SNS TRAZI DJILASOVU OSTAVKU

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
Skupština grada
SNS traži Đilasovu ostavku

Beograd, 11:50, 14.12.2012.


Đilas treba iz moralnih razloga da kaže da više nije sposoban da obavlja tu funkciju, jer u ovom gradu ništa ne funkcioniše, rekao šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda Aleksandar Jovičić

skupstina-grada-1341921234-183955.jpg

BEOGRAD - Šef odborničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) u Skupštini grada Beograda Aleksandar Jovičić pozvao je danas gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa da podnese ostavku zato što grad u zimskim uslovima ne funkcioniše.

"Ako imate hrabrosti, pitajte gradonačelnika zašto ne podnese ostavku", rekao je Jovičić novinarima tokom sednice Skupštine grada na kojoj se razmatra predlog odluke o budžetu grada za 2013. godinu.

On je kazao da grad sistemski želi da uništava javna preduzeća i da građani u njima ostanu bez posla.

"Đilas treba iz moralnih razloga da kaže da više nije sposoban da obavlja tu funkciju, jer u ovom gradu ništa ne funkcioniše", rekao je Jovičić i istakao da su u predlogu budžeta za narednu godinu povećani rashodi za putovanja zaposlenih u gradskoj upravi za tri puta, "sa 36 miliona na 106 miliona".

Jovičić je rekao da Đilas ima veliko učešće u medijima i da sa 1,8 miliona evra finansira Studio B, na kojem SNS, kako je naveo, nikad nije imala priliku da gostuje.

Jovičić je napomenuo da SNS još nije razgovarala sa koalicionim partnerima na republičkom nivou, Socijalističkom partijom Srbije i Partijom ujedinjenih penzionera Srbije, o eventualnoj promeni vlasti u glavnom gradu.

Šef odborničke grupe Demokratske stranke Srbije Andreja Mladenović je istakao da su promene u Beogradu neophodne i naglasio da očekuje od SNS, kao najveće opozicione stranke, da pokrene inicijativu za smenu vlasti u Beogradu.

Inače, predlog budžeta Beograda za 2013. predviđa da ukupna sredstva grada i opština u narednoj godini iznose 98 milijardi 266 miliona dinara, a deficit gradskog budžeta je 3,9 milijardi dinara.

Predlogom odluke o budžetu Beograda za 2013. godinu gradu pripada 87 milijardi 98 miliona dinara, a opštinama 11 milijardi 167 miliona dinara.

Kamate i glavnica duga prema domaćim i stranim bankama iznose oko sedam milijardi dinara.

Odbornici gradske skupštine razmatraće i predlog odluke o lokalnim komunalnim taksama i administrativnim taksama, kao i predlog odluke o visini stope poreza na imovinu i izmene odluke o naknadi za korišćenje građevinskog zemljišta.
A nije vala ni lepo da ga 'apse kao gradonacelnika Beograda ;)
 
On je kazao da grad sistemski želi da uništava javna preduzeća i da građani u njima ostanu bez posla.

Lazu.

Eno PKB-a, gde se posle mnogo godina uplacuju doprinosi na plate, povezuje staz, pravi sistem za navodnjavanje 6000 hektara i sve ostalo sta treba. PKB ima 4000 zaposlenih a prosek plate je 46000 dinara, vise nego sto je prosek grada Beograda.

Kakva se to preduzeca unistavaju? Neki primer? Jel su nekome smanjene plate? Jel neko JKP ostalo bez posla, mozda?

Prazna magla tipa "sigurni samo da u Beogradu neko negde nesto krade" jeste zaista tacna u sustini, ali je i zamajavanje. Ili dokazati ili tisina.
 
Jovičić je napomenuo da SNS još nije razgovarala sa koalicionim partnerima na republičkom nivou, Socijalističkom partijom Srbije i Partijom ujedinjenih penzionera Srbije, o eventualnoj promeni vlasti u glavnom gradu.

Naravno, to je glavni stos. Vucic je rekao da se ne bavi time, nego da lokalni odbori treba to da srede. Ovi nemaju Vucicevu podrsku - a bez nje nece nista da urade.

Ujedno da iskazem i "ozbiljnost" namera SNS, jer rekose da ce "u novembru da smene gradonacelnika", dosao i decembar, a oni ni razgovore nisu napravili :roll:
 
Loženje traje od jula-avgusta, smeniće ga u septembru, pa u novembru, sačekaće ga na budžetu, evo samo što nisu.....
I onda ovaj anonimni junoša lepo izjavi da nikad nisu ni pregovarali sa sps-om:hahaha:

Samo da potkrepim "uspesnost i istinitost" namera SNS:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=83649
Usvojen budžet Beograda
14. Decembar. 2012 | (07:58 -> 15:31)

z:Dz:poz:

p.s. Za budžet je glasao 61 odbornik, dok je njih 31 bilo protiv.
 
Lazu.

Eno PKB-a, gde se posle mnogo godina uplacuju doprinosi na plate, povezuje staz, pravi sistem za navodnjavanje 6000 hektara i sve ostalo sta treba. PKB ima 4000 zaposlenih a prosek plate je 46000 dinara, vise nego sto je prosek grada Beograda.

Kakva se to preduzeca unistavaju? Neki primer? Jel su nekome smanjene plate? Jel neko JKP ostalo bez posla, mozda?

Prazna magla tipa "sigurni samo da u Beogradu neko negde nesto krade" jeste zaista tacna u sustini, ali je i zamajavanje. Ili dokazati ili tisina.
namoj baš toliko da bacaš dimne bombe... ako misliš da će neko da ti poveruje da u BEOGRADU nema lopovluka, msm stvarno nas ponižavaš...druga je stvar što ti lično i još dosta tabi sličnih ima potrebu da Đilasu prašta sve lopovluke zarad svoje pozicije, a ti si nedvosmisleno jedan od tih... kao da sediš negde u gradskoj upravi i moderišeš otud...
Opšte je poznato da Vas ima koji za Đida u vatru ako treba, pa i lopovluk da mu se oprosti, ali ima i drugih kojima se sve to GADI...

Polako prijatelju, vidimo da svaki dan donese po nešto novo, a ja bih samo rekao da još nije vreme da se preuzme vlast u BG... treba još malo da "zaglibe" ili da sazri....
 
namoj baš toliko da bacaš dimne bombe... ako misliš da će neko da ti poveruje da u BEOGRADU nema lopovluka, msm stvarno nas ponižavaš...druga je stvar što ti lično i još dosta tabi sličnih ima potrebu da Đilasu prašta sve lopovluke zarad svoje pozicije, a ti si nedvosmisleno jedan od tih... kao da sediš negde u gradskoj upravi i moderišeš otud...
Opšte je poznato da Vas ima koji za Đida u vatru ako treba, pa i lopovluk da mu se oprosti, ali ima i drugih kojima se sve to GADI...

Polako prijatelju, vidimo da svaki dan donese po nešto novo, a ja bih samo rekao da još nije vreme da se preuzme vlast u BG... treba još malo da "zaglibe" ili da sazri....

Hocu ja ga hapsim a ti da sudis? Ne, necemo sigurno. Ako slucaj postoji - prijava pa na sud. Ovo gadjanje blatom preko tabloida je samo izborna kampanja, sa ciljem da se druga strana toliko natrpa blatom da bi publika poverovala u to.
A meni izrazito skace po zivcima provlacenje po medijima bilo koga, Djilasa, Vucica, Miskovica... svejedno mi je.
 
Шта ћемо са овим:

Потпредседник СНС скинуо са Фејсбука слику с Мишковићем

Прави хит на друштвеним мрежама у ноћи између среде и четвртка била је фотографија на којој се рукују Мирослав Мишковић, власник „Делта холдинга“, и Братислав Гашић, потпредседник СНС и градоначелник Крушевца. Информација о сусрету Мишковића и Гашића је у четвртак ујутро скинута са званичног сајта града Крушевца да би после пар сати, након прозивки на локалним порталима, била поново враћена.

***

Да ли ће уследити унутарпартијске санкције?
 
Hocu ja ga hapsim a ti da sudis? Ne, necemo sigurno. Ako slucaj postoji - prijava pa na sud. Ovo gadjanje blatom preko tabloida je samo izborna kampanja, sa ciljem da se druga strana toliko natrpa blatom da bi publika poverovala u to.
A meni izrazito skace po zivcima provlacenje po medijima bilo koga, Djilasa, Vucica, Miskovica... svejedno mi je.
Izvini, pa mediji zbog toga i postoje, i hvala medijima bez kojih bi mi znali moj q.... da oprostiš na izrazu...
Naravno da su naši mediji takvi kakvi su, ali ni naši političari ničim nisu zaslužili da se bolje, pa ako hoćeš i ljudskije prema njima postupa...

Sa lopovima par exelance, nije moguće drugačije... licemerno je kad oni koji su nam uništili živote, traže nekakav fer . plej... sa našima samo đonom, jedini lek...
 
Izvini, pa mediji zbog toga i postoje, i hvala medijima bez kojih bi mi znali moj q.... da oprostiš na izrazu...
Naravno da su naši mediji takvi kakvi su, ali ni naši političari ničim nisu zaslužili da se bolje, pa ako hoćeš i ljudskije prema njima postupa...

Sa lopovima par exelance, nije moguće drugačije... licemerno je kad oni koji su nam uništili živote, traže nekakav fer . plej... sa našima samo đonom, jedini lek...

Na Ada most se vristi barem od pocetka gradnje. Nijedna tuzba nije podneta. Ne verujem ni ja u nase sudstvo - ali ocigledno nije namera da se istina konacno utvrdi. Cilj je samo da se na svaki nacin podigne rejting stranke u Beogradu, posto su na izborima pukli ko zvecka.
Eto, neka bude vreme prethodne vlade oznaceno kao zamajavanje suda - ali vec 4-5 meseci je ova vlada, bilo je dovoljno vremena. Svakako da Djilas ima manje pare od Miskovica.
 
Na Ada most se vristi barem od pocetka gradnje. Nijedna tuzba nije podneta. Ne verujem ni ja u nase sudstvo - ali ocigledno nije namera da se istina konacno utvrdi. Cilj je samo da se na svaki nacin podigne rejting stranke u Beogradu, posto su na izborima pukli ko zvecka.
Eto, neka bude vreme prethodne vlade oznaceno kao zamajavanje suda - ali vec 4-5 meseci je ova vlada, bilo je dovoljno vremena. Svakako da Djilas ima manje pare od Miskovica.
Izvini ali te sada ne razumem... ustvari, nije ni normalno da se razumemo... ja iz provincije gde je sve rasprodato i razvučeno i ti iz velegrada gde se koliko toliko dovlačilo i gradilo...
ne očekuj razumevanje da je u redu i da je to u našem interesu, da se moja fabrika proda zarad opstanka buljuka beogradske adminstracije...
 
namoj baš toliko da bacaš dimne bombe... ako misliš da će neko da ti poveruje da u BEOGRADU nema lopovluka, msm stvarno nas ponižavaš...druga je stvar što ti lično i još dosta tabi sličnih ima potrebu da Đilasu prašta sve lopovluke zarad svoje pozicije, a ti si nedvosmisleno jedan od tih... kao da sediš negde u gradskoj upravi i moderišeš otud...
Opšte je poznato da Vas ima koji za Đida u vatru ako treba, pa i lopovluk da mu se oprosti, ali ima i drugih kojima se sve to GADI...

Polako prijatelju, vidimo da svaki dan donese po nešto novo, a ja bih samo rekao da još nije vreme da se preuzme vlast u BG... treba još malo da "zaglibe" ili da sazri....
A ti mislis da lopovluk ima u Beogradu , ali nema u sadasnjoj vlasti ?
Mislim da bi Vucku bilo pametno da naredi da se malo srede celije .
Mogla bi mu zapasti bas Miskoviceva jer mandat brzo prodje !:cool:
 

Back
Top