Prva slika...Kako da pocnem?! POMOC!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
P

pera.o

Gost
Cao drustvo!!!
Odavno zelim da naslikam neku sliku,ali zbog svakidasnjih,manje vise,bezveznih zivotnih aktivnosti ja to jos uvek nisam uradio.Medjutim zelja i nagon jos uvek tinjaju,tako da sam nedavno kupio platno,cetkice,uljane boje,panel,terpentin.Sad bih da pocnem,ali nekako ne smem da se usudim.Ako imate nekakav savet,dobro bi mi dosao.Ukratko naravno.HVALA I POZDRAV!!!
 
Nema tu mnogo razmisljanja, cetkice u ruke i kreni.Mozda ne bi bilo lose da pre no sto predjes na platno uradis par slicica na lepenkama koje su preparirane. Ja to cesto radim i nekad one ispadnu bolje nego neka ozbiljna slika na platnu.To ce te malo osloboditi, a i upoznaces samu tehniku.Budi spreman na to da se uljane boje sporije suse, ali ti sada vreme ide u prilog, jer je toplo.Ajde kreni i obavesti kako ide.Pitaj ako ti jos nesto treba, pozz.! :wink: :)
 
Jedno je najvece.

Kupi tri-4-12 platna, kartona sto rece Goscica lepenki, papira, bilo kakvih podloga.

Onda se krene i napadne svako ponaosob, moze i istovremeno.


Jedno platno je kao Rusija. Za Napoleona!

Dva su ko Rusija. Za Solzenjicina:)!

Tri su kao Rusija. Za Dostojevskog:)!

Cetiri su kao Rusija. Na globusu:)!

Nikad ne napadaj iz jednog oruzja na jednom frontu.

Nego se savi malo pored potoka i uberi koju sljivu:))

ko slika zlo ne misli
 
И ја сам мислио да се тек тако купи платно, четке и остале ствари и да се слика. Али реко - Ајде да упишем Академију, тамо ћу боље да се припремим, вероватно није тако лако. На крају крајева, свет би био пун Микеланђела. И упишем ти ја тако Академију, пардон, Факултет уметности, прође прва година и ја не узех четку у руке. А нисам лош студент, сад чистим прву. Јер видиш колико треба да би се почело? Да ти не причам шта сам све радио годину дана на Академији... А сликања нигде. Дакле, оловку у руке па цртај. Кад научиш да црташ упиши Академију, а ако хоћеш да је завршиш мораћеш и да сликаш. Онда нећеш да висиш по форумима него ћеш да радиш. А ако нећеш да упишеш Академију, па, четку у руке и сликај, можда ће нешто и да буде од тога, али немој да те је брига како се другима свиђа, важно је да ти волиш то. (за сваки случај почни на лепенци). Поздрав, срећно!
 
pera.o:
Cao drustvo!!!
Odavno zelim da naslikam neku sliku,ali zbog svakidasnjih,manje vise,bezveznih zivotnih aktivnosti ja to jos uvek nisam uradio.Medjutim zelja i nagon jos uvek tinjaju,tako da sam nedavno kupio platno,cetkice,uljane boje,panel,terpentin.Sad bih da pocnem,ali nekako ne smem da se usudim.Ako imate nekakav savet,dobro bi mi dosao.Ukratko naravno.HVALA I POZDRAV!!!

ne i sad tebi ne ide u poslu i sad su to bezvredne aktivnosti a malanje slika je do jaja vredno, a slike vidja mozda 5% populacije...OK i to ima vrednost jer su onda bogatuni mirniji dok gledaju u pejazaze i manje maltretiraju svoje radnike. i sad se ti osecas nevrednim jer si mozda pekar ili radish na salteru a bez tebe ne bi mogao sistem da postoji ti si mali shraf ali hemijska bez tracice ne klikce
 
pera.o:
Cao drustvo!!!
Odavno zelim da naslikam neku sliku,ali zbog svakidasnjih,manje vise,bezveznih zivotnih aktivnosti ja to jos uvek nisam uradio.Medjutim zelja i nagon jos uvek tinjaju,tako da sam nedavno kupio platno,cetkice,uljane boje,panel,terpentin.Sad bih da pocnem,ali nekako ne smem da se usudim.Ako imate nekakav savet,dobro bi mi dosao.Ukratko naravno.HVALA I POZDRAV!!!

mnogo si ambiciozna kad hoces da pocnes slikanjem da se bavis najkomplikovanijom tehnikom :roll:
 
?:
pera.o:
Cao drustvo!!!
Odavno zelim da naslikam neku sliku,ali zbog svakidasnjih,manje vise,bezveznih zivotnih aktivnosti ja to jos uvek nisam uradio.Medjutim zelja i nagon jos uvek tinjaju,tako da sam nedavno kupio platno,cetkice,uljane boje,panel,terpentin.Sad bih da pocnem,ali nekako ne smem da se usudim.Ako imate nekakav savet,dobro bi mi dosao.Ukratko naravno.HVALA I POZDRAV!!!

ne i sad tebi ne ide u poslu i sad su to bezvredne aktivnosti a malanje slika je do jaja vredno, a slike vidja mozda 5% populacije...OK i to ima vrednost jer su onda bogatuni mirniji dok gledaju u pejazaze i manje maltretiraju svoje radnike. i sad se ti osecas nevrednim jer si mozda pekar ili radish na salteru a bez tebe ne bi mogao sistem da postoji ti si mali shraf ali hemijska bez tracice ne klikce

e sad si strasno smorila
41.gif

da li ces ti jednom u zivotu da potrefis ponetu necijeg posta???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top