Analiza ili prihvatanje

Ova analiza meni deluje JAKO POVRSNO. Kako to da se ne zapitas zasto je neko raskinuo sa tobom. Jer kao i za ljubav, i za raskid je potrebno dvoje. Ne mozes nekom pruzati ljubav, davati sve od sebe, a kad te on ostavi, ti kao ''ma bas me briga, ne mogu da se opterecujem time'' .... Treba razmisljati o greskama ... nekad cak treba i pokusati vratiti nekog, ako malo razmislis i shvatis da si gresio. Ne treba bas pustiti da te zivot nosi onako kako se njemu svidja. Nego stvar uzeti u svoje ruke, i zivot rukovoditi iskljucivo svojim zeljama, potrebama i htenjima.

Uostalom, kad te ostavi osoba koju volis, ne da razmisljas, nego ti to malte ne postane opsesija.

Cisto je foliranje fraza ''tako je kako je, sad je gotovo''. Ma dajte molim vas. Gde je tu borba. Gde je tu moje Ja .... gde je tu potreba da se karte bace na sto i iskreno se pogleda u oci nekim stvarima :evil:[/quote]

Pokušati vratiti?
Ne,ne treba,jer da je valjalo ne bi se prekidalo.
Šta te sprečava da prekineš ponovo i ponovo pa i za najmanju sitnicu.
Borba?
Isto ne,jer zašto sam uvek ja ta koja treba da se bori za nešto!
Svoje ja imam i zato neću dozvoliti drugima da me...
 
NatasaNatasa:
Slazem se da ne treba po svaku cenu nekog vracati ... ali daleko od toga da ne treba razmisljati ... :roll:
Ali, šta dobijaš tim razmišljanjem? Ako si ti pogrešila, onda znaš da jesi i možeš se potruditi da to ispraviš, ali ova tema nije o tome... Ovde je reč o prestanku ljubavi, a ne o nekom vidljivom razlogu koji treba da ispravljaš.
Jednostavno, makar i da si savršena - on te ne voli. To je nešto sa čim moraš da se pomiriš, čemu razmišljanje - ZAŠTO te ne voli? Ili, zašto voli nekog drugog, ili šta ta druga ima a ti nemaš... I sve što sam već rekla
 
Ma, ne razmišljam ja - koliko puta :roll:

Ali, kao što je Perla rekla, kad sam bila mlađa jesam, baš puno sam se opterećivala. Sad nemam potrebe, nisam u takvoj situaciji; a mislim da i kada bih došla u tu situaciju sada, da ne bih razmišljala na taj način. Ne kažem da ne bih bila tužna, ne bih čak bila ni cool, kao što kažeš; samo jednostavno bih razmišljala na drugi način, a ne - šta meni fali da me on ostavio.
 
Vidi Mackice svaki covek ponekad nesto pogresi to je normalno...ukoliko nisu velike greske. A ti nemoj previse da opterecujes sa tim greskicama nego razmisljaj pozitivno i kao sto zivot ide dalje tako i ti zamisli da svega toga nije ni bilo i samo nastavi tamo gde si stala...pametnija. :wink:
 
lav607:
mackica ns:
lav607:
mackica ns:
Daj, Lave, rođena sam ja za bolje, hauba samo u nuždi :P

Ma sanjo sam te na mojoj haubi..........pa mi to ostalo tako upecatljivo............... :wink:
Pa, dobro, sad shodno temi - da li razmišljaš zašto ti se san neće ostvariti? :P

Pa recimo posto prosli put nisi bas ostavila neki utisak...............a znas vrlo dobro da ja ne ponavljam greske...........tako da se ne bih ponovo maltretirao..............soryy 8)

Lave,lave...samo heftas po forumu.
Pa kakva ja mackica?
 
mackica ns:
inspirion:
Ova tema i postovi na njoj su dokaz ne zrelosti
ljudi koji kuckaju po forumu.
Jer da si zreo shvatio bi jedno:

Nikad se ne analizira.Kad shvatis da je gotovo,to samo iz tebe prodje.Nestane.Nekad duze,nekad krace.Ali se ne razmislja posle.A do tad,svako razmisljanje je subjektivno.
Pa, u pravu si inspirione; svako razmišljanje jeste subjektivno. I trebalo bi da se ne razmišlja... I da nestane... Ali, svi mi to ZNAMO, pitanje je da li smo u stanju da uvek i živimo u skladu sa tim 'mudrostima'. Ipak smo ljudska bića, nesavrešena, od krvi i mesa.
Pitanje je bilo kako vi živite, doživljavate i preživljavate te stvari, a ne kako bi trebalo da bude.
''Život je ono što jeste, a ne ono što bi trebalo da bude''

Ma pusti moje postove. Moras voleti iskreno i do kraja da bi shvatila sta sam hteo reci.Uvek.
Onda je sve....normalno.Bez foliranja.
 
Sve je mnogo komplikovanije da bi moglo u par rečenica da stane.

Milioni romana su napisani zbog neuzvraćene i prekinute ljubavi, a koliko ih je tek preživljenih koje blede i prekriva ih prošlost, mašta i budućnost, a koliko je tek onih koje će bura da donese
 
klara_m:
Sve je mnogo komplikovanije da bi moglo u par rečenica da stane.

Milioni romana su napisani zbog neuzvraćene i prekinute ljubavi, a koliko ih je tek preživljenih koje blede i prekriva ih prošlost, mašta i budućnost, a koliko je tek onih koje će bura da donese
A mi junaci samo u jednom od tih romana... Šmrk! :(
 
man'te se heftanja,ne kvarite mackici temu! :x
:arrow:
ja razmisljam,analiziram...i sve to protiv svoje volje i razuma i znam da to ne valja! :cry: i ne pomislim,ono:lepsa sam od nje,pametnija,bolja i vise ga volim i to,ne...ako postoji neka "ona" nju iskljucujem iz analize,mislim:problem je u nama dvoma,da nema problema ne bi bilo tog treceg lika,zar ne? tako,danima se prekontavam,ma mesecima da se ne lazemo,ZASTO ME NIJE VOLEO DOVOLJNO,onoliko koliko ja volim njega :( . a uzaludno je,na kraju krajeva...a pri tom jos i glupo! :o
 
jedan 'informativni' intermeco

inspirion:
heftati znaci isto sto i utovarati,tucati,razvaljivati... i slicne onomatopeje.


onomatopeja grch. pojava da rech svojim zvukom oponasha prirodu ili onoga koga oznachuje, tj rech stvorena podrazhavanjem glasova iz prirode ili podrazhavanjem zhivotinjskih glasova
(npr. pljus, bum, fljus... mozda u ovom sluchaju tuc ?)
 
Cela ta prica je prica o povrsnosti... cim je jedno od dvoje ljudi koji na pocetku veze pricaju o jednoj velikoj ljubavi i onda dodje momenat da se razilaze... najbolji je pokazatelj da je cela prica bila zasnovana na povrsnosti ... u 90 % slucajeva je tako.. Ja licno mrzim povrsnost a bio sam u situaciji da budem izlozen upravo tako necemu ... CITAT : Ja sam tebe odabrala i ja biram da necu da budem sa tobom ... To se desilo posle 12 godina zivota ... Da li tu moze biti govora o dubokim emocijama ili samo o povrsnosti ... Tu se ne postavljaju pitanja, vec samo ... da ...
 
Chitam odgovore i zapazham jednu zanimljivu stvar. Svaka ostavljena prvo pomisli da li joj biv$i sada fura lep$u, sisatiju, bogatiju.. $ta vec.. A toliko ste pu$tali 'chokoladu' na forumu o tome kako su oni sa vama jer su tobozh to pravi momci koji cene va$u pamet, 'teligenciju, duxownost... 8) c.c.

I normalno je da se analizira raskid (u sluchaju kad si ti ostavljena strana) i ne vidim $to se od toga pravi bauk. Ima$ mozak i trudi$ se da skonta$ ako si i gde si pogre$io, da iz toga izvuche$ neke zakljuchke i da ne ponovi$ iste gre$ke. Mozhda polarni medvedi, zhirafe i slonovi ne razmi$ljaju o tome, ali mi ljudi smo ovde gde i jesmo ba$ zato $to analiziramo.. Znachi niko ne pricha ovde o stavljanju nechega na papir i pisanja formula, ali neka razmi$ljanja moraju da postoje u zavisnosti od sluchaja
 
mackica ns:
Kad dođe kraj... Neko vas ostavi, kaže da voli nekog drugog... Ili da jednostavno vi niste jedno za drugo i kaže sve poznate fraze - nisi ti kriv, nije pravo vreme... I sve što se već govori u takvim situacijama.
Pitanje je da li prihvatate takvo stanje stvari, koliko god da vam je teško i nastavljate dalje; ili analizirate sebe, njega/nju i tog nekog drugog, trećeg... Da li razmišljate i pokušavate da shvatite šta niste dobro uradili, šta taj neko drugi ima, a vi nemate... Da li idete nekad i dotle da želite da postanete kao ta druga/i? Da menjate sebe, da biste se dopali tom kome želite.
Recimo, vidite momka koji vas je ostavio sa drugom devojkom - i prvo što vam padne na pamet - lepša je, ili ružnija je od mene. Pa, ako je ružnija (a uglavnom jeste :lol: ) kažete - šta radi sa njom, pa ja sam lepša :shock: To je najprizemniji primer, ali koliko daleko idete u takvim analizama, pitanjima, upoređivanjima...
I koliko gubite samopouzdanje zato što vas je baš taj neko određen, koga vi volite ostavio ili odbio? Da li ste u stanju da se pomirite sa tim da - bez obzira koliko ste i šta dali, koliko bili dobri - samo i jednostavno to 'nešto' ne postoji; a sa druge strane - sa nekom drugom, koja je ružnija ili lošija od vas - postoji. Da li ste u stanju da bez analize, bez ikakvih vidljivih i realnih razloga prihvatite da je to tako.

ZNAM koji su pravi odgovori na ova pitanja, tipa: takvi-smo-kakvi-smo, nekom ćemo biti najbolji i takvi, ne menjam se ni zbog koga, ako me ne voli takvu - neka ide... i sl. Mislim, svi mi znamo kako bi TREBALO da bude, zanima me kakvi ste stvarno u takvim situacijama... O čemu razmišljate, koja pitanja postavljate sebi i njemu/njoj, da li ih uopšte postavljate - ko je kriv, zašto je kriv...
MIslim da je bol kada vidite nekog sa drugim ili drugom nesto sto moze da razori pout noza u trenutku kad se desi...Secam se setala sam na mojoj voljenoj Adui jedno leto...pomirena sa cinjeniocom da eto on i ja nismo vise mogli zajedno da su razlike bile velike da je on imao neke ambi´cije i planove u koje se ja nisam uklapala i tako uljuljkana tim "opravdanjima" najmanje sam mislila da je neka druga u pitanju...jednostavno nisam htela da tako mislim...ili nisam smela...setam kazem tako a on i ona prolaze na biciklima pored...odvratan osecaj...ne zelim ga nikom...od besa pocinju komentari...jao bitanga pa vidi je bre nasta lici pa zar s njom pa da je neka riba bar nego lopata jao pa ovo ne mogu da verujem...a posle kad se sve stisalo...pesma na radiu: Dovraga snovi mojiiiii ona ti dobro stoji daaaaaaaa bolje nego jaaaaaaa.... I sta cu okrenem se novom zivotu, novim ciljevima, i sada kad je sve proslo ista sam...idem ponekad pognute glave jer jos boli i bolece uvek ako sretnem nekog ko me je skoro jako povredio, ako ga samo vidim sa drugom...koliko je zeljan da me slomi ni ne sanja da bi me u trenutku ubio...kad bi mi to uradio...a opet znam da bi prezivela...i tako u krug...Laze onaj ko kaze da mu je svejedno, bar dok se rane zbog rastanka ne zalece...
 
cLick - OR - Die:
Chitam odgovore i zapazham jednu zanimljivu stvar. Svaka ostavljena prvo pomisli da li joj biv$i sada fura lep$u, sisatiju, bogatiju.. $ta vec.. A toliko ste pu$tali 'chokoladu' na forumu o tome kako su oni sa vama jer su tobozh to pravi momci koji cene va$u pamet, 'teligenciju, duxownost... 8) c.c.

I normalno je da se analizira raskid (u sluchaju kad si ti ostavljena strana) i ne vidim $to se od toga pravi bauk. Ima$ mozak i trudi$ se da skonta$ ako si i gde si pogre$io, da iz toga izvuche$ neke zakljuchke i da ne ponovi$ iste gre$ke. Mozhda polarni medvedi, zhirafe i slonovi ne razmi$ljaju o tome, ali mi ljudi smo ovde gde i jesmo ba$ zato $to analiziramo.. Znachi niko ne pricha ovde o stavljanju nechega na papir i pisanja formula, ali neka razmi$ljanja moraju da postoje u zavisnosti od sluchaja

:D
 
cLick - OR - Die:
I normalno je da se analizira raskid (u sluchaju kad si ti ostavljena strana)
Hm. U redu je analizirati i kada ostavljaš nekoga. Meni bar to teže pada.

cLick - OR - Die:
Ima$ mozak i trudi$ se da skonta$ ako si i gde si pogre$io, da iz toga izvuche$ neke zakljuchke i da ne ponovi$ iste gre$ke.
Ma kakve greške. Ljudi ne ostavljaju jedni druge zbog učinjenih grešaka... već zbog onih sistemskih... :lol:
 

Back
Top