Nominacije za Oskara 2013. godine.

Lincoln, koga sam gledala juče, prijatno me je iznenadio. Mislim da je u pitanju mnogo bolji film od Arga. Samo treba reći da je to manje zasluga Spilberga, a više scenariste Tonija Kušnera. Očekivala sam neku dosadnu nabudženu istorijsku melodramu, a film je zanimljiv, često duhovit i realno prikazuje kako izgledaju političke igre. Svi su manje-više znali da će DDL dobiti Oskara, ali i Sally Field je tako sjajna da je šteta što nisu mogli da imaju nerešeno i u kategoriji najbolje ženske sporedne uloge.

Apsolutno se slazem...:ok:
Stvarno je Kusnerov scenario odlican i daje istinski kvalitet filmu...
 
Poslednja izmena:
Pa zasluzio je i Tommy Lee Jones onda :) I sad ako razmislis bolje kome ces dati Oscar, mladicu koji tek poceo karijeru ili coveku koji je vec bio nominovan i dokazao se vise puta? Mislim da nije pitanje realno...
Ko mu je kriv sto se nakon Gilberta nije ni jednom toliko potrudio... ?:D

Slazem se inace jako cesto glumi isto Leo. Ali je sad u Django bio odlican :)

Emanuel Riva lajks dis :D. Upravu si, ne mislim da je Leo toliko kriv, koliko reditelji koji ga uzimaju za jednu te istu ulogu. Sve je , da ironija bude veca, pocelo sa Skorsezeom koji mu daje uloge izmuucenih mucenika, pa su ostali usvojili princip-tipa Nolan.
Mislim da je trebao da dobije nominaciju za Departed.Sjecam se da sam se bas bila iznenadila sto nije. U tom filmu je isto izmuceni mucenik, ali jako dobar izmuceni mucenik :D
Sledece godine tj . pred kraj ove stize Veliki Getsbi i gotovo sam 95 % sigurna da ce bit nominovan.
No ja ne tugujem nesto pretjerano po pitanju njega, jer ga i bolji glumci nisu dobijali, a vjerujem da je za njega pitanje vremena kad ce ga dobiti :D .Zoakin je glumcina na kub i mislim da ga nikad nece dobiti. Juan Mekgregor recimo, koji je negdje u njegovom rangu samo mnogo manje cijenjen, nikad nije bio nominovan. A interesantno je da je jako dobar partner u glumi, posto su nominovani redom bili Nikol Kidman, Kristofer Plamer i sad Naomi Vots, :D. Trivia time : njihove karijere su se cesto isprepletale. Juan do dana danasnjeg ne razgovara sa Denijem Bojlom zato sto je dao njegovu obecanu ulogu Leu u "Plazi" i zbog toga se stalno odlaze planirani nastavak za "Trainspotting". I jos mozda dva-tri puta,samo ne mogu da se sjetim kad.

Inace, jako mi je drago sto Lez Mizerable ej kej ej Jadnici nije nominovan za reziju i sto je ispao rano iz trke za najbolji film. I jos su svi ispljuvali film, a TOm Huper se bas bio naljutio na to . Nije lobi sve. To mu je karma zbog KIng Speecha i cinjenice da je oteo 2 Oskara FIncheru na sabloniziranu , sto puta vidjenu, projektovanu za Oskara kraljevsku dramu.A "Govor" kao film je simpa,al nista vise od toga .

To nikad necu preboljeti :D
 
Poslednja izmena:
Emanuel Riva lajks dis :D. Upravu si, ne mislim da je Leo toliko kriv, koliko reditelji koji ga uzimaju za jednu te istu ulogu. Sve je , da ironija bude veca, pocelo sa Skorsezeom koji mu daje uloge izmuucenih mucenika, pa su ostali usvojili princip-tipa Nolan.
Mislim da je trebao da dobije nominaciju za Departed.Sjecam se da sam se bas bila iznenadila sto nije. U tom filmu je isto izmuceni mucenik, ali jako dobar izmuceni mucenik :D
Sledece godine tj . pred kraj ove stize Veliki Getsbi i gotovo sam 95 % sigurna da ce bit nominovan.
No ja ne tugujem nesto pretjerano po pitanju njega, jer ga i bolji glumci nisu dobijali, a vjerujem da je za njega pitanje vremena kad ce ga dobiti :D .Zoakin je glumcina na kub i mislim da ga nikad nece dobiti.

Ma hoce dobice i Joaquin, dobice i Leo. :) Jednom.
Ne znam bas za Gatsby... posto film izlazi sad u maju. Cak i da bude perfektan, rano je to za 2014 Oscars. Videcemo konkurenciju. :)
 
Pa može tvoja želja da bude i da Leonardo Di Caprio dobije Oskara za najbolju glumicu, ili Django da dobije za najbolji dokumentarac, ne može da se desi kad nije kvalifikovan za tu kategoriju. Ideja da Jadnici dobiju da najbolju ORIGINALNU muziku (original music score) je ista takva. U tom filmu nema muzike komponovane specijalno za film, sem jedne pesme, i ta pesma je bila nominovana u kategoriji u kojoj ima smisila da bude nominovana, Best original song.

Zato sam i napisala "zelja" a ne "aaaa! gadovi! nisu fer! ukrali su! nemaju pojma!" i slicno. :D Ili je to nedozvoljeno? I verovatno nije ni trebao da bude uvrstan za potencijalnu nagradu, ali jeste... Veruj, nisam to ja uradila. :p
Nisam laik i svesno sam prethodni post pocela sa "...po meni...".
 
drago mi je za Argo kao za brata rodjenog. onako, cisto iz inata. kad vec akademija nije toliko inteligentna da konacno da PTA-u za Mastera ono sto zasluzuje vec vise od decenije, onda je Argo drugo najbolje resenje.

sta reci za ostale filmove sem blamcina teska

life of pi pretenciozni transfer blama. ako hocu da gledam dobre efekte i lepe boje pusticu neku emisiju o zivotinjama u hd-u

lincoln nista novo. jos jedan od spilbergovih digest stancovanja.

dobri stari fejker tarantino, hvala nebesima sto nikad nece dobiti oskara. ne bi moglo da se zivi od njegov raspomamljenih fanova koji su pogledali tri filma u zivotu od kojih su dva petparacke price i ulicni psi i proglasavaju ga bogom filma. cudi me kako ta gnjida toliko godina prolazi neprovaljena.

veliki svemoguci count Dooku car univerzuma i kad bi se zezali najveci art evropski reditelj svih vremena gosn robovlasnik Haneke je ocekivano dobio za strani film. nazalost, protiv toga nije moglo. ali dobro.

steta sto Skyfall nije pokupio sve oskare. bar da se smejemo.

- - - - - - - - - -

i steta za zero dark thirty. mogao je bolje da prodje
 
Pa ne mozes kritikovati nekoga ko pise takve budalastine.... to ti je taj sindrom kad neko zatvori oci i tvrdi da je nebo zeleno. Ne mozes mu nista.

1. "ostali filmovi blamcina teska" (Amour, Moonrise Kingdom.. itd?) Covek kao da dobar film u zivotu nije pogledao.
2. "fejker tarantino, hvala nebesima sto nikad nece dobiti oskara" Zasto bi iko napisao ovo.... nije samo to da je glupost, vec jednostavno nije istina. Vec je dobio 2 Oskara, bio nominovan vise puta. Dobio je kad je zasluzio, ne za Best Picture ali: Pulp Fiction i Django (Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen). Sa time da je za Pulp vise zasluzio nego za Django, ali konkurencija je bila ove god takva da je ipak dobio.
 
Poslednja izmena:
Moonrise kingdom je super, ali komentarisao sam samo nominacije za najbolji film.

Amour je dobar onome ko zna samo za Hanekea. Iako se slazem da je bolji od Bele trake mnogo. Do Cache-a je on jos imao smisla, posle toga postaje snobovski gospodar kavijarskih filmova.

Tarantino nikad nije dobio oskara za najbolji film. Zato sam se zahvalio nebesima
 
Pravda za Moonrise !!
Strasno, umetnost je pala na najnize grane, Argo iskreno ne planiram da gledam.Citajuci kritike, dijafragma mi se podigla, a posto je film politicke prirode, i to one najgore, gde su ameri super, a svi ostali naivni luzeri, neuka stoka, cu izbeci u sirokom luku...
Odgledao sam Linkoln, i nije los, nista posebno, moze Spilberg mnogo bolje(i mnogo gore), da ne D.D.Luisa, ocena bi isla poprilicno u aut, ustvari..ne sam Luis, cela glumacka postava je odlicna..
Ja sam iskreno odgledao dosta filmica iz godine za nama, i mnogi su nepravedno(po MOM misljenju) baceni u 6 plan, serem se u politiku, ameri pokusavaju na sve nacine da podignu nos, i da opravdaju svoja zlodela, gaze preko mrtvih, a boga mi i zivih...
 
Moja greska mislila sam da je Moonrise bio nominovan za najbolji film... ali se "itd." odnosi na ostalo (ti si napisao blamcine) kao recimo i na Lincolna, koji je sigurno mnogo mnogo kvalitetniji nego Argo. Isto i Amour.

Cak je i Django zasluzio vise Oscar za najbolji film nego Argo. Argo je jedan dobar mali filmic, za jedno gledanje. Cak sam mu i ja dala 7-8/10. Ali najbolji film ove godine? Daj... da li smo postali bas toliko komercijalni da nam je bitna samo cool prica i da ne gledamo ni glumu ni dijaloge ni reziju , nista. Jedino je Silver Linings zasluzio nominaciju manje nego pobednik.

To sto hocu da pitam: Da li je moguce da ti mislis da je Argo sa prosecnom glumom i rezijom bio bolji nego Amour, Lincoln i Django?
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sta je vama sa tim Djangom, jeste li gledali ijedan Tarantinov film sem njega ( hint: svaki je bolji, pa i Death Proof)
Meni Lajf of Paj nije pretenciozan, bas naprotiv, kao film za djecu mi je i ne svidja mi se kao film , ali mislim da je Ang Li u potpunosti zasluzio Oskara narocito u ovoj nekoj konkurenciji koja prshti od samoponavljanja.Treba imat' mashte za to :)
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sta je vama sa tim Djangom, jeste li gledali ijedan Tarantinov film sem njega ( hint: svaki je bolji, pa i Death Proof)
Meni Lajf of Paj nije pretenciozan, bas naprotiv, kao film za djecu mi je i ne svidja mi se kao film , ali mislim da je Ang Li u potpunosti zasluzio Oskara narocito u ovoj nekoj konkurenciji koja prshti od samoponavljanja.Treba imat' mashte za to :)
Django stvarno ne spada u kategoriju legendarnih filmova u koju ga kuju adolescenti koji su,kao sto je Arnold rekao,pogledali 3 filma u zivotu..Ali je sigurno bolji od Death Proofa...Death Proof ima sjajnu prvu polovinu,ali je Tarantino u drugoj polovini filma totalno pogubio sve niti...
Inace,moram da kazem da Kristof Volc,iako je sjajan glumac,nije zasluzio Oskara..Ne zbog njegovih gresaka u glumi,vec zbog njegovog lika koji je bio traljavo napisan..Isti slucaj kao i sa Death Proofom..U prvoj polovini filma Sulc je stvarno bio prikazan u ulozi mentora,ali u drugoj polovini filma njegov lik je zrtvovan da bi se Djangov poprilicno los lik izbacio u prvi plan...
 
Ang Lee je apsolutno zasluzio Oscar. Svi su pre njega rekli da je taj film nemoguce snimiti, a on je ipak uspeo. Svaka mu cast. Zato je dobio i nagradu, jer je uradio nemoguce.

A Tarantino ...definitivno mu nije u top 5 Django, ja od njega jedino Jackie Brown nisam pogledala. Ali trebas gledati konkurenciju ove god. Sigurno je bio bolji od Argoa. Argo ce svi zaboraviti za 5 god, dok Django ... tesko :) I sigurno je bolji nego Death Proof, mislim come on...
 
da, zapravo nije toliko lose sto je ang lee dobio oskara. najbenignije resenje i smesno do bola. spilberg ga nije dobio opet. tarantino ga nije dobio. haneke ga nije dobio. jedino bolje bi bilo da je onaj Zeitlin dobio za Beasts, iako nisam gledao film al sam ga upoznao na Kustendorfu. kul je lik

- - - - - - - - - -

al to da Paul Thomas Anderson nije nominovan ni za film ni za reziju je sramota ravna kradji finala zapada 2002 sacramento kings - la lakers
 
Skontao sam, posle jednog piva :), zasto su dali Arkinu nominaciju. Da bi dali laznu sliku da u filmu akchuali postoji gluma, a ne da se film sastoji od gomile scena u kojoj su svi kao nesto uzurbani und napeti :lol:. Ovako bi ispalo da je oskara dobio film koji ne sadrzi nikakvu glumu, ali sa ovom jednom nominacijom ispada da je ipak ima lol...
 
Poslednja izmena:
Skontao sam, posle jednog piva :), zasto su dali Arkinu nominaciju. Da bi dali laznu sliku da u filmu akchuali postoji gluma, a ne da se film sastoji od gomile scena u kojoj su svi kao nesto uzurbani und napeti :lol:
Ha, može biti. :lol: Nijedan od likova u filmu nema nikakvu dubinu. Alan Arkin u suštini samo igra svoju tipičnu ulogu "simpatično džangrizavog-bezobraznog deke", slično kao na pr. u Little Miss Sunshine (samo što je to bila bolji lik i sigurno mnogo bolji film). Trebalo je umesto toga da nomininaciju dobije Samuel L. Jackson ili Leonardo Di Caprio, ali su računali da je dosta jedan iz Djanga, a mora Argo da dobije i neku glumačku nominaciju...
 

Back
Top