Drvo Zivota?!

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Nedavno sam dobio na poklon drvo zivota pa
me zanima koliko redovno i kako bi trebao da je
zalivam i u kojoj kolicini...jedna casa,pola casa,2
dl...?da li mora da stoji pored prozora?saksija u
kojoj sam je dobio je relativno mala...da li bi trebao
da je presadim u vecu...kako?!:)prebacim zemlju koja
je u manjoj i dodam jos...koju vrstu zemlje bi trebao
da kupim...?nadam se da nisam bio previse naporan:)
hvala puno!!!!
pozdrav!
 
zoranpetrovic84:
Nedavno sam dobio na poklon drvo zivota pa
me zanima koliko redovno i kako bi trebao da je
zalivam i u kojoj kolicini...jedna casa,pola casa,2
dl...?da li mora da stoji pored prozora?saksija u
kojoj sam je dobio je relativno mala...da li bi trebao
da je presadim u vecu...kako?!:)prebacim zemlju koja
je u manjoj i dodam jos...koju vrstu zemlje bi trebao
da kupim...?nadam se da nisam bio previse naporan:)
hvala puno!!!!
pozdrav!
Iju, sto si sladak... :D
Odgovor interesuje i mene, moje drvce na poslu kunja vec neko vreme... :?
 
zoranpetrovic84:
Nedavno sam dobio na poklon drvo zivota pa
me zanima koliko redovno i kako bi trebao da je
zalivam i u kojoj kolicini...jedna casa,pola casa,2
dl...?da li mora da stoji pored prozora?saksija u
kojoj sam je dobio je relativno mala...da li bi trebao
da je presadim u vecu...kako?!:)prebacim zemlju koja
je u manjoj i dodam jos...koju vrstu zemlje bi trebao
da kupim...?nadam se da nisam bio previse naporan:)
hvala puno!!!!
pozdrav!

e ovako ja sam dobila drvo zivota za chetvrti rodjendan i od tada zivotari, malo je bilo svelo pre par meseci al sam ga isekla na 3 dela i dusha me je bolela, ali sad imam 3 drveta...
prvo sve zavisi od toga koliko ti je drvo - verovatno da mu ta saksija odgovara, ali posle par meseci cesh morati da selish u vecu (stavish malo kupljene zemlje na dno, pa onda prebacish biljku sa njenom zemljom, pa onda odozgo josh malo dodoash kupljene zemlje sve ukupno do prst - dva ispod vrha saksije)
zalivash kad je vruce dva puta nedeljno inache moze i jednom, mada ja zalivam kad vidim da je zemlja sasushila...i ne mora na prozoru da bude, ali naravno da mu treba svetlosti...

ne znam shta sam zaboravila pitaj...valjda je sve tako...
 
zoranpetrovic84:
a sa kojom kolicinom vode,casa,pola case...?treba mu svetlosti...pa jel'mora bas pored prozora!?a sta da radim ako se * pa ubicu se...:)

vodu sipash dok brzo upija vodu nije to teshko skontati kad je dosta

ne mora pored prozora meni je stajalo u coshku...

i ja sam mislila da cu se ubiti...ali jbga evo me...
 
Pošto je leto nema potrebe da ti biljka bude na prozoru,štaviše, ne bi trebalo pošto su leti velike vrućine i iza stakla jako sunce može da ti sprži biljku...Najbolje je ako imaš terasu iznesi je tamo ali ne direktno na sunce. No svejdno ako si rešio da biljku držiš u stanu, stavi je na nako svtlo mesto...sve zavisi i s koje strane su ti prozori...
Što se zalivanja tiče uvek je bolje zalivati ređe ali sipati više vode nego svaki dan pomalo... nije problem da eksperimetišeš i vidiš koliko vode treba tvojoj biljci.. kad joj se zemlja osuši( gurni prst u zemlju i osetićeš da li je suva zemlja) vreme je za zalivanje. Biljke vole orošavanje posebno ako nisu napolju, prskalicom kvasiš listove, time se postiže viži nivo vlažnosti vazduha oko biljke što prija većini biljaka ali se i spira prašina koja se na listovima nakupi... umesto orošavanja možeš recimo povremeno biljku da staviš u kadu i isuširaš je (naravno hladnom vodom i nikako u podne nego izjutra ili event. uveče, nemoj da bude jak pritisak... ikada završiš ostaviš je da sa biljke odkaplje voda i vratiš je na mesto... nije loše da ispod biljke posle tuširanja staviš novine ili najlon).
Orošavaš( ako to radiš) i zalivaš odstajalom vodom!!! Dakle sipaš vodu u flaše ostaviš da odstoji dan dva i tom vodom zalivaš biljku...Viša vlažnost vazduha se može postići i tako što uz biljku ostaviš neki sud s vodom...Ovo posebno važi zimi kad je biljka u sobi i ako je i preko leta držiš u stanu...
 

Back
Top