Cirilica ili latinica za nove novine

stefanr

Početnik
Poruka
8
Postovani zemljaci,
sigurno ce te reci da sam veliki optimista, ali uskoro planiram da pokrenem novi nedeljnik za Srbe u Australiji “Srpske novine”, koje ce se pripremati u Srbiji a stampati u Melburnu, na 40 strana u coloru. Izlazice svakog petka.
Ne bih sada o koncepciji novina, koja se se bitno razlikovati od Svetskog srpskog glasa, Novosti i Vesti, jer imam veliku dilemu – kako stampati novine u - cirilici ili latinici? I jedno i drugo pismo za primenu u novinama imaju svoje vrline i mane, ali bih voleo da vidim Vase komentare, kao potencijalnih citalaca, koji ce mi biti presudni prilikom donosenja konacne odluke.
Istovremeno, moram da Vas pitam da li je cena od 3 dolara preskupa za ovakav nedeljnik?
Hvala na odgovorima i komentarima!
 
pozdrav stefanr,
pre svega bas mi je drago da cujem da cemo i mi ovde imati malo veceg izbora sto se tice nasih novina....i bilo je vreme da to neko uradi. Sto se tiche dileme oko cirilice ili latinice...hm, :roll: koliko ja znam samo se glas shtampa chirilice a sve ostale novine i magazine koje dobijamo ovde....makar sto sam ja videla latinice su. Krecem od sebe pa kazem da nemam problem i ne gledam da li su novine shtampane chirilice ili latinice. To da li che biti chirilica ili latinica valjda zavisi od samog koncepta novina i za koga ce biti namenjene. Ako ce to da budu u nekom smislu.... 'srpske' novine onda valjda chirilica jer ovde ipak neka podeljenost izmedju 'srba' i ostalih da kazem.

sto se tice cene, za nesto sto izlazi jednom sedmicno $3 ne mislim da je mnogo kad vec glas koji izlazi dva puta sedmicno je $2.50.

U svakom slucaju, srecno sa namerama koje imas i daj nam malo vise informacija o kada bi se to moglo da vidi ovde u australiji. Jos nesto...da li cemo da vidimo u celoj australiji ili mozda melburn i sidnej, koje se nadam da nije slucaj.

poz
jeca
 
Pozdrav srbima u dalekoj Australiji i sve pohvale za pokretača novih novina srpskih.To naravno podrazumeva da iste budu štampane ćirilicom kako naši ,koji je znaju i koriste,nebi zaboravili a oni koji nisu još stigli,mogu da je nauče i čitaju tekstove na najlepšem i najjednostavnijem pismu.Gubitak pisma i potom jezika znači i gubitak nacije.A to sigurno ne želimo.Bravo još jednom.
 

Back
Top