Remote Desktop

apolonye

Obećava
Poruka
55
Pregledao sam masu postova vezanih za ovu temu i nisam siguran da sam pronašao upravo "ono" što bi konkretno objasnilo kako to dela. Mislim da je tu najviše "prosječnih" korisnika (jedan od njih sam i ja) kojimam bi trebalo to pojasniti korak po korak. Dakle, hipotetski: dva kompa (Win XP na oba), šta i kako podesiti na kojem da se može pristupiti s jednog na drugi preko Remote Desktopa? Ali baš samo na ovaj način (ne korištenjem drugih programa). Podrazumijeva se da znaš IP adresu tog trenutka. Što može biti problem (najčešći) ako se ne uspijeva uspostaviti veza?
 
Nisam siguran da li sam razumeo u potpunosti.
Da li ti hoces samo sa JEDNOG na drugi da se konketujes po potrebi, ili da OBA mogu kad zele da pristupe desktopu onog drugog?

U svakom slucaju, ja za te stvari koristim "NetMeeting". Pre nego sto otputujem, namestim jedan od mojih PC-ja u NetMeetingu da bude u statusu "Remote Desktop Sharing". Taj status je aktivan dalje, samo kad NetMeeting NIJE na vezi sa nekim.
Dakle, NEtMeeting kod kuce ceka da ja pozovem od bilo kuda. Tako mogu da pristupim svom PC-ju i radim na njemu kao da sam kod kuce. Cak mogu i da kompiliram programe, napravim EXE i posaljem ga sam sebi mailom.

Ne znam da li je to bas ono sto hoces, ali ti mozda da ideju.
 
codemaker:
Nisam siguran da li sam razumeo u potpunosti.
Da li ti hoces samo sa JEDNOG na drugi da se konketujes po potrebi, ili da OBA mogu kad zele da pristupe desktopu onog drugog?

U svakom slucaju, ja za te stvari koristim "NetMeeting". Pre nego sto otputujem, namestim jedan od mojih PC-ja u NetMeetingu da bude u statusu "Remote Desktop Sharing". Taj status je aktivan dalje, samo kad NetMeeting NIJE na vezi sa nekim.
Dakle, NEtMeeting kod kuce ceka da ja pozovem od bilo kuda. Tako mogu da pristupim svom PC-ju i radim na njemu kao da sam kod kuce. Cak mogu i da kompiliram programe, napravim EXE i posaljem ga sam sebi mailom.

Ne znam da li je to bas ono sto hoces, ali ti mozda da ideju.
Da, uputstvo. U principu znam za to i probao sam, ali nisam se uspio spojiti. Ima li kakvih "sitnih zajebancija" pri podešavanju kompa.
I isključivo spojiti se preko Remote Desktopa, dakle XP na oba kompa.
Dakle, šta podesiti na kompu s kojeg se spajaš na udaljeni komp i šta u to vrijeme treba biti podešeno na udaljenom kompu?
 
apolonye:
Da, uputstvo. U principu znam za to i probao sam, ali nisam se uspio spojiti. Ima li kakvih "sitnih *" pri podešavanju kompa.
I isključivo spojiti se preko Remote Desktopa, dakle XP na oba kompa.
Dakle, šta podesiti na kompu s kojeg se spajaš na udaljeni komp i šta u to vrijeme treba biti podešeno na udaljenom kompu?

Pa ako si se odlucio za NetMeeting, pre svega proveri da li se normalno konektujes sa drugim racunarom. Mislim tu na situaciju da ti pozoves njegov IP ( ili domain name), pa se konektujete i mozete pricati, deliti desktop i chatovati). Zatim neka tebe pozove onaj drugi racunar. Ako u oba slucaja nema problema, spreman si za drugu fazu.
Druga faza podrazumeva da na racunaru, koga zelis da zoves ( a da niko nije prisutan tamo), podesit na "Remote shering". Pojavice se neki "wizard" pa prodji kroz to, nije problem uopste. Nakon toga taj racunar ce biti uvek pri startovanju masine, spreman da odgovori kad ga od nekuda pozoves. Trazice ti lozinku i username, da ne bi bas svako mogao da se prikljuci.
Inace, na racunaru koji ce da ZOVE, ne treba nista podesavati sem da se podigne NetMeeting.

Ako ne prodje inicijalno (normalno) povezivanje, proveri da te ne zeza firewall. Dakle ako ne mozes "normalno" da se povezes sa drugim racunarom, nece ti ni "remote shering" raditi kao valja.

Nisam probao XP sharing koji je u samom sistemu, pa ne mogu o tome savetovati.
 

Back
Top