Kako vreme prolazi

Interesantno... sa tvojim komentarom se u nekim delovima potpunosti slažem, a oko nekih drugih delova zauzimam totalno drugačiji stav. :)
Mislim da otac nije toliko đubre, samo je sluđen.
Mislim da su Turci i u ovoj seriji napravili dobru karakterizaciju likova, psihološki su opravdali svaki potez, svako ponašanje.

Deca jesu sjajna, pitam se kako su sa Osmanom radili, kako je znao da onako uverljivo glumi... njemu okice glume!
Rastopi me kada majci ili najstarijoj sestri baca poljubac.
Dođe mi da to primenim u susretu sa ljudima. :D
ma gde nije...neopevani kreten. :dash:
 
Slažem se. On je vinovnik mnogih loših stvari koje su zadesile njegovu ženu i decu.

Da stavim i neke slike od glumaca iz serije i neke podatke:

Yıldız Çağrı Atiksoy (Berin), rodjena 1. aprila 1986 godine.
yildiz-cagri-atiksoy-2.jpg


Wilma Elles (Karolin), rodjena 18. oktobra 1986 godine.
9xutb49ma19ub0ow7w35.jpeg


Aras Bulut İynemli (Mete), rodjen 25.avgusta 1990 godine.
aras-bulut-iynemli-gen%C3%A7-turkcell-reklam%C4%B1.jpg


Zeynep Farah Abdullah (Ajlin), rodjena 17.avgusta 1989 godine.
48263.jpg
 
Poslednja izmena:
Karolin izgleda dosta starije za svoje godine.
Mislila sam da ima oko 35.

Najviše u seriji mi se od muških likova sviđa Soner.
Baš se uklapa u profil muškarca koje volim, ako izuzmemo njegovu materijalnu stranu i kupovanje poklona - to mi nije zanimljivo, mada mi u seriji ne deluje ni vulgarno.

Lepa je Džemile, otmena žena.

Alijev brat i snaja su mi ludi, ali daju šarm seriji. :)
Ima toga i kod nas.
Valjda nažalost.
Takvih familijarnih odnosa i komšijskih tračara i spletkaroša.

Odlično glumi i Mete.

Moda je lepa.
 
Vrijeme radnje u seriji je negdje pocetkom sedamdesetih godina kad je Turska bila najtezoj situaciji kad su bile velike partijske podjele sto je doprinjelo na kraju da se uvede puch. U to vrijeme je i izvrsen napad na Kipar. Inace to je vrijeme krute sekularnosti kad su Turci bili najvise udaljeni od vjere i kad je bilo vrlo malo islamista. Tada je bio najtezi sukob izmedju komunista koji su trazili od Turske da otkaze SADu i Republikanaca koji su bili za suradnju Turske sa SADom.

Iskreno u to vrijeme je jedan moj brat od ujaka zavrsio u zatvoru jer se bio mijesao oko anarhista to jest komunista i osudili ga 37 godina. Odlezao je 10 godina zatvora i u to vrijeme je Ozal poceo sa omjeksavanjem pristupa prema politickim zatvorenicima tako da je mnogima oprostio zatvorske kazne.
 
I meni je isto dobar lik, pored Berin.

Čim sam ga video prvi put u seriji, znao sam da je kako ti kažeš "tragična" ličnost. On je po meni nekako najviše vezan za majku.

Elem, čitao sam neke detalje u narednim epizodama...
Žao me je ono što sam saznao za nastavnicu Indži.:(
 
Poslednja izmena:
Vrijeme radnje u seriji je negdje pocetkom sedamdesetih godina kad je Turska bila u najtezoj situaciji kad su bile velike partijske podjele sto je doprinjelo na kraju da se uvede puch. U to vrijeme je i izvrsena invazija na Kipar. Inace to je vrijeme krute sekularnosti kad su Turci bili najvise udaljeni od vjere i kad je bilo vrlo malo islamista. Tada je bio najtezi sukob izmedju komunista koji su trazili od Turske da otkaze SADu i Republikanaca koji su bili za suradnju Turske sa SADom.

Iskreno u to vrijeme je jedan moj brat od ujaka zavrsio u zatvoru jer se bio mijesao oko anarhista to jest komunista i osudili ga 37 godina. Odlezao je 10 godina zatvora i u to vrijeme je Ozal poceo sa omjeksavanjem pristupa prema politickim zatvorenicima tako da je mnogima oprostio zatvorske kazne.
 
Poslednja izmena:
Meni mi se najvise dopala scena prevaspitanja onih dvoje delikvenata u zatvoru. Kad ih je brkati Turcin tako vaspitno samarao. Da je u pitanju americka serija sigurno bi uradili da to ucini neka zena ali Turci su tako realno prikazali tadasnje stanje turske drzave.
 
I meni je isto dobar lik, pored Berin.

Čim sam ga video prvi put u seriji, znao sam da je kako ti kažeš "tragična" ličnost. On je po meni nekako najviše vezan za majku.

Elem, čitao sam neke detalje u narednim epizodama...
Žao me je ono što sam saznao za nastavnicu Indži.:(
mislim da nisu imali drugi izbor...ipak je to nemoguća ljubav
 
Vrijeme radnje u seriji je negdje pocetkom sedamdesetih godina kad je Turska bila u najtezoj situaciji kad su bile velike partijske podjele sto je doprinjelo na kraju da se uvede puch. U to vrijeme je i izvrsena invazija na Kipar. Inace to je vrijeme krute sekularnosti kad su Turci bili najvise udaljeni od vjere i kad je bilo vrlo malo islamista. Tada je bio najtezi sukob izmedju komunista koji su trazili od Turske da otkaze SADu i Republikanaca koji su bili za suradnju Turske sa SADom.

Iskreno u to vrijeme je jedan moj brat od ujaka zavrsio u zatvoru jer se bio mijesao oko anarhista to jest komunista i osudili ga 37 godina. Odlezao je 10 godina zatvora i u to vrijeme je Ozal poceo sa omjeksavanjem pristupa prema politickim zatvorenicima tako da je mnogima oprostio zatvorske kazne.

Sami Yusuf, koji ti je ovo profil po redu?
 
Meni mi se svidjela scena kad je Mete svirao na mandolini ispred Indzinog balkona. Indzi stvarno nije mogla zamisliti da je ona ta u koju je mladi Mete zaljubljen. Inace to me je vratilo u tinejdzerske dane kad sam zaista bio pun seksualne snage.
Meni se Indzi dopada kao karakter i kao cura. Bas je zgodna. Po meni je svakom tinejdzeru zgodno da se nadje u krevetu sa svojom nastavnicom. Kad sam bio tinejdzer meni je djelovalo da su starije cure toplije od mojih vrsnjakinja. Uvijek sam mastao da se nadjem u medjunozju neke moje profesorke.
 

Back
Top