Kako vreme prolazi

Изгледа још две епизоде и крај прве сезоне и онда креће друга сезона, која је по мени много узбудљивија и садржајнија.
Највише у серији ми привлачи пажњу, прича око Џемиле и Алија, па одмах затим прича око Ајлин и Сонера.
Дешавања око Берин и Ахмета ми не држе пажњу. Чак, шта више, Ахмет ми је огаван и љигави тип, иако је у серији
представљен као позитиван лик.
već sam pisao al da ponovim...i Berin i Ahmet su mi odvratni likovi. a druga sezona je prilično usporena i pomalo dosadna...bar prva polovina druge sezone
ah da...i Mete u drugoj sezoni postaje malo bljutav lik
 
već sam pisao al da ponovim...i Berin i Ahmet su mi odvratni likovi. a druga sezona je prilično usporena i pomalo dosadna...bar prva polovina druge sezone
ah da...i Mete u drugoj sezoni postaje malo bljutav lik

Напомињем да сам је гледао на прескоке, дакле не све, мислим на другу сезону. Колико сам видео целу сезону Мете јурца за оном девојком,
која га на крају испаљује. Напомињем да тај део и нисам нешто пратио јер ми није и било нешто интересантно.
 
Напомињем да сам је гледао на прескоке, дакле не све, мислим на другу сезону. Колико сам видео целу сезону Мете јурца за оном девојком,
која га на крају испаљује. Напомињем да тај део и нисам нешто пратио јер ми није и било нешто интересантно.
ispao je malo kreten. skroz joj je upropastio život
 
spoil - pokvaritit, u ovom slucaju pokvariti gledanje

zato kad hoces da otrkijes nesto iz serije, iz narednih epizoda, upises ovo
tvoj tekst o epizodi [/spoiler.] (bez te tacke na kraju samo)

izgleda ovako
 
Извињавамо се, стављаћемо спојлере убудуће.
bar na forumu svako od nas ima slobodu izbora koje će postove da čita. ako je u prvom postu videla da pričamo o drugoj sezoni niko je nije bio po ušima da čita postove. kao moderator verovatno zna član pravilnika foruma u kome piše da moramo da pišemo u spojleru...
 
Kakav završetak prvog serijala!
Tragičan, a ujedno i veličanstven!
Reči malog, odnosno velikog Osmana koji pripoveda o svojoj porodici i o tome kako vreme prolazi, kao da su u poslednjoj epizodi dostigle svoj vrhunac.

Glumci su bili briljantni, preneli su svu dramu jednog takvog mogućeg doživljaja.

Kao što sam već pisala o pojedinim turskim serijama, dopada mi se dubina koju umeju da daju likovima i događajima koje te osobe izazivaju ili prizivaju.
Postoji snažna psihološka opravdanost.
Recimo, sasvim je moguće, svedoci smo toga i u crnoj hronici (nažalost), muž koji ubija bivšu ženu zbog drugoga. A od početka nam prikazuju Alija kao nestabilnog čoveka i biće zanimljivo videti kakve će promene doživeti u zatvoru - kakav slom karaktera.

Veoma strastven poljubac Ajlin i Sonera, možda i najstrastveniji od onog što smo do sada u seriji videli.
 
Murat postaje problematičan.
Berin mi nije jasna.
O Hakanu ne znam šta da mislim.

Kažu da se serija događa nekoliko godina kasnije - nije istina. Berinovo dete je malo, Mustafa takođe. Može biti da se događa dve-tri godine kasnije.
I Osman nije veliki, tek je pošao u školu.
Znači sedam-osam godina da ima.
 
Kakav završetak prvog serijala!
Tragičan, a ujedno i veličanstven!
Reči malog, odnosno velikog Osmana koji pripoveda o svojoj porodici i o tome kako vreme prolazi, kao da su u poslednjoj epizodi dostigle svoj vrhunac.

Glumci su bili briljantni, preneli su svu dramu jednog takvog mogućeg doživljaja.

Reci ! znate sta sam jos razmisljala, da je osman ostao budan , kako bi njegova reakcija izgledala , ajme mene . . . . . . . ..
 
Murat postaje problematičan.
Berin mi nije jasna.
O Hakanu ne znam šta da mislim.

Kažu da se serija događa nekoliko godina kasnije - nije istina. Berinovo dete je malo, Mustafa takođe. Može biti da se događa dve-tri godine kasnije.
I Osman nije veliki, tek je pošao u školu.
Znači sedam-osam godina da ima.
vremenska razlika između prve i druge je manje od 2 godine, cela druga sezona je smeštena u period kraći od godinu dana
Hakan je jedan od najpozitivnijih likova u seriji
 
Poslednja izmena:
vremenska razlika između prve i druge je manje od 2 godine, cela druga sezona je smeštena u period kraći od godinu dana
Hakan je jedan od najpozitivnijih likova u seriji

Pa to se moze videti po Berin.
Udala se za Hakana, rodila dete, Zehra sada ima oko 7,8 meseci, odprilike.
Prepostavimo da se nije mogla udati odmah posle tragedije na svadbi svoje majke vec da je proslo nekoliko meseci
recimo 3,4 bilo bi razumljivo. I jos ako na to dodamo trudnocu 9 meseci i starost Zehre, to je odprilike period manji od 2 godine.
A Mustafa ima oko godinu ipo a jos je Karolin bila trudna na kraju prvu sezonu.
 
Pa to se moze videti po Berin.
Udala se za Hakana, rodila dete, Zehra sada ima oko 7,8 meseci, odprilike.
Prepostavimo da se nije mogla udati odmah posle tragedije na svadbi svoje majke vec da je proslo nekoliko meseci
recimo 3,4 bilo bi razumljivo. I jos ako na to dodamo trudnocu 9 meseci i starost Zehre, to je odprilike period manji od 2 godine.
A Mustafa ima oko godinu ipo a jos je Karolin bila trudna na kraju prvu sezonu.
i ne samo to. ako se dobro sećam, prva sezona počinje 1968 i traje do '69. druga sezona se završava pre vojnog udara 1971. u vreme kad komunisti preuzimaju vlast i aboliraju sve političke zatvorenike
 
Turci su odlični u detaljima i u prikazivanju snova, poigravanju simbolima.
Večerašnji Alijev san seže do dubina.
I reže...
Najež celim telom.

A detalj: ranjena Ajlin pada pored slova ''S'' od morskih zvezda i krv njena dolazi do jedne od njih.

Oduševila me je prašina o Sonerovoj sobi - i na to su mislili.
 
Зна ли неко које је оно пиће, које се често пије у серији?
Мислим на оно бело из уских, дугачких чаша.
Спомињу да је нека врста ракије, али која.
 

Back
Top