Tablete za poboljsanje koncentracije

Limun i limunada - da, ali oprez: usled preceste upotrebe stradaju zubi (vrlo!).
Acutil Fosforo vec dugo postoji na trzistu, i to je ziva glupost, samo bacanje para (probala na fakultetu vise puta - verujte: nista!)

Ekstrakt Ginka (Ginko Biloba) definitivno 'radi' (generalno pospesuje koncentraciju, preporucuje se osobama sa progresivnim oboljenjima mozga, neuroloskim bolestima, ugrozenim mozdanim krvotokom itd) ali funkcionise samo ako se uzima dugotrajno i kontinuirano - kad jednom prestanes sav efekat se u potpunosti gubi......

Dobar odmor - to je moja preporuka za poboljsanje koncentracije. Ako se uci, praviti pauze na najvise sat vremena, po 5-10 minuta, posle 3 sata napraviti duzu pauzo (od bar pola sata), najboje prosetati, odvezbati, izigrati se uz glasnu muziku, ne premarati se fizicki.

Ako se radi, posebno uz kompjuter, dovoljan broj pauza je prosto neophodan, dobra rehidracija, neko voce pod obavezno (banane su idealne).

Pozdrav.
 
Ja sam poslednje ispite spremala iskljucivo uz acutil fosforo! Svi u mojoj okolini su ga koristili i stvarno je super, ali ako ocekujes da popijes carobne tabletice od kojih ces bas pozeleti da sednes za knjigu, odmah zaboravi na to!
Ja sam acutil pila uglavnom uvece kada sam vec jako umorna ili kad mi je mozak prebukiran informacijama a nemam vremena da napravim pauzu. Davao mi je osecaj "ciste glave", kao kad se probudis ujutru i odmah pocnes da ucis, ali nista vise od toga (i ovo mi je mnogo znacilo). Uz jednu do dve tabletice mozes da ucis 2 do 3 sata duze. :D
Ali, opet ponavljam, dejstvo se primecuje samo dok sedis i ucis, a onaj pocetni deo, da sednes pred knjigu moras sama da odradis svojom snagom volje! Acutil ima vrlo jasan mehanizam dejstva za nekoga ko poznaje metabolizam aminokiselina.

Srecno u ispitnom roku! :wink:
 
Za svakog ko poznaje bar pomalo farmakodinamike, i bar pomalo neurofiziologije mozga i centralnog nervnog sistema uopste, jasno je i logicno zbog cega pilula kao sto je acutil fosforo ( na bazi tri neesencijalne kiseline glutamina, aspargina o serin-fosfata uz dodatak b6 vitamina) ne moze da ima opisani efekat u kratkom vremenskom roku, kao sto je ispitni rok i uzimanje kad se oseti 'intelektualni premor' od previse ucenja.
Ali je zato moc autosugestije fenomenalna stvar, poznato je sijaset cudesnih izlecenja i poboljsanja patoloskih stanja upotrebom cistog placebo-efekta. Moc sopstvenog sistema da sam sebi pomogne nezamislivo je velika, a sposobnost mozga da se oporavi od 'intelektualnog praznjenja' jednom tabletom neesencijalnih aminokiselina prosto je smesna postavka za bilo koga ko ista o funkcionisanju fiziologije i biohemije mozga zna.
 
Ja bogami sam prethodna 3 dana ucila od ujutru do uvece

Jutros popijem 2 acutil fosfor-a, i nisam ucila ni pola sata ceo dan :(

meni to i inace nista ne pomaze, ne primecujem razliku, kao da nisam nista popila..

Ama nema to veze sa tabletama, mrzelo me breee :(

Najteze je sesti i zapoceti ucenje, posle sve ide lako :roll:
 

Back
Top