Brak

sampita

Zainteresovan član
Poruka
109
Na nekom sajtu ( ne secam se tacno na kom, jel je to bilo odavno ) sam nasla nesto o astarloji i to sam memorisala u mom racunaru. Slucajno sam sad to "izvadila" pa rekoh da "razmotrim". Interesuje me , kakva su vasa iskustva i dali je ovo tacno....

Brak dvaput:
vladar 7. polja u dvotjelesnim znacima (Pi moguće više brakova); SO-MO u 3; UR 7, MO početak 5 (UR teži prema ilegalnom braku, Ge bigamija). SO-MO ili vladar 7. Ge ili SO-MO u 7. UR 0 LI u 11, zamjena dvaju partnera u zrelim godinama. MO bez aspekta otežava drugi brak.

Brak sretan: VE 120 benefik, posebno LI ili 7. polje. SO-MO-JU Desc 120 MA. Vladar 7. 120 MO, ili vladar 1. polja. Desc SO-MO, VE 0 krug sreće. Vladar 7. polja 0 krug sreće, Node, ili Regulus. Erotski planeti u plodnim znacima

Brak nesretan: malefik u 7. ili 4. s aflikcijom, naročito MO, SA. Vladar 7. MO ili SA 90 vladar 1. i 4. polja. MO Ge, Le, Vi 90 malefik. VE-MO 12. ili vladar 5, 7, u 12 = bračni drug u zatvoru, bolnici i sl. MA-SA Ta, Li, 5 = smetnje od ranijih veza; vladar 7. u 7. = svojeglav; u 1. polju provodi pritisak, i sl. Vladar 7. i 8. u afl. = opasno za miraz i nasljeđe. Vladar 1. afl. vladar 7. = kratka sreća; ali oba u 10. Moguća veza po zvanju, u 4. dublja veza, roditelji, zavičaj itd. NE 7. polje 90 JU vezu nemoguće legalno urediti. Loše 7. polje i njegov vladar = nikakva sreća. Vladar 7. polja u neplodnim 90 SA; malefik u 7; SA 10 u noći.
 
Текст који си ти пронашла на интернету, то је оригинални текст из књиге:

Астромедицина
-
Звијезде љубав секс
-
Астро рачуни
Анализе Прогнозе

Аутор Миле Дупор


На стр. 201, пре него што су изложени ови афоризми, постоји уводни део у коме пише:

АСТРОСЕКСИ АФОРИЗМИ

Аутор је дуго љубовао и мудровао, али никако није успио љубав изразити неким рачунским коефицијентом. Не препоручујем никакве тестове. Један врло лош аспект поквари све што маса других елемената обећа добро. Љубав је тако проста - на својој зрцалној површини. У њеној тамној дубини крију се бескрајне варке и замке. Зато препоручам рађе проучавати афоризме. Они ће нам дати одређен одговор - увек када се елементи гомилају. Иначе и овде се можемо преварити. НЕПТУН 0 ЈУПИТЕР значи нимфоманку. Али када? Ако је то у Рибама значење се појачава. И то је мало. Ако је све то у 5. пољу значење је још јаче и сигурније. Али немојмо се још залетити. Треба погледати и елементе који говоре противно. Укратко: Сваки наведени аспект и знак има неку тенденцу онога што је под афоризам уврштено; ако је таквих више, а читав хороскоп не говори противно, онда смо тек сигурни у нашу оцјену. И у том случају астрологија је наука.
 
Wega:
Текст који си ти пронашла на интернету, то је оригинални текст из књиге:

Астромедицина
-
Звијезде љубав секс
-
Астро рачуни
Анализе Прогнозе

Аутор Миле Дупор


На стр. 201, пре него што су изложени ови афоризми, постоји уводни део у коме пише:

АСТРОСЕКСИ АФОРИЗМИ

Аутор је дуго љубовао и мудровао, али никако није успио љубав изразити неким рачунским коефицијентом. Не препоручујем никакве тестове. Један врло лош аспект поквари све што маса других елемената обећа добро. Љубав је тако проста - на својој зрцалној површини. У њеној тамној дубини крију се бескрајне варке и замке. Зато препоручам рађе проучавати афоризме. Они ће нам дати одређен одговор - увек када се елементи гомилају. Иначе и овде се можемо преварити. НЕПТУН 0 ЈУПИТЕР значи нимфоманку. Али када? Ако је то у Рибама значење се појачава. И то је мало. Ако је све то у 5. пољу значење је још јаче и сигурније. Али немојмо се још залетити. Треба погледати и елементе који говоре противно. Укратко: Сваки наведени аспект и знак има неку тенденцу онога што је под афоризам уврштено; ако је таквих више, а читав хороскоп не говори противно, онда смо тек сигурни у нашу оцјену. И у том случају астрологија је наука.

Hvala puno Wega.
 
sampita:
Na nekom sajtu ( ne secam se tacno na kom, jel je to bilo odavno ) sam nasla nesto o astarloji i to sam memorisala u mom racunaru. Slucajno sam sad to "izvadila" pa rekoh da "razmotrim". Interesuje me , kakva su vasa iskustva i dali je ovo tacno....

Brak dvaput:
vladar 7. polja u dvotjelesnim znacima (Pi moguće više brakova); SO-MO u 3; UR 7, MO početak 5 (UR teži prema ilegalnom braku, Ge bigamija). SO-MO ili vladar 7. Ge ili SO-MO u 7. UR 0 LI u 11, zamjena dvaju partnera u zrelim godinama. MO bez aspekta otežava drugi brak.

Brak sretan: VE 120 benefik, posebno LI ili 7. polje. SO-MO-JU Desc 120 MA. Vladar 7. 120 MO, ili vladar 1. polja. Desc SO-MO, VE 0 krug sreće. Vladar 7. polja 0 krug sreće, Node, ili Regulus. Erotski planeti u plodnim znacima

Brak nesretan: malefik u 7. ili 4. s aflikcijom, naročito MO, SA. Vladar 7. MO ili SA 90 vladar 1. i 4. polja. MO Ge, Le, Vi 90 malefik. VE-MO 12. ili vladar 5, 7, u 12 = bračni drug u zatvoru, bolnici i sl. MA-SA Ta, Li, 5 = smetnje od ranijih veza; vladar 7. u 7. = svojeglav; u 1. polju provodi pritisak, i sl. Vladar 7. i 8. u afl. = opasno za miraz i nasljeđe. Vladar 1. afl. vladar 7. = kratka sreća; ali oba u 10. Moguća veza po zvanju, u 4. dublja veza, roditelji, zavičaj itd. NE 7. polje 90 JU vezu nemoguće legalno urediti. Loše 7. polje i njegov vladar = nikakva sreća. Vladar 7. polja u neplodnim 90 SA; malefik u 7; SA 10 u noći.

Super ti je ovo, ali ne mogu nikako da se snadjem s ovim skracenicama, pa ako imas neku legendu koja bi pomogla kod desifrovanja, bilo bi super da je prilozis, ili barem da ti das objasnjenja sta je npr. SO-Mo, Ge, itd.

Hvala puno i srdacan pozdrav od Anthee.
 
marina79:
Kad je vec pomenut brak, koji su pokazatelji tri, cetiri braka, ili kod Elizabet Taylor- cak 8 :lol:

Na vise brakova ukazuju dvojni znaci-vage,rakovi
onda ribe,blizanci na descedentu..naravno bitno je gde su polozeni njihovi vladari u kom znaku,u kojoj kuci i u kakvim aspektima..
Elizabet Tejlor ima blizance na descedentu a merkur u ribama..sto ukazuje na mnostvo brakova. :roll: Venera joj je u konjunkciji sa uranom..a to je jedan od aspekata koji rusi brak....
I strelac moze da ukaze na vise brakova ako je na vrhu 7.kuce.....bitno je gde je vladar..jer ako je u nekom promenljivom znaku onda sigurno ukazuje na vise brakova...
 
Anthea:
sampita:
Na nekom sajtu ( ne secam se tacno na kom, jel je to bilo odavno ) sam nasla nesto o astarloji i to sam memorisala u mom racunaru. Slucajno sam sad to "izvadila" pa rekoh da "razmotrim". Interesuje me , kakva su vasa iskustva i dali je ovo tacno....

Brak dvaput:
vladar 7. polja u dvotjelesnim znacima (Pi moguće više brakova); SO-MO u 3; UR 7, MO početak 5 (UR teži prema ilegalnom braku, Ge bigamija). SO-MO ili vladar 7. Ge ili SO-MO u 7. UR 0 LI u 11, zamjena dvaju partnera u zrelim godinama. MO bez aspekta otežava drugi brak.

Brak sretan: VE 120 benefik, posebno LI ili 7. polje. SO-MO-JU Desc 120 MA. Vladar 7. 120 MO, ili vladar 1. polja. Desc SO-MO, VE 0 krug sreće. Vladar 7. polja 0 krug sreće, Node, ili Regulus. Erotski planeti u plodnim znacima

Brak nesretan: malefik u 7. ili 4. s aflikcijom, naročito MO, SA. Vladar 7. MO ili SA 90 vladar 1. i 4. polja. MO Ge, Le, Vi 90 malefik. VE-MO 12. ili vladar 5, 7, u 12 = bračni drug u zatvoru, bolnici i sl. MA-SA Ta, Li, 5 = smetnje od ranijih veza; vladar 7. u 7. = svojeglav; u 1. polju provodi pritisak, i sl. Vladar 7. i 8. u afl. = opasno za miraz i nasljeđe. Vladar 1. afl. vladar 7. = kratka sreća; ali oba u 10. Moguća veza po zvanju, u 4. dublja veza, roditelji, zavičaj itd. NE 7. polje 90 JU vezu nemoguće legalno urediti. Loše 7. polje i njegov vladar = nikakva sreća. Vladar 7. polja u neplodnim 90 SA; malefik u 7; SA 10 u noći.

Super ti je ovo, ali ne mogu nikako da se snadjem s ovim skracenicama, pa ako imas neku legendu koja bi pomogla kod desifrovanja, bilo bi super da je prilozis, ili barem da ti das objasnjenja sta je npr. SO-Mo, Ge, itd.

Hvala puno i srdacan pozdrav od Anthee.


AR :arrow: ovan (Aries)
TA :arrow: bik (Tourus)
GE :arrow: blizanci(Gemini)
LE :arrow: Lav(Leo)
VI :arrow: devica(Vigra)
LI :arrow: vaga(Libra)
SC :arrow: skorpion(scorpio)
SA :arrow: strelac(saggitorius)
CP :arrow: jarac(capricorn)
AQ :arrow: vodolija(aquarius)
PI :arrow: ribe(pisces)
CA :arrow: rak ( carner)


SO= sunce
MO=mesec
ME=merkur
VE=venera
MA=mars
JU=jupiter
SA=saturn
UR=uran
NE=neptun
PL=pluton

Inace za ovo SO-MO nisam bas 100% sigurna al predpostavljam da je to SUNCE ILI MESEC .

sampita
 
koje polje oznacava drugog muza..?
iskreno, nisam ni znala da tako nesto postoji... ko velim 7 polje je polje braka i to je to ...
inace u njemu nemam nista sem da je vrh u vodoliji, a u osmom mi je jupiter.
Inace strelac, 10.12.1974. , 20,00 h , bgd, Aleksandra....

POZZ
 
I muz - 7 polje, II muz - 9 polje, III muz - 11 polje itd...a u brak se racuna svaka duza veza u kojoj ste ziveli zajedno kao da ste u braku (nije neophodno da ste se registrovali u opstini)...
 
Ok, ali kako se tumaci, mislim sta ako je prazna?
Moja cetvrta pocinje ovako :
Imum Coeli Virgo 10°34'49 a zavrsava se :
5th House Libra 15°23'23 i tu je Pluton u Vagi na 9 stepeni, retrogradan.

I sta sad to konkretno znaci? Kako se tumace ti stepeni?
 
moj peti muz ce biti dvolican al erotican, mmmmmmm
to volim
kekekekekek

ps, ne bi bio bas peti [treci] ali ako se racunaju sve duze i ozbiljnije veze gde smo ziveli zajedno onda je peti...to bas pitam sve vreme:)))

ps.ps. al to nece biti, ne vise...to sam odlucila:))))
nema vise:)))...jednom mora da bude kraj toga, i sad je kraj:)
 
Napominjem ovo je sve kopirano,tako da ne stojim iza ovih podataka.Ko zna nesto vise, slobodno mzoe da potvrdi ili opovrgne dole napisano.

Da li ce se roditi musko ili zensko dete?

Ako je vladar 5. kuce u muskom znaku i ako je peta kuca u muskom znaku tada ce se roditi decak. U suprotnom devojcica. Takodje ako je vladar 5. kuce u asocijaciji i aspektu sa muskom planetom - bice decak.

Da li cu ozeniti DRAGU osobu, ako da, onda kada?

Da bi do braka doslo, vladaoci prve i sedme kuce moraju biti dobro postavljeni jedan u odnosu na drugi. Ako se nadje Saturn u 7. kuci, do vencanja ce doci u roku od 3 jedinice vremena. Ako se Mesec nadje u 7. ili 3, 5, 11. kuci, i pri tom je aspektovan od Jupitera, Sunca ili Merkura, a da su benefici rasporedjeni po ugaonim kucama ili trigonalnim (1,5,9) - do braka ce da dodje vrlo brzo.
 

Back
Top