Fantomski internet!

Spieler

Početnik
Poruka
43
Da li je neko imao slicno iskustvo sa internetom, evo sta mi se desava: znaci, konektujem se, radim sta radim vec, diskonektujem se i sve je to ok, medjutim u task mgr/networking konekcija mi jos uvek stoji kao da sam na netu(mada ne ocitava nikakvu razmenu informacija) i ukoliko opet hocu da odem na net, moram da restartujem pc jer bez toga konekcija mi je “mrtva” a u task mgr/networking mi ocitava dva dijagrama tj kao da su mi 2 linije aktivne ili sta vec. Pa mislim ne mogu non stop da restartujem kompjuter, da li zna neko o cemu se radi????
 
Ovo lici na dialer program koji si negdje pokupio..

Imas problem, a rjesavaj sto hitnije ako si na Dial-up konekciji jer ce da te odere racun za telefon..

Pored dialera imas jos spyware programa.. Hitno rjesavati sa programima za tu namjenu.. Da ih ne bih nabrajao mislim da znas o cemu se radi..

P.S. radi i SAFE MODE Windowsa..

Srecno..
 
Da kao što reče GZ vjerovatno je upitanju dialer, koji sam poziva telefonske brojeve (tipa NJemačka, Malejzija itd), uglavnom , ako si na dial-up isčupaj kabal iz utičnice/telefona, jer u suprotnom će ti pozivati gore spomenute lokacije, pa ti vidi koja je tarifa poziva i koliki ćeš telefonski račun dobiti.
Čupaj kabal i skeniraj komp!
 
Ako ti nesto znaci imao sam ja slican problem, ali desilo mi se samo par puta. Moguce je da drajver modema ima neki konflikt sa OS, pokusaj da skines noviju verziju. Task Manager moze da ocitava i saobracaj mrezne kartice ako ti je ukljucena, pogledaj ako je imas i ako je ukljucena a ne koristis je, bilo bi pametnije da je iskljucis.
 
Dialer se ne ponasa tako da samo cuci i neradi nista jer bi tada telefonska veza bila zauzeta a u ovom slucaju nije a nije ni Spyware
U tvom slucaju dolazi do konflikta izmedju drajvera za modem i nekog drugog programa ili je sam drajver lose instaliran.
Povadi modem i deinstaliraj drajvere ,iskljuci oporavak sistema, procesljaj sa regcleanerom ili nekim slicnim(TuneUp2004,AsampooWinOptimizer,registrymechaic..) da se obrise zaostali DLL pa kada se sve ocisti od prethodne instalacije(posle par restarta) ubacis ponovo modem i startujes komp da ti ponovo prepozna modem.
Ako se u vizardu za instalaciju pojavi opcija da instalira program sa C particije a ne samo sa CDrom-a tada nadji taj DLL i obrisi ga rucno pa ponovo probaj.
 
zokky:
Dialer se ne ponasa tako da samo cuci i neradi nista jer bi tada telefonska veza bila zauzeta a u ovom slucaju nije a nije ni Spyware
U tvom slucaju dolazi do konflikta izmedju drajvera za modem i nekog drugog programa ili je sam drajver lose instaliran.
Povadi modem i deinstaliraj drajvere ,iskljuci oporavak sistema, procesljaj sa regcleanerom ili nekim slicnim(TuneUp2004,AsampooWinOptimizer,registrymechaic..) da se obrise zaostali DLL pa kada se sve ocisti od prethodne instalacije(posle par restarta) ubacis ponovo modem i startujes komp da ti ponovo prepozna modem.
Ako se u vizardu za instalaciju pojavi opcija da instalira program sa C particije a ne samo sa CDrom-a tada nadji taj DLL i obrisi ga rucno pa ponovo probaj.

Ovo vec zvuci razumnije, samo Windows nikada nece potpuno ukloniti drajvere aninstalacijom nekog hardvera. Pa ako ne bude nasao odgovarajuci OS ce opet vratiti stari. Najbolje je da ga rucno obrises...
 

Back
Top