Nominacije za Oskara 2013. godine.

Nisam gledala Mastera,a bas mi se gleda :)

kupila cura cokoladu, jela tako jela, pa rekla: boze pa fantastican ukus.
Ali, nije probala neku drugu cokoladu. Kad je ipak nedje probala drugu kaze, "bas sam bila u zabludi, ova je jos bolja"

Sarita, ukoliko kazes da je Jennifer Lawrence zasluzikla oskara, to bi valjda znacilo da si iskljucila mogucnost da je iko bolji od njeod glumaca iz svih ponudjenih filmova te godine.
A onda si iskljucila i Hoakina. A to nije posteno, A lik je zasluzio 5 komada. Steta sto nije dobio, jer spada u jednog od najboljih glumaca danasnjice, i nepravedno jr zanemaren.
U Masteru ima jako dobru transformaciju. Uzgred ja ne vidjeh uverljivijeg samosamaranja u svijetu filma(negdje na poc.filma) , urnebesna scena:rotf::rotf:


Inace film Silver Linings Playbook (2012) je cisti prosjek.
 
Poslednja izmena:
kupila cura cokoladu, jela tako jela, pa rekla: boze pa fantastican ukus.
Ali, nije probala neku drugu cokoladu. Kad je ipak nedje probala drugu kaze, "bas sam bila u zabludi, ova je jos bolja"

Sarita, ukoliko kazes da je Jennifer Lawrence zasluzikla oskara, to bi valjda znacilo da si iskljucila mogucnost da je iko bolji od njeod glumaca iz svih ponudjenih filmova te godine.

Ne, nego ako kaze da je dzenifer zasluzila oskara, to znaci da je bolja od svih glumica iz njene kategorije ove godine. To nema veze sa Hoakinom. Uporedjujes neuporedivo, kao kad bi van persija proglasili najboljim igracem premijer lige, a Ronalda drugim najboljim u Primeri, i onda ti kazes ne, Ronaldo je bolji od persija, kako nije proglasen za najboljeg u primeri? Kontas?
 
Ne, nego ako kaze da je dzenifer zasluzila oskara, to znaci da je bolja od svih glumica iz njene kategorije ove godine. To nema veze sa Hoakinom. Uporedjujes neuporedivo, kao kad bi van persija proglasili najboljim igracem premijer lige, a Ronalda drugim najboljim u Primeri, i onda ti kazes ne, Ronaldo je bolji od persija, kako nije proglasen za najboljeg u primeri? Kontas?
Oces da kazes da je u nominaciji za najbolju zensku glumicu ona zasluzila. Znam da nema veze sa Hoakinom, ali samo sam htio docarat koja je razlika u kvalitetu.Jer dobila je i ona oskara i danijel dej luis, a hoakin cak i nije dobio oskara a bolji je nego dobijeni oskar u zenskoj kategoriji mnooogo.
A kad su u pitanju zenske nominacije , bila je nominovana glumica iz filma amour, pa nije dobila, a zasluzila je 3x vise . Da li si gledao taj film.?
 
kupila cura cokoladu, jela tako jela, pa rekla: boze pa fantastican ukus.
Ali, nije probala neku drugu cokoladu. Kad je ipak nedje probala drugu kaze, "bas sam bila u zabludi, ova je jos bolja"

Sarita, ukoliko kazes da je Jennifer Lawrence zasluzikla oskara, to bi valjda znacilo da si iskljucila mogucnost da je iko bolji od njeod glumaca iz svih ponudjenih filmova te godine.
A onda si iskljucila i Hoakina. A to nije posteno, A lik je zasluzio 5 komada. Steta sto nije dobio, jer spada u jednog od najboljih glumaca danasnjice, i nepravedno jr zanemaren.
U Masteru ima jako dobru transformaciju. Uzgred ja ne vidjeh uverljivijeg samosamaranja u svijetu filma(negdje na poc.filma) , urnebesna scena:rotf::rotf:


Inace film Silver Linings Playbook (2012) je cisti prosjek.

Pa Hoakin je u kategoriji za glavnog muskog glumca i tu sam za njega navijala zudsno iako hihi ne gledah film...al evo cekam bioskop pa gledam....

Na globalnom nivou jeste prosijek, mislim kad ga uporedis sa nekim ranijim nominovanim , dobitnicima, remek djelima i svae tao ali za godinu 2013 i u svom zanru izmuckanom, tj. u svojoj izmuckanosti je saaaasvim solidan film,nista vise-7.5. sa tim sto moze da se gleda jos jednom i ne smara (sto je za danas i previse)
 
Pa Hoakin je u kategoriji za glavnog muskog glumca i tu sam za njega navijala zudsno iako hihi ne gledah film...al evo cekam bioskop pa gledam....

Na globalnom nivou jeste prosijek, mislim kad ga uporedis sa nekim ranijim nominovanim , dobitnicima, remek djelima i svae tao ali za godinu 2013 i u svom zanru izmuckanom, tj. u svojoj izmuckanosti je saaaasvim solidan film,nista vise-7.5. sa tim sto moze da se gleda jos jednom i ne smara (sto je za danas i previse)
Na globalnom nivou ga i treba gledat.
Ne znam sta ga to izdvaja od masu americkih filmova tog nekog slicnog zanra, da li ima neki poseban kvalitet, ja mislim da nema.

Nikako ne volim ono uljepsavanje stvarnosti. Holivud nikad nece ozbiljno prikazat jedan problem. Prikazati onako kako treba da se prikaze.Mislim, ta njegova borba sa sobom uopste nije prikazana, nije prikazan strah koji imaju osobe koje pate od bipolarnog poremecaja, osjecaj usamljenosti. a prikazano je ponajvise to kako zeli da se vrati u narucje svojoj bivsoj djevojci.
Neozbiljno mi je to. Film licci na hebenu rtomanticnu komediju vise nego na dramu.
Tako da me holivudski filmovi me sve vise podsjecaju na tv pink. Ono tipa, sve je to ruzicasto.
Uostalom, ja nisam iznnadjen, (to i ocekujem od holivuda, jer zarada je glavni ciljh, a logika same price je tamo nedje bogu iza tregera :D )samo sam malko iznenadjen da ljudi toliko izvikase ovaj film i to ljudi koji se razumiju u film
 
Sad mi pade na pamet da bi u bliskoj buducnosti moglo da se ekranizuje zarobljavanje i kasnije oslobadjanje ona tri americka zgubidana na KiM tokom bombardovanja. Prica o momcima koji su ni krivi ni duzni dopali saka divljim Srbima, kao i hrabra akcija velecasnog Dzesi Dzeksona (ovo bi cak mogla da bude i prica u prici, tipa "ljudi se ne dele na crne i bele, nego na dobre i zle) svakako zasluzuje da bude ekranizovana a mozda i nagradjena oskarom. Ben Aflek je u potrazi za novom pricom.
 

Back
Top