Hriscanske yapovesti vs Satanisticke zapovesti

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
Aj,koje su bolje?


zapovesti Hriscanstva1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene,
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9 Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.
10. Ne poželi ništa što je tuđe.



Zapovesti modernog Satanizma (moderni Satanisti ne veruje da Satanče postoji,on im je neka vrsta idola,jednostavno se trude biti poput Satane)

1. Ne daji svoje misljenje osim ako te neko nije pitao za njega.
2. Ne govori o svojim problemima drugim osim ako nisi siguran da zele da to cuju i slusaju.
3. Kada ste na tudjem teritoriju pokazite respektovanje ili inace ne idite tamo.
4. Ako gost na vasem teritoriju vam ide na zivce budite okrutni i bez milosti. 5. Ne iskoristavaj seksualno osim ako ti nije dat znak.
6. Ne uzimaj ono sto ne pripada tebi osim ako to nije nekome teret i moli te da mu pomognes.
7. Priznaj snagu magije ako si je uspjesno koristio da bi ispunio neke svoje zelje ili potrebe. Ako budes poricao snagu magije nakon sto si imao uspjeha s njom, izgubit ces sve sto si postigao.
8. Ne zali se ni na sta sto se ne odnosi na tebe.
9. Ne ucini zlo djeci.
10. Ne ubijaj zivotinje osim ako si napadnut ili da bi prezivio zbog hrane.
11. Kada se kreces po otvorenom teritoriju, ne smetaj nikome. Ako ti neko smeta opomeni ga da prestane. Ako ne prestane, unisti ga.



avaj,ako vam se ne svidja ,nemojte citati :)
 
Previse brutalno, to za Sataniste :?

Previse naivno to za Hriscanje?


Ipak treba razmisljati gde ce ti dusa kad umres, zato zivi kao hriscanin i neces imati problema.

Mnogi ljudi koriste neko od tih Satanistickih zapovesti koje si ti ovde navela, pa ipak ne smatraju sebe satanistima, sto je sasvim normalno :wink:
 
loop:
Previse brutalno, to za Sataniste :?

Previse naivno to za Hriscanje?


Ipak treba razmisljati gde ce ti dusa kad umres, zato zivi kao hriscanin i neces imati problema.

Mnogi ljudi koriste neko od tih Satanistickih zapovesti koje si ti ovde navela, pa ipak ne smatraju sebe satanistima, sto je sasvim normalno :wink:

nije previse brutalno ali je previse ovozemaljsko.cemu dusa da tezi ako je sve dostigla na ovom svetu a to ipak nije savrsenstvo?
covek bez teznje je kao cvet koji nikad ne zeli da procveta vec vecno da bude zatvorenih latica.
 
joGooOOD:
hmm pa i ima smisla u satanisticim zapovestima...iako najbolje je ziveti po svojim pravilima

jes dok te ne uvati milicija ;)

pa ima smisla nisam znala da su vegetarijanci : ))

haha ono za sex iskoriscavanje..sta je sex ZNAK, da je neko glup. e sad pogledamo neke druge prirucnike i tmao pise kako radis tako ti se vraca i sl.

inace kazu da je hriscanin samo onaj koji poshtuje pravila, pricest, ispovest svete tajne itd. ostalo je jeres. to je iz hriscanskog ugla. ne znamo da li je to izvorni ugao i da li je tacan. mozemo da verujemo ili ne da jeste.

to je moral za danas
 
Majesty Of The Nightsky:
Satanisticke su ok, mada im zameram onu gde se svete bez milosti, mislim sto bas tako ekstremno...
I mislim da je 7. jedna od najboljih...

Sto se hriscanskih tice, neke su skroz ok i pridrzavam ih se iako nisam hriscanka. 2. je skroz naskroz kontradiktorna, samo mi nije jasno kako to oni ne shvataju :lol: no dobro... Smesna mi je ona "Ne lazi" come on, mislim.......
Kontradiktorna u odnosu na sta ?
 
Pa satanističke zapovesti su i nastale kao reakcija na lažni moral hrišćanskog puritanskog društva u kom su nastale. Uvek kažem: da nema hrišćanstva, satanisti bi ostali bez posla. Vidi se da su sastanističke zapovesti modernije i prilagođenije savremenom društvu, mada je ona sedma potpuno nebulozna i van konteksta, barem u odnosu na ostale...
 
Sizif:
Pa satanističke zapovesti su i nastale kao reakcija na lažni moral hrišćanskog puritanskog društva u kom su nastale. Uvek kažem: da nema hrišćanstva, satanisti bi ostali bez posla. Vidi se da su sastanističke zapovesti modernije i prilagođenije savremenom društvu, mada je ona sedma potpuno nebulozna i van konteksta, barem u odnosu na ostale...

ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ
 
Бл:
ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ
Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)
 
Vragolasta Amfibija:
loop:
Previse brutalno, to za Sataniste :?

Previse naivno to za Hriscanje?


Ipak treba razmisljati gde ce ti dusa kad umres, zato zivi kao hriscanin i neces imati problema.

Mnogi ljudi koriste neko od tih Satanistickih zapovesti koje si ti ovde navela, pa ipak ne smatraju sebe satanistima, sto je sasvim normalno :wink:

nije previse brutalno ali je previse ovozemaljsko.cemu dusa da tezi ako je sve dostigla na ovom svetu a to ipak nije savrsenstvo?
covek bez teznje je kao cvet koji nikad ne zeli da procveta vec vecno da bude zatvorenih latica.
Citajte njen odgovor i mislitee o tome
 
Sizif:
Бл:
ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ
Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)

Али ја стварно на такве глупости које изјављују јеретици и секташи нисам у стању гледати озбиљно, то је тако наивно да је смешно.
 
Sizif:
Бл:
ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ
Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)
NEEEE!!!
To nije hriscanstvo!
Totalno lose shvaceno!!!!Hriscanstvo je LJUBAV iznad svega...Ljubav "od svih i za sve"!I za Muslimane i za Budiste,pa i za sekte!Bog je ljubav,a ja u ljubav verujem!! :D
 
jane_va:
Sizif:
Бл:
ЈЕРЕТИЧЕ ДОЂИ СЕБИ ДОК ЈОШ ИМАШ КОМЕ
Ah kako samo volim te visprene dosetke. Možeš li ti išta u životu da posmatraš analitički umesto navijački? Umesto ovih uzvika iznad, da recimo analitički razložiš i objasniš zašto nešto misliš? Mislim da ne možeš, jer te niko nije učio da misliš, već samo da ponavljaš uzani skup činjenica koje su ti utuvili u glavu. "Sekta - loše, ua Muslimani, ua Hrvati, ua bilo-ko-ko-nije-naš, jeretici na lomaču..." - kao na fudbalskoj utakmici. To i jeste taj intelektualni nivo, doduše... samo kičma ti je dovoljna, mozak je sasvim redundantan.

Takođe, ti si eklatantan primer da neuki često pišu velikim slovima jer je to najlakši način da svoje izjave učine upečatljivima (kad već ne mogu kroz sadržaj)
NEEEE!!!
To nije hriscanstvo!
Totalno lose shvaceno!!!!Hriscanstvo je LJUBAV iznad svega...Ljubav "od svih i za sve"!I za Muslimane i za Budiste,pa i za sekte!Bog je ljubav,a ja u ljubav verujem!! :D

Јете љубав прма људима, али и осуда њиховог Јеретичког учења.
;и треба да волимо људе али не Јерес, против ње треба да се боримо.
 

Back
Top