igram, nego da se ovako nesto desi, pa samim tim odmah tu zelju stavljam na mesto 'pustih zelja' koje ne izazivaju nikakvu frustraciju.
3) Cutim o tome da ne bih ispao pusti sanjar, budala i sta ja znam...

I svi srecni & zadovoljni, ja nisam isfrustriran jer sam se pomirio sa cinjenicom da je to sto zelim nedokucivo za mene, te samim tim okrecem se ostvarivanju onih zelja za koje imam realno sanse da ispunim, a satisfakcija kod ostvarenja istih, i ako mnogo manja nego kad bih ostvario tu 'pustu zelju', je sasvim dovoljna da kompenzuje misli i emocije koji bi se pretocili u frustraciju...

Being in a piece with yourself is the greatest skill one can achieve!
 
VedarDan:
Incognito, pa da sam i ja neka devojcica koju navodiš u primeru, i ja bih te izbegavao, ako je sex sve sto zelis. Ne shvati ovo kao napad, samo komentarišem tvoj primer.

Ja sam naveo primer... Ajd sad zameni ta devojcica sa recimo Monika Beluci... Mislim ne verujem da bih zeleo da imam ista sa njom, al' bih je rado 'prislonio uza zid'...

To je bukvalni primer...

Ajd' ovako ako ti je lakse prvu stavku zameni sa: Devojcica koja mi se svidja i za kojom iz nekog neobjasnjivog razloga otkidam, a koja mene iz takodje neobjasnjivih razloga ne konstantuje i ne zeli da ima ista samnom...

Mozes i sve to zameniti sa bilo cime sto je prakticno nedokucivo u datoj situaciji, odnosno za sta su sanse toliko male da je gotovo smesno o tome i misliti (govoriti i da ne kazem - zato i postoji treca stavka), i tome se iz svog srca nadati, jer to jedino u frustraciju moze da odvede... Uvek, sem u par primera koji mi se vala dobrano obise o glavu, sam se vodio cost/benefit analizom pri odlukama, i to je, bar za mene, jedini nacin da izbegnem frustracije i sprecim da mi ponovo proradi cir...

I want it all, but I'm satisfied with as much as I can get...
 
VedarDan:
lav607:
Ja sam sav isfrustriran..........jeb^ga........oce neko da mi poogne da resim te moje probleme........ :cry: :?:


Imaš na kompjuteru dugme za gašenje.
Lepo ga pritisni i sačekaj da se ugasi.
Doteraj se i idi u grad,
izduvaj se malo.

Udahni duboko.

Od većine tekstova na Krstarici
nažalost svak od nas postane frustriran,
ako ima tanke nerve.


Ma iso bi ja do grada.............ali me mrzi da pesacim.......22km..........tako da ........ma da...
a025.gif
 
Frustracija je dobro i produktivno osecanje ako znas da je usmeris u pravom smeru. Ako si frustriran to znaci da si tvrdoglav, uporan i istrajan u onome cemu tezis...bez obzira sto ne mozes to jos uvek da ostvaris.Najgore je predati se.Najfrustriraniji ljudi su revolucionari.Trebas imati muda da ides do kraja. E sad zavisi sta je tu frustraciju izazvalo i kakva su tvoja htenja...Ako si frustriran sto nemas vise para onda je to jadno...postajes kriminalac...i u 99% slucajeva odes u k u r a c!
Ako si frustriran zbog ne uzvracene ljubavi onda je to nesto. Ako se predas postajes gey. :shock:
Ja sam frustriran zato sto su ljudi plitki...neistrajni...jedno misle drugo rade...
Ljubav uvek nadje svoj pravi put!
 
mikajo:
Ako si frustriran zbog ne uzvracene ljubavi onda je to nesto. Ako se predas postajes gey. :shock:

E ova ti je k'o u Njegosa...

Dakle, ceo zivot treba posvetiti osobi koja ti nije uzvratila ljubav, pa makar je nikada ne (re)osvojio jer ne zeli ocima da te vidi, ili ces postati gay? Ne znam da l' ces postati gay ako odustanes, ali ako ne odustanes u gornjem slucaju, 100% ces ostati samac do kraja zivota, a na tu tvoju emotivnu frustraciju ce se nadovezati jedna mnogo gora, nagonska - seksualna frustracija...

Ne treba se predavati pre bitke, ali ako jednostavno nema sanse da se nesto ostvari, treba imati meru dokle ces ici... A onda lepo kazes dosta, i okrenes se drugim stvarima... Lupanje glavom o zid jos nikome nije pomoglo...
 
Incognito:
mikajo:
Ako si frustriran zbog ne uzvracene ljubavi onda je to nesto. Ako se predas postajes gey. :shock:

E ova ti je k'o u Njegosa...

Dakle, ceo zivot treba posvetiti osobi koja ti nije uzvratila ljubav, pa makar je nikada ne (re)osvojio jer ne zeli ocima da te vidi, ili ces postati gay? Ne znam da l' ces postati gay ako odustanes, ali ako ne odustanes u gornjem slucaju, 100% ces ostati samac do kraja zivota, a na tu tvoju emotivnu frustraciju ce se nadovezati jedna mnogo gora, nagonska - seksualna frustracija...



Ne treba se predavati pre bitke, ali ako jednostavno nema sanse da se nesto ostvari, treba imati meru dokle ces ici... A onda lepo kazes dosta, i okrenes se drugim stvarima... Lupanje glavom o zid jos nikome nije pomoglo...

Nisi me razumeo najbolje...nisam rekao da trebas da ostanes...da se vise posvetis jednoj osobi...toj koja ti nije uzvratila ljubav...vec da krenes dalje i dalje...ali da ne gubis samopouzdanje jer si zapravo ti u pravu...
nije slabost voleti, slabost je biti voljen a tu ljubav ne uzvratiti!
 
sve se moze ostvariti..kidnapujes je, odvedes na neko divno mesto puno cveca i tako..sad mi pala na pamet hotelska soba, vec duze vreme mislim na to ne znam zasto..kontradiktorno :P i ondak se ona zaljubi skroz..ali sve da bude romanticno i tako to :(
al' posto ovo nije tema dal' je Inco nekog mogao ili nije..onda..pa ja sam npr. frustrirana kad mi tako dodje..bubice..
 

Back
Top