Srbi u Hrvatskoj organizovano sami obezbedjuju egzistenciju

Da, kad čitam ovaj tekst ne vjerujem. Bitno je da su spomenuli srpski badem, srpsko selo i krajinu. To je smisao cijelog teksta i bio.

Naravno, bit je da postavljač teme radi svoj dnevni promet tema koje se vežu za Hrvatsku.

Pa tako i ovo kad se ljudi po zakonu i na temelju ekonomske računice udruže, on od toga vidi problem, a ne vidi da su isti legalno i normalno kao i svi građani digli poticaje za bajame, kako im je zakon i omogućio.
http://www.opcina-starigrad.hr/HTML/Uzgoj_badema.html

Nego, blesav kakav je bio bi najsretniji da im to propadne, ili ne daj bože izgori pa da ima o čemu pisati i naslađivati svoju sitnu rezervističku dušu.

Ne bi se čudio na krajem 7. mjeseca navrati po babinu penziju u Knin ili Obrovac, zapali plantažu i onda sutra dubokoumno piše na krsti teze o srpskoj nesreći.
 
ko tebe pita, srbi su vecina u brckom , to je glavna spona istoka i zapada, dugorocno se zna kome ce pripasti posle ulaska rusa sa svojim kapitalom u Srpsku

Većina?? Pihhh
Brcko_-_Etnicki_sastav_po_naseljima_2001.gif


Ako ih je trećina danas možeš se nogom u guzicu udarat.
 
Lepo je sve to. Treba se zahvaliti drzavi Hrvatskoj na mogucnosti za Srbe da gaje te useve... Paralelno sa tim, treba osigurati te useve kod osiguravajuceg drustva u slucajevima pozara itd.(ukoliko je to moguce).
Isto tako, Srbija treba da prati poteze Hrvatske u vezi sa tim, i ukoliko dodje do otezavajucih okolnosti u smislu poreza ili nekih drugih birokratskih resenja(koji bi se primenjivali selektivno), da se isti sistem primeni i u Srbiji prema firmama koje drza Hrvati. Cist racun, duga ljubav...
 
Varas se kolega.Moa familia je bila u posjedu prave plantaze badema.No, danas nema ni jedno jedino stablo.Svako su posjekli...Istina je, bajam raste na krsu, ali ne uspijeva svuda plantazni uzgoj koji bi donosio profit.
Ah, da...Pitanje. Zasto ste posjekli bademe?Samo glupan moze posjeci odrasle, rodne vocke koje svake godine donose dobar prihod.

Gdje su to plantaže badema??

Ja sam osobno vidio dosta badema u okolici Skradina..

Pitanje??

Zašto "smo" posjekli badema??

Nisam odgovoran za tvoje bademe.

Vjerojatno ni ti nemaš pojma zašto su mom prijatelju 1991. godine iščupali vinovu lozu zbog krumpira..
 
Gdje su to plantaže badema??

Ja sam osobno vidio dosta badema u okolici Skradina..

Pitanje??

Zašto "smo" posjekli badema??

Nisam odgovoran za tvoje bademe.

Vjerojatno ni ti nemaš pojma zašto su mom prijatelju 1991. godine iščupali vinovu lozu zbog krumpira..

Slabo mi kolega, poznas lijepu nsu.Nije Skradin jedino mjesto gdje su bademi uspijevali.Btw, niko nije posjekao bademe da bi sadio pomidore.Rekla sa vec, glupan, tupan , majmun ih je posjekao iz ciste zlobe.Jer su vlasnistvo Srba.No, Europa zdaj.Privatno vlasnistvo ima snagu u zakonu.Ali nesto mi se ne svidjaju ljtnji pozari.Uostalom ima kpaca zainteresiranih da nastave tamo gdje su moji preci stali.No, bumo videli.
 

Back
Top