Izgradnja eko kuce
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Izgradnja eko kuce

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

Podrazumevano Izgradnja eko kuce

Vidite o cemu se radi..ne ovo klasicno sto se potencira kao eko..vec da se vratimo 50ak-100 god unazad kako su se pravile kuce..dakle uopste ne komentarisemo materijal cenu preduzimace i peripetije danasnjice..samo i iskljucivo objasnjenja kako su se nekad pravile kuce..znaci mozda imam sumu koju bih posekao i izgradio brvnaru..od kog drveta bi bilo najbolje?ako bih samo kamen kupio, na koje nacine su se nekad kuce pravile da toliko dugo odole vremenu?
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: Izgradnja eko kuce

to je neki tip izgradio blizu avale kod nas

Starosedelac BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    1921

Hoces li ti da gradis EKO ili ETNO kucu ?

Prema prilozenom to mi vise lici na etno kucu.....

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

ocigledno je isto jer se koriste dostupni materijali iz prirode..dakle toga se drzimo mislim da je jasno i rekoh da ne pominjemo nista od novonastalog trenda poput etno izraza
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Primećen član Maga79 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    106

hocu ja jednu takvu

Elita BGHighlander (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    306

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Vidite o cemu se radi..ne ovo klasicno sto se potencira kao eko..vec da se vratimo 50ak-100 god unazad kako su se pravile kuce..dakle uopste ne komentarisemo materijal cenu preduzimace i peripetije danasnjice..samo i iskljucivo objasnjenja kako su se nekad pravile kuce..znaci mozda imam sumu koju bih posekao i izgradio brvnaru..od kog drveta bi bilo najbolje?ako bih samo kamen kupio, na koje nacine su se nekad kuce pravile da toliko dugo odole vremenu?

Sto se drvenih kuca tice, to je veoma udoban i zdrav nacin stanovanja.
    Ove slike koje si postavio ( brvnara sa oblicama) prikazuju kucu od cini mi se jelovine ili nekog drugog cetinara ( meko drvo). Bolja varijanta je kao na slici one male crkvice koja je stara a prezivela je jer je izgradjena najverovatnije od hrastovih ( tvrdo liscarsko drvo) talpi/ debelih dasaka. Takve kuce mogu da traju vekovima a slicno je uradio i Kusta na Mokroj gori. Kuce je podigao od starih hrastovih talpi koje je kupio od lokalaca a neke je gradio od nove hrastove gradje.
    I kod brvnara mora da se izvede klasican temelj a hidroizloacija pazljivo odraditi. Obavezna je i zastita od vlage i insekata a to se postize hemijskim tretmanima pre gradnje. Najbolje je dodati im siri krov cije kosine treba spustiti sto nize da bi drveni zidovi bili sto bolje izolovani od najveceg neprijatelja - vlage.

Sto se kamena tice, to nije materijal zdrav za stanovanje zbog problema kondezacije. U primorskim mestima zimi imaju velike probleme upravo sa vlagom jer kameni zidovi ne disu a i hladni su/tesko se greju. Lepo na oko ali bolje ne.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

Citat Original postavio BGHighlander Pogledaj poruku
    Sto se drvenih kuca tice, to je veoma udoban i zdrav nacin stanovanja.
    Ove slike koje si postavio ( brvnara sa oblicama) prikazuju kucu od cini mi se jelovine ili nekog drugog cetinara ( meko drvo). Bolja varijanta je kao na slici one male crkvice koja je stara a prezivela je jer je izgradjena najverovatnije od hrastovih ( tvrdo liscarsko drvo) talpi/ debelih dasaka. Takve kuce mogu da traju vekovima a slicno je uradio i Kusta na Mokroj gori. Kuce je podigao od starih hrastovih talpi koje je kupio od lokalaca a neke je gradio od nove hrastove gradje.
    I kod brvnara mora da se izvede klasican temelj a hidroizloacija pazljivo odraditi. Obavezna je i zastita od vlage i insekata a to se postize hemijskim tretmanima pre gradnje. Najbolje je dodati im siri krov cije kosine treba spustiti sto nize da bi drveni zidovi bili sto bolje izolovani od najveceg neprijatelja - vlage.

Sto se kamena tice, to nije materijal zdrav za stanovanje zbog problema kondezacije. U primorskim mestima zimi imaju velike probleme upravo sa vlagom jer kameni zidovi ne disu a i hladni su/tesko se greju. Lepo na oko ali bolje ne.
    hvala na iscrpnom odgovoru..samo sam nabacao slike koje nadjoh da sto vise lice na prirodne stare izgradnje

Ističe se
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    269

Starosedelac Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3217

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    bez klozeta...iliti rechima pokojnog dede..."da jedem i serrem pod isti krov,ne biva"
    nisam majstor da napravim bure,al sam majstor da uvalim kure!!

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

ma moze i poljak sta fali

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

i poljski put do nje

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

ja sam se tako uzeleo tog osecaja iz detinjstva..te vrednosti sitnica bez danasnjih nepotrebnih nebuloza..ne mislim na poljski wc nego na jednostavnost zivota koliko je vredan svaki trenutak i radost obicnom

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

sto manji prohtevi vise vremena za uzivanje u onom sto imamo
    dzaba vila i jahta kad nemamo kad da ih koristimo

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

ja bih da zamolim kad vidite negde neke cigle crep gradju kamen da napisete ovde lokaciju,resio sam da skupljam materijal za kucu

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

Zainteresovan član pvcpromont (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6

Eko kuća je nešto potpuno drugo od etno kuće. Plan eko kuće je da ne zagađuje svoju okolinu štetnim materijalima i da toliko štedi energiju da maltene nije nikakav trošak za vlasnika. A to je izolacija, grejanje, rasveta, solarni paneli na krovu za struju i toplu vodu, skupljanje kišnice u cisternu etc.
    Sedi drvo na drvo.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5369

i od drveta je eko valjda,kamena

Zainteresovan član pvcpromont (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6

Ma jok, to je koncepcija kuće koja ne koristi puno struje i ostalih energenata i time smanjuje ekološko zagađenje, zato se i zove eko kuća
    Sedi drvo na drvo.

Slične teme

1. Bezanje od kuce
    Autor vladamarija u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 08.10.2011., 09:44
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 06.05.2011., 22:55
  3. kuce?
    Autor dijalija u forumu Astrologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 23.11.2003., 19:03