Farbanje straih ramova za slike

siju i miju

Poznat
Poruka
8.280
Zdravo svima,

Interesuje me da li ste farbali ramove za slike ? od koje su to osnove bile,da li drvo,mesing,neki drugi metal ?
Imam na primer ramove od goblena,one zlatne :D stoje u jednoj kesi godinama,ja bih njih ofarbala,ali-prvo ne znam kako će to da izgleda,našta da liči :D ,a oni su malo specifični i ne znam koje bi slike tu mogla i da stavim,ili da se ne petljam sa tim ramovima u opšte.

Kupila sam ove ramove,tj slike zbog ramova i planiram da ih ofarbam u crnu mat boju :D lepo i pažljivo,plašim se da ne bacim uzalud pare i napravim neku kičericu žešće :D

Šta mi vi predlažete ? nadam se da na ovoj temi ima dobrih umetnika koji će me usmerititi i kazati na greške.
Takodje sam primetila da ima dobrih starih ramova od mesinga,ja bih i to prefarbala u crno :) ako ih ostavim onakve,onda zahteva da u sobi imam drugačiji nameštaj,stilski .a odakle mi pare za stilski nameštaj .
Ovo farbam u crno ,nije tako mali ram
Zm771.jpg


Ovo je isto metalni ram,ne znam koje su legure,2 komada,farbam ih
PmX0V.jpg


I ovo ću da farbam,ali ne znam koje i kakve slike da stavim,da li takvi ramovi zahtevaju odredjene slike ??
6d5F1.jpg
 
Ovako: ako ti već godinama stoje i smetaju, onda nećeš pogrešiti ni ako ih baciš jer ih i tako ne koristiš...z;)
U svakom slučaju probaj ali prvo negde na naličju rama, čisto da stekneš neki osećaj za boju i vidiš kako ti se dopada krajnji efekat.
Ja bih prvo ofarbala sloj-dva osnovnom bojom za metal (ona je mat) pa onda ako želiš crnom lak bojom.
Tih boja ima i u malom pakovanju, mislim oko 2 dl pa ceo posao neće biti skup.
A izbor slike za takav ram potpuno zavisi od enterijera i tvoga stila, ali ništa te ne sprečava da ram staviš preko nekog platna, slike, fotografije ili odštampanog uzorka tapeta - čisto da vidiš kakav je efekat.
 
Poslednja izmena:
hvala.Meni se ovi ramovi za slike koje sam postavila baš svidjaju,totalno su retro,a to treba da se modernizuje nekako,čak sam mislila da mogu da ubacim umesto sliker neki motiv isečen sa dekor platna :D
kad ih ofarbam i sredi,staviću slike šta sam uradila.

a stari gobleni i ramovi mi i ne smetaju,tavan ogroman,kao da ne postoje :)
 
Stiže pomoć! z:mrgreen:
Svi goblenski ramovi mogu da se ofarbaju. Nije to neka nauka i uspeće ti sigurno. Prvo ih dobro očisti mokrom krpom pa ih malo pršmirglaj (npr. 150 vodena šmirgla, ima u svakoj farbari) - malo bukvalno samo površisnki da kad prođeš prstom ne osetiš glatki završni sloj. Što se farbanja tiče najzgodnije bi bilo da ih ofarbaš auto lakom u boji u kojoj želiš (auto lakovi postoje u sjajnim i mat varijantama) jer imaju dosta šupljina pa će ti se od četke slivati farba. Ovako zaštitiš staklo doobroo trakom i novinom , postaviš novinu ispod rama i samo prskaš. U prvoj ruci samo pređi pa ako i ima propusta nek se osuši pola sata pa u drugoj ruci dopuni lepo sve. Nema greške, veruj mi. :zelenko2:

Inače meni ti goblenski najbolje izgledaju kad su beli jer nekako dođe do izražaja reljef koji imaju.

white-frames-382x400.jpg
 
Stiže pomoć! z:mrgreen:
Svi goblenski ramovi mogu da se ofarbaju. Nije to neka nauka i uspeće ti sigurno. Prvo ih dobro očisti mokrom krpom pa ih malo pršmirglaj (npr. 150 vodena šmirgla, ima u svakoj farbari) - malo bukvalno samo površisnki da kad prođeš prstom ne osetiš glatki završni sloj. Što se farbanja tiče najzgodnije bi bilo da ih ofarbaš auto lakom u boji u kojoj želiš (auto lakovi postoje u sjajnim i mat varijantama) jer imaju dosta šupljina pa će ti se od četke slivati farba. Ovako zaštitiš staklo doobroo trakom i novinom , postaviš novinu ispod rama i samo prskaš. U prvoj ruci samo pređi pa ako i ima propusta nek se osuši pola sata pa u drugoj ruci dopuni lepo sve. Nema greške, veruj mi. :zelenko2:

Inače meni ti goblenski najbolje izgledaju kad su beli jer nekako dođe do izražaja reljef koji imaju.

white-frames-382x400.jpg
Ovo izgleda ekstra !
Hvala ti puno ! Nije mi pao na pamet sprej za kola ! Jesi li i ti farbala ramove ?
 

Back
Top