Kako vreme prolazi

E pa nije ni to losa ideja, jeste faca i Sulja, ali licno preferiram tipove kao pokvareni ribar.
I cujem nesto da ce on da se izgubi iz serije i bas mi zao, jel zna neko da mi kaze pre vecerasnje epizode oce li ga Ali fike;fike ili nece :(
hoće ali tek u zadnjoj epizodi prve sezone. srećom po Džemile, na samom kraju venčanja tako da ona postaje bogata naslednica
 
rasplakala me sinocna epizoda, kada je Ali silovao Dzemile. Jos mi nije dobro posle tih scena, jedva sam odgledao...
a tek reakcija malog Osmana i njegovo lice koje je govorilo vise nego reci, videvsi majku na podu, slomljenu i uplakanu... :sad2:
 
hoće ali tek u zadnjoj epizodi prve sezone. srećom po Džemile, na samom kraju venčanja tako da ona postaje bogata naslednica

CCCCC sto mi zao coveka, ali se bar Dzemile oparila, ebga :(

- - - - - - - - - -

rasplakala me sinocna epizoda, kada je Ali silovao Dzemile. Jos mi nije dobro posle tih scena, jedva sam odgledao...
a tek reakcija malog Osmana i njegovo lice koje je govorilo vise nego reci, videvsi majku na podu, slomljenu i uplakanu... :sad2:

Dobro snimljeno, nema sta. Pomeranje zavesa dok se mali igra napolju, bas dobro, u maniru starih horora.
 
rasplakala me sinocna epizoda, kada je Ali silovao Dzemile. Jos mi nije dobro posle tih scena, jedva sam odgledao...
a tek reakcija malog Osmana i njegovo lice koje je govorilo vise nego reci, videvsi majku na podu, slomljenu i uplakanu... :sad2:
uh brate, čekaju te sve teže i teže epizode :( a kod te serije me sve fasciniralo počev od vrhunskog scenarija, rediteljke koja se potrudila da svaka scena bude odrađena do savršenstva ( pazi kad su obratili pažnju da pocepane gaćice vise oko Džemiline noge...u drugim serijama ih boli uvo za detalje) pa do vrhunske glume...ej kad šestogodišnje dete uspeva da izrazom lica dočara emocije a da ne pričam o Aliju ili Džemile kao iskusnim glumcima
 
E sada bih vala opravdao Metea da prebije svog oca, koji je to zasluzio.

Glumica Ayca Bingol koja igra Dzemile, ostavila je tokom serije ogroman utisak na mene, da sam je prosto zavoleo.

A to za pomeranje zavesa.. ma nemam reci, prva je ovo serija da me je toliko pogodila kao sto je Kako vreme prolazi.
 
Serija je obican sljam i nije za djecu.Ona nije pogodna ni za odrasle jer stvara negativnu energiju i tenziju. Samo obicna galama "dzemile, dzemile dzemile" i pakost na sve strane. Kad pocne serija je djecu tjeram u drugu sobu da ne gledaju te gluposti.
 
Ono sto zamjeram turskim serijama je manjak egzotike i te izvorne turske strasti i kulture. Serije prikazuju uglavnom zivot turskih pomodara i demokratskih laika tako da serija gubi onaj pravi smisao.
Za razliku od turskih serija latino-americke serije imaju onu draz i latinsku romantiku i te serije pruzaju ujedno razgledanje vsakojakih ljepota u latino-americkim zemljama. Isto tako indijske serije se drze svog tradcionalizma tako da i te serije imaju svoju draz.
 
Ono sto zamjeram turskim serijama je manjak egzotike i te izvorne turske strasti i kulture. Serije prikazuju uglavnom zivot turskih pomodara i demokratskih laika tako da serija gubi onaj pravi smisao.
Za razliku od turskih serija latino-americke serije imaju onu draz i latinsku romantiku i te serije pruzaju ujedno razgledanje vsakojakih ljepota u latino-americkim zemljama. Isto tako indijske serije se drze svog tradcionalizma tako da i te serije imaju svoju draz.

Jel' tebe neko tera da gledas turske serije?
 
Serija je obican sljam i nije za djecu.Ona nije pogodna ni za odrasle jer stvara negativnu energiju i tenziju. Samo obicna galama "dzemile, dzemile dzemile" i pakost na sve strane. Kad pocne serija je djecu tjeram u drugu sobu da ne gledaju te gluposti.

Prvo, serija ne može biti šljam, to se može reći za nekog čoveka, al' ajde, drugo, mene podseća recimo na Petrijin venac, ali je još mračnija, treće, ako nešto gledaš zbog pejzaža onda ne gledaj seriju ili film, gledaj nešto drugo;)
 
Ono sto zamjeram turskim serijama je manjak egzotike i te izvorne turske strasti i kulture. Serije prikazuju uglavnom zivot turskih pomodara i demokratskih laika tako da serija gubi onaj pravi smisao.
Za razliku od turskih serija latino-americke serije imaju onu draz i latinsku romantiku i te serije pruzaju ujedno razgledanje vsakojakih ljepota u latino-americkim zemljama. Isto tako indijske serije se drze svog tradcionalizma tako da i te serije imaju svoju draz.


CCCCC bas me cudis, pa zar tako o Turcima, e moj Mingo :namcor:
 
dzemila mi bas nije tip koji ce u snu da pomisli na abortus

Шта ће жена кад мора тако, нажалост.

Турска је то 60 тих година, није то данашње време, па ни данас кад је разведена жена трудна није баш свеједно, а камоли онда.
 
Ja seriju volim kad su svi glumci u njoj nasminkani i napuderisani i kad je dobro osvijetljena slika onako masna i svijetla. Zatim, volim kad se serija snima tokom ljeta kako bi utjesak bio jaci i kako bi panorama bila ubjedljivija bas kao stare latino-americke serije. Volim isto kad se vazni dogadjaji prikazuju u slow motion itd.
 
Ono sto zamjeram turskim serijama je manjak egzotike i te izvorne turske strasti i kulture. Serije prikazuju uglavnom zivot turskih pomodara i demokratskih laika tako da serija gubi onaj pravi smisao.
Za razliku od turskih serija latino-americke serije imaju onu draz i latinsku romantiku i te serije pruzaju ujedno razgledanje vsakojakih ljepota u latino-americkim zemljama. Isto tako indijske serije se drze svog tradcionalizma tako da i te serije imaju svoju draz.


Latinoamiricke serije imaju tu veoma naivnu radnju, sa besmislenim zapletima, sa crno-belim, potpuno dobrim ili potpuno zlim likovima. Zato su i radnja i likovi vrlo predvidivi. A strast? Sve je to vrlo plitko.. Mogla sam da ih gledam kad sam bila mala, na takvom su nivou.
Ove turske serije su zivotne, ili barem to pokusavaju da budu, to je njihova lepota. Ne bih se slozila sa tim da su pomodari.. Naravno, ne govorim ni o svim Tuskim serijama, nego onim malo kvalitetnijim.
 
Latinoamiricke serije imaju tu veoma naivnu radnju, sa besmislenim zapletima, sa crno-belim, potpuno dobrim ili potpuno zlim likovima. Zato su i radnja i likovi vrlo predvidivi. A strast? Sve je to vrlo plitko.. Mogla sam da ih gledam kad sam bila mala, na takvom su nivou.
Ove turske serije su zivotne, ili barem to pokusavaju da budu, to je njihova lepota. Ne bih se slozila sa tim da su pomodari.. Naravno, ne govorim ni o svim Tuskim serijama, nego onim malo kvalitetnijim.

99.g. kada je počelo bombardovanje, mi izgubili sve kanale (bar na kablovskoj) i ja krenula da gledam mađarske televizije, na sve strane španske ili neke slične telenovele, zgadilo mi se iz cuga.
Nikad niti jednu telenovelu nisam gledala, što špansku,što bilo koju, volim američka sranja, nekako mi najbliskija po smislu za humor i svemu sličnom, turske serije nikad gledala nisam, ali se složih u postelju zbog nekih zdravstvenih problema, a sve prijateljice koje su mi dolazile u posetu hvališe na sva usta -kako vreme prolazi- i počeh da gledam iz čiste znatiželje.
Serija me oduševila životnjošću i nekim situacijama koje pamtim iz detinjstva, kao da su preslikali moje detinjstvo, recimo neka leta kod bake na salašu, pa komšijski odnosi, pa neke zabranjene ljubavi, Balaševićeve neke pesmice i ova serija su mi sasvim bliski i bacaju me u bedak, jer sam neko svoje detinjstvo već pozaboravljala, a sad se vraćam i skroz sam zaluđena serijom, čak i oni starinski kauči i fotelje, one šustikle na telefonu, sve me to vraća u detinjstvo.:D

- - - - - - - - - -

Latinoamiricke serije imaju tu veoma naivnu radnju, sa besmislenim zapletima, sa crno-belim, potpuno dobrim ili potpuno zlim likovima. Zato su i radnja i likovi vrlo predvidivi. A strast? Sve je to vrlo plitko.. Mogla sam da ih gledam kad sam bila mala, na takvom su nivou.
Ove turske serije su zivotne, ili barem to pokusavaju da budu, to je njihova lepota. Ne bih se slozila sa tim da su pomodari.. Naravno, ne govorim ni o svim Tuskim serijama, nego onim malo kvalitetnijim.
 
Изгледа још две епизоде и крај прве сезоне и онда креће друга сезона, која је по мени много узбудљивија и садржајнија.
Највише у серији ми привлачи пажњу, прича око Џемиле и Алија, па одмах затим прича око Ајлин и Сонера.
Дешавања око Берин и Ахмета ми не држе пажњу. Чак, шта више, Ахмет ми је огаван и љигави тип, иако је у серији
представљен као позитиван лик.
 

Back
Top