OSTAVILA SAM CIGARETE (nadam se zauvek)

guda

Aktivan član
Poruka
1.659
Danas...

Izvinjavam se ako je ova tema vec bila... ali meni treba podrska...

Pusim celih 11 godina po 1-1.5 paklicu dnevno :(

Jutros sam ustala i resila da ne zapalim ni jednu cigaretu vise u zivotu. Zbuckala sam ultra jaku dozu vitamina, preskocila cigarete uz kafu (standardan jutarnji ritual pre prve izgovorene recenice), nabacila ranac i peske na posao - jedno 3km...

Verujem da cu uspeti, zainatila sam se bas.

Ima li neko da je ostavio cigarete uspesno posle visegodisnjeg pravog pusackog staza da mi isprica kroz koje je sve i kakve faze prolazio/la? Bas me zanima, jer je ovo prvi put da sam se odlucila da se resim cigareta - verujem i poslednji...

Ima li nekih forica, sta raditi kad ti dodje da zapalis i udahnes do peta? :shock: Sta raditi kada zbog toga postanes nepodnosljiv i neurotican
 
father:
Ja sam ta sr@nja batalio posle vise od 10 godina.
Jednog dana sam se probudio resen da prestanem sa tim.
To je bilo pre vise od 4 godine.
Nikada vise...

Daj reci mi kako je bilo? Evo i ja sam zeljna da kazem nikad vise :(

Mislila sam da ako prezivim jedan dan - da mogu i ceo zivot bez cigareta, ali danas jos uvek ne osecam bas toliko jaku krizu, a na nogama sam od 6.30h jutros (valjda je dobro sto sam na poslu pa prebiram po tastaturi, a u kancu se ne pusi...)

Vidim da taj jedan dan mogu da prezivim lakse nego sto sam zamisljala, ali bojim se da ce me uhvatiti bas prava zavisnicka kriza, kao sto me jednom pre dve godine uhvatila kada sam slucajno preskocila jutarnje cigarete (tada sam dobila iskrenu zelju da se resim ovog otrova, ali sam pustala da odluka sazri)...

Hajde, pliz, daj reci mi nesto vishe...
 
Steffan:
Nije prosao ni jedan dan a vec si pocela da likujes.. :D

U pravu je. Zaista...
Velika je muka ostaviti ih... mislim to shto si napisala je smeshno. Ali moguce je.

Ja sam pokusahao ali nisam uspeo...

ali evo recepta osobe koja je uspela...

nemoj da zapalish vishe ni jednu. prvih par meseci sve ce podsecati na njih. ali posle toga ne...

i apsolutno nikad vishe nemoj da zapalish ni jednu.
nikad.

to je jedini uspeshni recept.

mada... zashto ja ne verujem da cesh ti uspeti?
 
VisionOfDisorder:
Steffan:
Nije prosao ni jedan dan a vec si pocela da likujes.. :D

U pravu je. Zaista...
Velika je muka ostaviti ih... mislim to shto si napisala je smeshno. Ali moguce je.
Ja sam pokusahao ali nisam uspeo...

mada... zashto ja ne verujem da cesh ti uspeti?

Hvala Visione, a ja ne vidim sta tu izaziva smeh kada se neko suoci sa istinom, sa porokom koji ima i krene u borbu protiv svojih zavisnosti i navika? Ne razumem. Zar zaista verujes da neko drugi mozda nema uspesan ishod i iskustvo koje moze da opise - tipa: bolela me glava, imao sam vrtoglavicu, ali je prosla posle dan... itd.

To je ono sto ja pitam, a ne zeleces da zapalis cigaretu - NARAVNO da hocu, ali ZASTO cu toliko zeleti da je zapalim??? Da me prodje glavobolja, vrtoglavica, sta? Ne radi se o volji, motivu i odluci - to sam resila, ali bih da zadrzim i odrzim iste...

...i da ne shvatis pogresno - mozda i tebe neko podseti da se potrudis da pronadjes nacina da uspes i sam...

Na osnovu cega tj. na osn. kakvog tvog iskustva verujes da ja necu uspeti?
 
VisionOfDisorder:
chika_doktor:
Ja izdrzim po mjesec dana ali uvijek pokleknem i to obicno kada se napijem...Uzbjegavaj alkohol, a ako budes nervozna uzmi b-kompleks i bensendin i to po 2mg ujutro i uvece...Sretno...

ti si kreten.
u pravu je :!:

Jasam PALIO cigarete jedno 3 (tri) godine i onda sam sebe jedno mesecak dana ubedjivao(ubacivao u podsvest) da cu da ostavim ta sr@nja, i tako sa m i stavio :wink:

guda, ako imas volje lako ces ostaviti, bez trunke
mucenja :!:






P.S. Ala se guda uozbiljila, nemogu da prepoznam da su ovo njeni postovi :shock:
Ja sam mislio da neko sa toliko elana je 100% nepusac :?
Verujem da ces ih ostaviti i to bez problema.Samo nemoj da se 3pujes :wink:
 
Pozdravljam takvu odluku maksimalno. Ja sam prestala pre 8 meseci a pusila sam oko 3 god. pre toga.
Prvih mesec dana ces najverovatnije non stop misliti o cigarama. Probaj da smiris ruke ako ne radis nista korisno sa njima. Ali u prvih nadelju dana izbegavaj situacije u kojima najvise uzivas da pusis (npr. meni je uvek naj uzitak da zapalim uvece uz picence u nekom klubicu ili uz kaficu). U prvih nedelju dana sam se i fizicki osecala lose (muka, groznica, glavobolja...) ali ja sam to odjednom presekla i nisam nijednu zapalila. Imala sam i kosmare da sam zapalila 'samo jednu' i tako...
Pomagalo mi je ritual vadjenja cigareta i drzanja istih u rukama (i sad mi to fali ponekad ali ne zelim dim da uvucem npr.).
Posle 4. meseca otprilike pocinjes bolje da dises i imas vise energije ali i apetit skace uzasno mnogo. Ali za pocetak se pusti, klopaj, pa posle pojacaj fizicku aktivnost.
I jos nesto: drzi cigare uvek kod sebe, nemoj da mislis da ce pomoci to sto ih nemas. Treniraj karakter, i znaj da je tvoja odluka bitna da li ces zapaliti ili ne.
Ne daj se!
 
sve je vec zauzeto:
Pozdravljam takvu odluku maksimalno. Ja sam prestala pre 8 meseci a pusila sam oko 3 god. pre toga.
Prvih mesec dana ces najverovatnije non stop misliti o cigarama. Probaj da smiris ruke ako ne radis nista korisno sa njima. Ali u prvih nadelju dana izbegavaj situacije u kojima najvise uzivas da pusis (npr. meni je uvek naj uzitak da zapalim uvece uz picence u nekom klubicu ili uz kaficu). U prvih nedelju dana sam se i fizicki osecala lose (muka, groznica, glavobolja...) ali ja sam to odjednom presekla i nisam nijednu zapalila. Imala sam i kosmare da sam zapalila 'samo jednu' i tako...
Pomagalo mi je ritual vadjenja cigareta i drzanja istih u rukama (i sad mi to fali ponekad ali ne zelim dim da uvucem npr.).
Posle 4. meseca otprilike pocinjes bolje da dises i imas vise energije ali i apetit skace uzasno mnogo. Ali za pocetak se pusti, klopaj, pa posle pojacaj fizicku aktivnost.
I jos nesto: drzi cigare uvek kod sebe, nemoj da mislis da ce pomoci to sto ih nemas. Treniraj karakter, i znaj da je tvoja odluka bitna da li ces zapaliti ili ne.
Ne daj se!

Hvala ti puno - a kako ide sa iskasljavanjem tj. procesom ciscenja pluca - posle koliko pocinje "davljenje" katranom? Sta pomaze? Mleko, med ili pak nesto sto izgleda sasavo ali deluje?
 
loop:
P.S. Ala se guda uozbiljila, nemogu da prepoznam da su ovo njeni postovi :shock:
Ja sam mislio da neko sa toliko elana je 100% nepusac :?
Verujem da ces ih ostaviti i to bez problema.Samo nemoj da se 3pujes :wink:

hehehehehehe a sta mislis kako cu tek da "poletim" od E kad se resim ovih toksina,a? :wink: Ne boj se - dobro rspolozenje me jos uvek drzi, ali kad se radi, radi se... :D :D :D :D :D
 

Back
Top