I ja ćutim!?

Pokusacu svaku svoju misao da stavim na papir, juce sam dosao u BG, dom je prazan, malo ljudi je ostalo, nije losa ova tisina, mozes da se oslobodis i budes sam
na svetu. Jedino ne mozes da vice, da urlas, ali zato mozes da kenjas. Corbasto!

Prica: Slatke bolestine

Ispovest jednog druga koji vise nije medju zivima.
Ovde je njegovo ime Ranko, a pravo ime nek ostane tajna.


Ispred sebe vidim prazan list papira.Sta tu sada da napisem,kojim putem da krenem? Da li da pisem o onom jadniku Andikoru koji je 3 godine gledao kroz prozor svoje sobe? I video je neke zgradetine, kran i ucmale ljude kako nose blokove. Malo dalje video je visoku zicu i teren za kosarku. Tu su se igrali neki klinci. Svoje bicikle su bili pobacali po onoj ogradi kao da im i nije stalo. A jos dalje video je reku i zelena prostranstva, male ljude kako obradjuju zemlju. I iznad njih, video je plavo nebo i daleko peceno sunce. Bolje da ne pisem o njemu...
Pisacu o tebi.

Evo, znam. Sada gledas u ova slova i osecas se kao decak koji je pronasao staru pecinu u koju niko nije godinama ulazio. Pokusavas da rastumacis ovo. Ali interesantno je kako ni jedna jedina rec nema svoje koncizno jednostrano znacenje. Reci postoje, stvorili su ih ljudi. Uzmi sada bilo koju, ali stvarno, uzmi i razmisljaj samo o njoj i videces na koliko te stvari asocira.

Ranko vec odavno nema hrabrosti da ucini bilo sta osim da sedi i srecu nalazi u sebi. Nema vise volje za bilo cim. Do nicega mu vise nije stalo. I bezbroj puta uhvati sebe kako razmislja o nacinu svog pogubljenja. Teatralno, misticno, sa porukom ili bez, lako i nevino, krvavo. Ranko je svoj zivot potrosio u nadi da ce se ljudi sazaliti na njega, da ce postati bolji. Zeleo je da bude Isus. Jer Isus je istina a to je zivot. Istina je zapravo laz koja se kurci.
Dok sedi za praznim stolom, razmislja kako da potrosi oceve pare. I kako sutra da se vrati i pogleda lica svojih roditelja, koje je razocarao jos onda kada je cutke gledao njihova stradanja. Sa svojih 15 godina on ima citav svet, bezbroj puteva i bezbroj razloga da se smeje, da voli, da postoji. Ali ne, on ponovo bira put koji vodi u beskrajno utapanje u samog sebe. Ovog puta zavesa je providnija nego inace, on kleci na kolenima, nag, i posmatra komsinicu kako pevusi i pere neke gace. Cini mi se da je malo starija od njega, mozda ima 19. Njeni roditelji su neki strogi ljudi, tako da se moze naslutiti da je ona jos nevina. U njenim pokretima se da osetiti strast i strah. Mislim da njeno telo iz casa u cas gori sve jacim plamenom. Ranko uzima svoju tvrdu, jos mladu alatku, i pocinje da drka. Posle par minuta zavesa ce na nekim mestima postati vlazna. Devojka ce jos uvek goreti, on ce spustiti glavu na tepih i zaspati. Devojka jos uvek gori...

Likovi:
Porodica Kurajberic
Otac Bogosav,majka Smotanika,deca Hrizantema i Ranko

Rankova sestra od tetke Magdalena
Rankova dalja sestra Adelida
Rankov dalji brat po drugoj liniji Mustafa i njegova rodjena sestra Kamenjarka
Rankova drugarica Ludajka

Porodica Svercovic
Otac Sumatra,majka Vaginazija,deca Melisa i Orvel

Porodica Unakazevic
Otac Alkosan,majka Ljuljana,deca Jordanka i Smotak

Hrizantemina,Melisina i Smotakova drugarica Crkvana i njen rodjeni brat Crkvan.
I mnogi drugi...


*****, *****, menstruacija, dupe, dlacice, vlazne gacice, modra obrijana ribica, nabubrela, vrela, zuta debela slavska sveca, smrdljiva dlakava bulja, smrdljivi wc sa pokvarenim vodo-kotlicem... Kad cucnes da kenjas voda ti kaplje po ledjima...(asocijacija na uslove u domu).

Oko tebe ****** i samo gledaju kako da te pojebu. Oni zele da ti svrse u usta, da ti bulju iscepaju rapavim nagorelim badnjakom :-). Zele da te razapnu kao hrista i da ti bulju stave na lice. Dok ti mirises njihove smrdljive guzove oni zele da ti usta napune vrucim, corbastim i mirisnim govnima. Oko tebe devojke, kad ih pogledas pozelis da masturbiraju medjusobno. Zelis da se jebu i zelis da se ne stide. Da je Isus pojebao nesto u svom zivotu verovatno i ne bi tako najebao. I danas bi se ljudi ****** u gradskom prevozu, na stadionu, na ulici, dok cekaju da se ispece pljeskavica, dok gledaju glupi film u bioskopu, dok uce. Mislim da su Apostoli sakrili jednu vaznu istinu: "Isus je ***** svoju kevu i to vise puta na dan". Svi smo mi lizali zidove ***** svoje keve. Samo smo bili previse mali da bi u tome uzivali.

Ranko i njegova sestra Magdalena(4) su se kao mali igrali "Muz i Zena". Secam se da mu je lizala kitu i govorila kako je slana. Ranko je gurao svoje male meke prste u njenu ribicu. Tada je Ranko imao 5 godina.

Kasnije, sa 13 godina Ranko je ***** i svoju drugu sestru Adelidu. Bio je kao doktor za poradjanje.
Adelida je kao bila trudna i on je morao da joj skine gacice polize pickicu kako bi dete bolje izaslo.
U trenutku Adelida oseti bolove u stomaku, kontrakcije su bile pocele. Sa svojih 16 godina nije bila spremna da rodi. Ranko, jedan od najboljih doktora u kraju, bio je spreman da poslusa svaki Adelidin iskusni savet. Ona je znala jednu tajnu, koju je dugo cuvala. Sperma je najbolje sredstvo protiv bolova u stomaku. Ranku ne preostaje nista drugo vec da izvadi svoju alatku i obezbedi kapljice sperme. Umesto drkanja on se odlucuje za ******* Adelide. Dok je ona lezala na malom stolu on joj prilazi blize i svoju nabreklu alatku gura u njeno medjunozje. Ranko naizmenicno drka i **** Adelidu. Na njenom licu vidi se strah. Posle nekoliko minuta Ranko uspeva da stvori nekoliko kapljica mlade masne sperme. Njome namaze ribicu i Adelidini bolovi prestaju i ona se tada lako porodi.

Ranko je dugo cuvao tajnu da je porodio svoju sestru. Medjutim posle 2 godine on to priznaje svom najboljem drugu Orvelu. Njih dvojica su se puno druzili. Njihovo drugarstvo je trajalo sve dok Orvel nije napunio 16, tada je Ranko imao 15. Njih dvojica su puno toga prosli zajedno. Secam se kad su se jednom dogovorili da se ispisaju jedan drugome u usta. Ranko je zeleo da to ostane njihova tajna ali je jednom prilikom Orvel to rekao svojoj majci. Puno toga jos ima...
Sve je prestalo onog trenutka kada je Orvel sa majkom i sestrom Melisom otisao u Buljgilago. Njihov otac Sumatra je duzi niz godina ***** komsinicu Ljuljanu. Kada ih je jednom prilikom Vaginazija, inace Orvelova i Melisina majka, zatekla u krevetu ona je insistirala na razvodu. Tako je Ranko ostao bez svog najboljeg druga. Njemu je tesko palo to sto je Orvel otisao u Buljgilago ali i to sto vise nikad nece videti svoju sestru Hrizantemu i Melisu kako se jebu slavskom svecom. Nastavice se...

p.s. svaki tripovi tipa istina ili laz nek se teraju u *****

...posle 2 sata.

Pokusavam da nastavim pricu i na pamet mi pada Ludajka. Ludajka je bila lepa mala devojcica, nesto mladja od Ranka. Potice iz prilicno nenormalne porodice. Odrasla je bez oca, koga nikad nije ni upoznala, a cini mi se da ni njena majka Bikijarika nije sigurna ko je Ludajkin otac. Ludajka je uvek trcala za Rankom i ostalom decom iz njihovog kraja, ali su ona odbijala da se igraju sa njom. Svi su je tukli i maltretirali ali ona je prelazila preko svega toga i uvek se vracala i ako je znala da je cekaju batine u sokaku. Mozete samo zamisliti kakva je bila situacija u njenoj kuci kad je volela da se igra sa decom iz sokaka koja su je tukla. Medjutim osim batina bilo je tu i drugih stvari. Secam se onih toplih letnjih dana. Sva deca su bila u sokaku. Znali su da ostanu do kasno u noc.
Tada su sedeli i pricali, ponekad se igrali zmurke, pekli pecenjake, kucali na prozore komsija pa se skrivali u zitu, gadjali kola grudvama od blata. Voleli su noc vise od dana. Danju su se kupali ili pecali ribu ali ipak bilo im je dosadno. Noc je bila stvorena za tu ekipu iz sokaka. Kada je Orvel otisao u Buljgilago, vodja je postao Ranko i to mu je dobro doslo. Sada je on bio najstariji i svi su ga slusali. Ranko je uvek imao ideja na pretek. Sa njim nikad nije bilo dosadno. Osim Ranka ekipu su sacinjavali Dembela, njena rodjena sestra Salama, koje su ceo letnji raspust provodile u sokaku kod babe i dede a inace su bile iz Rikuhade. Zatim Ludajka, Rombilad, Mustafa, ponekad mala Kamenjarka, Pavel.
Osim ove ekipe postojala je ekipa iz gornjeg sokaka. Predpostavljate da su ove dve ekipe bile u medjusobnom sukobu. Tako je i bilo ali ne uvek.
Ekipu iz gornjeg sokaka su sacinjavali Tarol, Pavelov mladji brat Mikser, lepi Rolkar, debeli Crnaf,
Rankova i Tarolova skolska drugarica Girana,njena rodjena sestra Girga i mnogi drugi vikend clanovi...
Posto ova dva sokaka nisu bila jako udaljena cesto je dolazilo i do mesanja clanova... Ali veciti sukob je postojao izmedju:
Na jednoj strani: Ranko, Orvel dok jos nije bio otisao, Rombilad, Mustafa.
A na drugoj: Tarol, Mikser, lepi Rolkar i debeli Crnaf.
Oni su se takmicili u fudbalu, kosarci, pecanju...gadjanju kola, i raznim drugim tajnim igrama koje su sami izmisljali. Sto se tice tajnih igara tu su znatno bolji bili ovi iz Rankove ekipe, jer su Rankove bolesne ideje bile neprevazidjene.
Jedna od njegovih ideja bila je otruju Ludajku.
Po nagovoru prilicno bolesnog, inace pedera, Smotaka Ranko je iz sestrine sobe uzeo tablete „Vijagre“.
Za te tablete je znao Smotak, kao sto je i znao da se Hrizantema krese sa Melisom.
Tablete su usitnili Ranko i Mustafa i rastvorili u sok (dosta tableta) koji su bili doneli u sokak.
Znali su da ce Ludajka brzo doci i lako su je prevarili da ispije sve. Nije proslo ni 10 minuta Ludajka je pocela da se zali na stomak i pocela je da povraca. Nije smela da ide kuci. Plakala je dok je piskila. Osecala je zestoki svrab i pecenje. Inace Ranko nije znao kakve su ovo tablete. Tada je u sokak dosao matori Smotak objasnio sve Ranku i nagovorio ga da je siluje. Ranko je pokusao ali nije uspeo jer mu je pobegla iza Dembeline kuce. Nije znala sta je ceka. Neprestano je plakala i drpala se. Tada je izasla Dembela i njena sestra Salama. Uhvatili su je i dogovorili su se da je vezu. Vezali su je za prikolicu od traktora i skinuli golu. Ubrzo su dosli Ranko i Mustafa. Bilo ih je sramota da se skinu. Uzeli su pivsku vlasu i silovali je tako. Bilo je bolesno, ali nisu se ustrucavali jer su znali da Ludajka to nikom nece reci. Nikom to nisu ni oni smeli da kazu. Danas za to znaju samo Ranko, Mustafa, Ludajka, Dembela, Salama i ja. Ne verujem da jos neko zna za to. Za sve ove i sledece igre znace svi oni koji procitaju ovaj roman, ali posto su imena izmisljena, sve ce ostati samo na tome.
Naime da razjasnim malo. Svi dogadjaji su istiniti. Imena su promenjena i neki likovi su dodani. Ponekad, iz prakticnih razloga, neki dogadjaji su pripisivani nekim drugim likovima, neki su izostavljeni.

I tako ima jos mnogo ali nema veze dovoljno je... 
Volim da se zezam. Kad sam vec normalan bar da glumim da sam lud,isplati se verujte mi.
Cao!
 
Ja samo molim boga da me ne poznajete! Inace moze svasta da bude. Mogo bih da ispadnem neki manijak..he he :-)
Jednog dana kad skupim hrabrosti stavicu i moju sliku pa kad me vidite u gradu vi slobodno predjite na drugu stranu ulice :twisted:
 
Ako vam se bas svidja moj kreativni naboj evo vam i jedna pesma

Kako skrcati strah



Ne znam druge reči osim ove
što prećutkujem
Ne znam da li sam živ
i zašto u meni sve srušilo se
Premalo razloga da se napijem
Premalo sujete pa da razbijem
I kažem bilo šta
Već dugo me ubija moja istina

Znam da si mi daleka
I znam sve nas ista sudbina čeka
Voli se od prvog trena po do veka
Ljubav je stvorila čoveka

Kasno je da krenem bilo s kim
Suviše kasno da zažmurim
Kasno je da te ne volim
Rano je srce da otvorim
I čekaću milion vekova
I umreću krvavih sećanja
I ljubiću svirepog đavola
Nudiću besmrtnog anđela

I nestaće poslednje slovo
I umire sve što je novo
Ostaje nebeski biser
da skupe uloge kvari

sebičan i odričan
gluv i nem
neobično običan
sakat i slep

1000 obala i kamene niti
Slane odaje pred ponorom smrti
Uzimam život kao bezvredni kamen
Šaka se znoji i zubi bole
Zemljina teža vuče me dole
A kamen već postaje prah od prašine
I gluve reči nebeske tišine
Iskopane oči u moru stradanja
I nemirne noći bez uzdaha

Kako videti bol
Kako skrcati strah
Uvek između vas
I sam lažima izbrisan

Ulice gore sluzavim plamenom
Zastave kliču smehom se bore
Burne partije i veliki ulog
Rizikom stižem do samog dna

I nisam frajer lažljivih bora
Ni mali pas bez izgovora
Ti umri u ovoj noći
I moje reči obesi o zvezde
Znaj da ću uvek noktima srce kopati
I dušu čistu davati dušama

Bez stida i glasa ljubiću tebe
I voleti svaku i više i bolje
Znam da poklon nikad ne vene
Zato uzmi srce nek meni svane

I snjime radi šta god znaš
Meni će dani uzalud proći
I gledam zgradu sa koje da skočim
I gde je jastuk kada se budim

I znam da nisam to ja
i nisam heroj već kukavica
I lako je zbog tebe glavu lupati
I lako je živeti u lažljivom blatu

Pokušaj jednom da nikog ne prepoznaš
Pokušaj da ćutiš sve dokle goriš
Pokušaj bar jednom srce u ruci nositi
I vidi možeš li ostati ista

I znaj jedno srce nikad ne spava
I znaj moje tebi hodi
I znaj jedna duša nema kajanja
Jer zna da uvek istinu kaže
I ne laže kao ti
Jer ti još uvek nemaš hrabrosti
Mene bilo šta pitati
 
i jos jednu

Mrzim da ne bi voleo

Gledam u svet i mrzim ga.
Mrzim sve što hoda, diše, živi.
Mrzim ratnike krvavih ideala
I noći bez morala.
Mrzim kamene zidove visokih kula očaja.
Mrzim život koji ne obećava.
Volim da sedim i mrzim.

Samo je mržnja istina,
samo je smrt izvesna i beskrajna.

Dani uzalud nose pitanja.
Odgovore nećeš naći u skitnjama.
Uzalud vreme peče bisere.
Uzalud krcaš poslednji orah.
Ne veruješ gluvim kujama,
Ne vidiš oluje vekova
I misliš da si isti i govoriš
Ono što čuješ.

Zajebi sve i sebe sa njima
Ostavi sne i gorke kanonije
Zajebi oca i mater svoju
Zajebi lica u nebeskim vatrama.

Ti pođi putem do beskraja,
Ti ostavi da tonu lađe.
I nek ti se **** za sve
I neka te slede glupe duše prognane.

Ti zajebi boga što mrzi
I gledaj u oči plašljivim pizdama.
 

Back
Top