Kako vreme prolazi

ništa. i u celoj seriji mi najgluplje te dogodovštine sa Nihal
U celoj priči ove serije, jedino Nihal je nedorečena. Njen lik nije određen do kraja. A kraj njene glume i pojavljivanja u seriji je besmislen da čak ni ne treba pričati o tome. Nije mi jasno šta je uopšte scenarista „hteo da kaže“ kada je u pitanju njen lik. I uopšte šta je mislio producent kada ju je tako (olako) „skidao“ iz serije. A moglo je ispasti dobra priča.
U početku je njen lik (i gluma) bila obećavajuća. Nekako više sam je volela kada je konobarisala u onom ekskluzivnom lokalu, kada je krišom gledala Metea i kada se polako, ali sigurno, zaljubila. Doba nevinosti.
Kada je on „doneo svetlost u njen život“ i promenio ga zauvek. Tu priču je trebalo nastaviti. Na ovoj talasnoj dužini, bez uplitanja Hakija, bez njenog venčanja (čak dva puta) ej, previše je venčanja, njenog istog tužnog lica i one kič venčanice u kojoj je ličila na... vočni kup. Jedino što mi se dopalo u celoj toj zavrzlami i stajlingu je crvena vrpca oko njenog tankog struka. Za urok.
Kasnije, sve komplikacije je izazvao naravno, ko drugi ako ne Mete u njegovoj tvrdoglavosti (čitaj brzopletosti), nepromišljenosti čak. I onda se Mete jada majci Džemile i pita zašto gubi sve devojke koje je voleo. Eh Mete, Mete. Pitam se sada šta bi bilo kad bi bilo: ako bi je on, kojim slučajem, primetio u baru pre nego što je Žale stupila na scenu. Šta bi tada bilo?
Sve ostalo je istorija.
 
U celoj priči ove serije, jedino Nihal je nedorečena. Njen lik nije određen do kraja. A kraj njene glume i pojavljivanja u seriji je besmislen da čak ni ne treba pričati o tome. Nije mi jasno šta je uopšte scenarista „hteo da kaže“ kada je u pitanju njen lik. I uopšte šta je mislio producent kada ju je tako (olako) „skidao“ iz serije. A moglo je ispasti dobra priča.
U početku je njen lik (i gluma) bila obećavajuća. Nekako više sam je volela kada je konobarisala u onom ekskluzivnom lokalu, kada je krišom gledala Metea i kada se polako, ali sigurno, zaljubila. Doba nevinosti.
Kada je on „doneo svetlost u njen život“ i promenio ga zauvek. Tu priču je trebalo nastaviti. Na ovoj talasnoj dužini, bez uplitanja Hakija, bez njenog venčanja (čak dva puta) ej, previše je venčanja, njenog istog tužnog lica i one kič venčanice u kojoj je ličila na... vočni kup. Jedino što mi se dopalo u celoj toj zavrzlami i stajlingu je crvena vrpca oko njenog tankog struka. Za urok.
Kasnije, sve komplikacije je izazvao naravno, ko drugi ako ne Mete u njegovoj tvrdoglavosti (čitaj brzopletosti), nepromišljenosti čak. I onda se Mete jada majci Džemile i pita zašto gubi sve devojke koje je voleo. Eh Mete, Mete. Pitam se sada šta bi bilo kad bi bilo: ako bi je on, kojim slučajem, primetio u baru pre nego što je Žale stupila na scenu. Šta bi tada bilo?
Sve ostalo je istorija.
sviđa mi se analiza :) al bih dodao da mi posebno smeta da autori serije, koji do sitnica vode računa o detaljima u seriji, onakve gluposti ubace u dogodovštine sa Nihal...Mete krade devojku iz kuće njenog muža a pritom ostavi kombi sa upaljenim farovima uperene na stražara na kapiji...ili još veći biser...planira bekstvo, sve organizuje a polazi u krađu devojke sa skoro praznim rezervoarom u kombiju :dash: pa moraju na pumpu gde ih ovi stižu. A činjenica je da je Mete glavni krivac za to što je ona stradala...i sve mi se čini da će se nešto slično dešavati sa malom Ajče u 3. sezoni
 
sviđa mi se analiza :) al bih dodao da mi posebno smeta da autori serije, koji do sitnica vode računa o detaljima u seriji, onakve gluposti ubace u dogodovštine sa Nihal...Mete krade devojku iz kuće njenog muža a pritom ostavi kombi sa upaljenim farovima uperene na stražara na kapiji...ili još veći biser...planira bekstvo, sve organizuje a polazi u krađu devojke sa skoro praznim rezervoarom u kombiju :dash: pa moraju na pumpu gde ih ovi stižu. A činjenica je da je Mete glavni krivac za to što je ona stradala...i sve mi se čini da će se nešto slično dešavati sa malom Ajče u 3. sezoni
Microwave, dobra konstatacija. I ja sam primetila te brzopletne, nepromisljene Meteove poteze. Cudi me da scenarista nije iskoristio do kraju njihovu ljubavnu pricu, jer je pocela obecavajajuce. U pocetku, Nihal mi je licila na Andersenovu Pepeljugu, pa ako nista drugo, mogli su da razviju vec vidjeni motiv. Ovako lici na tragikomediju, na osrednji radjeni film, B produkcije.
Predivna Ajce, olicenje nevinosti i neznosti, zaljubice se u Metea... Sta ce biti sa njima do kraja videcu sutra kada odgledam zadnju epizodu.
 
Poslednja izmena:
Microwave, dobra konstatacija. I ja sam primetila te brzopletne, nepromisljene Meteove poteze. Cudi me da scenarista nije iskoristio do kraju njihovu ljubavnu pricu, jer je pocela obecavajajuce. U pocetku, Nihal mi je licila na Andersenovu Pepeljugu, pa ako nista drugo, mogli su da razviju vec vidjeni motiv. Ovako lici na tragikomediju, na osrednji radjeni film, B produkcije.
Predivna Ajce, olicenje nevinosti i neznosti, zaljubice se u Metea... Sta ce biti sa njima do kraja videcu sutra kada odgledam zadnju epizodu.
Gledaš na turskom? :eek: ja gledam sa Sitela. prvo sam mislio da nikad neću da se naviknem na makedonsku sinhronizaciju ali dok sam gledao drugu sezonu umalo nisam progovorio makedonski :hahaha:
 
Microwave,
I ja:).Samo sto nisam naucila makedonski. U početku mi je smetalo kako Soner ili Ajlin izjavljuju ljubav na makedonskom. Ono “sakam te“ nekako nije imao taj prizvuk kao „Seviyorum, Seni seviyorum“ na turskom. Ali vremenom navikla sam se. Ako ništa drugo, naučila sam makedonski. :)Međutim, trenutno su nešto zatajili i nisu postavili sve epizode na Youtub-u. Hoću da ih gledam ponovo. Serija je pod nazivom „Burni vreminja“ zar ne? Koju si epizodu gledao zadnji put jer želim ida ih ponovo odgledam, mada ih cepkaju, skrate, pa ubace reklame... užas. :confused:

Gledala sa celu 3 epizodu na turskom, na Kanalu D, večeras je zadnja epizoda i nadam se Happy end-u. Da bi razumela o čemu se radi, pocela sam da „učim“ turski online, bar neke reči da bih znala o čemu se radi.

Nisam gledala turske serije, sem Ezela i sada KVP koja je najuspešnija serija, sa izvanrednom glumačkom ekipom, nekoliko puta nagrađivana…
Sta misliš o muzici iz serije. Mene prosto fascinira. Čitala sam da je CD sa muzikom iz serije trenutno najprodavaniji CD u Turskoj.
 
Microwave,
I ja:).Samo sto nisam naucila makedonski. U početku mi je smetalo kako Soner ili Ajlin izjavljuju ljubav na makedonskom. Ono “sakam te“ nekako nije imao taj prizvuk kao „Seviyorum, Seni seviyorum“ na turskom. Ali vremenom navikla sam se. Ako ništa drugo, naučila sam makedonski. :)Međutim, trenutno su nešto zatajili i nisu postavili sve epizode na Youtub-u. Hoću da ih gledam ponovo. Serija je pod nazivom „Burni vreminja“ zar ne? Koju si epizodu gledao zadnji put jer želim ida ih ponovo odgledam, mada ih cepkaju, skrate, pa ubace reklame... užas. :confused:

Gledala sa celu 3 epizodu na turskom, na Kanalu D, večeras je zadnja epizoda i nadam se Happy end-u. Da bi razumela o čemu se radi, pocela sam da „učim“ turski online, bar neke reči da bih znala o čemu se radi.

Nisam gledala turske serije, sem Ezela i sada KVP koja je najuspešnija serija, sa izvanrednom glumačkom ekipom, nekoliko puta nagrađivana…
Sta misliš o muzici iz serije. Mene prosto fascinira. Čitala sam da je CD sa muzikom iz serije trenutno najprodavaniji CD u Turskoj.
jeste, Burni vreminja :D zadnja epizoda koju sam gledao je 22 ali su epizode 45 min. na YB su prvih 20 a ove dve moraju da se skinu sa linka. ma nekako se i naviknem na makedonski ali na glas Džemile nikako :hahaha: nisu mogli da nađu kreštaviji glas...muka mi kad je čujem. Od turskih serija jedino sam gledao Gumuš (na netu) i sada ovu seriju,
 
U pravu si kada je sinhronizacija u pitanju. Dzemilin glas zvucu uzasno lose.
Videla sam i ja da se epizode moraju skidati sa linka, medjutim nije mi polazilo sa rukom, bice da sam bila u zurbi ili tome slicno.:confused:
Molim te posalju mi link. Zanima me tvoje misljenje o seriji Gumus. Volela bih da je odgledam, naravno ako je dobra i ukoliko su postavljene sve epizode na netu da ne moram da cekam.
 
U pravu si kada je sinhronizacija u pitanju. Dzemilin glas zvucu uzasno lose.
Videla sam i ja da se epizode moraju skidati sa linka, medjutim nije mi polazilo sa rukom, bice da sam bila u zurbi ili tome slicno.:confused:
Molim te posalju mi link. Zanima me tvoje misljenje o seriji Gumus. Volela bih da je odgledam, naravno ako je dobra i ukoliko su postavljene sve epizode na netu da ne moram da cekam.
Gumuš...šta znam. gledljiva i ni malo dosadna. dobra glumačka ekipa, dobra muzika, tralala pričica ali meni je prijalo. a mislim da su sve epizode na netu ali kvalitet snimka nije baš vrhunski
 
Zašto mi se Berin ne dopada? Zato što ne možeš šetati (zamišljeno) na obali Bosfora, gurati kolica i posmatrati zaljubljene parove i pritom razmišljati o svojoj ljubavi iz mladosti ( koji se gle, čuda pojavljuje se istog trena) u istom fazonu, zamišljen i utučen.
Dakle, ma koliko si zaljubljena (ovde mislim na Berin), ne možeš da ostavljaš dete u kolicima na manje od pola metra od obale mora (ej, ženo!!!) i prići Ahmetu, gledati ga nežno, sa ljubavlju i potom užasavajući se što ti deteta nema, što su je oteli loši momci... Nemam reči.
Pa još se žali majci Džemili, da nije ona kriva, pita se naivno kako to da Hakan bude toliko „okrutan“ i da svali svu krivicu na nju. Ona nije kriva što deteta nema. Užas.
Jednostavno ne možeš da nonšalantno lupiš vrata kuće čoveka koga si volela u žalu mladosti i reći prkosno mužu „Ostajem ovde. Ne idem kući! Potrebna sam Ahmetu!“ A noć pada. A šta bi sa Zehrom? Njoj nije potrebna? Ostavlja je bez trunke savesti ceo celcati dan sa bebisiterkom.
U pauzi za ručak ili pitaj Boga kakva pauza, jer nijedna pauza za ručak ne traje sat i po, odšeta u bioskopsku salu da gleda film „Arkadaš“ (Prijatelj) (po ko zna koji put?) u želji da sretne arkadaša Ahmeta.
Ne opravdavam njeno ponašanje. Bez obzira da li radi o 70, 80 godina prošlog veka ili o našem vremenu. Pitam se čiji bi muž gledao blagonaklono da mu žena tako nešto saopšti, da želi da „ovu noć“ provede pod istim krovom sa čovekom koga je volela. Besmislice. Postoje pravila kojih se treba pridržavati. Bez obzira na sve. Dete nije igračka, brak takođe. I kraj priče.
Mala digresija što se Berin tiče. U ovoj epizodi saopštava Hakanu da je podnela tužbu za razvod braka da „ ne može više ovako da živi, da...“. A Hakan je hteo da joj oprosti (da se ne zavaravamo, radi se o 70 godina (prošlog veka, što bi rekao Balašević). Čovek nije kamen. Ako je neko izgubio sve u životu, onda je to Hakan. Mogao je da zauzme neko ministarsko mesto, da bude cenjen, a ne da doživi toliko neprijatnosti zbog Berin.
U ovoj epizodi: dva jahača apokalipse, Kenan i Hakanov otac, Ekrem idu u pohod, u Brisel. Da li da dodam ovoj ekipi i Karolin? Zasad ne. Neka još uvek bude žena u crvenom, u onom skupom, luksuznom hotelu gde priprema vraški dobar plan da zavede Kenana.
Ne, neću da je svrstam u kategoriji jahača apokalipse. Ne još. Pitam se koliko joj vremena treba da nauči turski? Strašno mi smeta to nejno prenemaganje, nepoznavanje jezika. Ali o ovoj temi i o drugim stvarima u vezi nje pozabaviću se kasnije.
Dok Ali bej ljubomoriše, kao i obično, Džemile traži izlaz iz situacije i prihvata pomoć advokata sa frizurom a la Pol Makartni koji najavljuje da će slučaj biti težak.
Žao mi je Ajlin. I Sonera. „Dva živa mrvaca, “ kao što reče Sulejman nakon Muratovog samoubistva. Dve senke koje lutaju u patnji i svom bolu. Tužno.
A vreme teče...

Microwave, hvala na informaciji.
 
Poslednja izmena:
Da li su Berin to dva puta kidnapovali dete?
Njen lik je koncipiran tako da je nesposobna i ovcu nacrtanu da sačuva.

Morala sam da se oglasim, da kažem, ponovim, koliko je Ali za mene dobar glumac. On glumi svakim pokretom, pogledom, brkovima, obrvama... neverovatno složene emocije emituje i prenosi na gledaoce.
 
Novi komsija bas zgodan tip. Izgleda da ce da muva Dzemile. Mete i Osman ko da su isto godiste, mogli su malo da porade na Meteovoj maski, Berin izgleda bolje nego u prethodne dve sezone, a Ahmet je skroz smesan ovako zalizan.
 
Na kraju ce sve biti ok. Mete ce ostati sa Ajcom, Osman ja mislim da ostaje sam (ako nije tacno ispravite me), Dzemile ostaje sa Arifom, Berin sa Hakanom, Soner sa Bahar, jos samo ne znam sta je bilo sa Ekremom, jel on umro sta mislite?
 
Prvo da kažam da mi se ova sezona uopšte ne dopada, vrlo dosadna i veoma rastegnuta, od jedne scene prave pet, no ajde de, svi prave "telenovele".
Likovi kao Ali i Ajlin baš fale da bi serija imala ono što je imala u početku. Negde sam pročitala kako Mete kaže da mu je nastrašnije bilo snitanje scene kada se njegov brat ubije. Sad sam u rebusu, Mete ima dva brata, Osmana i onog malog Mustafu, o čemu se radi da mi je znati, možda ova sezona i ne bude baš dosadna kako je krenula.
 
Možda Mustafa, mislim da Osman ostaje do kraja, ipak je on narator.
Ali i Ajlin fale, Ajlin je bila drugačija od njih, interesantan spoj neke užarenosti za životom, usuda i buntovništva.
Ali mi je najsloženiji lik u seriji, bio je kapetan serije.
Ne dopada mi se što će Soner naći partnera, mada je u životu to tako normalno... glupo bi bilo da ostane sam, ali i ovo mi je skoro jednako glupo.
Ni Osman mi se ne dopada, trebalo je da ga ne uozbilje i ne ućutkaju onoliko, sada je povučen momak, a kao dete je bio nestaško koji je sve upijao u sebe, razumevao, živost i život svemu oko sebe davao... Nije istina da se ljudi toliko promene, više bih volela da su mu zadržali pričljivost, vrcavost, nemirluk.
 
Gledam na netu, tri epizode su posvetili smrti onog Osmanovog prijatelja. Jes da je smrt mladog čoveka svakako velika tragedija, ali, ovo je serija. Baš su dosadni, meni samo prva sezona valjala, druga ajde-de, ali ova treća me baš razočarala. Gledam jer sam mazohista, bar kada je TV u pitanju.
 
Gledam na netu, tri epizode su posvetili smrti onog Osmanovog prijatelja. Jes da je smrt mladog čoveka svakako velika tragedija, ali, ovo je serija. Baš su dosadni, meni samo prva sezona valjala, druga ajde-de, ali ova treća me baš razočarala. Gledam jer sam mazohista, bar kada je TV u pitanju.
Najbolje da gledas natabanu. Tamo ne ponavljaju epizode kao na Prvoj. Ono je toliko jadno koliko su skratili seriju. A i ako su je skratili onda ne treba da prikazuju ono gledali ste, gledacete. Bas bzvz. Ja sam stigla do 121 epizode na tabanu. Pozz



Sent from my GT-I9505 using Forum Krstarice mobile app
 

Back
Top