Optimalna temperatura procesora

crawler

Početnik
Poruka
34
kolika je optimalna temperatura za intel celeron D procesor na 2.42 Mhz? Jer moj kuler radi ali izgleda ne bash najbolje jer sad trenutno pokazuje temperaturu oko 60 stepeni shto bash ne zvuci najbolje hm, zar ne? Nekad se temperatura krece do 55 stepeni cak i malo manje ali vrlo retko. Koliko je ovo ozbiljno?
I kucishte se blago greje. :?
 
Ne bi trebalo da je preozbiljno.Ja imam AMD i najvisa radna temperatura mu je 95 stepeni.Naravno da ne treba da radi na tih 95 niti je normalno,ali to govori da 60 i nije tako ozbiljno.
Znam da si pitao za intel a ja ti pricam o AMD-u ali ne verujem da postoji tolika razlika izmedju ta dva procesora,odnosno da im se radne temperarure previse razlikuju.
U svakom slucaju prati temperaturu redovno,i budi pazjiv jer ne bi bas bilo preporucljivo da predje tih 60 stepeni.
 
Unregistered:
Ne bi trebalo da je preozbiljno.Ja imam AMD i najvisa radna temperatura mu je 95 stepeni.Naravno da ne treba da radi na tih 95 niti je normalno,ali to govori da 60 i nije tako ozbiljno.
Znam da si pitao za intel a ja ti pricam o AMD-u ali ne verujem da postoji tolika razlika izmedju ta dva procesora,odnosno da im se radne temperarure previse razlikuju.
U svakom slucaju prati temperaturu redovno,i budi pazjiv jer ne bi bas bilo preporucljivo da predje tih 60 stepeni.

INTEL bas i ne deli tvoje misljenje!
 
pa znam da je za stari Celeron (128 kb) bilo prilicno visoka temperatura 60*C ali za ovaj novi ne znam... Predpostavljam dsa bi 50-55*C bilo ok dok je 60*C sa nekim opterecenjem...

m.p. Recimo ja moj AMD radi na optimalnoj 39*C dok je pod punim opterecenjem oko 43*C (mada je ova vrednost 1-2*C manja kad mi u kucistu nema one GF Ti 4200 ;) ...
Znaci zakljucak: Moze da prodje (ali pazi ako je to BOX cooler onda je temperatura ok... ako nije box cooler onda ti preporucujem da otvoris kuciste i drzis ga tako... Tako se vise hladi... I jos nesto Od napajanja do prve prepreke treba minimalno 30cm slobodnog prostora ;)... Misli i o tome)
 
Za Intel to je nenormalno visoka temperatura (za AMD normalna,mislim starije athlone)Pogledaj hladnjak (skini ventilator sa hladnjaka)i obriši (usisaj )prašinu sa ili iz njega.Nekad zna da se nakupi toliko prašine u rebarcima da ti podigne temperaturu za 10˙c. :)
 
crawler:
kolika je optimalna temperatura za intel celeron D procesor na 2.42 Mhz?
Optimalna temperatura je naravno svaka koja je bliža sobnoj temperaturi. Maksimalna temperatura po Intelovim specifikacijama za tvoj procesor iznosi 67 stepeni Celzijusa. Naravno, nemoj ga trenirati, nego ako misliš da se previše greje probaj da dodaš jedan ventilator koji će da izvlači vazduh iz kućišta, pa čak i da u vreme ovih toplijih dana otvoriš kućište ako misliš da se pregreva.
Lexa:
Ako je bitno, ovde piše:
AMD Athlon(TM) XP 2000+1.66GHz, 256 MB of RAM... :shock:
Za tvoj procesor maksimalna preporučena temperatura je 90 stepeni.
 
Hm pa jel bolje imati Box cooler ili ne?
ja mogu pretpostaviti da je moj box cooler mozda...
Koja je uopshte razlika?
Jer ja i da zelim ne umem da zamenim ovaj kuler jer imaju neke dve rucice plasticne ali ga ne mogu nikako skinuti jer je tako cvrsto nameshten na plocu sa nekim plasticnim nozicama..hehe..ma ne umem ni da objasnim to
Strasno :(
Dobro i kad otvorim kucishte temp padne za neka dva stepena :roll:
 
krak:
pa ostavis ga otvorenog i stavis jednu "osmicu" ventilator sa zadnje strane kucista da bi strujao vazduh... Pa da vidis... Kod mene je bilo razlike 4-6*C pa ti vidi ;)... To ipak ne treba zanemariti ..
Ako je kuciste otvoreno dodatni ventilatori gube smisao bas zbog nedostatka strujanja vazduha.
Ili dve/tri osmice u zatvorenom kucistu ili otvoreno kuciste.
Nije to nikakva mudrost.

Pozdrav
 
Ja imam sledece:
AMD Barton 2500+ sa BOX coolerom
ploca Gigabyte K7 Triton KT600
i druge manje bitne stvari, i vidim u zadnje vreme da mi nesto zeza comp. Kad jednom ukljucim BIOS odmah po startovanju i ocitava mi system temperaturu 51 C a CPU 68 C :shock: :shock: Sta da radim?
 
GrimReaper:
Ja imam sledece:
AMD Barton 2500+ sa BOX coolerom
ploca Gigabyte K7 Triton KT600
i druge manje bitne stvari, i vidim u zadnje vreme da mi nesto zeza comp. Kad jednom ukljucim BIOS odmah po startovanju i ocitava mi system temperaturu 51 C a CPU 68 C :shock: :shock: Sta da radim?


Očisti ventilator i hladnjak,(skini ventilator sa hladnjaka) a ako znaš ne bi bilo zgoreg da podmažeš ventilator.BDW ja imam athlona XP 2000+(tray) i kad prebacujem iz DVD formata u DiVX (j.b. ga nemam dvd rezač) procesor mi radi na 95-100% što uzrokuje temp od 78 -85˙c.Dok mi sa najzahtevnijom igricom MOH P.A
ne prelazi 60˙c.Samo redovno čišćenje coolera od prašine i nema frke. :wink:
 

Back
Top