Kako vreme prolazi

machkolinos

Ističe se
Poruka
2.397
U najuspešnijijoj turskoj seriji iz 2010. godine pratimo dramatične događaje ispletene oko ljubavne prevare koja uništava porodicu Akarsu.

kako-vreme.jpg


Godina je 1967. Kapetan duge plovidbe Ali Akarsu provodi puno vremena odvojen od svoje porodice. Dok je on na putovanjima, supruga Džemile se brine o kući i njihovo četvoro dece.
Jednog dana Ali se vraća kući i menja život svojoj porodici. Alijevo ponašanje postaje krajnje neobično i na površinu izbija mračna strana njegove ličnosti. Džemile pokušava da pronađe razlog njegovog izmenjenog odnosa prema njoj i u Alijevom džepu otkriva pismo koje je dokaz da Ali ima ljubavnicu. I dok se Džemile razmišlja može li preći preko prevare i oprostiti, Ali se odlučuje za rasturi porodicu birajući mladu ljubavnicu Karolin. Ovaj trenutak je prekretnica za porodicu Akarsu kojoj predstoji dugo i bolno razdoblje ispunjeno traumatičnim sećanjima i nerazjašnjenim odnosima.

Uloge: Erkan Petekaja, Ajča Bingol, Vilma Eles, Jildiz Čari Atiksoj, Mehmet Gurhan
Produkcija: Turska, 2010.

LIKOVI

3.jpg
ALI (Erkan Petekaja) - glava porodice, pomorac. Strog otac koji ne mari mnogo za svoju porodicu i decu, tako da propušta neke njihove najvažnije životne moment. Zaljubljuje se u mladu Holanđanku i nakon otkrića prevera odlučuje se za ljubavnicu.

2.jpg
DŽEMILE (Ajča Bingol) - Alijeva žena. Čvrsta i divna osoba puna ljubavi za svoje četvoro dece. Sama ih je podigla te se uspešno nosi sa velikom odgovornošću. Kada sazna da je suprug vara, Džemilin svet se ruši.No ona mora ostati hrabra radi svoje djece.

1.jpg
KAROLIN (Vilma Eles) - atraktivna Holanđanka. Spremna je da po svaku cenu odvoji Alija od njegove porodice. Voli udobnost i luksuz

http://www.prva.rs/sr/program/serija/story/21288/Kako+vreme+prolazi.html.html
 
Hah, video sam slike.. Ali da ne skrećemo sa teme koja je posvećena seriji..

Imam pitanje:

Hoće li Džemile pristati na razvod i hoće li onda Ali oženiti ovu Holandjanku?:zroll:


hoce, ozenice je, ali ce zmijurina toliko gadna da bude da je to strahota :dash: tek kad Dzemile bude izasla iz zatvora pocinju peripetije i serija pocinje da bude mnoooooooogo interesantnija
 
Gledam seriju.

Tako je to, u Životu...kada je neko rešen nešto da izvinite na izrazu raz*ebe , onda tu Pomoći nema.

Ne razumem onu Ženu...ostaviti Decu samo da mu ne bi dala Razvod? Na kraju krajeva, sebi uništava Život, ionako ostati s Njom neće, jer dovlači Ljubavnicu kod Dece, a ne može ga ničim zadržati ako to ne želi. Shvatam ja i Sujetu & Povredu, ali kada pogledaš...da li je ijedan, bilo koji na primer vredan da se pravi pakao od svog Života? Tu je malo ne razumem, ali dobro.

Deca sjajno glume, kako se drže zajedno, na okupu i kako su složni.

Otac je svojevrsno Đubre. Gledajući seriju i an to šta su sve spremni zarad Kalaštura Ljubavnica, dosta mi je jasno, gde im je Mozak. Makar to bila i serija. Čudo jedno kako im se Mozak zavrti.

Mali Osman je kao Bombonica. Taj mali je presladak. Kako samo glumi..Srce maleno. :heart:

Dobra je tematika...Dobra, dobra. Biće tu još svega i svačega, uverena sam.
 
Poslednja izmena:
Gledam seriju.

Tako je to, u Životu...kada je neko rešen nešto da izvinite na izrazu raz*ebe , onda tu Pomoći nema.

Ne razumem onu Ženu...ostaviti Decu samo da mu ne bi dala Razvod? Na kraju krajeva, sebi uništava Život, ionako ostati s Njom neće, jer dovlači Ljubavnicu kod Dece, a ne može ga ničim zadržati ako to ne želi. Shvatam ja i Sujetu & Povredu, ali kada pogledaš...da li je ijedan, bilo koji na primer vredan da se pravi pakao od svog Života? Tu je malo ne razumem, ali dobro.

Deca sjajno glume, kako se drže zajedno, na okupu i kako su složni.

Otac je svojevrsno Đubre. Gledajući seriju i an to šta su sve spremni zarad Kalaštura Ljubavnica, dosta mi je jasno, gde im je Mozak. Makar to bila i serija. Čudo jedno kako im se Mozak zavrti.

Mali Osman je kao Bombonica. Taj mali je presladak. Kako samo glumi..Srce maleno. :heart:

Dobra je tematika...Dobra, dobra. Biće tu još svega i svačega, uverena sam.

Interesantno... sa tvojim komentarom se u nekim delovima potpunosti slažem, a oko nekih drugih delova zauzimam totalno drugačiji stav. :)
Mislim da otac nije toliko đubre, samo je sluđen.
Mislim da su Turci i u ovoj seriji napravili dobru karakterizaciju likova, psihološki su opravdali svaki potez, svako ponašanje.

Deca jesu sjajna, pitam se kako su sa Osmanom radili, kako je znao da onako uverljivo glumi... njemu okice glume!
Rastopi me kada majci ili najstarijoj sestri baca poljubac.
Dođe mi da to primenim u susretu sa ljudima. :D
 
Ona njihova strina uopšte nema obraza. Ladno je otišla kod Karolin u posetu i da joj poželi brz oporavak.
Strašno kako su neki ljudi dvolični, ali nisam ni očekivao bolje, Neriman mi je od početka pokazala pravo lice, kao kada dolazi u posetu deverovoj porodici i nosi svoje papuče od kuće, jer su ovi za nju "niža" vrsta.
 

Back
Top